WJÈIVY L' Verdriet....woede...ergernis.! bakkerij verbeij Coen Schiereck Het verbond van uw leven GESLOTEN! Rommelmarkt De gemeente Zevenhuizen wordt geautomatiseerd Frans V/erbeij en Helma van Ooijen C. VAN DER KNAAP ZN Gewijzigde dienstregeling West-Nederland Veranderde busvertrektijden vanuit Zevenhuizen en Moerkapelle drij. elgersma trouw/en op dinsdag 14 juni om 1330 uur in het gemeentehuis van Zevenhuizen. Gelegenheid tot feliciteren van 1830 tot 20.00 uur in „De Rozenburcht", Rozenlaan 4 te Boskoop. Mei 1988, Dorpsstraat 163, 2761 AR Zevenhuizen. aiernfirri "i—;:n mm mm; mmn: UW WARME BAKKER brood, beschuit, koek, speculaas, gebak, taarten, cakes, chocolade, bonbons, schuim, biscuits i.v.m. huwelijk zijn wij DINSDAG 14 JUNI DE HELE DAG bouwkundige werk zaamheden en adviezen Voor uw benzine, L.P.G., alle auto-accessoires, olie verversen zonder bijkomende kosten en /h een snelle wasbeurt voor uw auto kunt u terecht bij SHELL BENZINE- en GASSTATION Elektronisch betalen kan nu ook met uw BANKPAS met service en bediening. zijn gevoelens van passagiers die veelvuldig gebruik maken van de bus dienst.van West-Nederland, vanuit Zevenhuizen. Vorige week zondag 29 mei ging er een nieuwe dienstregeling in, waarvan nauwelijks iemand op de hoogte was. Zelfs was de nieuwe dienstregeling nog niet eens te koop! De buschauffeurs op de route Zoetermeer-Moerkapelle-Waddinxveen-Gouda kregen grijze haren en een punthoofd van het commentaar van de reizigersEén chauffeur merkte op binnen 3 dagen zo vermoeid te zijn dat het leek of hij een week niet geslapen had Wat is namelijk het geval: ten eerste de veranderde vertrektij den vanuit Zevenhuizen: 3 a 4 minuten over het hele uur, in plaats van half. Dat betekent b.v. voor bezoekers van Goudse zie kenhuizen dat ze nu, i.p.v. de bus van half twee, al om één uur naar Gouda moeten vertrekken. Al daar ca. 40 minuten moeten wachten, alvorens de patiënt te kunnen bezoeken! Terug, tja, dan de patiënt een kwartier voor het bezoekuur afgelopen is, gedag zeggen en proberen de bus van kwart voor drie uit Gouda te ha len, i.p.v., zoals vroeger gebruike lijk: om kwart over drie. (of 3/4 uur wachten na het bezoek!) Scho lieren zijn ontzettend gedupeerd. Vanuit Zevenhuizen maken veel scholieren gebruik van de bus naar en van Gouda. Dat zijn niet alleen middelbare scholieren, maar ook leerlingen van bijzon dere scholen. De ochtendvertrek tijd was reeds op het hele uur: acht uur, terwijl er voor vroege vogels de mogelijkheid was om om half acht, ja zelfs nog eerder te vertrekken. De acht uur bus was een extraatje, waar veelvuldig ge bruik van wordt/werd gemaakt! Die blijft uiteraard. Donderdag morgen was de bus zelfs vijf minu ten te vroeg: dag bus...waardoor enkele leerlingen van speciale scholen gebracht moesten wor den! Om een lang verhaal kort te ma ken: Juist de mensen die veelvul dig gebruik maken van het open baar vervoer zijn gedupeerd. Dat zijn vooral zij die een zodanig in komen hebben dat ze geen auto kunnen rijden of die leeftijd te boven zijn. Neem b.v. die oudere dames uit Zoetermeer. die maan dagmiddag naar Zevenhuizen moesten. "Tja" zei de chauffeur jullie kunnen niet meer" direct overstappen. U moet in Moerka pelle een half uur wachten op de aansluiting." En daar stonden ze... weliswaar in het bushokje, maar toch verdrietig, omdat ze een mo gelijkheid om zich goed te kun nen verplaatsen, afgesneden za gen. Nooit meer met de bus naar Zevenhuizen kunnen, omdat ze niet kunnen wachten. Anders 3/4 van het jaar door en door koud worden en verkleumen.... "Heel erg!" "Verschrikkelijk" is menigeens commentaar. "Kun nen jullie als Dorpskrant er iets aan doen?" de vraag. Voordat deze vraag kwam maakten we zelf al contact met West-nederland, waardoor op de valreep nét nog in de vorige krant iets over de gewijzigde bus-ver trektijden kon worden gepuli- ceerd. Kunnen we geen actie houden?" was een andere vraag. Gehoord de reactie van hem, die ooit bij de rijkspolitie in Moerka pelle was, en thans bij West-Ne derland werkzaam, valt er niets aan te veranderen. De buslijn die door Zevenhuizen gaat is niet zon rendabele lijn. Inwoners van Zevenhuizen, hun familie in Zoe termeer, schoolkinderen van het middelbaar en bijzonder onder wijs die dagelijks naar Zoetermeer gaan, zijn enorm lang onderweg. Kunnen in fiete hier geen gebruik meer van maken! Die uit Gouda uit school komen moeten daar veel langer wachten om te ver trekken en zijn een half uur later thuis dan gebruikelijk Zij allen zijn de dupe van een zng. VERBETERING van het open baar vervoercircuit van West-Ne derland in Hollands Midden. Knappe koppen hebben zich over het vervoersvraagstuk gebogen en waarschijnlijk Zevenhuizen een ondergeschikte rol toebe deeld. Andere lijnen hebben een hogere vervoersfrequentie gekre gen. "Neem b.v. de lijn Waddinx- veen-Rotterdam-Alexanderpol- der. daar zijn extra vertrekmoge- lijkheden in de spitsuren bijge komen. In Zevenhuizen 's mor gens tussen zeven en acht" Dat is dan een mogelijkheid voor ie mand die dagelijks naar Delft gaat en voorheen van de openbaar ver voersmogelijkheid van West-Ne derland gebruik maakte...direct aansluiting trof in Moerkapelle en in Zoetermeer en zodoende in een uur tijd voor in Delft was... Nu moet deze reis via de andere bus lijn plaatsvinden: richting station Alexander, daar de trein Rotter dam C.S. overstappen en in Delft zuid of Delft centraal eruit, de fiets pakken en zorgen dat je op je bestemming komt. Een echte trim Zevenhuizen: een fijn dorp, heerlijk om te wonen. Aan de rand van de stad met een open baar vervoersmogelijkheid... maar je moet niet vragen HOE!! Er was deze week zelfs nog niet eens een nieuwe dienstregeling beschikbaar! Bovendien hadden wij als Dorpskrant: een krant die toch wel echt op Zevenhuizens en Moerkapels publiek gericht is, zelfs geen persbericht over gewij zigde diensttijden ontvangen. Andere kranten wel! Doch deze publiceerden de wijzi ging als mosterd na de maaltijd- Immers nu waren er al honderden een half uur te vroeg of te laat naar de bushalte gelopen.... Op afspraken in de poli-kliniek in Goudse ziekenhuizen te laat aan gekomen...verkleumde reizigers... mopperende en brommende pas sagiers die het openbaar vervoer in zevenhuizen gaan schuwen. Nu eerder geneigd zijn de fiets of de auto te nemen. Het laatste heeft lang niet iedereen, en ifetsen doet ook niet iedereen voor z'n ple zier.. En dan is het echt ook nu weer zo dat juist de zwakken in de samenleving, zowel maatschap pelijk, geestelijk als lichamelijk, aan het kortste eind trekken.... Wie verder wil reizen dan de naast liggende dorpen, moet een poos je puzzelen om de snelste reisweg te vinden...Echter het puzzelboek je is e;r nog niet...de nieuwe dienst regeling! Overigens: Oud Verlaat De vervulling van uw grootste wens: verloving of huwelijk. Samen verder, gesterkt door een hechte hand en bestand tegen iedere hindernis. hen bijzonder bericht dat een bijzondere kcuirt waard is Een kaart uit de nieuwe, meest uitgebreide Kennemer Kaa rten Kollektie. I u bezoek zeker waard. dorpsstraat 62a tel. 01802-2289 is voortaan in de avonduren en op zondag niet meer met openbaar vervoer bereikbaar!!!!!Vanuit Ze venhuizen reis je dan via Nieu- werkerk naar station Alexander- polder....(en ze waren net zo aan de bus gewend?!).... RS.: Er is nog een hele kleine pleis ter op de wonde: 's Avonds kun je elk uur uit Gouda vertrekken en rechtstreeks van daaruit naar Zevenhuizen, Moerkapelle, ja zelfs tot Zoetermeer het eindpunt reizen! Een avondje stappen en de bus terug... Dat zullen er onge twijfeld veel en veel minder zijn dan de dagelijkse reizigers...die voor hun werk of school op de bus aangewezen zijn! ALS CLOWNTJE POPPENKAST KIJKEN? A.s. zaterdag op de braderie in Moerkapelle Zevenhuizen en Moerkapelle automatiseren hun admini straties apart, later bestaat de mogelijkheid de configura ties in elkaar te schuiven. GEMEENTERAAD AKKOORD MET DE VOORSTELLEN! In navolging van de gemeente raad van Moerkapelle, ging ook Zevenhuizen akkoord met de au tomatiseringsplannen: een gefa seerde aanschaf via het RIB van Philips apparatuur en program matuur van IGA Philips. Beschik baar werden gesteld een krediet van 595.396, wat afgeschre ven wordt in vijf jaar en een aan vullen krediet van 8000,- t.b.v. het automatiseringsonderzoek van een externe deskundige. Eén en ander gebeurt metdezelfde computerapparatuur als de ge meente Moerkapelle, omdat een herindeling niet uitgesloten moet worden geacht. Beide gemeenten starten elk met hun automatise ring. Mochten bestaande plannen doorgaan dan kan er een koppe ling plaatsvinden. Alle fracties verwoordden hun gevoelens omtrent de automatise ringsplannen. Deze waren overi gens van zeer positieve aard. Hans Brouwer. CDA, vond dat Zevenhuizen duidelijk met z'n tijd meeging, er zeker niet van hobby isme gesproken kan worden. Frits Kerkhof (VVD) noemde de rapportage verzorgd, vroeg zich af als samenvoeging niet door gaat, waar men op hoopt...los van elkaar blijvend kan worden geope reerd. Of ook de adviserings en ondersteuningskosten in de be groting opgenomen zijn en dacht dat er in de offerte een enorm in- vesteringsverschil viel waar te ne men tussen twee types computers die z.i. van dezelfde kunne waren.. De heren Zwerus (SGP), Overdijk (PvdA) en Zijderhand (gem. bel.) schaarden zich achter het college voorstel. Overdijk plaatste als kanttekening het jammer te vin den dat er een aanvullen krediet moest komen voor adviserings- kosten. Hij hoopte dat bij de plaat sing van apparatuur op werkplek ken kosteloos wordt geadviseerd. Martien Zijderhand had wat kri tiek op de minimale informatie die door de stuurgroep tijdens het onderzoeksproces, dat al vanaf 1986 loopt, was gegeven. Burgemeester Van Gent beant woordde tenslotte alle vragen naar tevredenheid voor waar het de automatiseringsproblematiek en het computertype waar de heer Kerkhof naar vroeg, betrof... Bij het laatste bijgestaan door de chef financiën, de heer H. Hoge- brug. Bovendien legde hij uit waar om gekozen is voor variant 3: hierin blijft de mogelijkheid open voor de beide gemeenten om, als herindeling niet doorgaat, zelf standig te kunnen blijven werken. dorpsstraat 163 - tel. 01802-1335 - zevenhuizen Dorpsstraat 12 - Zevenhuizen Tel. 01802-2581 b.g.g. 01828-18718. Zevenhuizen - Zaterdag 3 septem ber zal er weer een rommelmarkt worden gehouden op het kerk plein van de herv. kerk. Zaterdag 27 augustus zal een auto door de dorpskern rijden om spullen hier voor op te halen. Wie eerder spul len kwijt wil kan deze afgeven bij de fam. W. v. Erk, Dorpsstraat 14. tel. 1438. De opbrengst van de rommelmarkt is bestemd voor het onderhoud van de kerkelijke ge bouwen. (de organisatie is in han den van de herv. vrouwendienst). Zoals bekend is de Hervormde Dorpskerk een gebouw dat valt onder monumentenzorg. Het on derhoud komt voor rekening van de kerkelijke gemeente. Hoe de kerk er van binnen uitziet kan bekeken worden tijdens Kerke- pad op 6 en 13 augustus. Eerder komt er over deze kerk een uit zending op de t.v. Alle medewer kers hopen op een rijke spullen- oogst zodat de HVD weer een gezellige rommelmarkt kan hou den. '■V/AVAVWVAWAVAVW.VAVA z< WW, Geopend van 6.30 uur tot 20.00 uur. Zaterdag van 8.00 uur tot 19.00 uur. Zondag gesloten. GROENEWEG 2-3 - ZEVENHUIZEN - TEL. 01802-1623 ■WVWWWWWWWVAVVVWVVVWWWVWWVW

Dorpskrant | 1988 | | pagina 17