WJiIVV OP LEND GOED IN VERZEKERINGEN Duikers grote ophaalbeurt Huishoudschool wordt opleidings- en examencentrum van de Stichting Vakoplei ding Schilders- en Stukadoorsbedrijf SCHATKIST OPENEN? Jllllllllllllllllllllllll Assurantiekantoor "AKKOORD" "DE KLEINE TROMPETTER" Presentatieconcert 'BS ZATERDAG 1 1 JUNI A.S. Kennismaking met de nieuwe begraafplaats en aula Westhage te Moerkapelle Kerkweg-oost 285 2741 HE Waddinxveen, tel: 01828-14863 Ontwikkelen en afdrukken van al uw kleurenfoto's. INTERCOLOR FOTOTECHNIEK Waddinxveen - In het voormalige gebouw van de L.H.N.O. De Rank aan de Waddinxveense Esdoorn laan, is vanaf 9 juni het nieuwe opleidings- en examencentrum van de Stichting Vakopleiding Schilders- en Stukadoorsbedrijf gehuisvest. In Waddinxveen be vindt zich tevens het kantoor van deze stichting aan de Noordkade. De Staatssecretaris van het minis terie van Onderwijs en Weten schappen, mevr. drs. H. Ginjaar- Maas, opent donderdag 9 juni het nieuwe centrum. Zij doet dit te vens van het nieuwe kantoor aan de Noordkade 94. OPEN HUIS voor inwoners en vakgenoten van het gebouw aan de Esdoornlaan vindt plaats op zaterdag 11 juni van 10.00-16.00 uur. A.s. zaterdag op de braderie in Moerfcapelle NOG STEEDS VERMIST!!!* Sinds zaterdagavond 28 mei il. 21.00 uur: klein gecastreerd KATERTJE, cypers type, witte] bles, witte borst en buik, 3 witte sokjes, 4 lange zwarte strepen j op de rug, wit puntje aan deL staart. Roepnaam: Spirit. Wie E heeft Spirit gezien of in huis f genomen? Tegen beloning te rug te bezorgen op Tweemans polder 3. Zevenhuizen. TEL. 01802-2929 Peter Hovens Nrd. Dwarsweg 1 2761 GA Zevenhuizen TEL. 01802-1918 sportzaal dorpshuis "Swanla" - aanvang 20.00 uur Donateurs vrij toegang BAL NA! mens de herv. gemeente een bij bel die een plaats krijgt op de lessenaar, met een citaat uit Pre diker 7:2. Hierna konden de genodigden het bijzonder harmoniërende ge bouw en de begraafplaats bezich tigen. De klok, geschenk van de fa. Baas, die reeds aan de wand ging, wees toen een uur later aan. Architect Koetsier was tijdens de orndleiding bereid de nodige uit leg te geven. ENTREE.... De aula biedt vanuit de Klaproos straat de aanblik van een gebouw met een grote punt en vier kleine re. Die grote punt is het dak van de overkapping, die niet alleen blikvanger is maar bijzonder func tioneel. Biedt een droge uitstap- mogelijkheid uit de rouwauto's. De ene zijde van kap is verbonden aan de aula, de andere aan het werkgebouw: opslag; materialen voor kerkhofwerkzaamheden, overblijfruimte voor personeel Om te condoleren neemt men de hoofdingang van de aula en te kent, na de opstap te hebben ge nomen binnen het condoleance register. De jas is al aan de kap stok gehangen. Hier is een afschei ding gecreeërd van de ontmoe tingsruimte, de eigenlijke aula en de entree. Haaks op deze ruimte staat een gang met keuken, ber ging end rie toiletten, waaronder één invaliden-toilet. Het gebouw is rolstoelvriendelijk: moet men bij de entree, vanwege het niveau verschil een opstap maken, bij de achterzijde is deze niet aanwezig zodat de invalide die ingang kan gebruiken. De aula heeft een rui me aanblik, ook naar boven waar je vier kappen ontwaart....Op crea tieve wijze geconstrueerd. Eigen lijk is dat met alles. Architect Koet sier liet deze kappen zelfs in de li- noleumverwerking op de vloer te rugkomen. Ook de kleuren grijs, met accenten oranje rood. Grijs terugkomend in het dakwerk en het glas in lood van de langwerpi ge ramen. Er is verder nog een op- baarmogelijkheid en een bezin- ningsruimte. (iedere bezoeker was vol lof over het totstandgeko- mene!). Aan deze zijde van het gebouw openslaande deuren naar de begraafplaats. Deze ziet er thans al groen uit, na een jaar vang roei. De oppervlakte be- draag 6000 m2. Er is zelfs een lindenlaantje. Buiten verder een kraan en een schap met bloemva zen. Boven de kraan als speelse nuance een in de muur gemetsel de puntkap. Zaterdag maakte de bevolking met Moerkapelle's nieuwe be graafplaats kennis. vervolg zie elders in deze krant! Met gepaste waardigheid mochten genodigden vrijdagmiddag, na een officieel samenzijn, kennis nemen van de nieuwe Moerkapelse begraaf plaats Westhage en de stijlvolle aula. De aula is door architect W. Koet sier uit Zevenhuizen weldoor- dacht ontworpen. Het gebouw I werd gerealiseerd door bouwbe- I drijf G.J. Bakker en Zn. te Moer- rkapelle. De begraafplaats werd aangelegd door Baas b.v. uit Nieuwerkerk a.d. IJssel, terwijl de beplanting en sierbestrating rond de aula door aannemings- en ho veniersbedrijf M.C vd Spek uit Moerkapelle werd uitgevoerd. Van alle drie de firma's was de directie aanwezig bij de officiële ontmoeting. Tot de genodigden bekoorden o.a. de beide predikanten van de plaatselijke kerken, vertegenwoordigers van ker- keraad, kerkvoogdij, bejaardentehuis Beth San, begrafenisondernemers, gemeentebestuurders en gemeentelij ke medewerkers. TOESPRAKEN Burgemeester A.W. Lips ging te rug in de geschiedenis naar de allereerste fase van plannen voe ren. Moerkapelle stond voor de vraag: moeten we Moerhage uit breiden, in het bestaand gebied, of andere varianten toepassen, bv. in het nieuwe woongebied, of in plan Wilde Veenen. Er zouden °ok nog graven opgeruimd kun nen worden in Moerhage. Daar heeft de raad niet voor gekozen, "laar in 1984 toegestemd een plan door de Ned. Heidemij, te la ten ontwerpen. De fa. Baas ging later het plan uitvoeren en de fa. Vd Spek als onderaannemers de inrichting." Om de rouwende familie de gele genheid te bieden zich te laten condoleren kwam het idee van een aula omdat er in Moerkapelle een behoefte bleekte bestaan aan I een dergelijk gebouw. Spreker I stelde ook dat in de zestiger jaren I nooit is verwacht dat begrafenis- jsen in aantal zouden toenemen. I 'oen het bejaardentehuis kwam |cn de bejaardenwoningen bleek I at ouderen van elders toch in Moerkapelle begraven willen wor den in plaats van de plaats van herkomst. "En dan te bedenken dat er op de begraafplaats aan de Herenweg 100 jaar geleden voor het eerst begraven werd e nu deze nieuwe begraafplaats voor ca. 40 jaar zal voorzien in deze laatste levensgang." Spreker vond het 'ingebruik nemen van een begraaf plaats' een gek woord alhoewel het begraven een gebeuren is dat bij het leven hoort. Een begraaf plaats past bij een gemeenschap. De heer Lips ging verder nog in op de naamgeving, misschien ver want aan de Akker weg, een sug gestie van dodenakker West Ak ker, maar uiteindelijk toch de keus op Westhage, met een ver binding naar de Akkerweg... "Dat Moerkapelle al enige jaren rekening hield met de aanleg van een begraafplaats blijtk uit het re kening houden met deze plannen in de meerjarenbegroting, zeker zo'n 5 a 6 jaar: 1,2 miljoen... Het bleek dat we een zeer vooruitzien de blik hadden" lachte hij. Na hem sprak architect W. Koet sier een dankwoord voor het in hem gestelde vertrouwen en prees de goede verstandhouding met de gemeentefunctionarissen. Symbolisch bood hij de bruine beuk buiten bij de openslaande deuren naar de begraafplaats aan die reeds in volle groei is. Na hem sprak begrafenisondernemer CH de Vries een woord van waarde ring voor de prettige samenwer king. Hij noemde Moerkapelle een dorp dat eerbied voor de dood heeft. "Andere gemeenten •ruimen snel hun graven. Moerka pelle doet dat niet.„Een pluspunt. Dit dorp is overwegend christelijk, daarom zocht ik naar een tekst: God schiep de tijd, maar over haast werd niet gesproken.„Tijd... wat is tijd; er is overal tijd voor en om op de tijd te letten hierbij een klok." Hervormd predikant ds. J.W v. Estrik overhandigde na- Zevenhuizen - De weg rond de duikers in de Ringvaart c.q. Ka naal zijn verzakt. Daarom werd door de gemeenteraad een kre diet beschikbaar gesteld om het wegdek er omheen op te hogen en de onderlaag zodanig te ver harden dat verzakken in de toe komst vrijwel uitgesloten is. Momenteel wordt druk gewerkt aan de duiker bij de Opril. Aan- nemingsbedr. G. v. Herk uit Nieu- werkerk a.d. IJssel voert de werk zaamheden uit. Heeft een brede sleuf gegraven naast de duiker en opgevuld met verhardend materi aal nadat de betonplaten zijn op- gehaald. De werkzaamheden -en een aan de duiker bij het Noord- einde/swanlaweg bedragen in to taal 128.000,- ex. b.t.w. De verwachting luidt dat de brug bij de Opril nog ca. 2 weken voor het verkeer gesloten blijft. De busroute nog even verlegd. Van de andere duikerwerkzaam heden ondervindt het busverkeer en gemotorisserd verkeer minder last. Hier kan gebruik gemaakt worden van de oude afrit, achter het bushokje. Verkeerslichten re gelen het aan en af rijden omdat de weg hier bijzonder smal is. Het ligt in de bedoeling dat de werk zaamheden voor de bouwvakva kantie gereed zullen zijn.

Dorpskrant | 1988 | | pagina 1