Rabobank Q 6V°V Zaterdag 11 juni voor de tiende maal: „Met de Rabo de Rotte rond". INSCHRIJVEN EXTRA ATTRACTIE -.o\ Bij Seven Lake ge nieten van Javaan se rijsttafel Onder het motto „Met de Rabo de Rotte rond" organiseert de Rabobank de traditionele Rabobank-Toertocht. Tijdens deze ongeveer 40 km lange fietstocht langs de boorden van de Rotte kunt u kennis maken met de allermooiste plekjes natuur in uw eigen omgeving. Doet u ook mee? Zoals elk jaar is de Rabobank-Toer tocht weer vol verrassingen. Vanzelfsprekend krijgt elke deelnemer een herinnering aan deze grandioze toertocht. Op zaterdag 11 juni kuntu inschrijven op de hoofdkantoren van de Rabobanken in. Bergschenhoek, Berkel, Bleiswijk, Zevenhuizen en Nieuwerkerk aan den IJssel. Deze kantoren zijn tevens startplaatsen' ledereen met een fiets kan meedoen, Kinderen tot 12 jaar uitsluitend met een begeleider/ster. INSCHRIJFGELD 2,50 PER PERSOON STARTTIJD VAN 9.00-12.00 (JÜR. De controleposten sluiten om 16.30 uur. Ter gelegenheid van het tweede lustrum worden er na afloop van de rondrit per startplaats 2 fietsen ver loot. Het nummer van de startkaart is tevens het lotnummer. X \\e "Vanwege de overweldigende belangstelling van de vorige keer hebben we de Javaanse rijsttafel herhaald"vertelt ma nager bedrijfsleider Fred Lugo van café-restaurant Seven Lake Op diens uitnodiging proefden we in een recordtijd van al het lekkers dat zeer uitgebreid, als lopend buffet, opgediend werd. De aanblik van ditfraai uitgestal -de scala van lekkernijen deed je eetlust aanwakkeren. Een echte vrijdagse uitgaansavond stemming was er niet aanwezig, vanwege de activiteiten die op deze vrijdag 3 juni in de vooravond in Zevenhuizen en Moerkapelle plaatsvonden. Toch genoten hij en zij beiden van de verrukkelijk gekruide gerechten. Manlief, verzot op spare-ribs; Tulang Rusak Ke- cap, Udang Pangang; garnalen Sang Kupang (mossel-nestjes in deeg gebakken), kwam bij zonder aan zijn trekken. Samen genoten we van 'saté babi, Opor Ayam (kip in santen) Rendang sapi (rundvlees-gerecht) gekrui -de flensjes die de naam 'Kue Dadar Bumbu' dragen, Daging Cencang: gekruide gehaktbal letjes. De heer Lugo:' In Indone sië noemen ze gehakt vlees ook wel frikandel maar deze Daging Dencang is daar in de plaats voor gekomen, de naam frikan del brengt anders verwarring met de bekende langwerpige Hollandse. Verder van Hati- Ayam (kippelevertjes) Pisang goreng (gebakken banaan enz. enz., en tot besluit Rujak Manis: vruchten in pittig gekruide saus. Voordat de rijsttafel be gon mochten we alvat naar de bovenetage van het restaurant met het fraaie uitzicht op de Zevenkamp en de aan de aan de andere zijde richting plas. Hier in de rode ambiance een gou den serveerster Monique: let- lerlijk en figuurlijk, vanwege haar goudkleurige sarong en de snelheid van serveren van een heerlijke glaasje arak:rijste- brandewijn en direct na gebruik het soepservies en bestek afrui mend. Eigenlijk hadden we moeten beginnen met het team at zorgdroeg voor dit zinnen en oogstrelende buffet: Ome Loek, zoon Dave, Monique en Rob bert. Je zou zeggen dat de eerste drie tot één familie horen... en dezelfde afkomst hebben....: het land van de Indonesische gerechten?! Dave en Robbert hebben, na hun pannekoekenrecord, zo zeggen ze, weer een record verbroken. Vooral Dave is vele uren bezig geweest met de voorbereiding van de rijsttafelgerechten. Toen we aan de soep bezig waren: bestaande uit verse ingrediën ten zoals selderie, taugé, ge bakken uitjes en verse bouillon met vlees, zagen we een beken de: de assistente van onze tandarts, 't Is toch verrukkelijk', lachte ze ons toe het is de tweede k'èer dat we nu Javaan- Raiotunk O se rijsttafel gaan eten hier... De vorige keer was zo'n succes dat een herhaling niet achter wege kon blijven" Na afloop konden we die mening van harte met haar delen. N.B. Regelnmatig heeft Seven Lake bepaalde aanbiedingen op doordeweekse dagen, voor zeer aantrekkelijke prijzen. Dit zijn Marijke en Benedict Levy uit Breda. Zij exposeerden de afgelopen weken fraaie batiks in café-restaurant Seven Lake, aan de Wollefoppenweg, bij de Zevenhuizerplas. Ca. 60 doeken hingen verspreid doorSeven Lake. Verrassend te ontdekken dat betik allang niet meer beperkt is tot de kleuren zwart en bruin, maar nu meer kleuren van de regenboog omvat. Bovendien de toepassing, in schilderijvorm, of, zoals Marijke ze noemde 'paintings'. Marijke en haar man Benedict brachten deze kunstzinnige paintings mee uit Yogjakarta en willen door heel Europa gaan exposeren. Zo representeren ze een groep vrij jonge Indonesische artiesten, die hun werken ook buiten Azie bekendheid willen geven en te koop aanbieden. Zoals bekend wordt de batikkunst toegepast met bijenwas en parafine. Waar was zit komt geen verf. In Seven Lake waren painting te bezichtigen waarop in plaats van lijntjes puntjes aangebracht waren. Vreselijk pieteputerig werk om met een miniatuur gietertje, met een minuscuul fijn tuitje, de was te gieten. Door deze handelwijze duurt het vaak weken voor een 'painting' gereed is. Naast gebruikmaking van chemische kleurstoffen als indigo en naptol hebben de doeken ook zon nodig om een bepaalde kleur te krijgen. De voorstellingen varieren van abstract tot symbolische voorstellingen, religieuze Boedha- en portrettekeningen. Voor de symboliek lieten de Indonesische kunstenaars zich inspireren door de Griekse kunst beinvloed door Escher. Fred Lugo, manager bedrijfsleider van Seven Lake, ontmoette de Nederlandse Marijke en haar Canadese echtgenoot in Indonesië waardoor hij op het idee gebracht werd om de expositie naar Zevenhuizen te halen. Dat Is een geslaagd idee geweest, want door bezoekers werd er met veel belangstelling naar de herkomst van de paintings, waarvan de meesten slechts rond de handerd gulden kosten gevraagd. Uiteraard werden er ook zaken gedaan. Wie meer over de Yogya Batik wil weten kan In contact treden met het echtpaar Levy, Wilhelminaslngel 64b, 4817 JX Breda, tel. 076 - 214164.

Dorpskrant | 1988 | | pagina 5