tgordebi? Baskelbal, Epilepsie- collecte De stippen van De Paddestoel Brugcentrum wil aansluiting aan Passage foto sjaak noteboom EXCLUSIEVE SPECIALITEITEN echtpaar v.d. Schee in het zonnetje spectaculair, snel en toch beheerst! formaat in exclusief album „ttong Kong" van Chinese, Cantonese, Sichuenese en Indische gerechten. Elke dag geopend van 11.30-22.00 uur DE DORPSKRANT.... ZET'SEEN -L ANDERE BRIL OP! verschillend passage 47 - waddinxveen tel. 01828-12477 Waddinxveen - Basketbal is een door de Amerikaan James Nai- smith in 1891 ontwikkeld zaalbal- spek, dat door 2 ploegen van elk 5 spelers wordt gespeeld op een speelveld van 24 tot 28 meter lang en 13 tot 15 meter breed. Een wedstrijd duurt tweemaal 20 minuten zuivere speeltijd. De ijzeren ring, die het doel is, heeft een doorsnede van 45 cm. en hangt 3.05 meter boven de grond horizontaal aan een boord van 1,80 bij 1,20 m., dat zich 1.20 m. binnen de eindlijn van het speelveld bevindt. Dribbelen is een van de methoden om een tegenstander te passeren." Deze volzinnen uit een willekeu rige encyclopedie klinken niet be paald spectaculair. Wie venwel ooit een basketbalwedstrijd heeft gezien, in een zaal of op tv, weet beter. Basketbal is een snel spel. Daarom ook speellt een team met 10 man, van wie er steeds vijf in het veld staan. De rest komt op de bank op adem. In een wedstrijd wordt veel gescoord. Daardoor kan het wedstrijdverloop heel spannend zijn. Het verschil tussen 1-0 en 59-58 is een heleboel doel punten, die veelal dan weer de ene, dan weer de andere ploeg op voorsprong brengen. Een belangrijk onderdeel van het basketballen is de beheersing. Ondanks de snelheid zal een spe ler of speelsters (gelukkig heb-ben steeds meer vrouwen en meisjes de weg naar een basketbalclub gevonden) toch steeds de bal zui ver en beheerst moeten behande len. En daarbij komt de algehele lichaamsbeheersing. De regels zijn streng. Zo is lichamelijk con tact met de tegenstander in prin cipe verboden. Excessen komen dan ook zelden of nooit voor. Die combinatie van snelheid en beheersing maken basketbal tot een uiterst spectaculaire sport, die in de Verenigde Staten absoluut nummer 1 staat en ook in Neder land snel aan terrein wint. Snel heid en beheersing eisen een stevi ge training onder bekwame lei ding. Want door die twee onderde len is basketbal heus niet alleen geschikt voor lange mensen (al is het wel mooi meegenomen). juist ook de kleinere, snelle, behendi ge spelers spelen veelal een pro minente rol in een team. Basketbal, het is op papier nau welijks uit te leggen, men zou het zelf moeten gaan zien. Die mogelijkheid is er, ook in uw buurt In Waddinxveen, in sporthal De Sniep, speelt Waddinxveen Fly ers elke vrijdagavond van septem ber tot mei de thuiswedstrijden. En binnenkort start in Nederland een bijzonder toernooi, het pre- Olympisch kwalificatietoernooi. Dat toernooi, waaraan 10 van de sterkste landenteams van Europa strijdenom een plaats in het eind- toernooi in Seoel, wordt van 28 juni t/m 10 juli op diverse plaat sen in Nederland gehouden. Voor ronden zijn er o.m. in Arnhem, Amsterdam, Groningen en Den Bosch. De finaleronde wordt ge speeld in het Ahoy-complex in Rotterdam. Wie belangstelling heeft voor basketbal, kan bij Waddinxveen Flyers terecht. Secretaris Jo v. Loo, Overtoom 16, tel. 01828-14101 en voorzitter Frans Bos, Papaverveld 15, tel. 01828-16304, geven graag alle inlichtingen over b.v. trainingstijden, contributie en competitie. CHINEES-INDISCH SPECIALITEITEN RESTAURANT Uw adres voor PARTIJEN en RECEPTIE Levering aan bedrijven en instellingen in overleg Dorpstraat 45 STIJLVOLLE SERVICE en 2?42 Ap WADDINXVEEN UITSTEKEND CULINAIR! Telefoon: 01828-1 6505 (ook op zon- en feestdagen) met de nodige uitbreiding aan winkelbestand, is er door het Winkelcentrum Brug een wed strijd uitgeschreven. Inwoners en zij die van het Waddinxveense winkelbestand aan de Passage en Brug gebruik maken, worden ge vraagd hun mening te geven. Vra gen te beantwoorden. Om echt duidelijke antwoorden te krijgen is er een wedstrijd uitgeschreven in een plaatselijke Waddinxveen se krant. Er zijn aantrekkelijke prij zen te winnen voor creatieve men sen die bovendien nog een teke ning dienen te maken voor een fontein op het plein in het nieuwe winkelhart....Voor vrijdag 10 juni - moeten de inzendingen bij één van de winkeliers binnen zijn. INGEZONDEN: standpunt b. en w. van waddinx veen inzake centrum-ontwikke ling: N.a.v. het door de winkeliersvereni ging 'Brug' bij ons college ingediende plan voor de uitbreiding van het hoofd winkelcentrum van Waddinxveen, in het Kerkweg-oost en Bruacentrumge- bied en de daarop gevolgde publici teit, hebben wij er behoefte aan ons standpunt m.b.t. het centrumbeleid en het ingediende plan (vervaardigd door Bureau Winkelman Bouwmaat schappij) middels deze notitie duide lijk te maken. Op voorstel van ons college besloot de raad op 23 sept.'87 met algemene stemmen tot het voeren van een cen trumbeleid, gericht op versterking van de Passage, d.m.v. uitbreiding met ca. 5000 m2 b.v.o. aan winkels. De raad kwam tot dit besluit op basis van rap porten, uitgebracht door het C.I.M.K. en Kolpron Adviseurs. T.a.v. de uitbreiding van de Passage werd besloten deze aan de westzijde daarvan te situeren. De raad en ons college kwamen tot dit besluit na een gedegen en complete vergelijking van de voor- en nadelen tussen uitbrei ding Passage-west en Passage-oost (d.w.z. Kerkweg Oost) door Kolpron Adviseurs. De betreffende pagina's uit het Kolpron rapport zijn aangehecht. De conclusie van het rapport dat uit breiding van de Passage aan de west zijde duidelijk de voorkeur verdient boven de oostzijde werd door ons college en de raad overgenomen. Het K.N.O.V. berichtte ons n.a.v. deze keuze destijds dat zowel een westelij ke als een oostelijke uitbreiding van de Passage bespreekbaar was, doch dat nader onderzoek noodzakelijk was. Ons is niet gebleken dat het K.N.O.V.-bestuur er thans anders over denkt. Wij zijn van oordeel dat na het democratisch genomen besluit van 23 sept.'87 door ons college op de door de raad aangegeven weg moet wor den voortgegaan en dat derhalve met de M.A.B. een intentie-overeenkomst kan worden gesloten, waarin wordt uit gegaan van uitbreiding van de Pas sage aan de westzijde. Het plan van de winkeliersvereniging Winkelcentrum "Brug" hebben wij in- moddels globaal bestudeerd. Wij plaat sen bij de uitvoering van dit plan de volgende kanttekeningen: voor de uitbreiding van het cen- trumwinkelapparaat is blijkens de uit gebrachte rapporten 5.000 m2 b.v.o. beschikbaar. Dit aantal m2 lijkt te ge ring om èn een goede aansluiting tus sen Brugcentrum en Passage te reali seren èn een verantwoorde winkelin vulling van het Brugcentrum zelf tot stand te brengen; de grondverwerving t.b.v. de uitbrei ding van de Passage aan de westzijde is waarschijnlijk op eenvoudiger wijze en goedkoper te realiseren dan in het plan van de Brugwinkeliers (minder eigenaren, geen omstreden aankoop en amoveren van villa's Kerkweg- Oost); de verkeersproblematiek Kanaal- straat-Juliana v. Stolberglaan wordt onvoldoende onderkend en te simpel op tekening schijnbaar opgelost; het ingediende plan voorziet in een lintvormige winkelbebouwing waarin vrij grote loopafstanden aanwezig zijn Wij geven de voorkeur aan een com pact winkelcentrum zoals dat aan de westzijde van de Passage gestalte kan krijgen; de totale kosten wegens omleggen van wegen en pleinen en herinrich ting van openbare ruimten zijn zeer hoog. Wij menen dat er, gelet op het voor gaande en de genoemde bezwaren, geen aanleiding is op eerdergenomen beslissingen terug te komen. M.b.t. de geuite kritiek op het niet toe staan door de voorzitter van de com missie voor Economische- en Sociale Zaken, wethouder Kraaijestein. dat het plan van de Brugwinkeliers tijdens de vergadering van die commissie op 17 mei 1988 werd gepresenteerd en toegelicht merken wij op, dat het spreekrecht tijdens commissie-verga deringen er niet voor bedoeld is om plannen aan de bevolking en de pers te presenteren. Daarvoor zijn andere wegen beschikbaar, b.v. het beleggen van een persconferentie. tijdens de vergadering van de raads commissie voor Ruimtelijke Ordening c.a. van 31 mei a.s. waar het plan van de Brugwinkeliers als ingekomen stuk aan de orde komt, zal door ons college hetzelfde standpunt worden ingeno men. Waddinxveen, 31 mei 1988. iedere woensdag in de bus bij iedere inwoner van Ze venhuizen, Moerkapelle en verschillende wijken in Waddinxveen De nationale epilepsie-collec te vraagt onze aandacht van 27 juni t/m 3 juli Ook dit jaar vragen de vele vrijwil ligers van de Nederlandse epilep- siebestrijding onze aandacht: van 27 juni t/m 3 juli. Voor de epilep- siebestrijding is de jaarlijkse collec te van groot belang: zo wordt immers bepaald wat het Natio naal Epilepsie Fonds/De Macht van het Kleine wel of niet kan doen. Dit jaar een actueel thema: Epilepsie en Werk De opbrengst van de nationale collecte maakt heel veel activitei ten mogelijk, zoals vakantiewe ken, hulpverlening aan mensen met epilepsie in bijzondere om standigheden, wetenschappelijk onderzoek en voorlichting. Ook besteedt het Nationaal Epilepsie Fonds/De Macht van het Kleine dit jaar speciale aandacht aan Epilepsie en Werk. Minimaal 1 op de 150 Nederlanders heeft epilep sie. Honderdduizenden hebben er in gezinsverband of via sociale contacten direct mee te maken. Over epilepsie bestaan echter ve le vooroordelen, terwijl iedereen het kan krijgen. De sociale gevol gen van een epileptische aanval kunnen heel vervelend zijn. Toch kunnen vele mensen met epilep sie (zo'n 80%) met enige beper kingen leven, onderwijs volgen en werken. Momenteel bereiden b.v. zo'n 40.000 jongeren met epilep sie zich via onderwijs en beroeps opleiding voor op een plaats op de arbeidsmarkt. De vooroorde len blijven echter hardnekkig. Epilepsie is veel te vaak een argu ment om niet te worden aangeno men. Daarom start dit jaar een in formatie-campagne rondom Epi lepsie en Werk. Waddinxveen - Tijdens de feest avond ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van de Waddinx veense wijk- en speeltuinvereni ging "De Paddestoel", jl. zater dagavond, werden Wim en Marie v.d. Schee in het zonnetje gezet. Maar liefst 30 jaar zetten zij zich als vrijwilligers in voor het jeugd werk in De Paddestoel in de woon wijk De Sniep. Een eerste belo ning vormde een wandbord. Op 22 augustus worden de echte lieden door de NUSO, het over koepelend orgaan van de Speel tuinverenigingen, bedacht met een speld van verdienste, gecom pleteerd met oorkonde. IN één van de volgende Dorpskranten zal over het speeltuinwerk van Dt Paddestoel en het echtpaar v.d. Schee een artikel verschijnen! Waddinxveen - Winkelcentrum "Brug" heeft onlangs een plan geconstrueerd om Waddinxveen een winkelroute te geven, van Passage naar de hefbrug en ver der langs de Gouwe, evt. in een vierkant met Trefpunt het ge meentehuis. Daarbij centraal een fontein in het hart van de Kerk weg en een omlegging van de Kerkweg-oost, uitkomend op de Oranjelaan. Ómdat het college van burgemeester en wethouders afwijzend tegenover het plan staat en een ander plan heeft, nl. om het winkelcentrum Passage als een centrum te laten fungeren,

Dorpskrant | 1988 | | pagina 8