Hc Café - petit restaurant "De Otter" in Oud-Verlaat biedt meer dan je denkt. LET OP: Avondwandel vierdaagse Zevenhuizen DIRIGENT J.A.H. VERHOEF 25 JAAR BIJ ASAF en CHR. ZANGVERENIGING ASAF 30 JAAR. Een avondje uit dichtbij huis. Ver ginc ■5. - - Geef VADER een WIJNMAKERSSET! vanaf 20,- (van je eigen bessen wijn maken is zo gedaan!) MONTAGNE SAP: van alle VRUCHTEN is in een hand omdraai gemaakt met de STOOMEXTRACTOR! MONTAGNE DE DORPSKRANT.... Brigitte Hoogen- doorn in DRIESPOOR! Moerkapelle "Een dissonant" noemde voorzitter C. v.d. Knijff de electrieiteitsstoring juist op het moment dat de gezamenlijk optredende koren AS A r en Dt(J JUVANTE onder leiding van de jubilerende dirigent Verhoet de laatste regel van Psalm 98:3 gezongen hadden. Hoewel de kerk van de Gerefor meerde Gemeente in Moerkapelle op dat moment slechts voor de helft verlicht werd, vormde dit geen belemmering om de jubilaris toe te spreken. Felicitaties van o.a. burgemeester A.W. Lips die de heer Verhoef een raamdecoratie en een cadeaubon aanbood de voorzitter van het mannenkoor De Gouwestem, een vertegenwoordiger van het chr. gemengde koor Juvante, vormden het besluit van een luisterrijk concert. Naar schatting 250 leden van drie koren, o.l.v. de heer Verhoef verleenden medewerking aan het programma. Ben Kramer, begeleidde waar nodig, op het orgel, alhoewel er veel a capella klonk. Fluitiste Erika van der Kolk gaf met orgel het Rondo ten gehore en begeleidde Asaf en Deo Juvante in het "Waterstromen wil ik gieten" en "Psalm 98." Ds. D. Riet dijk, predikant van de Geref. Gemeente te Moerkapelle, had de algehele leiding. Ook hij richtte een persoonlijk dankwoord tot de heer Verhoef en overhandigde hem een boekenbon, niet om boeken aan te schaffen waardoor de boeken plank weer groter moet worden, maar één mooi boek. Voorzitter C. v.d. Knijff verraste de dirigent van zijn jarige koor met een fiets. "U wilde eigenlijk helemaal geen aandacht, vond het zo wel goed. Een jubileumconcert mocht dan wel, maar meer ook niet. 25 jaar hebben we naar uw pijpen gedanst. 25 jaar heeft uw vrouw één avond per week voor ons... (en dan nog niet te spreken over de andere twee koren) alleen gezeten. Dat moeten meer dan 1000 a 1100 avonden geweest zijn. Ook Eliza beth en Leopold hebben hun vader vaak gemist. Bedankt... De koorle den wil ik feliciteren met zo'n dirigent die gevoel voor humor heeft en wie het heel wat moeite heeft gekost om van onze 'ai een 'ei' te maken... Wat we nu redelijk kunnen. Dirigent is geen gemakke lijk beroep. Je staat helemaal alleen, niemand kan je een handje helpen... 25 jaar, het was een tijd van ups en downs, van wederzijdse verdraagzaamheid God was het die voor ons zorgde, ons zingen wil gebruiken voor de uitbreiding van Zijn Koninkrijk. Tja en als we aan uw vrouw vroegen: wat zouden jullie kunnen gebruiken dan klonk steevast 'we hebben alles al'. Wij dachten toen aan iets voor de ontspanning, altijd tussen de mu ziek en als ontspanning alleen bomen en schapen... daarom hier een fiets "Mevrouw Verhoef kreeg een fraai boeket bloemen aangeboden. Een langdurige ova tie was de felicitatie van de aanwe zigen. Mevrouw T. de Vos-Broer kreeg een bloemenhulde omdat zij vanaf het begin koorlid is: dus al 30 jaar lid! De dirigent stelde in zijn dankwoord: geen praat maar daad, herinnerde aan twee avon den dat er geen repetities konden plaatsvinden vanweg het feit dat er geen olie in de tank was en de tweede keer in de maand juni toen er slechts enkele naar de wekelijkse repetitie kwamen. Hij hoopte dat het jarige koor, evenzoveel nieuwe leden kreeg als de leeftijd nl. 30, en bedankte hartelijk voor de cade- aux. Na dankgebed door ds. Riet dijk zongen de gezamenlijke koren "Dank sei dir Herr" van G.Fr. Handel. Het is nog steeds een gezegde: wat je ver haalt is lekker, maar dat je zo dichtbij huis zo lekker ontspannen een avondje uit kunt gaan met een blik op oneindig, daar hebben sommigen nog geen weet van. Petit- restaurant "De Otter" aan de Zevenhuizerplas. Op het terras is het bij mooi en minder mooi weer heerlijk toeven. Waarom juist daar zoveel mensen neerstrijken, al dan niet voorafgegaan door een aankondiging van zijn of haar komst wordt de argeloze bezoeker duidelijk als hij/zij zelt de geneugten van "De Otter" gesmaakt heeft. restaurant is erg weersafhankelijk Voor bruiloften en partijen zijn ze dat niet waar het de gewone hore- ca-faciliteiten betreft. Het dak, van het terras waarop zeker zo'n 70 mensen kunnen, blijft bij min der mooi weer dicht. Zelfs in de winter kunnen hier barbeque-fees ten georganiseerd worden. Nu, met de verbouwing is er een nieu we muur gekomen, die de afschei ding vormt met het cafetaria-ge deelte. Daardoor moest er ook een nieuwe barbeque komen, een bijzonder fraaie werd er gemaakt. Zijn er meer groepen mensen die op één avond tegelijk willen bar- bequen dan kan dat, want ook op het andere terras staat nog een barbeque, terwijl er nog een mo gelijkheid in het restaurant bin nen is op de open haard. Bespreken "Voor de barbeque, vanaf 6 per sonen te gebruiken, moeten de mensen wel even een dag of twee van tevoren reserveren. Voor een etentje, mits met niet teveel per sonen hoeft dat niet.. Maar de meesten vinden het toch prettig om te reserveren. Ze komen dan aan bij een gedekte tafel., die op hen wacht." Inmiddels, in de ca. 7 seizoenen die De Otter nu draait, hebben ook veel bruidsparen hier hun bruiloft gevierd. Woensdagmiddag 8 juni Allang waren we van plan eens poolshoogte te gaan nemen bij "De Otter", waarvan we ge hoord hadden dat dit petit-restau- rant dat als zodanig onder de P in het telefoonboek staat vermeld en helaas door sommigen niet gevonden wordt omdat rnen zoekt onder café of "De Otter", een cafetaria erbij gekregen had. Een eerste bezoek, net na Pink steren op een zonovergoten dag, bood de aanblik van een vol terras en hele druk bezette mensen, die de klanten bedienden. Nu, een paar weken later is het stil. Veel te stil. Mevrouw Otterspeer hoopt op mooi weer. Dat komt eraan, na een periode van minder mooi weer. Overvloedige regen val al slechts één dag, maar toch met lagere temperaturen. Bij de Zevenhuizerplas heerst een sere ne rust. Alsof het winter is, ja of de wereld hier ophoudt.Een eenza me jogger, dik ingepakt, ontdekt transpirerend dat het toch veel warmer is dan hij gedacht heeft... Geen surfplank op de plas. Een unicum. Er is dan ook nauwelijks wind. Maar op deze vrije woens dagmiddag is er ook geen school jeugd. Het strand ligt er verlaten bij. Op het terras van De Otter, zit een enkele gast. Onder de luifel van het overdekte terras nie mand. 3-jarige kleinzoon Dennis de Bruin speelt op het strand in het zand. Hij mag met oma op de foto bij het tonen van het nieuwe aan gebouwde gedeelte waarin de ca fetaria gevestigd is. Een ruimte van ca. Vk bij 5 meter. Hierin staan attributen die nodig zijn voor een cafetaria. Voornamelijk open in de weekeinden. Op hele warme zonnige dagen kan de vi trine naar de deur worden ver schoven, zodat alle klanten buiten blijven en zo bediend worden. Best kien bedacht. "We hebben geen doorloop. De klanten zou den op drukke dagen vastlopen. Nu kunnen we ze zo en via het luik van de keuken bedienen. Dat luik is altijd open. Ook op minder warme dagen zoals nu. Alhoewel "Ja", beamen we, "het wordt warm weer en de vooruitzichten zijn goed." Mevrouw Otterspeer hoopt het maar. Vooral hun petit- Door het openschuiven van de wand naar het terras kan er een grotere ruimte gemaakt worden, het biljart verplaatst, waardoor er een grote balzaal ontstaat." Niet alleen voor een bruiloft weet men De Otter en al z'n mogelijkheden van koffie met gebak tot een com pleet diner, feestavond, barbeque of gewoon even een glaasje, te vinden. Een hartversterking of een heerlijke sorbet van soft ijs met aller hande lekkernijen er door, brengt je aan het watertan den. Een fietstochtje op een mooie zomerse avond naar de Zevenhuizerplas of zomaar een rondje Middelweg, Wollefoppen- weg, of langs de Rotte en even uit blazen op het terras met een prachtige blik op oneindig over de plas... bij wind genieten van sur fers die net niet of net wel van hun plank in het water duikelen.. Doen dus... even langs "De Otter of nog voor de vakantie eens een heerlijke avond barbequen met vrienden. Je verjaardag vieren en als je dat te duur vindt gewoon aan je familie geld voor je verjaar dag vragen... een kleine bijdrage in de onkosten.. Voor de prijs hoeft men het nauwelijks te laten zegt de liefhebber van barbeque. Maar de één vindt 32,50 per persoon weinig om uit eten te gaan, een ander moet er voor sparen. Een feit is dat je waar voor je geld krijgt. Maar liefst zes soor ten vlees, patat, stokbrood, krui denboter, rauwkost en zes sauzen Behalve vlees, kunnen alle etens waren gratis worden aangevuld "In de praktijk is het zo, dat vrijwel niemand de hoeveelheid vlees op krijgt, het een hele royale por ties", lacht mevrouw Otterspeer. (Ze neemt zich voor weer eens naar de PTT te bellen om hun telefoonnummer makkelijker op spoorbaar te maken. Nu zijn ze nog te vinden onder Petit-restau- rant dus.) In mid verbir over sportl staat meer lange PHAFF B.V. is gestart met de bouw van een nieuwe plasticdrukkerij op het industrieterrein in Zevenhuizen. Mevrouw Phaff sloeg met haar kleinkinderen de eerste paal, in tegenwoordigheid van velen. Ook burgemeester Van Gent was erbij aanwezig. Tel. 01802-1653 (leuk voor vader!) Tel. 01802-1653 De avondwandelvierdaagse Ze venhuizen gaat a.s. maandag van start. Voorinschrijving a.s. zater dag op het dorpsplein in Zeven huizen of bij de start maandag avond. Inlichtingen: tel. 01802-1913 Start 15 km: 18.00-18.15 uur; 8 km: 18.15-18.30 uur. iedere woensdag in de bus bij iedere inwoner van Ze venhuizen, Moerkapelle en verschillende wijken in Waddinxveen Zevenhuizen - Vanavond tussen 18.00 en 19.00 uur is de Zeven- huizense scholiere Brigitte Hoo- gendoorn te horen in het radio programma DRIESPOOR op Ra dio 3. Zij stelt dan het STEUN FONDS samen A.s. maandagavond 18.15 en 19.3 uur start de Fietsavond- vierdaagse te Moerkapelle. Er zijn 5 avonden, waarvan er op 4 ge fietst moet worden. Afstand ca. 23 km. per avond. Starten vanaf de kantine van v.v. Moerkapelle. De deelname-kosten bedragen 5.- Kinderen onder 12 jaar mogen alleen meedoen onder begelei ding.

Dorpskrant | 1988 | | pagina 12