28,901 21,95 21,951 ƒ25,50? ƒ23,50* ƒ27,95? 17,50* ƒ17,95? Hoe kom Ik in Zevenhuizen? t slijterij "DE WIJNRANK" J. WISMEYER VAN DEN BERG Vervolg op artikel van vorige week over wijzi ging dienstregeling West-Nederland. Overstappunt Kruisweg- Zoetermeerselaan levens gevaarlijk. ALLE VADERS EVEN VERWENNEN frMET EEN SLIJTERS KADOü! Notaris jonge jenever Verhoeven jonge jenever Ketel I jonge jenever Whisky Johnnie Walker Whisky Licht Brigade, h Joseph Guy cognac t Gorter Vieux Korenaer Vieux Geschenkdozen met 10 soorten bier!» j| - VADERDAG-AANBIEDINGEN Heren-overhemden streep2 stuks 38/44 f 50,00 Spijkerbroeken 48/52 vanaf f 49,95 Heren Kamerjassen badstoff 152,- f 119,00 Sloggi Heren slip bij aankoop 2 stuks f 5,00 korting! Sloggi dames slip bij aankoop 3 stuks f 5,00 korti ng! (Triumph) Beugel B.Hnu f 25,00 Triumph B.Hnu voor f 19,95 Dames topjesnu voor f 1 5,00 Polo's nu van 29,95 voor f 25,00 - 2 voor f 45,00 TEXTIEL- MEUBELEN en WONINGINRICHTING Dorpsstraat 35 - Zevenhuizen - Tel. 01802-1213 Diverse RODE en WITTE WIJNEN Kootje, Pief en de dief. uw warme bakker Wij hebben o.a.: Luxe chocolade dozen; chocolade-klomp, chocoladeschelpen e.d.! "Stap voor Stap": een boek volop praktische informatie over nieuwe kinderopvang- mogelijkheden Inmiddels is duidelijk geworden dat de avonddienst geen rechtstreekse verbinding is vanuit Gouda; men neme de bus Gouda-Leiden om 10 over het hele uur nr. 187. Om....26 over het hele uur is de bus bij sporthal "De Sniep" in Waddinxveen waar bus 176 Zoetermeer, gereed staat om de passagiers naar Zevenhuizen of Moerkapelle c.q. Zoeter meer te brengen. Deze rit duurt 10 minuten, zodat men ca. 5 minuten langer, dan normaal met een directe lijn, in Zevenhuizen is. is het oordeel van iedereen. Het gemeentebestuur van Zevenhui zen deelt deze mening en heeft tegen deze overstap bezwaar aan getekend. Een passagier die de situatie ter plekke meegemaakt heeft roept 'onverantwoord'. "Jongeren en ouderen die vanuit Zevenhuizen komen met bus 171 moeten op het kruispunt bij Kruis weg met Zoetermeerselaan uit stappen, de zeer drukke, met voorsoorteerstroken ingerichte weg oversteken om de doorgaans gereedstaande bus lijn 173 die vanuit Rotterdam komt en naar Zoetermeer gaat, te pakken. Ren nen snel de gevaarlijke weg over... brrr eng! Schreven we vorige week dat de reis vanuit Zoeter meer naar Zevenhuizen nauwe lijks meer te maken is omdat een half uur op aansluiting gewacht moet worden, dit is alleen het geval als men lijn 176 pakt uit Zoetermeer. 176 rijdt van Zoeter meer, over de Bredeweg, naar Waddinxveen. 173 rijdt van Zoe termeer naar Rotterdam. Op het kruispunt bij de Bleiswijkseweg moeten passagiers voor Zevenhui zen en Gouda overstappen in de bus die van Rotterdam komt: nr. 171. 171 rijdt via Moerkapelle, over Zevenhuizen, naar Gouda. Moerkapellenaren zijn bijzonder bevoorrechte mensen; elk half uur kunnen ze nu naar Zoeter meer met het openbaar vervoer. Via 176 (vanaf de Bredeweg) rechtstreeks en met 171, met een overstap op 173. Naar Rotterdam I evenzo; elk half uur! Eén en ander I is ons na bestudering van het toch I wel ingewikkelde diensttijden- I boekje duidelijk geworden. Waar om de Bredeweg bevoorrecht wordt voor Zevenhuizen is niet duidelijk, 176 rijdt in ieder geval niet meer door Zevenhuizen. Al stappen er misschien maar enkele Bredewegbewoners per dag op de bus, zij houden openbaar ver voersmogelijkheid Het kleinste dorpje in de regio heeft de beste openbaar vervoersmogelijkheid blijkt duidelijk na bestudering van de nieuwe dienstregeling; Moer kapelle gefeliciteerd!! Alleen in Zevenhuizen blijft men verdrietig over de vertrek- en aan komsttijden, de gevaarlijke over stap bij Kruisweg: Wie snel een bus wil halen het verkeer verge tend, kan een ongeluk overko men. "En dat gebeurt vandaag of morgen. Levensgevaarlijk. West Nedèrland had moeten wachten met de nieuwe dienstregeling in te voeren, totdat hier verkeerslich ten worden geplaatst. En dan nog loop je de kans je aansluiting te missen. Het is hier bijzonder ge compliceerd... Zoiets werkt niet alleen frustrerend op de passa giers, maar ook op de chauffeurs. Ik als passagier had gewoon mede lijden omdat de laatste dagen ie dereen op hen moppert., aldus een Zevenhuizenaar. De busdiensten Actie roept reactie op. Dit gebeur de n.a.v. de publicatie over de er gernis en woede van Zevenhuize- naren die van de busdienst van Westnederland gebruik maken, (in de vorige dorpskrant schreven we al uitgebreid, doch het boven staande hebben we net 'uitgevo- gels') Dus kregen we op de druk kerij bezoek van de heren C. Stam regio-manager en W. Terra, ver- voersdeskundige van Westneder land. Beide heren kwamen o.a. de redenen uitleggen waarom er geen aankondiging van gewijzig de vertrektijden waren gedaan: Computerstoring was de oorzaak dat de gewijzigde dienstregeling niet op tijd op de halteborden kon worden geplakt. De heer Stam: "De voorlichting aan het publiek deden we d.m.v. persberichten. Zo wilden we de zaak van de ge wijzigde dienstregeling aan de man brengen. Wellicht waren we hiermee te laat...Het water van de zee wast dit niet weg. Ook jammer dat we de Dorpskrant niet op de hoogte brachten. Door de compu terstoring waren we niet in staat om halteplaatsen van een nieuwe dienstaanwijzing te voorzien. Op zaterdag en zondag hebben we de belangrijkste wel gedaan (29 en 30 mei). Maar 3500 halteplaat sen lukte niet. Voordat de nieuwe dienstregeling inging, moest het eigen personeel opgeleid worden. De chauffeurs kregen een uitge breid instructieboekwerk, dat men blijkbaar niet goed gelezen heeft. Pas wanneer chauffeurs ge confronteerd werden met een ver anderde situatie onstand er con sternatie en werd het boekje erop na geslagen. Daardoor verliep één en ander niet zo vlotjes. Door richtingspijlen werden zij gehol pen de juiste route te kiezen. Aan een historische situatie van jaren kwam een einde en dan moet je even wennen. Daardoor ontstond wel een hectische toestand bij Westnederland." Westnederland zegt het bij monde van beide he ren, te betreuren dat de overstap- relaties niet helemaal goed func tioneerden, niet iedereen wist hoe de vork aan de steel zat. Zelf is men ervan overtuigd dat de wijzi ging goed is. Als er niets gedaan V liter was er in de komende jaren nau welijks openbaar vervoer meer gereden had in dit gebied. Er moest een efficiente oplossing ko men. Door de rijksoverheid wordt de vervoersonderneming ver plicht een normeringssysteem te handhaven: tellingen te plegen. Men soms uit exploitatie-overwe ging een route wijzigt. Zoals b.v. die van 175, die in de avonduren over Nieuwerkerk loopt. Waar voor eerder, op aandringen van burgemeester A.H. van gent, een telling heeft plaatsgevonden die te laag uitviel (een enkele passa gier die instapte op de route van Zevenhuizen naar Oud Verlaat). Ook zondag loopt deze lijn, die overigens op werkdagen in de ochtendspits een extra dienst heeft, even over half acht in Zevenhuizen, over Nieuwerkerk, iets langere reistijd met hetzelfde aantal strippen. SCHOOLBUS Wat de opmerking in het artikel van vorige week over de school- ziekenhuisbus betreft: de mensen van Westnederland beloven de tijd van 15.15 uur (Gouda), die voorheen als vertrektijd gold, ex tra te bestuderen...Een extra bus rond die tijd, vanuit Gouda voor scholieren en ziekenhuisbezokers ziet men nog niet helemaal zit ten...Ook het idee om de Brede weg eens te bekijken wordt mee genomen ter bestudering. Een tel ling wordt overwogen. Aan de gevaarlijke situatie, de kruising Bleiswijkseweg-Zoetermeerse- laan (bij de kruisweg) kan de bus onderneming niks doen. "Dit is de taak van de provincie, die beloofd heeft voor de zomer deze weg te reenstrueren en verkeerslichten te plaatsen. Er is lang genoeg van tevoren aangekondigd dat er hier een overstreek en overstap zou komen! Een verzoek om een abri hierop vooruitlopend te plaatsen is nipositief ontvangen: "na de reconstructie" is toegezegd." vol gens de heer Stam. De heer Terra merkt op dat er aan de knelpun ten van lijn 173 misschien iets kan worden gedaan, om een goede aansluiting met de bus v.v. Zoeter meer lijn 171 te optimaliseren. Deze lijn moet met obstakels van uit Bleiswijk: verkeerslichten, vei ling, en spoorwegovergang en langdurig rood blijvende verkeers lichten rekening houden en zou niet goed kunnen aansluiten op b.v. 171 vanaf Zoetermeer. "Deze problematiek hebben we niet voorzien, maar misschien kan de fovincie iets realiseren met een busbaan of zo, evenals dat ge beurd is in Capelle en Krimpen." De heren stellen dat, alhoewel het voor de reiziger lijkt dat het openbaar vervoer verslechterd is, juist een verbetering is ingevoerd. Alleen moet iedereen nog aan de gewijzigde situatie wennen. "Wij waren genoodzaakt iets te doen om het openbaar vervoer efficiën ter te maken, en hebben een ter mijn van twee jaa rom dit uit te testen. Wij hopen dat iedereen duidelijk is dat Westnederland ge woon iets moest doen, anders had er misschien nauwelijks meer een bus gereden. Dat de gemeente Moerkapelle een frequentere o- penbaar vervoersmogelijkheid heeft dan Zevenhuizen, is louter een gevolg van de gunstige lig ging, als centrum, waardoor bus sen naar Gouda en Waddinxveen rijden." Kuirsing Kruisweg! N.B.: Oversteek iets minder ge vaarlijk voor Zevenhuizenaren die naar Zoetermeer gaan, omdat de bus eerst de weg oversteekt, even naar links afslaat en stopt. De passagiers hoeven nu alleen de Zoetermeerselaan over te ste ken. Terug geldt de levensgevaar lijke situatie wel. Bus 173 stopt voor of na de hoek van de Zoeter meerselaan op de Bleiswijkseweg Passagiers voor Zevenhuizen c.q. Gouda moeten nu een dubbel rij strook oversteken! KINDER SHIRTS-PANTALONS: *a.s. donderdag t/m zaterdag: 20% korting! van f 4," tot f 40,"! Leerlingen van de openbare basis school 't Reigerbos genoten vrij dag j.l. van een kostelijke voorstel ling van Kootje, Pief en de dief, opgevoerd door de leden van toneelvereniging V.O.O. De on derbouw beet de spits 's morgens af Toen de dame, mevrouw Anna vroeg om een potje thee zeiden een paar kinderen in de zaal: heb jij ook zo'n dorst? Ik lust best limonade... of een appeltje. Dat gebeurde dus ook na afloop. Er werd luidkeels gereageerd alsof het een levende poppenkastvoorstel ling betrof... "Waar is nou toch die indiaan?" Gilden de kinderen: "Hij is al geweest" 't Was spannend, er werd in geschoten met een klapper- pistool het ging om een erfenis in een juwelenkistje en alles kwam weer op z'n pootjes terecht, 's Middags werd de voorstelling herhaald voor de bovenbouw. Rest nog een compliment voor het bijzonder fraaie decor: alle toe schouwers kregen een tafereel te zien dat niet voor echt onderdeed: een echt cowboydorp, compleet met saloon en sheriffkantoor en een levensgrote cactus... r 7 Moerdijkstraat 19 Moerkapelle WEEKEND-AANBIEDING - VOOR VADERDAG» Bananen-aardbeien Schnitt van 9.- voor 7,95 VERWEN VADER EENS EXTRA!!! De federatieve Vereniging VRIJ- BAAN en het Zuidhollandse Over leg Kindercentra (Z.O.K.) hebben het boek "Stap voor Stap" uit gegeven over de nieuwe ontwm- kelingen in de kinderopvang, de relatie kinderopvang en werkgele genheid en de financiële mogelijk heden. Het is een praktisch en overzichtelijk boek, te gebruiken als een naslagwerk of handleiding waar iedereen die vanuit zijn of haar werksituatie met kinderop vang te maken heeft, veel profijt van zal hebben. Een belangrijk onderdeel van het boek vormen de zgn. 'stap penplannen' waarin Stap voor Stap beschreven staat hoe een peuterspeelzaal omgebouwd kan worden tot halve dagopvang en hoe een centrum voor buiten schoolse opvang kan worden op gezet. Deze laatste vorm van kin- deorpvang krijgt in het boekje ex tra aandacht omdat er vooral aan deze vorm van opvang nog veel behoefte blijkt te zijn. Een ander belangrijk onderwerp is de be drijfsgerichte kinderopvang, m.n. de zgn. 'joint venture', waarbij een bedrijf in een gesubsidieerd kin deropvangcentrum kindplaatsen huurt voor de kinderen van werk nemers. In het boekje wordt een voorbeeldcontract getoond voor zo'n overeenkomst tussen een kinderdagverblijf en een bedrijf. Tevens wil het boek een gids zijn in het doolhof van subsidiemoge lijkheden, regelingen bij de ar beidsbureaus en mogelijke fond sen die men bij het opzetten of uit breiden van kinderopvangcentra kan aanschrijven. Het boek "Stap voor Stap" is uitgegeven ter gelegenheid van het congres de De Dag van de Kinderopvang dat 27 mei jl. in Den Haag werd gehouden. Op dit congres werden alle onderwer pen besproken, die ook in het boek staan. Uit de overweldigen de bellangstelling voor het con gres, zowel van de kant van kin derdagcentra als van de zijde van gemeenten, blijkt dat er veel be hoefte bestaat aan dergelijke infor matie. Het boek "Stap voor Stap" kan verkregen worden door 10.- over te maken op girorekekening 19879724 van Vrijbaan te Den Haag of girorekening 4202816 van het Z.O.K. te Rotterdam, o.v.v. de titel van het boek.

Dorpskrant | 1988 | | pagina 13