KANTOOR VEERMAN 19 JUNI VADERDAG!!! en nog veel meer....! Afscheid nemen van... en feestvieren om Voetbalvereniging Groeneweg speelde span nend tegen oud-internationals van Feijenoord... Drie selectiespelers beëindigen hun voetbal carière... SIG. MAG. P.J. HEIJ Dorpsstraat 62 - Zevenhuizen - Tel. 01802-1288 Geef vader iets goeds!! Geef hem: EEN GOEDE SIGAAR... of: een PARKER Bal-, vul- of rollerpen! 00K LUXE DOZEN SIGAREN! - POCKETBOEKEN, PAPERBACKS, GEBONDEN BOEKEN en STRIPVERHALEN! Voorlichtingsavond Schieland Drie voetbalfreaks namen afscheid verzekeringen makelaardij boekhoud- belastingzaken taxaties onteigeningen agentschap hypotheken/financieringen Dorpsstraat 200 Postbus 2 - 2760 AA Zevenhuizen Telefoon: 01802-1866 AFWEZIG Zevenhuizen... Dreigende wolkenvelden hingen boven het veld waarop over enkele ogenblikken door burgemeester A.H. van Gent de aftrap zou worden gegeven voor een voetbalwedstrijd tussen selevtievoetballers van v.v. Groeneweg en oud-internationals van Feijenoord met onder anderen: Coen Moulijn. Het fanfarecorps De kleine Trompetter speelde, mar cherend, welluidende marsen en een mensenmenigte verzamelde zich langs de lijn... Die dreiging ging over in een zacht miezerig motregentje toen er door voorzitter Adr. Roos al op hartelijke wijze afscheid genomen was van de spelers Bert Kouer (38 jr.),Cees Hordijk (35 jr.) en Harry de Kooter (31 jr.) Dat gebeurde midden op het speelveld waarbij als blijk van waardering een sporttas aan de heren voetballers en een fraai boeket bloemen aan de dames, echtgenotes, geschonken werd. En toen de door hem geschonken bal door Zevenhuizens eerste burger wegschoot, kwam er iets van een feestelijke stemming on der het publiek. Dat was veelkleu rig van samenstelling: vooral mensen die normaal gesproken nooit tot supporters gerekend wor -den, kwamen als sympathisant van de scheidende voetballers of vanwege een nostalgische herin nering aan deze vermaarde oud internationals... Overigens bleef het bij een miezertje, de regen hield ook weer op. Spanning en ontspanning, waren twee facetten van deze bijzonder leuke wed strijd met zo'n 500 bezoekers.. Rien Ruitenburg van Groeneweg maakte in de eerste helft het eer ste doelpunt, waarna Boogers van Feijenoord algauw gelijkspel maakte. Vijf minuten na de rust werd afgefloten voor Bert, Cees en Harry die met cadeaubonnen van hun selectie hartelijk uitgelei de werden gedaan, iets wat zij bijzonder waardeerden. Via een penalty van Frans Bouwmeester werd het een overwinning voor de oude rotten in het vak: Feijenoord De feestelijkheden, die als een première plaatsvonden met het oog op het 60 jarig bestaan vol gend jaar, werden voortgezet met een broodmaaltijd van v.v. Groe neweg en de oud-Feijenoorders... In het provinciale streekplan en de gemeentelijke bestemmingsplan nen zijn bestemmingen voor be paalde gebieden gewijzigd. Veran deringen van bestemmingen ma-p ken vaak verandering van de waterstaatkundige voorziening gen noodzakelijk. Dit geldt zeker voor de plannen op het gbied van de glastuinbouw. Schieland dient, om de plannen voor de glastuin bouw te kunnen realiseren forse investeringen te doen. Zo dienen watergangen te worden gegraven of bestaande watergangen te wor den uitgebreid. Dit is noodzakelijk om de hoeveelheid water in glastuinbouwgebieden te kunnen bergen en op verantwoorde wijze te kunnen afvoeren. De hieraan verbonden kosten dienen door middel van belasting heffing te worden opgebracht. Gelet op het feit dat de afgelopen jaren specifiek voor de glastuin bouw reeds kosten zijn gemaakt en gezien de investeringgen ten be hoeve van deze bedrijfstak in de nabije toekomst hebben ons tot de conclusie geleid dat er - vooruitlo pend op de kostentoedeling op grond van de komende water schapswet - aanleiding bestaat te komen tot een extra omslag (belas ting) voor de glastuinbouw. Bovenstaande vormt aanleiding u door middel van een voorlichtings avond over onze plannen te informeren. Wij nodigen u dan ook uit deze voorlichtingsavond op maandag 20 juni a.s., aanvang 20.15 uur in het restaurant van de veiling Gouda e.o., Bredeweg 23 te Waddinxveen bij te wonen. Zomaar een ontmoeting met de drie scheidenden die niet helemaal afscheid nemen, maar Groeneweg nog trouw blijven, valt niet mee. Sinds dinsdagavond 7 juni 'oud-selectie-voetballers' zijn alledrie druk bezette mannnen. Voor twee van hen geldt in het bijzonder dat ze het druk hebben, terwijl ook de leeftijd een reden vormt om er een punt achter te zetten. Overigens, zeker niet bij alledrie. Harry de Kooter, de jongste stapt uit de selectie vanwege z'n drukke dagelijkse bestaan als eigenaar van een supermarkt... Bij Bert Kouwer 38 jaar speelt de leeftijd een beetje mee en het feit dat z'n gezin het erg vaak zonder zijn aanwezigheid moet doen. Cees Hordijk vindt z'n leeftijd, 35 jaar meespelen in het besluit en wil niet meer prestatiegericht voetballen, kiest daarom voor een lager elftal: het vierde. Ook Harry gaat daarin spelen. Met hen drieën praten we tenhuize van de familie Hordijk aan de Wethouder Kreftlaan.. De beo, beaamt af en toe het gesprokene en blaast, alsof hij een kat is. De twee juweeltjes van Cees: beeldschone chow's chow's, oranje bruine chinese honden, liggen buiten onder het raam te wachten op een gezellige afsluiting van de dag: een lekkere lange wandeling... Bert Kouer voetbalde vanaf z'n zesde jaar, in Den Haag, waar hij woonde Via z'n werk in Gouda, kwam hij in concact met een voet baller van Groeneweg die hem enthousiast voor deze Zevenhui- zense club maakte. Dat was 13 jaar geleden. Drie jaar later volg de een verhuizing omdat hij via een kennis gehoord had van Dek ker keukens, en daar op kantoor kon komen werken. Bert: "Het is niet alleen m'n leef tijd maar ook om het feit dat ik jeugdtrainer ben bij Groeneweg. Daardoor ben ik nu én zaterdag en zondag van huis. Met opgroei ende kinderen is het nodig dat je vaker thuis bent. Bovendien ge beurt het nogal eens dat ik 's avonds moet overwerken. Neem b.v. het trainen: dat kost je toch algauw twee avonden per week. Drie keer drie jeugdelftallen per avond. Drie leeftijdsgroepen: van 12-14 van 14-16 en van 16-18 jarigen. Dan ben ik pas om 11 uur thuis. Daarnaast hadden we onze selectietraining. Ga maar na... ik was zelden thuis. M'n gezin stond erachter, anders had ik niet kun nen voetballen, maar nu wil ik er definitief mee stoppen... Alleen jeugdtrainer blijf ik nog, en hoop straks naar voetbalwedstrijden op zondag te gaan kijken. Cees Hordijk, is een geboren en getogen Zevenhuizenaar. Hij speelt vanaf z'n achtste jaar bij Groeneweg. Z'n eerste trainer moet volgens hem Niek de Kooter geweest zijn. Hij herinnert zich nog het oude voetbalveld: het plasje achter café Hof van Hol land, waar nu de Boslaan ligt. Vanaf z'n 17 e jaar voetbalde hij in het eerste elftal en sinds 2 jaar in het tweede elftal. Bekende trai ners uit een aantal jaren die ze gedrieën meemaakten zijn o.a.: Hans Hazebroek, Maarten Strijd- horst, Niek Hermans. Cees, die ondanks z'n toch wel lichamelijk inspannende werk kring niet gauw moe is, ja juist van een avondje sporten geweldig op knapt en fit wordt, gaat met leef tijdgenoten in het vierde van Groeneweg voetballen op zon dagmorgen... Hij weet dat z'n ge zin meegaat. Z'n vrouw helpt ook altijd in de kantine- Naast wandelen met z'n honden: tussen de middag vanaf z n werk: tomatenkwekerij V.d. Wel aan de Molenweg, naar huis op de fiets is meer racen om een wandeling met zijn honden te maken en 's avonds een snelle loop, alleen, ter voorbereiding op de volgende week te houden (halve marathon van v.v. Groeneweg... Harry de Kooter was zeven jaar toen hij bij Groeneweg kwam spe len. Evenals Cees had hij de be hoefte om te gaan sporten, maar zo'n 25 jaar geleden was er nau welijks meer dan voetbal en de gymnastiek. Natuurlijk was Harry evenals Cees, eerst lid van O.S.S., zoals bijna ieder Zevenhuizens kind. Maar omdat iedereen naar de voetbal ging, wilde hij ook wel. Z'n eerste trainer was, dacht hij Dick de Knegt. Nu, met z'n zaak twee avonden per week trainen om het peil in de selectie goed te houden, vond hij teveel van het goede. Nu we in het vierde spelen is het maar lx per week trainen en alleen op zondag -morgen spelen." HET HOOGTEPUNT Alledrie hadden ze als hoogte punt in de selectietijd de bekerfi nale tegen XERXES op 12 juni 1977 in gedachten. Deze finale in Gouda op het Olympiaterrein van district west II was een staaltje van prestatie. Alle voorrondes had Groeneweg glansrijk gewonnen en de finale was een gok. Dat er in Zevenhuizen zo'n warme meele vende achterban was, merkten de spelers van Groeneweg in Gouda: honderden kwamen hen suppor ted Zeker 2500 man stond er langs de lijn. De voorverkoop ge beurde ook in Zevenhuizen, dus kwam men massaal. In de voor rondes hadden we hele sterke tegenstanders verslagen, mis schien kon dat nu ook... Helaas... maar toch was het erg leuk" Alee drie de mannen maakten de pro motie mee van hun eerste elftal, eerst naar de derde klas en vier- jaar later in het seizoen 79/80 naar de tweede klas. "Maar toen gingen Jan Monster en Arie Kortlever weg en konden wij afzien" herinneren ze zich "Maar, we mogen toch best blij zijn met de derde hoor". Een paar bekers, tegeltjes en een trofee thuis zijn tastbare bewijzen dat ze aan belangrijke evenementen delnamen. De bekers die gewon nen werden blijven eigendom van Groeneweg in de prijzenkast... Samen... 13 jaar zaten deze 'mannen' bij elkaar in de selectie. Gaven blijk van een goede inslag door nooit op de tramer te mopperen of deze een grote mond te geven. Immers, de trainer bepaalde hetgeen of gedaan moest worden... Op de vraag wat nu de prettigste trainer geweest is dan valt als ant woord Maarten Strijdhorst. En dan komen de verhalen... Hoe deze aardige man, toch zo'n fana tieke trainer was, die zorgde dat Groeneweg promoveerde, iets presteerde maar voor iedereen persoonlijk een blijk van waarde ring had. Gezondheid liet preve- leren en er altijd omstandig naar informeerde... "Na afloop van een training kregen we altijd nog oefe ningen met de hand aan de bar. Bert: "Ja zo" en hij maakt een beweing van iemand die een glaas -je achterover slaat. Cees: "Op een keer was het veld te slecht om te trainen, 'weet je wat' stelde toen Maarten Strijd horst voor' we gaan vanavond een rondje lopen' Dus wij richting Roerdomp... Hier werden we ont haald op warme punch. Bert: lk wist niet wat punch was, maar na afloop wel. Ik heb nog nooit van m'n leven zo hard gelopen" Pres tatie is erg gebonden aan sfeer. Die moet goed zijn. Bij Maarten was die optimaal" Tenslotte wil len de drie afscheidnemers eigen lijk nog de jubileumcommissie en andere mensen bedanken, zoals Peter Hovens voor de afscheids- wedstrijd en de organisatie van de feestelijke avond... Moerkapelle - dokter W. Vroegin- deweij is afwezig van 10 t/m 21 juni. De praktijk wordt waarge nomen door dokter W.J. van Brug gen uit Zevenhuizen. De apot heek is normaal open.

Dorpskrant | 1988 | | pagina 14