BRADERIE MOERKAPELLE 22,50 Start bouw sporthal en renovatie dorpshuis Donderdag 16 en vrijdag 17 juni a.s. Dinsdag 21 en woensdag 22 juni a.s. Zondag 19 juni vaderdag; VADERDAGMENU a 42,50 Openingstijden: Pannekoeken AUTOROUTE OVER NOORDEINDE ZIGEUNERSPIEZEN: Vleesspiezen, geserveerd t r 3 CAFÉ-RESTAURANT GOURMETTEN in Sevenlake: div. soorten vlees, vis, groenten, sauzen, stokbrood, frietjes, salade, inclusief welkomsaperitief Avocado gevuld met Noordzeevis en cocktailsaus Franse Uiensoep Kalkoenhaasjes met amandelsaus, waarin vruchten en noten Bavarois compositie van o.a. chipolata, vruchten, witte chocolade met mangosaus zondag t/m donderdag 10.00 - 01.00 uur. Vrijdag/Zaterdag 10.00 - 02.00 uur. Met voor alle vaders een kleine attentie, in de vorm van een flesje huiswijn; U kunt ook a la carte komen eten! Reserveren wordt aanbevolen! vr. za. en zo. tot 18.00 uur Honderden zware vrachtwagens denderen nu dagelijks, met uitzondering van zondag, over het Noordeinde. Voor bewoners van deze weg, die zoiets, noch de duizenden personenauto's die langs hen voorbijtrekken met soms ongekend hoge snelheden, niet gewend zijn, best irritant. Soms ontstaan er verschrikkelijk gevaarlijke situaties. Worden fietsers ingehaald met snelheden die veel hoger dan 70 km. zijn. Twee vrachtwagens die elkaar tegenkomend passeren, lopen de kans van de dijk af te glijden, daar de kanten hier en daar steil aflopen. Dat is vooral gevaarlijk voor uitwijkende fietsers, omdat Schieland ooit deze weg zo verhoogde, maar verzuimde iets aan de kanten te doen. "De situatie is heel vervelend vinden de bewoners. Waarom al het verkeer over het Noordeinde en niet over de Swanlaweg rijdt? De duiker over het kanaal of ringvaart in de Swanlaweg krijgt een opknapbeurt. Het wegdek naast de duiker verzakte. Om erger te voorkomen wordt dit wegdek gereconstueerd. Dit gebeurde ook bij de duiker bij de Opril, echter was dit een veel minder ingrijpende operatie als deze bij de spoorwegovergang- Noordeinde- Swanlaweg. De verkeer- stroom wordt met een verkeerslicht geregeld. Hopenlijk verlopen de werkzaamheden even vlot als die van de duiker van de Opril, zodat over twee weken aan deze gevaarlijke situatie een einde komt. Wollefoppenweg 79 - Tel. 010-456 36 27 OUD VERLAAT met paprikasaus, gebakken aardappeltjes, verse groente, inclusief glas huiswijn naar keuze De Braderie in Moerkapelle op 11 juni jl. was een geweldig festijn! Een fietscrossstuntteam gaf een daverende show.... Een zonovergoten dag met ontzettend veel belangstelling... BIJZONDER GESLAAGD! sporten beoefend kunnen wor den zoals zaalvoetbal, zaalhand bal, zaalmicrokorfbal, zaakhoc- key, badminton, basketball, vol leybal en tennis. Verder is in de sporthal opgenomen een tribune met een capaciteit van ca. 150 personen, alsmede de gebruike lijke nevenakkommodatie be staande uit: - 4 was- en kleedruimten - E.H.B.O. ruimte - Regie-ruimte - Leraar/Scheidsrechtersruimte - Ruime toestelberging De uitbreiding c.q. renovatie van het bestaande dorpshuis omvat het vergroten en aanpassen van de nieuwe entree, het uitbreiden van de ontmoetingsruimte met een keuken en een berging, de uitbreiding van de berging toneel/ muziekzaal en vervanging van de gevels van toneel/muziekzaal, ontmoetingsruimte en peuter speelzaal. De was- en kleedruim ten van de bestaande sporthal worden geheel gerenoveerd. Ver der vinden er voor het gehele komplex diverse onderhouds werkzaamheden plaats en wordt veel aandacht geschonken aan geluidsvoorzieningen tussen de verschillende onderdelen binnen het gehele komplex. Dinsdag 14 juni om 4 uur vond de officiële start plaats van de bouw van de sporthal en de verbouw van het dorpshuis in Zevenhuizen. Na de officiële handeling ging de burgemeester voor een aantal aanwezigen in op de voorbereiding van het zojuist aangevangen werk. Hij stelde, dat aan een lange voorbereidingsperiode een einde is gekomen. Die periode begon daadwerkelijk, toen het college van burgemeester en wethouders in 1985 een werkgroep instelde, welke de opdracht kreeg onderzoek te verrichten naar de te verwachten bezettingsgraad van de sporthal en de gewenste voorzieningen en uitbreiding aan het bestaande dorpshuis. Het door de werkgroep aan het college uitgebrachte rapport leidde in december 1986 - na vele discussies binne de raad en met het bestuur van de stichting Dorpshuis - tot het principe-besluit van de gemeenteraad, de renovatie van het dorpshuis en de bouw van het gehele plan zou moeten geschieden ten laste van daarvoor in aanmerking komende reserves. In het eerste halfjaar van 1987 met een maatvoering van 24 bij zijn de plannen nader uitgewerkt 44 meter en een vrije hoogte van en in juli 1987 voteerde de raad 7 meter, waarin de navolgende een krediet van 2,3 miljoen gul den voor de uitvoering van het plan. Daarin is begrepen tevens de aanleg en verlichting van een groter parkeerterrein, dat al enige maanden geleden gereed geko men is. In september 1987 gaf de raad zijn fiat aan de uitvoering van het bouwplan. De heer van Gent zei, dat gelet op de finan ciële doelstelling van de raad, ma ximaal aan de wensen van de gebruikers tegemoet gekomen is en hij merkte terloops op, dat het overleg over de uitwerking van het plan op onderdelen soms een moeizaam verloop heeft gehad. Evenmin onvermeld liet hij de porblemen die in laatste instantie nog waren te overwinnen met betrekking tot de tijdige grondver ving. Helaas betekende dat een vertraging in de voortgang van ongeveer een half jaar. De bouw wordt uitgevoerd door Bouwbe drijf Pellikaan BV in Tilburg. Op onderdelen zal waar mogelijk tot onderaanbesteding worden over gegaan. Verwacht wordt, dat het werk omstreeks 1 januari 1989 klaar is. Het geheel omvat een sporthal Bram Noordam - Dé grote orga nisator van de zeer geslaagde bra derie in Moerkapelle. AUTO's IN HET WATER. KOEIEN MELKEN..

Dorpskrant | 1988 | | pagina 15