GEMEENTE ZEVENHUIZEN Hengelsport Een fietstocht naar Oud Verlaat SCHOLEN OPGELET! Kerkdiensten Hengelsport dorpskrant Fa. J.v.d. Jagt en Zn. DRUKKERIJ ELGERSMA Reisbureau "Yes terday" verzorgt op 24 juni uw vakantiereis! Verleende bouwvergunningen Bestemmingsplan "Swanla Collecteschema Voor begrafenissen C.H. DE VRIES ZN. UITVAARTVERZORGER TESSELSCHADELAAN 20 2761 AT WADDINXVEEN TEL. 01828-14719 al 25 jaar een zaak van vertrouwen Vinyl autodaken Bekleding voor autostoelen MEUBEL- EN STOFFEERWERK. Openbare vergaderingen BURGERLIJKE STAND MOERKAPELLE MEDISCHE DIENSTEN MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING ZUIDPLAS In de periode van 14junit/m21 juni 1988 zijn door burgemees ter en wethouders van Zevenhuizen vergunningen afgegeven voor: - het uitbreiden van het dorpshuis "Swanla" op het perceel Burgemeester Klinkhamerweg 86; - de reeds gebouwde overkapping aan het bestaande bedrijfs gebouw op het perceel Swanlaweg 2B; - de verbetering van de woning Groeneweg 10. Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door de ver lening van één van de bovenstaande vergunningen, kan bin nen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd bezwaarschrift ingevolge de Wet arob indienen bij burgemees ter en wethouders. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter inzage ter gemeentesecretarie op het bureau Ruimtelijke Ordening e.a. (Dorpsstraat 89). j De burgemeester van Zevenhuizen maakt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 28, lid 6 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bekend dat met ingang van maandag 27 juni 1988 gedurende één maand ter gemeentesecretarie, Dorpsstraat 89, vooreen ieder ter inzage ligt het besluit van het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland van 31 mei 1988, nr. 1 22385, inhoudende de gedeeltelijke goedkeuring van het be stemmingsplan "Swanla". Het besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland houdt tevens in, dat het bestemmingsplan "Swanla" onherroepelijk is met uitzondering van de met de blauwe lijn aangegeven ge deelten op de plankaart, alsmede de in de marge van de voorschriften met de blauwe lijn aangegeven onderdelen. Tegen dit besluit staat gedurende de termijn van de tervisie- legging beroep open bij de Kroon voor de gemeenteraad, de inspecteur van de ruimtelijke ordening en voor hen, die zich tij dig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland hebben gewend. Voorts kan beroep worden ingesteld door een ieder die bezwaren heeft tegen het besluit voor zover het de onthouding van goed keuring betreft. Beroepschriften dienen te worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en kunnen worden ingediend bij de Raad van State, Binnenhof 1a te 's-Gravenhage. Zevenhuizen, 20 juni 1988 De burgemeester voornoemd, A.H. van Gent. 27 juni t/m 3 juli 1988: Na tionaal Epilepsie Fonds. 29 augustust/m 11 septem ber 1988: Koningin Wilhelmi- na Fonds. 12 september t/m 18 sep tember 1988: Thuisfronten. 1 september t/m 25 sep tember 1988: Prinses Bea trix Fonds. 26 septembert/m 2 oktober 1988: Nierstichting Neder land. VISWEDSTRIJD JEUGD Zevenhuizen/Moerkapelle - Ben je nog geen 16 jaar en houd je van vissen? Pak dan je agenda maar, want dit jaar wordt de jeugdvis- wedstrijd weer gehouden; dit keer in Moerkapelle. De wedstrijd is op dinsdag 5 juli 16.00-17.30 uur. Iedereen van 0 t/m 15 jaar mag meedoen. Er wordt gevist in 2 groepen, nl. t/m 9 jaar en 10 t/m 15 jaar. Dit houdt dus in dat ook BERMWEG 22 - ZEVENHUIZEN TEL. 01803-2806. Donderdag 30 juni 1988 Gemeenteraad Aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Maandag 22 augustus 1988 Commissie Algemeen Be stuurlijke Zaken, Financiën, Economische Zaken en Per soneelszaken Aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Donderdag 25 augustus 1988 Commissie Onderwijs, Wel zijn, Sociale Zaken en Volks gezondheid Aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Maandag 29 augustus 1988 Commissie Openbare Wer ken, Ruimtelijke Ordening, Volkshuisvesting, Verkeer en Milieu Aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Dinsdag 30 augustus 1988 Gemeenteraad (gemeente rekening) Aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Dinsdag 30 augustus 1988 Commissie Algemeen Be stuurlijke Zaken, Financiën, Economische Zaken en Per soneelszaken Aanvang: Na afloop vergade ring gemeenteraad. GEBOREN: van Rijn, Barry Cornelis, zoon van: van Rijn, Abraham en: van Wensem, Elizabeth A., op 6 juni 1988. GEHUWD: Verbeij, Franciscus Henri- cus Maria en: van Ooijen, Wilhelmina Adriana, op 14 juni 1988. Lezers van de Dorpskrant die nog nooit in Oud Verlaat zijn geweest zouden toch eens daar een kijkje moeten gaan nemen. Dat hoeft nietI persé aanstaande zaterdag, want dat is meer een feest voor de inwoners I van Oud Verlaat, omdat gebouw De Vierkap 5 jaar bestaat, maar zou op| een zonnige zomerse dag kunnen gebeuren jongeren een goede kans maken op een eerste plaats en prijs. Ja, want natuurlijk zijn er prijzen te winnen. Ze zijn beschikbaar ge steld door Hengelsportvereniging Zevenhuizen/Moerkapelle. En toch hoef je helemaal niets te be talen om mee te doen. De wed strijd is gewoon GRATIS! Je wordt verwacht om ongeveer 15.45 uur bij het singeltje bij be jaardentehuis Beth-San. Een paar dingen moet je weten: - ie moet een emmer met deksel of leefnet bij je hebben; - het is verboden om met rode maden te vissen; - de jongste groep mag door ouders geholpen worden (dit nadat het kind de vis heeft opgehaald); - bij een (te) grote vis mag altijd gehol pen worden. Als je mee wilt doen, wil je dan even van te voren bellen naar: (01793)-2219 of even langs komen op Jhr. vd Weistraat 3 in Moerkapelle, om het te laten we ten? Liefst voor vrijdag 1 juli a.s. (i.v.m. prijzen kopen!!!) Een fietstocht langs de Rotte voert door Oud Verlaat. De buurt schap van Zevenhuizen die er echt bijhoort. Nog net niet opge slokt is door de gemeente Rotter dam. Al ligt de wijk Zevenkamp er net naast, gaan er kinderen van die wijken naar de peuterspeel- groep Dikkie dik, en de basis school De Nessevliet, toch waant men zich echt nog in een lande lijke omgeving. Wie over de lange Middelweg komt zal weieens rake lings gepasseerd kunnen worden door een haastige automobilist die veel zin in surfen heeft. Dit surf gebeuren speelt zich af op de Ze- venhuizerplas die pal naast de Middelweg ligt. Aan die Middel weg wonen enkele agrariërs: boe ren en bloemenkwekers. Aan de Rottekade wonen ook nog enkele agrariërs, alhoewel de meesten nauwelijks land meer hebben. Dat is opgeslokt door de plas. Met aan de rechterzijde de Rotte en aan de linkerhand de grote plas kun je twee dingen doen, nl. via de Vliet- kade fietsen of langs de plas. Kies je voor de plas dan is daar links het petit-restaurant "De Otter". Op het terras is het daar gezellig toeven, van een kleine hap, drank je of complete maaltijd. Aan de achterzijde is een cafetaria, dat on langs geopend is. Vanaf een ter ras heeft men een fraai uitzicht over de plas. Wat verderop be vindt zich als een schiereiland "De Zevensprong", waarop Rotter dammers naar hartelust tennissen Hierop staat bovendien een win kel in surfuitrusting. Via de Vlietkade mag men wel fietsen, maar autoverkeer is hier taboe, daar moet men een specia- voor AL uw drukwerk... dorpsstraat 62a zevenhuizen Zevenhuizen - Reisbureau Yes terday" heeft nog leuke vakantie reizen. Leerlingen van Margré v. Gestel en Frens Vossen gaan met u door de tijd heen d.m.v. spel en muziek. Zo komen de kleintjes van de lessen Algemene Muzika le Vorming in een circus terecht. De tune 'Yesterday' (u weet wel: van de Beatles) zorgt voor de over gang naar een volgende periode, bijv. naar de Middeleeuwen. De kinderen reizen door de tijd waar we o.a. Liszt tegenkomen, achter de piano. Ook wordt er quatre- mains gespeeld, blokfluit en sa menspel. Deze avond begint al om 19.00 uur, zodat ook de klein tjes mee kunnen doen. Duur ca. 1,5 uur. Plaats is de Bruine Zaal van dorpshuis Swanla. Entree vol wassenen 2,50; kinderen t/m 16 jaar gratis! Afscheidsfeestjes worden op scho len gehouden, musicals opge voerd etc. Misschien mogen wij even weten wanneer? We hopen even een foto te komen maken! TELEFOON 01802-1653. Zondag 26 juni - Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 en 19.00 uur ds. H. Gaasbeek. Oud Verlaat 10.00 uur ds. J. En- derlé, Harderwijk. Geref. kerk 9.30 en 18.30 uur ds. W. Davidse. Ver. vrijz. herv. 19.00 uur ds. J. v. Rossum, Voorburg. Herv. kerk 9.30 uur ds. G. West- land, Scherpenzeel; 18.30 uur ds. G. Schaap, Oud-Beijerland. Ger. gem. 9.30 uur leesdienst; 18.30 uur ds. D. Rietdijk. 25 juni: dokter J.A. Ensing, Dorpsstraat 196, Zevenhuizen, tel. 01802-1204. 26 juni: dokter R.P. Renssen, Hoefweg 74, Bleiswijk, tel. 01892-14085. Spreekuren maatschappelijk werk, Joan Lannoye, voor Zeven huizen en Oud Verlaat in dorps huis "Swanla", maandag en woensdag van 9-10 uur, TEL. 01802-2523. Spreekuren voor Moerkapelle in centrum Moerveen, dinsdag en donderdag 9-10 uur, TEL. 01793-2589. Het maatschappelijk werk is 7 x 24 uur bereikbaar via de tel. hulp- uienst TEL. 010-436 22 44. Spreekuren gezins- en bejaar denverzorging, Rieke Bosch, voor Zevenhuizen in dorpshuis "Swan la", dinsdag, donderdag en vrij dag 9-10 uur, TEL. 01802-2523 voor Moerkapelle in centrum Moerveen: maandag en woens dag 9-9.30 uur, TEL. 01793- 2589. Ongewenst zwanger? VBOK hulp voor moeder en kind. Tel. 01802-2947 en 01793- 1997. Ie vergunning voor hebben. Hier staan wat leuke huisjes tegen aan alsof ze tegen de dijk geplakt zijn. Ook een enkele boerderij. Vervol gens een kapel, met een luidklok: de Hervormde kapel, waar op zondag kerkdiensten worden ge houden, behorend bij de Her vormde gemeente Zevenhuizen doch met een eigen bestuur. Er pal naast ligt gebouw De Vierkap dat nu z'n eerste lustrum viert. Hierin worden bijeenkomsten van vrouwenvereniging De Scha kel, Bejaardensoos Levensvreugd jeugdbijeenkomsten, peuter speelzaal Dikkie dik en gezellige avonden gehouden. Het gebouw functioneert uitsluitend met vrij willigers op uitstekende wijze. Al direct na de opening bleek dat het eigenlijk te klein was. Er was nau welijks bergruimte en er was maar één toilet. Het was eigenlijk krap begroot. Realisatie van het ge bouw werd financieel haalbaar doordat de gemeente Zevenhui zen voor een grondtransactie met Rotterdam een aanzienlijk be drag kreeg betaald. Verder fietsend is de christelijke basisschool De Nessevliet, waar over de laatste tijd nogal wat ge schreven is i.v.m. het 75-jarig be staan. Linksaf de Wollefoppen- weg volgend zien we het platte land grenzend aan stadswijk Ze venkamp, aan de rechterhand. Aan de linkerhand, over het fiets pad fietsend, de Zevenhuizerplas. En zo vervolgens doorfietsend komt men op de Groeneweg. langs de Ringvaart fietsend weer terug naar herkomst: Waddinx- veen, Moerkapelle of Zevenhui zen! C. Brands tweede plaats! Zevenhuizen/Moerkapelle - De I 3e wedstrijd van de avondcompel titie van Hengelsportvereniging I Zevenhuizen/Moerkapelle is gel houden op 8 juni in de Rotte bij dl molenviergang. De 16 aanwezig! vissers hebben vrij goed geval gen voor d;e. laatste tijd, want dl totale vangst bedroeg 19.650 I gram. Het meest werd gevangej door H. v. Zwienen. Hij ving 3381 gram en behaalde daarmee de lf plaats, en kreeg zo 25 punten. Erf verrassend is dit niet: H. v. Zwiel nen heeft nu eenmaal die reputjf tie. Iemand die dat niet heeft is <L (niet te onderschatten) outsiderII Brands. Hij wist woensdagavonl zowaar de 2e plaats en 23 pul ten in de wacht te slepen. Eter door stijgt hij 4 plaatsen, nl. na4 nr. 13. De derde plaats was voel Adr. v. Erk met 2400 gram en dl punten. Ook hij steeg 4 plaatse'f maar wel van 8 naar 4. C. de Zwal en J. v. Dongen waren resp. 41 5. De tussenstand na 3 wedf strijden: 1. H. v. Zwienen; 2 II de Zwart; 3. D. Bazen; 4. J 1 Dongen en Adr. v. Erk; 6. l Huisman; 7. T. Verwey; 8. Luf Zwart; 9. A. Uittenbroek sr; HO| van Pelt. Onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zeven huizen, Oud Verlaat, Moerkapel Ie, Kruisweg en in Waddinxveen het centrum en de wijken Sniep en Zuidpias. Verschijnt éénmaal per week in een oplage van 8.00O exempt ren. REDAKTIEADRES: Drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a, 2761 AG Zevenhuizen, tel. 01802-2289, en Noordeinde 1 7,2761 BN Zeven huizen, tel. 01 802-1 653. De redaktie van de Dorpskran: stelt zich niet aansprakelijk voo' de inhoud van de in elke krant staande advertenties. I Bovendien behoudt zij zich het recht voor om zonder opgave van reden, advertenties voor pu blikatie in de dorpskrant te we geren

Dorpskrant | 1988 | | pagina 2