MEISJE Geslaagd! Haal de gratis Diplomap bij de Rabobank. Rabobank S SOPHISTICKS PERMANENT! De Zilverberk" Coen Schiereck Tourclub Dameskoor treedt op GEVRAAGD: DE GAANDEN Afscheid van de familie Vink papillotten permanent voor f 40r"" e& t voor in de winkel leeftijd 16-18 jaar Noordelijke Dwarsweg 80 - Telefoon 01802-1463 Zevenhuizen Z.H. 'Tuincentrum-Boetiek it Ben je geslaagd? Proficiat. Bij de Rabobank in je eigen woonplaats ligt dan ook nog gratis een Diplomap voor je klaar. Voor het zorgvuldig opbergen van je diploma! Je moet natuurlijk wél je diploma meenemen. En bij de Diplomap krijg je ook nog eens drie waardebonnen voor een gratis kopie van je diploma. Voor als je gaat solliciteren of wanneer je om andere redenen je diploma op moet sturen of tonen. Kom naar de Rabobank en we leggen je graag uit wat we je nog meer te bieden hebben. geld en goede raad bouwkundige werk zaamheden en adviezen wassen, permanent, drogen (voor lang haar meerprijs) Lange Zijde la - Zevenhuizen Telefoon 01802-1579 Hij is calculator bij Rijmedam in Den Haag, waar Ryam agenda's, Multomappen e.d. worden ver vaardigd. Dit bedrijf is gefuseerd Met Stadtman in Medemblik, wat verhuizen noodzakelijk maakt. Dagenlang is er in voorjaars- en Paasvakantie op huizenspeur- focht geweest en uiteindelijk stond in Hoorn een woning naar nun zin. De plaats is verder een 'deale waar het voortgezet onder lijs betreft. Hier kunnen Adriaan Me thans op de Willem van Oran je MAVO-LBO in Zoetermeer, in ue tweede klas zit en straks naar ue derde hoopt te gaan, en Con- ny. die op de Prof. Kohnstamm- MAVO in Waddinxveen naar de tweede klas zou gaan, hetzelfde onderwijs genieten. Arie, thans 54 jaar en zijn vrouw Cora, van 51 jaar, wonen 20 jaar in Moerkapelle. Voordien woon den ze in Den Haag. Hier is me vrouw Vink hoofd van de afdeling knipservice van Gerzon geweest. Zij leidde aan atelier: een groep meisjes die japonnen pasklaar maakten, die de klanten verder af werkten. Ook bij andere gerenom meerde modezaken, zoals b.v. Schroder, was mevrouw Vink als coupeuse werkzaam. Verder ver zorgde zij shows van japonnen, met stof en patronen van beken- NOORDZEE- EN DUINENTOUR 26 JUNI Zevenhuizen - Tourclub Zevenhuizen '80 organi seert op zondag 26 juni a.s. de Noordzee- en Dui nentour. Er zijn 3 afstan den te rijden, nl. 30 km. (starttijd 9.00-13.00 uur); 80 km. (starttijd 8.00-10.00 uur) en 125 km. (starttijd 8.00-10.00 uur). Alle ritten zijn uit- gepijld. De start is bij café De Roerdomp, Tweemanspolder 12. De 30 km. route: Zeven huizen, Bleiswijk, Ha- zerswoude. Boskoop, Waddinxveen, Zevenhui zen. 80 km. route: rich ting Bleiswijk, Benthui zen, Zoetermeer, Voor burg, Wassenaar. 125 km. route: deze verlaat de route van 80 km. bij Wassenaar richting Kat wijk, Noodwijk (hout), Keukenhof, Kaag, Rijp- wetering, Hoogmade, Al phen ad Rijn, Boskoop... Moerkapelle - Binnenkort is het afgelopen. Niet voor Moerkapelse dames en meisjes, maar wel voor mevrouw Cora Vink....Waar we het over hebben? Wel.„de naailessen, die negen jaar lang door mevrouw Vink in Moerkapelle geleid werden, worden straks door een ander, nl. mevrouw "an Cleef uit Hazerswoude, gegeven. De reden hiervan is de op han-den zijnde verhuizing van de familie Vink naar Noord-Holland. Hun woning aan de Beatrixlaan is reed verkocht, een andere in Hoorn gevonden. De oorzaak van de verhuizing, die medio augustus gepland is, is de verhui zing van de werkkring van de heer des huizes: vader Arie Vink Dorpsstraat 190 Zevenhuizen ZH 01802-2344 Dorpsstraat 12 Moerkapelle 01793-1577 Openingstijden: dagelijks 9.00-16.00 uur vrijdagavond 18.30-20.00 uur de modezaken. Ooit maakte zij met haar meisjes op een atelier een japon voor Miss Holland. Ver der werden er veel bruidsjapon nen in de pas gemaakt. Zij heeft dus, naast diploma's, ook heel wat ervaring in haar mars. Dit kwam haar van pas toen zij in Moerka pelle, in de voormalige winkel van mevrouw Vermulm aan de Moer dijkstraat, met naailessen begon. Begonnen met drie groepen van vier leerlingen, groeide ze naar zes groepen van zes leerlingen. Gezelligheid was troef tijdens de ze lessen, een kopje koffie of thee hoorde erbij, maar aan roddelen heeft ze een hekel, dus dat pro beerde ze af te zwakken of te voorkomen. Naaien is niet gebonden aan leeftijd De jongste leerling die zij op dit moment nog lesgeeft, is een meis je dat net de basisschool verlaten heeft en de oudste is een 74-jari- ge dame. Elke les bestaat uit an derhalf uur. maar, omdat ze niet op een kwartiertje kijkt, wordt dat meestal wat later. Ze is goed in het omschakelen van het onderwij zen varreen beginneling naar een gevorderde. Helpt de leerling van A. tot Z. de kneepjes van het naaien te leren. Er zijn dames die al vele jaren bij haar op naailes zitten, alleen al, omdat ze hier door gestimuleerd worden om zelf te naaien. De meeste dames betreuren haar vertrek. Alhoewel mevrouw Vink zich ook niet mak kelijk losmaakt en er best een paar weken over heeft moeten doen om aan het idee van een aanstaande verhuizing, na zo'n ingrijpende verbouwing 2 jaar geleden aan hun huis, te moeten wennen, is ze gelukkig een opvolg ster te hebben. Ze is niet van plan om in Hoorn naailessen te ge-ven. Wel blijft ze naaien. Ze heeft aan iedereen die ze kent beloofd dat ze naar haar toe mogen komen om te helpen een bruidsjapon te naaien. 'M'n buurmeisje is het geloof ik van plan" lacht ze... 29 Juni is de laatste naailes. Van moeder naar dochter: Conny. die we eerder interviewden n.a.v. haar hobby: het sparen van Snoo- py's. Daarnaast verzorgt ze een pony die' z'n domicilie aan het Oogstpad heeft. Dit is ook een grote hobby van haar. Ze vindt het niet erg om te verhuizen, laat wel vriendinnen achter, maar niet zul ke hartsvriendinnen. Dat is an ders met haar broer Adriaan. Hij heeft wel degelijk twee beste vrien den die hij node achterlaat: Rem- co Haitsma en Marnix de Bruin. Hij heeft als hobby modelbouwen Kan uren prutsen en geduldig be zig zijn. Misschien keek hij het ge duld van z'n vader af, toen deze de woonkamer en keuken ver bouwde. Vroeger was meneer Vink actief voor de voetbalvere niging als jeugdtrainer. Zo'n zes 'Zevenhuizen - Zaterdag 11 juni jl. heeft het Zevenhuizense dames koor Vox Jubilans gezongen in de sporthal in Terbregge. Dit vanwe ge de festiviteiten rondom het 70- jarig bestaan van Terbregge's be lang. Het veelzijdige koor wilde 8 liedjes in 4 verschillende talen ten gehore brengen maar heeft 2 nummers niet kunnen zingen van wege het rumoer in de zaal. Als af sluiting van hun optreden werd samen met het publiek een oud Hillegersbergs lied gezongen. De uitnodiging voor dit gebeuren had het koor te danken aan het Hillegersbergs Mannenkoor, dat al eens eerder met het dames koor gezongen had. jaar in de periode dat zoon Adri aan lid was...Verder mocht hij graag een avondje kaarten met de kaartclub in 't Wapen van Moer kapelle. Helaas is deze kaartclub opgeheven. Wat hem betreft is ver huizen niet zo'n punt, hij had niet zoveel kennissen omdat z'n werk kring in Den Haag lag en verder niet meer betrokken was bij het sociale culturele leven van Moer kapelle. Zijn vrouw laat heel wat bekenden achter. Het zal niet makkelijk voor haar zijn Moer kapelle los te laten, en om echt af scheid te nemen op naailes lijkt haar niet zo geslaagd. "Het woirdt zo formeel. We houden nu thuis een gezellig afscheidsavondje op zaterdag 2 juli...ledereen is har telijk welkom!" We wensen de familie Vink vele gezonde en gelukkige jaren in Hoorn toe. Dorpsstraat 12 - Zevenhuizen Tel. 01802-2581 b.g.g. 01828-18718.

Dorpskrant | 1988 | | pagina 5