volume marlet Sm meisje van ca. 18 jaar Sollicitaties: TEL. 01 793-1 326 DICK PAK AVO-collecte VAKANTIE! BRADERIE MOERKAPELLE: meer dan 10.000 bezoekers! meisie gevraagd vakantiehulpen -'VOORVERKOOP!* korting van 10-50%! faWvanderVlist Ben je op zoek naar werk of wil je eens van baan veranderen? Houd je van afwisseling en heb je gevoel voor mode? Wij zoeken een vlotte, aktieve verkoopster leeftijd tot ca. 20 jaar, voor mode en textiel. Tevens hebben we plaats voor een parttime-verkoopster BANKETBAKKERIJ V.D. BERG volume markt V.V. Moerkapelle naar België Kruisorganisaties in Midden-Holland gaan fusie aan Een ongelukkige val met een gelukkige afloop Manufakturen, Konfektie en komplete Woninginrichting met ervaring, voor ca. 10 uur per week. Met vakantie-afspraken wordt rekening gehouden. Heb je interesse...bel of schrijf ons: Fa. W. V.d. Vlist, Dorpsstraat 24, Moerkapelle, tel. 01793-1315 te Moerkapelle, Moerdijkstraat 21, heeft plaats in de banketbakkerij t.b.v. de krakelingenproduktie, voor een voor de zaterdag. Tevens gevraagd! Dorpsstraat 19 - Moerkapelle Zaterdag 11 juni vertrokken 46 jeugdspelers van v.v. Moerkapel le D-, E- en F-pupillen alsmede C- junioren, in een bus met 16 jeugd leiders en het jeugdbestuur naar Bobbejaanland in België. De reis werd bekostigd uit de opbrengst van eigen acties, o.a. van oud papier. De reis begon om 8.00 uur en binnen twee uur stond de groep op het Bobbejaanterrein en werd even later Bobbejaanland bestormd. Het was gelukkig niet zo druk, zodat wachttijden bij de diverse attracties niet lang waren. Het werd mede door dé inzet van alle jeugdleiders een zeer ge slaagde dag! Moerkapelle - De opbrengst van de AVO-collecte in Moerkapelle was dit jaar 1043,80. Een woord van dank aan de leerlingen van de Rehobothschool en alle gulle gevers die deze collecte tot een succes maakten. J. van Weizen. Ook de DORPSKRANT gaat met vakantie!!!! De Dorpskrant komt nog uit op de woensdag 29 juni, 6 en 13 juli. De eerste krant na de zomervakantie verschijnt op 17 augustus. PRETTIGE VAKANTIE! Vanaf donderdag 23 juni beginnen wij met de VOOR-UITVERKOOP! Voor snelle beslissers nu nog volop keus: op de nieuwste mode!!!! Wacht niet te lang, want OP IS OP!! TEXTIEL - KONFEKTIE WONING- EN PROJEKTINRICHTING DORPSSTRAAT 1, MOERKAPELLE, TEL. 01 793-1421/2358 DORPSSTRAAT 145. ZEVENHUIZEN. TEL. 01802-1238 1 juli a.s. is een belangrijke dag voor het Kruiswerk in Midden- Holland. Op die datum zullen vijf erkende kruisorganisaties op gaan in een nieuwe organisatie: de Vereniging Kruiswerk Midden- Holland. De vijf fuserende vereni gingen zijn: de kruisvereniging Gouda, Kruisvereniging Gouwe- IJssel, Regionale Kruisvereniging Krimpenerwaard-Oost, Vereni- ging Gezamenlijk Kruiswerk Krim penerwaard-West en Vereniging Kruiswerk Rijn en Wiericke. Met ca. 300 medewerkers en een verzorgingsgebied van ruim 270.000 inwoners wordt de nieu we vereniging een van de grootste regionale kruisorganisaties in Ne derland. Het werkgebied omvat de gemeenten: Bergambacht, Bo degraven, Boskoop, Driebruggen, Gouda, Krimpen ad IJssel, Moer kapelle, Moordrecht, Nederlek, Nieuwerkerk a.d. IJssel, Ouder kerk, Reeuwijk, Schoonhoven, Vlist, Waddinxveen, Woerden en Zevenhuizen. Naast traditionele taken als wijkverpleging, jeugd gezondheidszorg en uitleen van verpleegartikelen verleent het kruiswerk o.m. diensten op het gebied van voedings- en dieet- voorlichting en gezondheidsvoor lichting en -opvoeding (GVO). Door verkorting van opname duur in ziekenhuizen en een toe nemende behoefte aan thuiszorg heeft de wijkverpleging de laatste jaren een groei doorgemaakt. Met name door de toenemende ver grijzing van de bevolking en het tekort aan plaatsen in verzorgings en verpleeghuizen zal de komen de jaren een verdere groei, zowel kwantitatief als kwalitatief, nood zakelijk zijn. De sterk vergrote kruisorganisatie beidt een breder draagvlak voor het doen van de noodzakelijke investeringen en het inspelen op nieuwe zorgbe hoeften. Bovendien kan de lei ding van de organisatie verder worden geprofessionaliseerd. In middels staat een nieuwe bestuur klaar om op 1 juli formeel aan te treden onder voorzitterschap van de heer M. Doesburg, thans voor zitter van één van de fiserende kruisverenigingen. T.b.v. een soepele overgang van de oude in de nieuwe organisatie is per 1 maart jl. reeds een direc teur aangetrokken in de persoon van mr. H.L. Visker. Hij heeft zich de afgelopen maanden o.m. bezig gehouden met de begeleiding van het fusieproces, de inpassing van de huidige medewerkers in de nieuwe organisatie en de voorbe reiding van de huisvesting van het centrale kantoor. Vanaf 1 juli zal hij, tezamen met het hoofd zorg en het hoofd algemene zaken het managementteam op het nieuwe hoofdkantoor in Gouda vormen. De fusiedag zal niet ongemerkt blijven. De nodige feestelijkheden zijn georganiseerd en er is een re ceptie in Kunstmin voor alle me dewerkers en (toekomstige) rela ties. Moerkapelle - Ons bereikte het bericht dat vorige week maandag in Moerkapelle een ongeval is ge beurd, waarbij een Moerkapelse jongen het leven van zijn broertje redde en het zelf bekocht met een gebroken been. Kors van Dorp klom via een ladder in een hele hoge boom bij een boerderij, waar hij met zijn iets oudere, 12-jarige broer, Willem, vaak komt. Op on geveer acht meter hoogte duikel de hij plotsklaps uit de boom, op zijn hoofd naar beneden. Willem, die onder de ladder op de grond stond deed hierop bliksemsnel een stap naar voren en ving met zijn lichaam de val van z'n broer, die anders wellicht, of veronge lukt of zeker een schedelbasis- fraktuur had opgelopen. Beiden raakten buiten bewustzijn. Het duurde wel even, maar toen uitein delijk de ambulance kwam, wer den beiden afgevoerd naar het Bleulandziekenhuis. Kors, di euit de boom viel. is inmiddels weer thuis. Broer Willem, die door zijn snelle reactie zijn leven redde, moet nog even in het ziekenhuis blijven. Vorige week maakten wij al een kort verslag van de braderie in Moerkapelle. We blikken nog even terug Er heerste een zeer ontspannen en vrolijke sfeer. Mede door het goede weer, 's middags kwam zelfs de zon nogdlink door, was dit type weer wat je noemt 'typisch braderieweer'. Opvallend was de gezellige sfeer. Geen overheersen de maar sfeervolle muziek over de geluidsinstallatie, afgewisseld door de 'broodnodige' commer cials. Vanaf de middag wederom de boerenkapel de Krootenko kers die tot 5 uur de braderie van leuke 'hoempa-muziek' heeft voorzien. Dit jaar had de braderie commissie voor aan andere opzet gekozen. Bram Noordam: "Ja, on ze opzet voor dit jaar is geslaagd. We denken dat we dé formule hebben gevonden om jaarlijks een gezellige en kwalitatief hoog staande braderie te presenteren, afgewisseld met een keur aan acti viteiten en evenementen, alle maal gratis!. Met name voor de kin deren was er op de braderie heel wat. Want laten we eerlijk zijn, heb je de kinderen...heb je de ouders! Dit jaar hadden wij ruim vijftig deelnemers c.q. standhouders. Dit aantal kan in de toekomst ze ker nog groeien temeer omdat in onze braderieformule de zgn. 'branchebescherming' toegepast wordt. Wat we daarmee bedoe len? Laat ik het zo zeggen: We pro beren zoveel mogelijk per deelne mer één branche aan te houden. Dus niet 5 haringkramen en b.v. 3 zaken met sportartikelen. Door op deze wijze te werk te gaan blijft het voor elke deelnemer - zowel bedrijven als verenigingen - aan trekkelijk om mee te doen." Inmiddels wordt hetsteeds druk ker op de braderie. Van nieuw aan gekomen bezoekers hoorden we dat de auto's tot ver in het Noord einde richting Zevenhuizen ge parkeerd stonden! Enorme druk te bij de schatkisten. Sommige mensen met maar liefst 50 schat kistbonnen...helaas niets! Andere met 10 schatkistbonnen...2 prij zen! Ja, dat is het lot. Toch werd er door de Moerkapelse winkeliers ruim f 2.500,- aan prijzen in natu- ra beschikbaar gesteld! Daarbij komt dan ook nog een bedrag van ruim f 700,- (zes prijzen) voor het koeienmelken en het stokvang- spel. Dat de braderie meer bezoekers had dan vorig jaar heeft een aan tal redenen. "De belangrijkste is wel een goede voorbereiding én een uitgestippelde Public Relati ons. Beppie Roos heeft nagenoeg voor de gehele reclamevoering ge zorgd. Een opbouwfase van 4 we ken in de Dorpskrant - voor ons zeer belangrijk mede door het bereik in Waddinxveen - een uit gave van een eigen braderiekrant door de fa. v. Marie en tot slot de finale in de Dorpskrant op 8 juni jl. En dan niet te vergeten de grote oranje borden? Blikvangers die je niet voorbij kunt rijden." Wanneer bereikt Moerkapelle haar verzadigingspunt met 'net aantal bezoekers? "Ik denk dat dit nog even duurt. Maar 15.000 tot 20.000 bezoekers zou tot de mo gelijkheden kunnen behoren. We zullen dan weliswaar wat aanpas singen in ruimten moeten doen, maar de mogelijkheden zijn er. Toch was er in de regio en in Moer kapelle het een en ander te doen, heb je daar dan géén last van? "Gezien het aantal bezoekers zou ik zeggen: Nee. Maar het is natuur lijk geen goede zaak dat tijdens een groots opgezette braderie, ve renigingen uit ons eigen dorp voor b.v. een jeugdactiviteit naar buiten trekken. Natuurlijk zal dit allemaal wel te wijten zijn aan een 'communicatie-stoornis', maar het is zowel voor ons als voor de kinderen natuurlijk niet echt leuk. Binnen onze commissie en bin nen de winkeliersvereniging is er een plannetje ontwikkeld dat dit soort vervelende zaken moet voorkomen." Het verbaast me dat, ondanks een braderie in Tvorm, het geluid overal zo goed en helder over komt! "Wat het geluid betreft voel ik me een echte leek. Koos van Marle is op dat gebied onze spe cialist. Hij heeft i.s.m. Arie Boertje voor de opzet gezorgd. Een pro fessioneel uitgeruste geluidswa gen voorzien van een batterij aan apparatuur en een aantal tape- en cassettedeks zorgt de gehele dag voor een perfecte geluidsweerga ve. All de reclameboodschappen zijn vooraf in een studio opgeno men en worden door Koos zeer consequent op vastgestelde tij den uitgezonden." Overal p de braderie staan recla meborden, hoe werkt dat? Men kan bij ons meedoen aan de bra derie met een eigen bord of met een bord dat wij vervaardigen. Binnen onze commissie hebben we de mogelijkheid om een zeer professioneel bord te vervaardi gen. Een bedrijf dat op deze^ ma nier onze braderie 'sponsort' heeft de reclame die dag eigenlijk voor niets, want het bedrag dat ze betalen is alleen het bord al waard!" Weten jullie al wanneer de braderie volgend jaar plaats vindt en wat jullie gaan doen? "Het eerste deel van je vraag kan ik beantwoorden: 10 JUNI! Wat betreft het tweede deel zou ik een aantal antwoorden kunnen ge ven, maar het lijkt me verstandi ger deze te bewaren tot volgend jaar, want de concurrentie ligt altijd op de loer. Maar dat het volgend jaar spectaculair en groots gaat worden daar kan men op rekenen!" i !ITVAARTVERZORGING H.E.van der Hammen lahseerd in internationale trans|K»rten BIJ OVERLIJDEN TEL. 01802-2283* Fam. Bemond, Hogeland 26, Zeven huizen, b.g.g. 01892-17133 Moerkapelle: fam. d. Graaf, Mau- ritsstraat 21, tel. 01793-2298. Hoofdkantoor Snippendreef 5 - 2665 ED Bleiswijk Telefoon 01892-17133/17193 (dag en nacht bereikbaar) Verzorging van uitvaarten in de regio. Gouda. 's-Gravenhage. Rotterdam en Zoetermeer. Begrafenis- en crematieverzekeringen GRATIS LIDMAATSCHAP

Dorpskrant | 1988 | | pagina 6