GEMEENTE ZEVENHUIZEN OPROEP! Kerkdienst dorpskra Tennisclub Woonruimtevergunningen Gebouwde garage Asterstraat 15 HINDERWET Verleende bouwvergunningen Openbare vergaderingen Spreekuur Ontwerp-meerja- renprogramma bodemsanering 1989-1997 Collecteschema Anjercollecte Algemene ledenverga dering Ver. School met de Bijbel GEMEENTERAAD ZEVENHUIZEN Een wervelwind Zevenhuizen? MOERKAPELLE Herv. kerk 9.30 en 18.30 J.W. van Estrik. MEDISCHE DIENS MAATSCHAPPEL1 DiENSTVERLEN ZUIDPLAS Voor het betrekken van zelfstandige woongelegenheid is een vergunning van burgemeester en wethouders vereist (een zo genaamde woonruimtevergunning), voor zover de huurprijs van die zelfstandige woongelegenheid ligt beneden f 750,- per maand of bij koop bij een prijs beneden f 175.000,-. Deze gren zen zijn vastgesteld bij raadsbesluit van 5 februari 1987. Het stellen van genoemde grenzen wordt noodzakelijk geacht uit een oogpunt van een goede woonruimteverdeling, waarbij het streven er op gericht is de in de gemeente vrijkomende huur- en koopwoningen zoveel mogelijk ten goede te laten komen aan inwoners van en economisch gebondenen aan de gemeente Zevenhuizen, temeer daar door de vaststelling van de herziening van het Streekplan Zuid-Holland Oost het aantal nieuw te bouwen woningen zeer beperkt is. Bij de beslissing omtrent een aanvrage om een woonruimte vergunning wordt meegewogen of ingeschreven woningzoe kenden de kans hebben gehad om voor de koop of huur van woningen in aanmerking te komen. Daarom is het noodzakelijk dat door verkoper(s) of verhuur ders) de aandacht wordt gevestigd op vrijkomende koop- of huurwoningen door middel van publicaties in één of meer plaatselijk verschijnende bladen, zodat de inwoners en econo misch gebondenen kennis ervan kunnen nemen. Blijkt een maand na publicatie dat er bij de inwoners of econo misch gebondenen geen belangstelling voor de woning be staat, dat ontmoet het geen bezwaar indien de vrijkomende woning aan anderen wordt verhuurd c.q. verkocht. Bij de vergunningaanvrage daartoe dient dan wel een kopie van de publicatie waarbij de woning te koop of te huur is aangeboden, te worden gevoegd. Tevens moet dan duidelijk uit een toelich ting blijken, dat er geen belangstelling van de plaatselijke woningzoekenden voor de woning was. De burgemeester van Zevenhuizen maakt bekend, dat met in gang van 7 juli 1988, gedurende veertien dagen ter gemeente secretarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 89, ter inzage ligt de aanvraag van: - de heer P. Brandhorst, wonende Asterstraat 15, om een ver- - gunning voor de reeds gebouwde garage naast zijn woning. Het bouwplan is gelegen binnen de grenzen van het bestem mingsplan "Dorp, na vijfde herziening" en is met de voorschrif ten daarvan in strijd. De gevraagde bouwvergunning moet op grond hiervan worden geweigerd. Gelet op de geringe overschrijding van de voorschriften van het genoemde bestemmingsplan is het college voornemens de benodigde vergunning te verlenen met toepassing van arti kel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Alvorens hiertoe nu over te gaan wordt een ieder vanaf 7 juli 1988, gedurende veertien dagen, in de gelegenheid gesteld bezwaar aan te tekenen tegen het verlenen van deze vrijstel ling. Het bouwplan ligt gedurende die termijn ter gemeente secretarie, Dorpsstraat 89, ter inzage. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen; gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend dat zijn voornemenszijn op de aanvraag van de heer H.C. de Kooter, wonende Dorpsstraat 67, om een vergun ning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking houden van een supermarkt aan het adres Burgemeester Boerstraat 22 en 24 positief te beschikken onder diverse voor waarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere terzake zijnde stukken liggen ter secretarie van de gemeente Zevenhuizen, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 89, ter inzage van 7 juli 1988 tot en met 21 juli 1988, elke werkdag van 08.30 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur (inzage van de stukken buiten werktijden is mogelijk na telefonische afspraak) en na afloop van bovengenoemde ter mijn tot het einde van de periode waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de gevraagde beschik king, elke werkdagen van 08.30 uur tot 12.00 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben inge bracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aan toont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschik king. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college. In de periode van 28 juni tot en met 5 juli 1988 zijn door burge meester en wethouders van Zevenhuizen vergunningen afge geven voor: - de reeds gerealiseerde overkapping tussen de schuur en de - entree van de woning De Grutto 35; - het maken van een overkapping tussen de schuur en de - entree van de woning De Grutto 33; - het vervangen van een berging en bouw van een hobbykas - op het perceel Wollefoppenweg 95b; Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door de ver lening van één van de bovenstaande vergunningen, kan bin nen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd bezwaarschrift ingevolge de Wet arob indienen bij burgemees ter en wethouders. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter inzage ter gemeentesecretarie op het bureau Ruimtelijke Ordening e.a. (Dorpsstraat 89). Maandag 22 augustus 1988 Commissie Algemeen Be stuurlijke Zaken, Financiën, Economische Zaken en Per- soeneelszaken (gemeente rekening) Aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Donderdag 25 augustus 1988 Commissie Onderwijs, Wel zijn, Sociale Zaken en Volks gezondheid Aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Maandag 29 augustus 1988 Commissie Openbare Wer ken, Ruimtelijke Ordening, Volkshuisvesting, Verkeer en Milieu Aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Dinsdag 30 augustus 1988 Gemeenteraad (gemeente rekening) Aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Dinsdag 30 augsutus 1988 Commissie Algemeen Be stuurlijke Zaken, Financiën, Economische Zaken en Per soneelszaken (na afloop raadsvergadering). In de maand juli zal de burge meester geen spreekuur hou den. Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland heb ben onlangs het ontwerp- meerjarenprogramma bodem sanering 1989-1997 vastge steld. Tot en met 15 juli 1988 ligt dit ontwerp ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, Dorps straat 89. In de bibliotheek van het provinciehuis, Ko ningskade 1, 's-Gravenhage, ligt het ontwerp eveneens ter inzage. Tot en met 15 juli 1988 kun nen bezwaarschriften tegen het ontwerp-meerjarenpro- gramma bodemsanering wor den ingediend bij het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, Koningska de 12596 AA 's-Gravenhage. 29 augustust/m 11 septem ber 1988: Koningin Wilhelmi na Fonds. 1 2 t/m 18 september 1 988 Thuisfronten. 19 t/m 25 september 1988 Prinses Beatrix Fonds. De in Zevenhuizen gehouden Anjercollecte heeft een be drag van f 1.300,30 opge bracht. Zevenhuizen - Voorzitter P. Hoo- gendoorn van de Vereniging School met de Bijbel deelde tij dens de algemene ledenvergade ring mede dat naast de heer V.d. Niet, ook mevrouw Vaatstra, sinds vele jaren als part-timer aan De Eendragt verbonden, de school zal verlaten. Tevens maakte hij melding van de benoeming van onderwijzeres Hannie v.d. Mout uit Tilburg, die voor 24 lesuren per week een aanstelling krijgt. Een aantal uren komt voor reke ning van het bestuur, zodat zij aansluitend drie dagen les kan geven. Aan het begin van de avond, na Schriftlezing uit Jesaja 48, Joh. 15 en gebed door de voorzitter, hield mevrouw Berna- dette Kniest-Cambeen een be toog over haar werkzaamheden. Zij werkt bij de Schoolbegelei dingsdienst Midden Holland Rijn streek te Gouda. Bij de bestuursverkiezing werd in de vakature C.J. de Bruin de heer A.P. Schipper van de Wielewaal gekozen. De heer De Bruin is zes jaar penningmeester in het school bestuur geweest, een veelomvat tende taak waarvoor de voorzitter hem bedankte en als blijk van waardering een cadeaubon aan bood. De heer A.P. v.d. Knaap (voorzitter) werd herkozen. N.a.v. het voorstel om gelden ter beschikking te stellen voor de re novatie van de oefenkooi en de verbetering van het toegangspad van Tennisclub Zevenhuizen, kwam van verschillende zijden het voorstel om de contracten be horend bij de subsidieverordenin gen in een commissievergadering te herzien. De heer D. Zwerus. vroeg hiervoor een aparte verga dering met de voltallige raad te beleggen. De heer Kerkhof (WD) stelde het gebeuren met de peu terspeelzaal als voorbeeld (de sub siedietoekenning aan de stichting peuterspeelzaal staat nl. los van de zaalruimte). Burgemeester Van Gent zegde toe de contrac ten in een najaarsvergadering ter studie te nemen. iioPiiv°ordeDorpskri 13 juli, dient uiterlijk morgen a.s. in ons b zijn, omdat de redactie voor de verschijnings op vakantie gaat....Voor views is het nu te laat: allee, en klare berichtgeving, o! wenst een foto kunnen seer worden. De eerstvolgende Dorps na de vakantie verschii 17 augustus! Iedereen praatte erover, J de vernielingen ook bij de gemeld zijn? In de nachtv dag op woensdag moet wervelwind door Zevenhui? trokken zijn. Tenminste d. men kunnen denken. Echt1 zo'n wind alle hout bij do: Swanla in de sloot zou w.1 jonge aanplant van spruitkool uit het land n tuintjes van bewoners van R' straat en Schoolstraat zou ren, is de vraag! Er zijn gew baldadigheden uitgehaald, meer op vandalisme wijze» er soms ergens tot diep nacht een fuif, waarna bei de bloemetjes echt eens gingen zetten...ze plukten trapten? Zevenhuizen - zondag 1 Herv. kerk 10.00 uur Gaasbeek; 19.00 uuride Oud Verlaat 10.00 uur d H. Bakker, Voorburg. Geref. kerk 9.30 uurds.' vidse; 18.30 uurds. P. V' zen, Schoonhoven. Geref. gem. 9.30 en 18.3 ds. D. Rietdijk. 9 juli: dokter W. Vroegind Beatrixlaan 7, Moerkapel 01793-1687. 10 juli: dokter W. Voorth Lijsterlaan 2b, Bleiswijk, f 01892-15241. Spreekuren maatschappe werk, Joan Lannoye. voor huizen en Oud Verlaat in huis "Swanla". maandag woensdag van 9-10 uur. 01802-2523. Spreekuren voor Moerka centrum Moerveen. dinsd donderdag 9-10 uur, TEL 01793-2589. Het maatschappelijk u' 24 uur bereikbaar via detet dienst TEL. 010-436 22 Spreekuren gezins- en denverzorging. Rieke Bost: Zevenhuizen in dorpshuis la", dinsdag, donderdag 0 dag 9-10 uur.TEL.0 1 802- voor Moerkapelle in centn Moerveen: maandag en dag 9-9.30 uur. TEL 2589. Ongewenst zwanger'^ hulp voor moeder en Tel. 01802-2947 en 01/ 1997. Onafhankelijk informatie voor alle inwoners var Ze* huizen, Oud Verlaat. Moei* Ie, Kruisweg en in Waddm het centrum en de wijken en Zuidpias. Verschijnt éénmaal Per w een oplage van 8.000 exe ren. REDAKTIEADRES: Drukkerij Elgersma. Dorpsstraat 62a. 2761 AG Zevenhuizen, tel. 01802-2289. en Noordeinde17,2761 huizen, tel. 01802-16 De redaktie van de Ooit stelt zich niet aanspra e de inhoud van de in e staande advertenties Bovendien behoudt zi| recht voor om zonde'0'' van reden, advertentie-s blikatie in de dorpsk'3" geren..

Dorpskrant | 1988 | | pagina 2