4 J. KOSTER Zn Braderie Moerkapelle Chiel en Janna Mol-Breedijk 60 JAAR GETROUWD! 11 juli is het 60 jaar geleden dat Chiel Mol en Janna Breedijk voor het leven 'ja' tegen elkaar zeiden op het Zevenhuizense gemeentehuis.... Ter gelegenheid hiervan maakten we een afspraak om bij dit vitale echtpaar langs te komen Een gezellig uit stapje in de zomermaanden I W DE GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS TELEFOONNUMMERS/ nPFNINfiSTUnFN Voorbereid ingsbesl uit BURGERLIJKE STAND Voor begrafenissen C.H. DE VRIES ZN. UITVAARTVERZORGER TESSELSCHADELAAN 20 2761 AT WADDINXVEEN TEL. 01828-14719 Bouw-Aannemingsbedrijf Dorpsstraat 27 2751 BB MOERKAPELLE TEL. 01793-1323 TEL. 01828-10542 VOOR VERZORGING VAN ALLE - NIEUWBOUW -VERBOUW en - ONDERHOUDSWERKEN. Tevens voor levering en plaatsing van - KOZIJNEN BEL ONS voor vrijblijvende adviezen of een vrijblijvende offerte! DIAMANTEN: 4> ALARMERING Brandweer 2666 b.g.g01820-24255 Politie 1333 b.g.g. alarmnr. 071-410041 Informatie 01803-14444 MEDISCHE HULP Ambulance dienst 01820-16066 Arts 1687 STORINGSDIENSTEN Gas elektriciteit 071-252911 Waterleiding 01736-6940 C.A.102522-17553 MILIEUKLACHTEN 01820-28011 Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie 1940 Werkplaats (van 8.00-9.00 uur)1940 OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie elke werkdag van 8.00-12.00 uur POLITIEPOST maandag en woensdag van 16.00-18.00 uur en zaterdag van 10.00-12.00 uur. Huisvuil: iedere donderdag Grof vuil: iedere donderdag Oud ijzer: iedere laatste donderdag van de maand Klein chemisch afval: iedere werkdag van 8.00-9.00 uur in de werkplaats. De burgemeester van Moerkapelle maakt ingevolge het be paalde in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad der gemeente Moerkapelle in zijn verga dering van 28 juni 1988 heeft besloten te verklaren dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor een gebied in de Zuidplaspolder, een en ander zoals staat aangegeven op de bij dit besluit behorende tekening. Het raadsbesluit met de daarbij behorende tekening ligt vanaf heden ten gemeentehuize voor een ieder ter inzage. Moerkapelle, 6 juli 1988 de burgemeester voornoemd, A.W. Lips. GEHUWD: Wigboldus, Leendert Arie en: van Vliet, Neeltje Adriana, op 29 juni 1988. Voor het eerst stond groep 169 van Amnesty International met een stand op de braderie in Moer kapelle. Heel veel mensen deden mee aan het Amnesty-Wereld- werpspel, met voor zowel winner als verliezer een aardigheidje. Tientallen ballonnen werden ook opgelaten, met daaraan een wed strijd verbonden voor de ballon die het verste weg gevonden werd. Zo ontvingen we een kaart je teruggestuurd uit Fontaine Les Vervins in Frankrijk, waar de naam van de ballon oplater niet op stond ingevuld! Daarom gaat de prijs naar de broertjes Brink huis uit Zevenhuizen. Hun ballon werd zaterdag 11 juni gevonden bij de Belgische grens in Wern- hout. Gefeliciteerd! Na de grote vakantie zet de Amnesty-groep 169 haar werk weer voort. Ook u kunt lid wor den en helpen gewetensgevange nen vrij te schrijven. Inlichtin gen: Marianne Zeevenhoo- ven, tel. 01802-1806. •k ....en dat viel om de drommel niet mee. De bruidegom blijkt een druk bezet man en overdag wei nig thuis. 'Kom maar op een a- vond' zei hij. Maar deze laatste week van juni stond het bol van de vergaderingen en andere activitei ten, dus moest een gesprek toch op een ochtend plaatsvinden.... en dat gebeurde na enig aandrin gen op donderdagmorgen...tegen de middag. Waarmee de bruidegom het zo druk heeft wilde hij niet verklap pen. "Met de tuin of zo?" vragen we na de begroeting in de propere woning aan het Rehobothplant- soen 16 in Moerkapelle, waar veel planten uitbundig bloeien en bloemstukken en boeketten het bewijs zijn van het 'denken en ge denken'. "Welja, zoiets" glundert de 87-jarige, nog zeer krasse brui degom. Insiders weten dat hij graag ook nog iets anders doet en zien hem weieens met de schoffel op een akkerland. Ook wordt hij veelvuldig op de fiets gesigna leerd, waarbij hij bij die en gene afstapt om een praatje te maken... Alhoewel, dat praatje maken valt niet altijd mee, vanwege z'n stem banden. Een drietal jaren geleden onderging hij ingrijpende opera ties om iets wat zich in z'n nek en keel aan het ontwikkelen was, te verwijderen. Hoe die heesheid ontstaan is, kan hij iedereen in een bloemrijke verslaggeving, zonder een detail over te sTaan, haarfijn vertellen. Z'n ogen glim men daarbij, zo blij hij is dat hij er toch "zo goed van afgekomen is... En heb je een vraag over vroeger, dan zou hij uren kunnen vertellen Z'n 83-jarige bruid ook...Over dat verleden hangt ergens een scha duw, want hun leven samen is echt niet altijd rooskleurig ge weest.... We steken van wal 83 jaar geleden werd Janna Breedijk geboren in een huis bij de Hollevoeterbrug op Moerka- pels grondgebied. Een jaar later verhuisde het gezin Breedijk naar een woning van boer V.d. Torren, waar vader Breedijk jarenlang werk vond. Dus was Zevenhuizen het dorp waartoe dit gezin, dat uit 12 kinderen bestond, behoorde. Janna was de oudste: met haar jongste zussen, een tweeling, scheelt ze 20 jaar. Een reden tot dankbaarheid noemt ze en pas sant het feit dat er nog zes zussen en drie broers in leven zijn, die al lemaal tijdens het 'gedenkfeest' op 9 juli in dorpshuis "Op Moer" aanwezig hopen te zijn. De brui degom werd op St. Philipsland ge boren, kwam op jonge leeftijd, via 4 jaar Alblasserdam, met zijn ou ders en de andere twee kinderen naar de Bredeweg, op Waddinx- veens grondgebied, wonen. Z'n vader werkte bij Abraham Kroes, dus ook hij en z'n broer later. Het nieuwe tuinbouwgebied dat zo'n 45 jaar later, de periode dat Chiel Mol bij dit gemengde boerenbe drijf werkte, werd aangelegd op gomden van deze Kroes. De naam Abraham Kroesweg herin nert hieraan.... De bruidegom zwaaide op dit be drijf de scepter, daar z'n baas door gaans afwezig was voor het bijwo nen van vergaderingen. Die be drijfsleidersfunctie kwam pas toen de heer Mol een gezin ge sticht had en in de arbeiderswo ning bij de boerderij ging wonen. De eerste ontmoeting met zijn toe-komstige vrouw wordt tijdens het gesprek neit genoemd, maar hoelang geleden deze plaatsvond weten ze allebei: Hij, met pret oogjes: "We kennen elkaar 631/2 jaar." Beiden woonden immers aan de Bredeweg, weliswaar in een andere plaats, maar ja, de Bredeweg is dan ook echt een grensweg tussen twee dorpen; ja eigenlijk drie. Moerkapelle mag dan wel geen of weinig zeggen schap hebben hier, de mensen aan deze weg zijn wel op Moer kapelle georiënteerd, omdat het het dichtst bij ligt. Dus gingen de kinderen Mol lopend, op schoon- geschuurde klompjes, dagelijks naar school in Moerkapelle. Naar de kerk op zondag ook in Moer kapelle. al viel dat in de winter niet mee: lopen...."Voor bevallingen heb ik de koets van m'n baas in mogen spannen, om de dokter in Waddinxveen te halen. Dat was het enige wat ik doen kon als er een baby geboren werd. Ik bleef er niet bij." Mevrouw Mol zou hele verhalen kunnen vertellen over het zuinige beleid dat ze vroeger moest voeren....De centen tellend en oppassend...Bij boering Kroes werken, helpen schoonmaken voor een habbekrats. Ze kende immers het klappen van de zweep was er 5 jaar dienstmeisje voor dat ze trouwde...Tegenover de enorme lichamelijke inspanning van het zware werk dat destijds al lemaal met de hand moest wor den gedaan op een landbouwbe drijf en in de boerenwoning, was er de zekerheid dat ze elkaar da gelijks altijd even konden ont moeten. Geen water en electriciteit "Vroeger wist men niet beter. Als je nu terugkijkt denkt je 'wat heb ik gesjouwd' klinkt het uit de mond van de bruid: "Er was geen electriciteit of leidingwater, dus water uit de put. Soms ook uit de sloot. Dat we gezond gebleven zijn, kan ik nu nog niet begrijpen." Hij: "En als er een lange droogte periode was gingen we met paard en wagen met melkbussen water halen in Waddinxveen...Wat een gedoe was dat!" Ondanks hun ge ploeter sloegen ze er zich door heen. Voedden hun kinderen op, lieten de jongens studeren en za gen 21 jaar geleden hun werken bekroond om van een welverdien de rust te gaan genieten...Van Waddinxveen (Bredeweg) naar het Rehobothplantsoen in Moer kapelle. Dicht bij het dorp wonen was een uitkomst. Beiden konden nu makkelijker naar de kerk, me vrouw lid worden van de Vrou wenvereniging en samen kerkelij ke en andere activiteiten bijwo nen. Dat is nu wel gereduceerd Naar de kerk kunnen ze niet meer, vanwege hun gezondheii De bruid heeft een versleten hej waardoor ze sinds een drietal» ren met een stok loopt. Maar 'dl kerktelefoon biedt uitkomst Da tevreden zijn ze met de nieuu.1 Hervormde predikant die hen J een bezoek bracht. Het huishoij delijk werk lukt ook niet helemaa meer alleen, alhoewel mevroul Mol nog wel graag bakt.dat m beetje zittend doet. Ook haarhan) den staan niet stil. Jarige klei kinderen krijgen een paar mooi sokken! "en we hebben eengna dige hulp aan mevrouw De Wiicd Ze is al 12 jaar onze rechterhan:| roemt de bruid, onderwijl de ka liteiten van die hulp roemend, vsi| de was doen tot boodschapp en meegaan op polibezoek ij ziekenhuis toe." De Dorpskrant besluit ditrelaJ met een felicitatie voor het bnii:l paar dat op 9 juli, de dag da: a een receptie voor kennissen el 15.00 tot 17.00 uur in OpMca wordt gehouden, ook een g«:-i menlijke maaltijd hoopt tegebnrj ken. Hierbij aanwezig zullen dl kinderen, de zeven kleinkinderel de twee achterkleinkinderen ;f de broers en zusters van de bruf zijn. In het Nationaal Tinnen FkH Museum te Ommen wordHl tentoonstelling over het IntenJ tionale Rode Kruis, dat dit PI 125 jaar bestaat, gehouden. 17-1 middel van een dertigtal iJj ma's worden echte veldslagen-^ gebeeld. De manschappe j staan uit tinnen figuurtjes, d'8"1 verleden levendiger ma VT tentoonstelling vertelt het veJJ van het ontstaan van het t*J Kruis, niet alleen als orga"1 j die gewonden helpt. maar,°° J een morele kracht achter de '1 in nood. Of dat nu honger5" I of watersnood of V'UCJ) ?J hulp, altijd is het Rode Krui wezig. Een historisch vaan 1870, foto's, insignes, unitomj en oude documenten zij" ;j.1 bijeen gebracht door C°"V<T, D. Stoot. Het museum ligt aaT Markt 5 te Ommen en is of*i "1 di. tot za. 10.00-17.00 uur; 1 zondag van 14.00-17.00 1 eind september. Het is °P J nuten loopafstand van n station. Komt men niet in - van Ommen, dan is het j koop: van Henri Puna" -J Rode Kruis van nu b'J f taresse van het Rode moerkapelle. Ada Visset

Dorpskrant | 1988 | | pagina 4