BOS s vnn RIJS STAflUUERKEft N Officiële Opening Postduiven Zuster Meyers in het zonnetje! MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING ZUIDPLAS" H öi Groeneweg 38 - 2761 DE Zevenhuizen - Tel. 01802 - 3500 i Wij zijn in de vakantie-periode normaal geopend! DRUKKERIJ ELGERSMA en wo De staalconstructie voor AUTO-SNELSERVICE Waddinxveen, werd verzorgd door: Wij feliciteren Gebr. Lugthart en wensen hen een succesvolle toekomst! Afs voor AL uw drukwerk- KOET Waddinxveen - De gebroeders Lugthart uit Waddinxveen zullen ongetwijfeld trots zijn op hun nieuwe, door het Zevenhuizense construc tiebedrijf Bos Van Rijs geconstrueerde bedrijfshal aan de Maarten Schoutenstraat in Waddinxveen Hierin is sinds de officiële ope ningshandeling door burgemees ter C.M. vd Linden vrijdagmiddag verricht, een tak van de firma ge vestigd, nl. Autosnelservice. Burgemeester V.d. Linden wist vlot en vaardig, met gebruik van vernuftige technische hulp, vak kundig een band te verwisselen. "Met deze openingshandeling heb ik weer iets goed gemaakt" stelde hij in zijn felicitatietoe spraak. "In juni 1987 kregen wij een verzoek van de gebroederd Lugthart om bij hun bedrijf aan het Noordeinde een loods te mo gen bouwen. Daarop hebben wij direct ontkennend geantwoord en o.a. vanwege bestemmings plan en geluidsoverlast het ver zoek afgewezen." Waddinxveens eerste burger vertelde dat de ge meente het hier niet bij liet zitten maar grond op dit industrieterrein aan ae M. Schoutenstraat aan bood. Hier is Autosnelservice het elfde bedrijf dat zich vestigt, waar ooit Van Schaiks en Berghuis van wege een dreigend faillissement, grond te koop aanbood. "Nu wer ken hier een kleine honderd men sen. Op 27 november 1987 heb ben wij optie op de grond ge claimd voor dit hoekje. Op 2 janu ari kochten de broers dit stekje. M'n complimenten dat u op onze negatieve reactie, positief reageer de, al moest u in het diepe sprin gen, u hebt het met vaart aange pakt. U wordt bedankt dat u de handschoen hebt aangepakt." (en humoristisch erop volgend): "Ik heb ze net uitgetrokken" (doe lend op de geklaarde openings- klus). De openingsbijeenkomst werd ook door de bejaarde ou ders van de gebroeders Lugthart bijgewoond. Leen Lugthart zwaait de scepter in het nieuwe autosnelservice-bedrijf, waar uit laten worden gerepareerd, ban den, accu's en schokdempers wor den vernieuwd, c.q. gerepareerd, daarin bijgestaan door twee mede werkers. Zijn broers Kees en An ton blijven voorlopig op het oor spronkelijke grondverzet-bedrijf aan het Noordeinde werkzaam. n 9 Zevenhuizen - Jl. zaterdag 's mor gens de jonge duiven vanuit Strombeek, 124 km. 1130 wer den er om 8.45 gelost en om 10.08 uur was E. Strijdhorst dege ne die ons netjes het nakijken gaf en de le prijs pakte. C. vd Graaf zit er kort achter, voor de rest durf ik niet verder te gaan want de uitslag was op dit moment nog niet klaar, 's Middags moesten de duiven vanuit Argenton, 643 km. komen. Een echte klassieker om in wielertermen te spreken. Om 7 uur gelost en ZW-wind, was het C. Zweere die om 3.15 uur de le prijs pakte. Hij wint ook de le in afd. Gouda en vermoedelijk de 2e van Zuid-Holland. Het is al voor de 4e keer dat één van onze leden de le prijs in afd. Gouda wint. J. Heykoop, Ton en A. Looijen en vorige week met de jongen Gebr. Smaal, hadden dit ook al eens gepresteerd. Het was wel dè dag voor C. Zweere, want ook de 2e nam hij voor z'n rekening en al z'n 5 duiven vlogen prijs, zodoende ook de meeste punten voor hem. De 3e prijs was zeer verdienstelijk voor A. Glazing, met 2 meer ook heel goed. C. vd Graaf werd 2e in het dagklassement met 15 mee, 7 prijzen; dat is goed! J. Stofberg met 6 prijzen van z'n 8 duiven werd 3e. Dit alles had voor beide klassementen geen gevolgen. Voor het onaangewezen blijft C. Zweere le, H. Brands 2e, A. Cla- zing 3e en het aangewezen: 1. H. Brands; 2. C. Zweere en 3. R. de Ruiter. Er staan nu nog 2 vluchten van ca. 450 km. op het program ma, die de beslissing voor het mid fond. kampioenschap moeten brengen. Hier is J. Stofberg lijst aanvoerder, omdat Gebr. Smaall en L. v. Erk als achtervolgers, die hem graag beentje willen lichten! een duivenliefhebber DIERENSPECIAALZAAK HET BEESTENSPUL Dorpsstraat 49 - Waddinxveen - Tel. 01828-19494 Zevenhuizen - Op 12 juli werd zus ter C. J. Meyers door de Nier Stichting Nederland in het zonnetje gezet. De reden voor deze viering was het feit dat zuster Meyers al 15 jaar geheel belangeloos en met enorme inzet de jaarlijkse Nierstichtingcollecte in Ze venhuizen heeft georganiseerd. Zon der voorbij te gaan aan alle vrijwilli gers die elk jaar ook hun steentje bij dragen wilde de Nierstichting dit bij zondere feit toch even speciaal ge denken. Aan zuster Meyers werd de Nierstichting-legpenning uitgereikt, beslist geen geringe onderscheiding. Zuster Meyers toonde zich erg ver heugd met de toegekende penning en zei te hopen dat haar gezondheid haar in staat zou stellen de organisa tie nog enige jaren voort te zetten. Meer hulpvragen en steeds minder mogelijkheden voor hulpverlening Het jaarverslag 1987 van de Vere niging Maatschappelijke Dienst verlening "Zuidpias" geeft aan dat er steeds meer hulpvragen komen terwijl daarnaast de mogelijkhe den om hulp te verlenen steeds verder afnemen. Hét jaarverslag geeft aan dat daarop de volgende factoren van invloed zijn: een overheidsbeleid, dat door bezuinigingen in de intramurale zorg, een zware druk legt op instel lingen, die werkzaam zijn in de thuiszorg; een toenemende vergrijzing in onze samenleving veroorzaakt een dichtslibben van de specifie ke voorzieningen voor ouderen (verzorgingstehuis, verpleegte huis). Daardoor nemen complexe hulpverleningssituaties in de thuis zorg toe; ontwikkelingen in de samenle ving waarin 'elkaar helpen' geen vanzelfsprekende zaak meer is; de zeer schaarse middelen in de collectieve sector. Dit alles vraagt om voortdurende bezinning en verandering van het hulpverleningsaanbod, de organi satie en van de plaats en positie van de instelling. Gegevens van de instelling Werkgebied De Vereniging Maatschappelijke Dienstverlening "Zuidpias" is werkzaam in de gemeenten Bent huizen, Boskoop, Capelle a.d. IJs- sel, Moerkapelle, Moordrecht, nieuwerkerk a.d. IJssel, Waddinx veen en Zevenhuizen. In die ge meenten is de "Zuidpias" verant woordelijk voor de hulp verlening op het terrein van gezinsverzor ging en algemeen maatschappe lijk werk. Aantal medewerkers Bij de "Zuidpias" zijn in totaal 412 medewerkers op arbeidscontract werkzaam. 249 daarvan zijn in de directe hulpverlening van de ge zinsverzorging werkzaam. Daar naast zijn er 235 medewerkers werkzaam in de Alpha-Hulpver lening. De Alpha-hulpverleenster heeft een overeenkomst afgeslo ten met de hulpvrager. De "Zuid- plas" bemiddelt tussen vraag en aanbod en verzorgt de administra tie en de subsidiebetaling. Bestuur In het verslagjaar 1987 functio neerde de Vereniging Maatschap pelijke Dienstverlening 'Zuidpias' twee jaar in de statutaire vorm Ve reniging. De afgevaardigden van de leden, zoals bejaardenbonden, vrijwillige hulpdiensten, organisa ties voor gehandicapten, diako- nieën van diverse kerken, ge-m eentelijke vertegenwoordigers, kwamen in 1987 in totaal 6 keer in vergadering bijeen. De hulpver lening in elke gemeente kwam regelmatig in de vergaderingen aan de orde. Daarnaast waren onderwerp van beraadslaging: de omvang van de hulpverlening zowel regionaal als plaatselijk in de gezins- en bejaardenverzor ging; de ontwikkleingen van de 7 x 24 uurs bereikbaarheid in het al gemeen maatschappelijk werk; de invulling van de opgelegde be zuiniging in de Gezinsverzorging, de samenwerking tussen de instel lingen in de gemeente Capelle a.d. IJssel en de opstelling van de gemeente daarin; ontwikkelingen in de maatschappelijke dienstver lening. De Verenigingsraad be stond in 1987 uit 30 afgevaardig den. De patiëntenvereniging afd. Nieuwerkerk a.d. IJssel werd in 1987 lid van de Vereniging. Het bestuur, bestaande uit 5 leden en benoemd door de Verenigings raad op persoonlijke titel kwam in 1987 elke maand in vergadering bijeen, het bestuur functioneert in de praktijk als een duidelijk klank bord voor de werkorganisatie. Dit vertrekpunt bepaalt ook in be langrijke mate de te bespreken agendapunten. In 1987 is veel aandacht en tijd besteed aan het nader bekijken van het functio neren van de instelling. Maat schappelijke ontwikkelingen vra gen om een bijsturing van de organisatie. De komende jaren zal de verandering in de hulpvraag de nodige aanpassing vragen van de organisatie. De hulpverlening De gezinsverzorging In 1987 was de gezinsverzorging werkzaam in 1420 situaties. K>| kend naar de duur van de hulp-I verlening, dan kan de conclusie| worden getrokken, dat de lang-l durige hulpverlening (vanaf 1 jaar) is toegenomen t.o.v. de hulp-l verlening, die korter dan 1 jaarl duurt. Het is waarneembaar,': ruim dehelft van de hulpvrag: zelf initiatief neemt om eenvonjl van hulpverlening zelf aan te vra-| gen. Daarnaast, zo blijkt uit 1 jaarverslag, zijn huisarts, wijkveij pleging en het ziekenhuis belar.q- rijke verwijzers. Maatschappelijk werk Het is niet zo gemakkelijk predesj aan te geven en te omschrijvea| wat het algemeen maatschapp«-| lijk werk doet in concrete hulpj verleningssituaties. Kort om schreven is een maatschappeliikl werker iemand, waar je meekom) praten. Die luistert, en samen me:| de ander op zoek gaat naari antwoord op de hulpvraag van de ander. Daarvoor zijn vanzelfspre kend geen pasklare oplossing voorhanden. Kijkend naar het werk van het algemeen maat schappelijk werk kan worden: steld, dat het algemeen maat schappelijk werk, als eerste aar-I spreekpunt in de eerste lijn. zid| beweegt op de navolgende terre nen c.q. de volgende taken omv 1. De procesmatige hulpverle ning. Hiermee wordt gedoeld: de hulpverlening met een leidend karakter. Er is sprake va meerdere hulpverleningsgesprö ken. 2. De crisisinterventie. De op vang van en het bereikbaar zi,ia voor noodsituaties, zoals b.v.mis handelingen, ernstige emotione crises, enz. 3. Informatie en advies. Hel wegwijs maken in regelingen: procedures van diensten en vo zieningen; het adviseren bij i teriële problemen, zoals de steding van het inkomen; huisve tingsproblemen enz. 4. Bemiddeling en pleitbezoij ging. Het bemiddelen naar orga nisaties en instellingen, zoals L' de hulpvrager vertrouwd makel met de inhoud en de werkwijzj van voorzieningen. Hét bemicca len tussen personen, zoals b.v.d omgangsregeling na een echt scheiding; bemiddelen bij conÉj ten tussen buren of op het we" Het beharigen van de belang van de hulpvrager bij derden 5. Verwijzing. Er voor zor? dat de hulpvrager in zeer spv fieke gevallen daar terecht kopt waar hij met zijn probleem meest adekwaat geholpen kan worden. 6. Concrete dienstverlening. Helpen bij het rondkomen van gen inkomen; het helpen verztj gen van aanvragen: opstellen - zwaarschriften enz. In 1987 deden in totaal mensen een beroep op heta meen maatschappelijk werk Vi |ln feite gesplit de klas Ize vos< lten als en gra En de nan, d- tis ijsje ffestijn! ceptie v plaats i; dinxve: kers Wi oest, i H. v< on Zevenh 'einde v, Jtitie is wedstrij wie op de eind diverse sers nie Zwienei sent Hij met 11 gebleve concurr H. van 2 Petitiek; hij kwar dorpsstraat 62a zevenhuizen ONDERHOUDSBEPRÜÜ Haverakker 10 2743 EJ WADDINXVEEN TEL. 01828-11465 Voor al uw sierple>sler -tegelwerkzaamheden - Verbouwingen - Kunststof- en hardhou'f j kozijnen tegen concurrerende prijzen-

Dorpskrant | 1988 | | pagina 10