Café "Hof van Holland" *1 H OOK 's ZONDAGS DE ZILVERBERK zet de schaar in de STOFFEN-PRIJZEN! V De Zilverberk" Hierbij willen wij graag iedereen bedanken voor de overweldigende belangstelling tijdens ons OPEN HUIS! 30-50% korting! Diamanten bruidspaar Dorpscafé in oude luister hersteld! Dorpsstraat 105 Zevenhuizen Tel. 01802-1365 AUK en TOOS VAN DER PLAATS Veel aanbiedingen met Tuincentrum-Boetiek' ft Zevenhuizen - Hoe positief Zevenhuizen tegenover café Hof van Holland staat, blij men is met het behoud ervan en de nieuwe eigenaars een warm hart toedraagt, blijkt uit de bloemen- en plantenzee die bij de heropening van dit dorpscafé in het hart van Zevenhuizen, werd binnen gebracht Tijdens de openingsreceptie, waar velen uit het bedrijfsleven, particulieren, burgemeester A H. van Gent, wethouder Dorrestijn en gemeentesecretaris Visser, hun gelukwensen kwamen aan bieden, was het nauwelijks moge lijk om het interieur aandachtig te bekijken. Blikvangers waren op dat moment de vele bloemstuk ken, voornamelijk op het biljart en op tafels en in kozijnen uitgestald. Vrijdag, de eerste openingsdag, was er direct ook al sprake van een gezellige drukte. Medewer kers van een tegenover liggende winkel kwamen hier hun lunch gebruiken, terwijl menige Zeven- huizenaar even binnenwipte voor een kopje koffie, glaasje fris, of een verwarmend drankje. Veel complimenten werden aan het adres van Toos en Auk van der Plaats gericht, het nog jeugdige echtpaar wier leeftijd gelijk is: 42 jaar. Tien jaar zwaaiden zij de scepter in café Het Wapen van Moerkapelle, en een tweetal jaren beheerden zij café-restaurant Concordia...Eerder, in 1973, droe gen zij een half jaar de verant woordelijkheid voor het reilen en zeilen van Hof van Holland, waar ze vanaf dat moment, stapelver liefd op werken. Auka, van beroep vrachtwagenchauffeur, hervatte deze functie een drietal jaren, voordt hij in Moerkapelle al een gedeelte van z'n wens in vervul ling zag gaan. Hun ideaal om eigenaar te worden van café Hof van Holland, is nu verwezenlijkt. Ze voelen zich de koning te rijk. Zijn enorm blij met de gemeente lijke medewerking, ook met het oog op de parkeerplaatsen die door de gemeente zijn aange kocht en daardoor vrijgegeven voor gebruik door iedereen..."Ik ga nu alleen nog maar naar het bejaardentehuis" lacht Toos. die samen met haar man, de hele dag present hoopt te zijn. "Alleen op woensdag zijn we gesloten" reageert Auka. Hun principe is dat hun café, petit-restaurant, van af negen uur 's morgens open moet zijn (op zondag om 11 uur). Iedereen hier terecht moet kun nen voor een kop koffie met een lekkere appelpunt, een glaasje fris of een warme hap" Vroeger dacht iedereen bij het woord café altijd al aan een borrel, maar van dat denkbeeld moet men af. Een dorpscafé moet een plaats heb ben in het sociale leven van een dorp. Zomaar moet je er tijdens het boodschappen doen even bin nen kunnen wippen, voor een kopje koffie...Vrouwen hebben ze ker nog schroom, maar in Enge land is het heel gewoon dat vrou wen de pub bezoeken: vrouwen en mannen tijdens hun werk, voor een bespreking, of erna voor een praatje. Ook het verenigingsleven moet weten hier welkom te zijn. Een kaartclubof een biljartclub. In Moerkapelle zijn we destijds be gonnen met zes biljartteams. Nu zijn dat er geloof ik al 11. Zoiets brengt sfeer, je krijgt een eigen publiek, maar ook anderen." Auke zegt hett bedachtzaam...ter wijl enkele Zevenhuizenaren aan de bar. het gesprek meebelevend, heftig knikken. Ze zien het wel zit ten. Een Rotterdams echtpaar, dat wekelijks tot de vaste stam gasten behoort, al jaren hier komt. Jaap en Ria, die een boot in de jachthaven aanmeren, knikt be amend "We vinden het hier gewei dig gezellig...we hadden het in de Dorpskrant, die op de camping ligt. gelezen en komen nu eens kijken." BEKIJKEN Gezamenlijk gaan we het dorps café, waarvan de verwachting is dat het een echt 'bruin café' wordt, aan een nadere inspectie onder werpen. Auke begint met het wij zen op het plafond: brandvertra gend. Een nieuwe plavuizen vloer boerenplavuizen. "Er is een ingrij pende renovatie geweest. Gewel dig werk is er door de aannemer. De Graaff uit Moerkapelle, ver richt. Ook door de lokale onder aannemers. Er moesten nieuwe electrische leidingen en bedradin gen worden aangelegd, een nieuw sanitair, de bar moest wor den opgeknapt en ga maar door" Met de watersporters lopen we de lange gang in waar de toiletgroe pen zijn gecreeërd. De oude - waarschijnlijk oorspronkelijke - plavuizen - vermoedelijk stam mend uit de tijd dat Hof van Hol land gebouwd werd, in ca. 1603, zijn in de gang blijven liggen. Alleen de muren ondergingen een metamorfose...Uitroepen als 'oh' en 'ah' klinken uit de mond van het varende echtpaar dat de oude situatie kent. Terug bij de bar, kijken we verder rond dan naar de bloemstukken (tellen er 85 stuks!) Als een eiland in het midden het biljart...Aan de wand vele tegeltjes met spreuken. Toos: "We zijn er ooit met twee begon nen. nu hangen er zeker dertig. Onze gasten brengen ze overal vandaan mee terug van vakantie, vooral uit Limburg komen er veel." Auke vertelt dat bij de sloop van de vergaderkamer, wat oor spronkelijk een 'raadskamer' was op de bovenverdieping, waar het echtpaar nu woont, een fraaie wand intact is gebleven gesloopt, en geschonken aan de historische kring stichting Oud Zevenhuizen/ Moerkapelle. We praatten daarna nog wat over het uiterlijk van het zeer oude café dat menigeen niet zo fraai vind: Ook Toos en Auke vinden daten vertellen dat er in augustus be- gonnen wordt met het reinig/- van de muren en 'her'-voegenve- de stenen. Oórpsronkelijk zitten I er gele steentjes onder, die in d/1 loop der jaren zwart geworde-1 zijn. En tenslotte belandden web-I een terras. "Wil. de vorige eigens! resse, had een terras aan de zij kant" weten de watersporters. "Wij zouden het zo graag aan voorzijde hebben. Zomaar en-I paar stoeltjes en tafeltjes, waaropl het met mooi weer, lekker toeven I is....Jammer dat ik er niet gelijktoef stemming voor gevraagd heb. toen we met de gemeente totove: 1 eenstemming kwamen over hs: parkeerterrein." bedenkt Auke Tja, we denken dat hij hetalsncj, kan proberen om er toestemming! voor te krijgen....Met één gastvrJ gebaar begint hij al: een open cafél deur..waardoor je altijd zo naarl binnen kunt stappen...Dat velen! dat zullen doen voor een lekkere! snack, koffie met gebak of een» glaasje, is de wens van Aukeenl Toos DE DORPSKRANT wenst het echtpaar hele goede zaken enl veel succes!! b.v. katoenen tricot 150 cm br. 10,- p.m. kreukzijde, 150 cm. br. 10,- p.m. katoenen strepen, 150 cm. br. 8,- p.m. Restanten wol v.a. 1,- per bol. Noordelijke Dwarsweg 80 - Telefoon 01802-1463 Zevenhuizen Z.H. Moerkapelle (-) is een rijk dorp. Het telt maar liefst twee diamanten--! paren. Burgemeester en mevrouw Lips bezochten donderdag -_j morgens het bruidspaar Th. Verweij-Hol aan de Wilde Veenen middags het echtpaar Ch. Mol-Breedijk aan het Rehobothplantsoen- Laatstgenoemden kregen in de vorige Dorpskrant reeds aandact- De 81-jarige Cornelia Verweij- Hol kijkt verschrikt als ze kordaat de deur opent en de vraag klinkt of zij en haar drie jaar oudere echt genoot Thomas, even met het echtpaar Lips op de foto willen. "Liever niet" is haar reactie "maar kom maar binnen. Wilt u koffie?" ...Dat is niet de bedoeling...maar in de huiskamer na een felicitatie en begroeting aan de bruidegom en met het echtpaar Lips, wordt het na enig aarzelen toch goed ge vonden. En zo gebeurt. De foto wordt gemaakt terwijl de inge schonken koffie met gebak even moet wachten...De levensmidde- lenmand. een fraai groot exem plaar. geschonken door het ge meentebestuur van MoerkafE hoort erbij. De zaterdag na-U juli zou een receptie word^r houden in de kerkzaal van reformeerde Gemeentekas waar ongetwijfeld velen het> 8.5 jaar in Moerkapelle tige bruidspaar, de hand dnjM Voorheen 53 jaar in Der,\,T woonachtig, waar men een - J tezaak runde, voelt het on»l paar zich hier goed thuis t> -j genieten van een goede ge '1 heid en zijn rijk met "u 1 kinderen, negen kleinkinde-y zeven achterkleinkinderen rigens is de datum waarop'' jaar geleden in het huvve'J den 18 juli...

Dorpskrant | 1988 | | pagina 12