I—I SCHILDERWERKEN HUISMAN B.V. Lr JEUGDWEEK Moerkapelle VOOR DE THUISBLIJVERS! SPECIALE AANBIEDING: Behang en vinyl, bijna HALVE prijzen! Epilepsie- collecte FASHION FLAIR RUIMT OP! Hengelsport Afscheid Ingrid Westerman LET OP, ook voor TUINBIJTS het goedkoopste adres. O PR UI MING! - OPRUIMING! r EVANGELISATIE EN RECREATIE - THEMA JEUGDWEEK MOERKAPELLE: Zoek eerst het Koninkrijk van God Van maandag 15 t/m vrijdag 19 augustus wemelt het in Moerkapelle van de kinderen. Moerkapelle is die week een echt Kinderdorp, vanwege de JEUGDWEEK. Deze wordt georganiseerd vanuit de plaatselijke kerken: de Gereformeerde Gemeente en de Hervormde Gemeente. Twee leeftijdsgroepen Er is voor de jeugd van 6 t/m 12 jaar een ochtendprogramma, dat elke ochtend al om half negen in dorpshuis Op Moer begint. Stel je voor: het lijkt school wel...alvast goed om te wennen als de kinde ren de daaropvolgende week weer naar school moeten...In wer kelijkheid ligt de oorzaak van dit vroege samenkomen in het pro gramma dat afgewerkt moet wor den, immers een ochtend vliegt voorbij. Elke ochtend heeft zoveel op het programma dat er ook een strakke timing aangehouden moet worden. Voor de ochtend samenkomst worden de kinderen in 2 leeftijdsgroepen verdeeld. Zij luisteren ieder naar een op hun leeftijd afgestemde Bijbelse ver telling die op het thema betrek king heeft. Natuurlijk wordt er ook gezongen en dan komen alle kin deren weer bij elkaar om naar b.v. de uitleg van een spel, speurtocht of vossenjacht te luisteren. Geza menlijk onder leiding, beginnen dan de buitenactiviteiten. Dit jaar zal er per ca. 20 kinderen één leiding zijn. Alleen bij een groot dorpsspel krijgt zo'n groep twee leidinggevenden mee. In zo'n groep zitten kinderen varië rend in leeftijd van 6-12 jaar. Voorheen werd oogluikend toege staan dat ook 4-jarigen aan de Jeugdweek deelnamen. Dat man Nu mag dat beslist niet, omdat het leeftijdsverschil te groot is en er nog meer leiding moet worden in gezet. Op dinsdag en donderdag zijn er maar liefst 40 a 45 leiding gevenden noodzakelijk bij de di verse festiviteiten. Enkele hoog tepunten uit het jeugdweekpro- gramma: kabouterspel, 'opspo ring verzocht', 't geheim van de doos', 'mini-kamp', een 'beroepen spel' en natuurlijk is er het gigan tische eetfestijn voor ca. 250 kin deren: stapels pannekoeken, door Moerkapelse moeder, oma's en vaders gebakken....Die krijgen de kinderen vrijdag tussen de mid dag, als jarenlange traditie. Vrij dag blijven ze immers de hele dag in of bij het dorpshuis Op Moer en maken de afsluiting mee van hun programma. Na afloop gaan ze zoals gewoonlijk weer met herin neringen aan deze onvergetelijke week naar huis. Dat zijn: een sti cker met een embleem van de Jeugdweek en het thema erop ver meld. Verder natuurlijk het herin neringsboek waarin de verhalen en de liedjes nog eens nagelezen kunnen worden. Alhoewel de Moerkapelse jeugdweek nauwe lijks financiële beperkingen kent, beide kerken bijdragen in de kos ten en de gemeente draagt ook fi nancieel bij, wordt er toch zuinig aan gedaan. OPENING EN SLUITING Maandagmorgen wordt de week met een openingsbijeenkomst be gonnen. Dit keer gaat de predi kant van de ger. gem., ds. D. Riet dijk voor in gebed, dat met een Schriftlezing en overdenking om acht uur alleen met de ca. 30 mensen tellende organisatie. plaatsvindt. De Jeugdweek wordt vrijdagavond besloten door her vormd predikant ds. J.W. van Estrik. Ook dit betreft een bijeen komst die uitsluitend voor de or ganisatie is. De avondcommissie bestaat uit 12 a 13 leden. Deze zullen er ongetwijfeld allemaal zijn, misschien wel vermoeid van de strandwandeling en het tradi tionele kampvuur op het strand in katwijk, maar niet zo uitgeput als het organisatie-team van het dag programma...Ach,dit zijn zomaar gedachten.„het kan best zijn dat iedereen nog erg fit. Informatieochtenden: R. de Goo- ijer, Rijnland 1, tel. 1291. Wie wil pannekoeken bak ken? (40 opgerold met suiker). Opgeven aan bovenstaand adres. AVONDPROGRAMMA voor jongeren van 13-20 jaar Overigens hebben we nog hele maal geen melding gemaakt van de jeugdavonden voor de teeners van 13 tot ca. 20 jaar. Voor de avonden in dorpshuis Op Moer is veel belangstelling" vertelt Mart Sinke, tijdens een oriënterend ge sprek over de op handen zijnde jeugdweek. Maandagavond wordt de film Het kruis in de asfaltjungle vertoond. Dinsdagavond staat er 'zelfwerk zaamheid' op het programma: een interessante fotopuzzeltocht 'ontdek je plekje'. Woensdag een ontspanningsavond en donder dag een dia-klankbeeld over het thema: De Christenreis van Bun- yan. Wie er vragen heeft over de ze avonden mag David bellen, tel. 2735 of Henk, tel. 2969 of Mart, tel. 2355, in Moerkapelle. VOOR NIETS Alle activiteiten die in de Jeugd week ondernomen worden, zijn gratis. De teeners dienen echter hun consumpties 's avonds wel te betalen en een kleine bijdrage te geven in de reiskosten naar het strand. Na afloop van de Jeugd week wordt er direct op vrijdag gezamenlijk opgeruimd. Een week eerder vond het inruimen gezamenlijk op zaterdag plaats. Even reken: dan zijn de mensen van de Jeugdweek maar liefst 7 dagen met dit gebeuren bezigge- weest...Daarbij nog de avonden geteld van de Jeugdweek en de talrijke vergaderingen die er ook dit jaar weer aan de organisatie van pas kwamen. "We houden enkele weken na de Jeugdweek een evaluatie-avond. Iedereen kan zeggen van wat hij of zij denkt dat er mis is gegaan. Het hele pro gramma wordt doorgenomen. Daarna hadden we meestal aan sluitend een barbecue, of een etentje dat we zelf bekostigden. Nu splitsern we dat: een aparte evaluatie-avond en een etentje dat niet veel mag kosten, door gaans in de vorm van een barbe cue of eenvoudig koud buffet bij één van de teamleden thuis of in een schuur van een tuinder...Dit bindt geweldig en vorm een pret tig besluit!" Moerkapelse Zijde 4, tel. 01793-2929 - Moerkapelle. Een taart met acht grote kaarsjes en een aantal kleinere kaarsjes symboliseerden hetgeen Ingrid Westerman als leidster van gymnastiekvereniging Tarzan, heeft gedaan in veel meer dan acht jaren Als gediplomeerd leidster functio neerde ze nog maar enkele jaren, maar ervoor toen ze gedeeltelijk bevoegd was, heeft ze haar beste krachten altijd ingezet voor de Moerkapelse gymnastiekvereni ging. Jaren was ze behulpzaam, hetzij als assistente of als helpster. Nu zwaait ze Tarzan vaarwel, om dat overdag lesgeven haar, met kleine kinderen, die ze hiervoor altijd uit moet besteden, zwaar. Daarom viel Moerkapelse Ingrid een hartejijk afscheid ten deel, waarvoor "haar meisjes", zo'n zestigtal, een speciaal dansje en bijpassend lied brachten. Eerder hadden de meoders en één vader, dinsdagmiddag 5 juli, tijdens haar officiële afscheid, meegedaan aan een 'warming up', tot grote hi lariteit van de aanwezige junior turnsters van Tarzan. Oud Verlaat - De Nationale col lecte voor Epilepsie heeft in Oud Verlaat 254,05 opgebracht. Ie dereen die meehielp wordt harte lijk bedankt! Zevenhuizen - De Epilepsie-col- lecte heeft in Zevenhuizen 2342,88 opgebracht. Alle collec tanten en gulle gevers worden door de dames Eindhoven én Hoogendoorn hartelijk bedankt voor hun bijdrage. voor goede mode hoeft u niet ver kom eerst maar eens kijken bij kom eerst maar een Dorpsstraat 37 - Zevenhuizen Kortingen op de zomerkollektie dames kleding van 2G tot 5Q% Blazers in diverse modellenv.a. 39,- Zomerjurkjes v.a. 59,- Blouses v.a. 29,- 2 delige pakjes 99,- Regenmantels en -jacks halve prijs: Wilt U voordelig slagen dan moet U dus NU even bij ons binnenlopen Tot ziens bijFASHION FLAIR Dorpsstraat 3~7 - Zevenhuizen JEUGDVISKAMPI0ENE,\ 1988: Willeke Breedijka Leendert Louter Zevenhuizen/Moerkapelle l dinsdag 5 juli jl. heeft HZMhs jaarlijkse jeugdwedstrijden ia gehouden. Voor de eerste kee: de wedstrijd in Moerkapelle, houden. De opkomst was ge» dig. Dertig vissertjes hadden z: gemeld. Het was dan ook fanta tisch om te zien hoe de Moet, pelse singeltjes van Beth-San, het politiebureau vol zat met ha gelaars. Er waren 2 groepend 15 jaar en t/m 9 jaar. Duice? winnaar in de eerste groep (gr» B) werd Willeke Breedijk. ZijW met 600 gram verreweg de me? te vissen gevangen. Het waren dan ook 15. Zij kreeg en troffee een prijs mee naar huis. Nr. 2 deze groep werd Angelique tog. Zij was de enige die een van groter kaliber had (eenblsi maar haar vangst woog toch ma- 350 gram. Een beetje maga bliek zeker? Nr. 3 werd Hori Berg met 210 gram en 4iw Rob Lengkeek (200 gr.); 5. Lea tien Wiersma (130 gr.): 6. Den de Bruin (70 gr.); 7. Niels vd? (40 gr.); De grote man in de jonge groep was Leendert Louter, ving 160 grame en won daarme de beker en een 4 meter tel skoophengel. Nr. 2 in deze grcn werd de 6-jarige (samen met" Timmers de jongste) Gerben Slooijer. Hij ving 150 gr. De: werd Nico Hofman met 110, De gebroeders Timmers. Bas Rob, werden allebei vierde r. 100 gr. en op de 5e plaats eiri de Wouter Lengkeek met 80 Alle vissers gingen met een j» naar huis. De prijzen warend: Hengelsportvereniging Zeven huizen/Moerkapelle beschikte gesteld. De weekend/vistas Angelique Hertog meenam, is' schikbaargesteld door De K» belfarm. Alle winnaars gefeliciteerd: succes met jullie prijzen en schien tot volgend jaar?! De overige vissers waren: H' Louter, Marloes v. Elleswijs. xander de Graaff. Nico v. ViC- Robert en Martijn vd Waal h- Verschoor, Tom Hertog. D» Herman Slooijer. Sebastiaan Bruin, Gideon Kanselaar. Huisman, Jan-Willem Verhe-; Arjan Hofman, Cos v. Dorp -' trick vd Ham.

Dorpskrant | 1988 | | pagina 14