Overleden WOLLEFOPPEN-MENU a 39,50 SEVEN LAKE-MENU a 47,50 CURSUS voor adoptie-ouders, najaar 1988 Een verhaal over Kampeerterrein Zevenhuizen met een vervolg over een volleybalspelende Noor DE DORPS KRANT ELKE MAANDAG IN AUGUSTUS: DINSDAG en WOENSDAG 23 en 24 aug. Openingstijden: Hendrik Merbis Soms moeten kampeergasten die laat in de namiddag bij het Zeven- huizense kampeerterrein aankomen, even wachten voordat er plaats is op de camping. Ze mogen dan voor één nachtje naar de zonneweide van zwembad De Koornmolen. Het is de laatste weken herhaaldelijk gebeurd dat het daar zelfs dringen geblazen was... Een caravan mag er van 's avonds tot de andere morgen elf uur staan. Voordat de meeste zwemmers arriveren moet de zonneweide ontruimd zijn. Doorgaans is er dan wel een plaats op het trekkersveld van de cam ping. Andere kampeerders willen maar voor één nacht overblijven en vertrekken naar een andere bestemming. Volgens bedrijfsleider Joop Zappeij heeft Zevenhuizen deze zomer niet te klagen over belangstelling, ondanks de slechte start van de zomer vakantie. Gemiddeld was de bezetting 90%, wat erg goed is. Kampeer terrein Zevenhuizen staat als goed bekend en heeft twee sterren en drie vlaggen als vermelding in de ANWB-kampeergids. De twee trekkershut ten op de camping hebben ook gretig aftrek en zijn vrijwel altijd bezet. RECEPTIE Op een zonnige ochtend steken we even onze neus om de hoek van de receptie. Achter de balie mevrouw Adri Stougie en een vakantiemedewerkster, die overi gens vloeiend frans sprekend een kampeergast te woord staat die uit Besanyon komt en zijn woon omgeving aanprijst....Edoch -Ne derland en met name dit gedeel te ervan, vindt hij ook tres beau! Het is een komen en gaan aan de balie. Er komt een Hollander zich in laten schrijven, een in Duits land woonachtige Engelse familie arriveert, is hier vaker geweest en houdt van Holland...Een andere Engelsman komt vragen waar De Efteling ligt en krijgt als waarschu wing mee dat hij vooral vroeg moet vertrekken om niet in de rij te moeten staan om binnen te komen...Twee Duitse jongens ko men afrekenen. Zij hebben hier gestaan met hun tent en hebben er op de fiets, met erpchter een aanhangertje, al zo'n 600 kilome ter afgelegd en willen in de twee volgende weken nog verderop... Een Fransman vertrekt eveneens met z'n gezin...Stond enkele nach ten met nog een landgenoot en een Hollands gezin op het trek kersveld en allemaal, stuk voor stuk, verdwijnen ze om een lege pla'ats achter te laten. "Dat veld is over een paar uur weer helemaal vol" lacht Zappeij. "Dat is mo menteel elke avond met de cam ping het geval: helemaal tjokvol, alle 230 staanplaatsen bezet. Van daar de uitwijk naar de speelwei de bij het zwembad." In het recep tiegebouw hebben ze het er maar druk mee. Daarom zijn er enkele vakantiehulpen ingeschakeld- en iedereen,is in een opperbeste stemming, want men houdt niet alleen van vakantie, maar wordt ook nog eens vermaakt. De jeugd voornamelijk door jongeren van de recreatiecommissie van de plaatselijke kerken en de oude ren door de recreatiecommissie van de camping. Zo worden er al lerlei activiteiten gehouden in overleg met elkaar. Pas was er nog een dropping, door mensen van de camping georganiseerd, terwijl avonden lang een volleybalcom petitie gespeeld werd tussen cam- pinggasten en jongeren uit het dorp die volleyballen bij Rentokil. De meisjes Zappeij zorgden voor goede speelsters Ondanks de aktiviteiten, het ont spannen vakantie houden en het fraaie zomerweer, is er weieens een kleinigheidje om over te kla gen.„Dat hoort erbij. Soms wordt dat gedaan over iets wat de cam ping betreft, een andere keer gelat dat de voorzieningen of de leiding, maar het kan ook gebeu ren dat je je ergert aan iets of ie mand die in je directe omgeving kampeert..„Dan krop je je grieven niet op, maar stapt naar de lei ding, in dit geval Joop Zappeij... Die heeft een luisterend oor en tracht te bemiddelen....Even zul len ze het op de camping zonder hem moeten stellen, omdat hij ook graag nog veertien dagen op vakantie gaat met z'n gezin. Reis doel: Hongarije.... Net voordat hij af zou reizen kwam er een belangrijk telefoon tje: "Björn komt donderdagmid dag aan, ga je mee hem afhalen van het vliegtuig?" Een Noor in Zevenhuizen Tijdens ons bezoek aan de cam ping vertelt Joop Zappeij een ver haal dat begint in Sri Lanka, ver volgd wordt in Volda en op Ze venhuizen betrekking heeft. Raadsels? Weineen, het heeft te maken met zijn pleegdochter en de nieuwe volleybalspeler bij Rentokil. Wat is het geval? Zoals bekend komt Björn naar Zevenhuizen om met Rentokil o.a. Europees volleybal te gaan spelen. Deze Björn is één van de beste Noorse volleyballers en woont in dezelfde plaats als de uit Sri Lanka afkomstige pleeg dochter van het echtpaar Zappeij. Zij is met een fotograaf getrouwd die regelmatig sportfoto's maakt. De pleegdochter van Zappeij schrijft stukjes voor de plaatselij ke krant, terwijl haar man de foto's erbij levert. Het is toch wel casu eel dat in Volda, dat 800 km. boven Oslo ligt, twee mensen wo nen die contact hebben met Ze venhuizen. Eigenlijk ontdekte de pleegdochter van Zappeij pas de overeenkomst toen zij een artikel in een dagblad las over Björn, waarin het Hollandse Zevenhui zen genoemd werd. Direct knipte zij het artikel uit en zond het naar haar pleegouders. Via telefonisch contact, wat verhelderend werk te, kwam de familie Zappeij nog meer te weten en kwam op het idee om deze man huisvesting aan te bieden. De bestuurders van de Zevenhuizense volleybalvere niging, die thans de naam van sponsor rentokil draagt, waren even enthousiast als Zappeij Laatstgenoemde ging daarom ook mee om Björn donderdag middag van het vliegtuig te halen. Twee weken blijft de Noorse spe ler bij een ander teamlid, om na de vakantie van Zappeij z'n intrek op een bovenkamer in de woning bij de camping te nemen. Naast volleybal spelen krijgt de Noor ook een part-time functie bij Ren tokil. CAFE-RESTAURANT Wollefoppenweg 79 - Tel. 010-456 36 27 OUD VERLAAT vers gekookte zeeuse mosselen met 3 sausen, frietjes, ge mengde salade, stokbrood-kruidenboter incl. glas huiswijn 15,- Varkensschnitzel gevuld met gehakt in tomatensaus met verse groenten en rijst, incl. glas huiswijn. ƒ15,- tranches gerookte ganzeworst mosterdsoep met broodcroutons vissoorten omwikkeld in bladerdeeg bereid in de oven en geserveerd met witte wijnsaus cocktail van vers fruit, vanille en cointreau rauwe zalm met dille en mosterdsaus tuinkruiden bouillon eendeborst met saus van rode vruchten en groene pepers kaneel-ijs met appel, walnoten en slagroom zondag t/m donderdag 10.00 - 01.00 uur. Vrijdag/Zaterdag 10.00 - 02.00 uur. Pannekoeken vr. za. en zo. tot 18.00 uur RIAGG MIDDEN HOLLAND Sinds enkele jaren worden er op verschillende plaatsen cursussen gegeven speciaal bestemd voor adoptie-ouders. Begin september start bij de Riagg Midden-Holland in Gouda voor de tweede maal zo'n cursus. Waar gaat de cursus over? De inhoud van de cursus is toege spitst op de specifieke situatie van het adoptiekind en het adoptie ouderschap. Er wordt aandacht besteed aan het zelfbeeld (de ma nier waarop het kind zichzelf be leeft), dat gedeeltelijk gevormd is in voor de ouders onbekende om standigheden. We geven veel aan dacht aan de manier waarop ou ders een goede band met het kind kunnen opbouwen. Gevoelens van adoptiekinderen (o.a. jaloe zie) en van adoptieouders komen aan de orde. Verder is er aan dacht voor praktische vaardighe den in de omgang met het kind: luisteren naar het kind, reageren op het kind en het omgaan met conflicten. Op de eerste bijeen komst wordt samen met de deel nemende ouders bekeken welke onderwerpen zij nog meer aan de orde willen laten komen. Er wordt steeds gewerkt met de ervaringen van de ouders, afgewisseld met theorie en praktijk rond ontwik keling van kinderen in het alge meen en van adoptie-situaties in het bijzonder. Het schriftelijk ma teriaal bestaat uit leesteksten (theoretische achtergrond, artike len) en uit werkbladen waarop huiswerkopdrachten kunnen wor den ingevuld. Voor wie is de cursus be doeld? Alle ouders die (o.a.) a- doptiekinderen hebben, kunnen meedoen. Het is beslist niet nodig dat er hooglopende problemen in het gezin zijn. Redenen om mee te doen kunnen b.v. zijn: - je vraagt je weieens af, hebben alle kinderen dit of is het typisch voor adoptiekinderen? - je vindt het leuk om wat meer te horen over de ontwikkeling van je (adoptie)-kind; - je wilt graag praktische steun en tips van «ollega-ouders krijgen; - je denkt soms, had ze dit nou ook gehad als ze een biologisch eigen kind was geweest? - je twijfelt weieens of je het goed doet; - je wilt weieens weten of je ook op andere manieren op je kind kunt reageren. IN principe is de cursus bestemd voor ouderparen. Mocht dit op grote problemen stuiten, dan kan ook één van de ouders meedoen, (een alleenstaande ouder kan ui teraard alleen komen). Het kind moet tenminste V2 a 1 jaar in het gezin zijn, m.a.w.: de eerste 'roes' moet een beetje achter de rug zijn. De Riagg Midden-Holland is werk zaam in Gouda en 14 omliggen de gemeenten Ouders uit dit ge bied hebben bij aanmelding voor rang boven ouders uit andere gebieden. Hoe gaat het in z'n werk? - de cursusgroep bestaat uit min. 10. max. 15 deelnemers; - er zijn 10 wekelijkse bijeenkoms ten en 1 terugkom-avond na ca. 2 maanden: - de cursus wordt gegeven op donderdagavonden van 20.00- 22.00 uur; data: 1, 8, 15. 22, 29 sept., 6, 13, en 27 okt., 3 en 10 nov.'88. - plaats: Riagg-gebouw, Ronsse- weg 225, 2803 ZB Gouda (het gebouw ligt vlak achter het N.S.- station); - cursusleiding: mevr. de Bruyn Ouboter, psycholoog en aan dachtfunctionaris adoptie, en mevr. Elsas, pedagoog en preven tiewerker. - kosten: geen. Voor nadere inlichtingen en voor opgaven kan men bellen: Bep El- sas bij de Riagg: 01820-16422 (niet op woensdag). Zevenhuizen - Na een langdurige ziekte is op 23 juli de 62-iarige Adrianus Slingerland overleden In Zevenhuizen erg bekend, me: alleen vanwege zijn beroep a aannemer, maar ook vanwege zijn jarenlange positie bij de vrij- willige brandweer. Hij is o.m -- jaar commandant van het plaat selijke brandweercorps geweest Hij was al een aantai jaren ge t' den teruggetreden om gezond heidsredenen. God heeft ons geen kalme reis beloofd, maar wel een behouden aankomst. Na een geduldig gedragen lijden is, in volle Vrede in zijn Heer en Heiland, ontslapen mijn innig geliefde man, onze zorgzame vader, groot- en overgrootvader, broer, zwager en oom gehuwd met M.M. Merbis-Bosman eerder gehuwd geweest met L. van Vliet op de leeftijd van 87 jaar. Zevenhuizen Zoetermeer Rijnsburg Lelystad Zevenhuizen 's-Gravenhage M.M. Merbis-Bosman T.H. Merbis J.M. Merbis-Hoogerdijk E.F.J. Merbis-Hermans H. Merbis W.H. Merbis-Kalse P. Kaptein-Merbis M.E. Kaptein A. de Bliek-Merbis H. de Bliek Kleinkinderen en achterkielen 15 augustus 1988 Schoolstraat 37 2761 GX Zevenhuizen GEEN BLOEMEN Mijn man, onze vader en opa is thuis opgebaard, alwaar gelegen heid is tot condoleren op woensdag 17 augustus van 19-0° L' 20.30 uur. De rouwdienst zal worden gehouden in het Rouwcentr Schoolstraat 18 te Zevenhuizen op D.V. donderdag 18 august^-_ 13.30 uur, waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden op °e gemene begraafplaats te Zevenhuizen, omstreeks 14.00 uur

Dorpskrant | 1988 | | pagina 10