Exc^voo^:,tobbede 00**^ vtfN ZAEN SV.LSt HET IS... s. HOE EA^1 7PVeeahe3^ e ^SSoGES. VERDUYN B.V. Coen Schiereck Kerkepad Recreatie-Evangelisatie op de camping elgersma "SWANLA-HOVE" DRUKKERIJ VEEKOEE zWiTSERSE H Op Fruitbedrijf is de fruitoogst van 1988 begonnen!!! NU WEER VOLOP: Benonie, James Grieves Handperen Stoofperen en het laatste soort PRUIMEN (als eieren zo groot....) DIT ALLES OP: Knibbelweg 27, Zevenhuizen Ontdek hoe voordelig Onderling verzekeren is Dat gaat nu al vier weken zo. Elke morgen komen er kamperen de kinderen naar de groen tent die op dit, door het recreatieschap Rottemeren beschikbaar gestelde gedeelte van de camping, van tien Tv7 -i s /-V O />/- 1J i 1 zL VAN HOREn 5 ;BtS"VE- TANKBOUW EN INSTALLATIEBEDRIJF BENZINESTATION Wollefoppenweg 107A - 2761 DL Zevenhuizen - tel. (010) 4550475 In- en verkoop van olietanks constructiewerken centrale verwarming olie opslagtanks (KIWA) de échte fruitkweker én groenteman! DAGELIJKS REKLAMES op ons bedrijf van fruit en groenten. NU speciaal van James Grieves en moesappels ONDERLINGE BRANDWAARBORG MAATSCHAPPIJ bouwkundige werk zaamheden en adviezen Dorpsstraat 12 - Zevenhuizen Tel. 01802-2581 b.g.g. 01828-18718. Zevenhuizen - Twee zaterdagen was het opmerkelijk druk in Ze venhuizen. Vooral op 6 augustus! Die eerste zaterdag waren de weersomstandigheden optimaal om deel te nemen aan KERKE PAD - een route die langs histori sche gebouwen, vnl. kerken, voert en vastgesteld wordt door de NCRV. In Zevenhuizen zijn er die eerste zaterdag ca. 4.500 bezoe kers geweest en op de tweede ca. 3000. Zij kwamen uit alle delen van Nederland, ja zelfs uit België. Het historische gebouw dat Zeven huizen rijk is: een monument, en volgens degenen die het bezichtig den, zowel fraai van uiterlijk als in terieur, is natuurlijk het kerkge bouw van de ned. Hervormde Gemeente. De route ernaar toe was door de betreffende omroep vereniging op papier duidelijk aangegeven. Plaatselijk" zorgden vrijwilligers voor de route-aanwij zing plus het in banen leiden van de te parkeren auto's. Zo werd er o.a. bij het dorpshuis en op de Tweemanspolder geparkeerd, ter wijl enkelen ook gebruik maakten van de parkeerterreinen in de Dorpsstraat. Alleen mensen die slecht ter been waren konden van de invalidenfaciliteit, dat hier voor was aangewezen, gebruik maken op een parkeerterrein in de Dorpsstraat. Het geheel verliep in goede banen. Degenen die voor opstoppingen zorgden wa ren over het algemeen geen Ker- kepadgangers, maar winkelende inwoners die hun vervoermiddel zo dicht mogelijk bij de bewuste winkel parkeerden. KRAAMPJES In alle plaatsen waardoor de rou te van Kerkepad liep, had men te voren rekening gehouden met de stroom mensen die komen kon. In Bleiswijk b.v. werd gebruik ge maakt van het veilingterrein waar bussen voor een pendeldienst ge reed stonden, zodat hier auto's geparkeerd konden worden. O- veriaens maakten ook velen ge bruik van het openbaar vervoer. Na Bleiswijk kwam Zoetermeer en daarna Voorburg. In de meeste plaatsen werkte de plaatselijke overheid mee. In Zevenhuizen klaarde men het met kerkelijke vrijwilligers. Zo'n honderd men sen werden, als gids in de kerk, of bij de kraampjes voor koffie, etens waren, kaartenverkoop, boeken of verkeersregelaar ingezet, om één en ander goed te laten ver lopen. Vooral in de ochtenduren tussen 9.30 en 12.30 uur was het opmerkelijk druk. De eerste za terdagmorgen was de Hervormde dorpskerk om half tien al hele maal vol. De plaatselijke organis ten bespeelden op beide dagen het gerestaureerde en oude kerk orgel... LEIDRAAD Als leidraad voor de bezichtiging van de Hervormde kerk was door de Kerkvoogdij van de Hervorm de Gemeente i.s.m. de stichting 'Oud Zevenhuizen/moerkapelle' door de heer Jac. Bos, een prach tig historisch boekwerkje samen gesteld. Hierin staat niet alleen ge geschiedenis van dit plaatselijke monument beschreven, maar krijgt de symboliek van het inte rieur extra aandacht. Het boekje Nieuwerkerk a/d GROENEWEG 4 - Tel. kon op de Kerkepadzaterdagen voor vier gulden gekocht worden (is nog verkrijgbaar bij kerkvoog dij). Het lezen erin is zelfs voor de trouwe kerkbezoeker een ontdek kingstocht. De kansel (in de volks mond 'de preekstoel' b.v. is een vroeg 17e eeuwse kansel, waar van de pilaartjes met evangelis ten symbolen zijn versierd, heeft zeer fraai snijwerk. "Deze kan-sel is zeshoekig. De ontwerper-kun stenaar legde in die tijd graag sym boliek in zijn werk. Zijn inspiratie bron is gissen, maar er waren ook voorbeeldboeken met prenten en toelichtingen" aldus een citaat. In het historische boekje wordt deze symboliek uitgebried beschreven. Verder is er een verhandeling over het doophek dag de zgn. 'dooptuin' omgaf, het koorhek met wapens en lofwerk. Er is een artikel over de 'regeringsbanken' Items gewijd aan het wetsbord en uurwerk boven de ingang, de kronen, het orgel, de consistorie en de glazen. De toren, het kerk- zilver en de klokken krijgen ook aandacht. Het zou te ver uitwijden worden om alles in details te ver woorden. Misschien nog eens in een 'special'. In ieder geval be staat er nu voor iedereen docu mentatie om kennis te nemen van de schat aan historie die de Her vormde kerk bezit.... IJssel en omstreken w.a. 2761 DD ZEVENHUIZEN 01802-1671. Zevenhuizen - Dinsdagmorgen 9 augustus, als we tegen elf uur de cam ping op fietsen valt ons oog op een grote groep kinderen die naast de receptie, zittend, staand, of op hun knieën, aan het knippen en plakken is. Grote zwarte vellen plastic, die bij nader inzien vuilniszakken zijn, worden omgetoverd tot kledingstukken die over het hoofd worden aan getrokken. Hier en daar een versierseltje er op en klaar is keesEen smurfenmuts, die een dag eerder gemaakt is, maakt het costuum compleet. Allemaal smurfen, die van lieverlede zomaar weglopen.... waarna er even later geen enkel kind meer op dit terrein is te bekennen. Ze zijn allemaal als smurfen over de camping uitgefladderd tot twaalf, aangenaam bezig wor den gehouden door een team jonge mensen. De meeste teams wisselen elke week maar, Denise bijvoorbeeld is hier al voor de vierde week. Eén week is ze er tussenuit geweest. Vorig jaar was ze ook al hier. Johan was er eer der ook al een week, en een bekende van vorig jaar. Wilfred is helemaal nieuw en Annet is ook een bekende op de camping. Dit is het team van deze week, dat de week begint met zich op zaterdag voor te stellen door het versprei den van het weekprogramma. J.R.C. Onder auspiciën van de Interker kelijke recreatiecommissie van de Hervormde en Gereformeerde kerk van Zevenhuizen, vormen zij het vijfde team dat leiding geeft aan sport en spel, maar zeker ook een functie heeft in het evangeli serende karakter van dit camping werk. Dat gebeurt op een speelse wijze, d.m.v. het vertellen van een voor kinderen begrijpelijk bijbel verhaal, waarna doorgaans een verwerking volgt. Zingen vormt een wezenlijk onderdeel van dit werk (er is een lied van de week), doch dit gaat aan het begin wat aarzelend, omdat er tegenwoor dig gewoon weinig gezongen wordt. Deze ochtend is het bijbel verhaal van het dochtertje van Jairus verteld. Zoals elke morgen was het publiek, zo'n 40 kinderen, (maandag maar liefst ruim 50) bij zonder aandachtig. Vanwege het fraaie zomerse weer vinden alle activiteiten buiten plaats. Ook de zondagse Open deur dienst, om 15.00 uur, jl. zondag een open- luchtdienst. De avondsluiting, die verzorgd wordt door commissie leden, die ook dit campingwerk begeleiden, op dinsdag en don derdagavond en redelijk in de belangstelling staat, vindt door gaans in de groene legertent plaats (donderdag een film). Die bleek vooral aan het begin van de zomervakantie, onontbeerlijk. Regen was nogal een spelbreker voor de buitenspelletjes. Naast een ochtendprogramma is er vrij wel elke middag vanaf ca. 15.00 uur een evenement, dat kan varië ren van een speurtocht, mode show, spelletjesestafette tot een bezoek aan de kinderboerderij. Elk team maakt zelf een program ma. Deze week dus rond de smur fen, terwijl een ander team b.v. stripfiguren koos. Alle activiteiten in die week hebben dan iets met het onderwerp te maken. Hoppen kast, twee keer per week voor hei slapen gaan, wordt aangekondigd met een bel en trekt veel bekijk Verder zijn er avondactiviteiien voor jongeren, zoals b.v. volley balwedstrijden. Evangelisatie Als een rode draad door het pro gramma loopt het motief: evange lisatie. Doch dat wordt op een»? ze gedaan die ongelovigen aan spreekt, zo begrijpen we van om standers. Een moeder die voer het eerst met man en twee kinde ren uit Rijswijk afkomstig, op kampeerterrein Zevenhuizen kampeert, laat zich lovend uit over de wijze van aanpak in ven- gelijking met een andere campint waar zij stonden. Haar kindere van 8 en 12 jaar, doen graag me< aan de activiteiten en zij staat positief achter, alhoewel ze zeij ongelovig zijn. "Dat dit allen» gratis is, is bijna niet te gelove Toch veel te gek. Wie moet dart' lemaal betalen? De kerken.' zz hoeft toch niet. Er zou best ee knipkaart gemaakt kunnen wo.' den zodat elke activiteit b.v. e< kwartje kost. Dat wordt b.v. oo» op Ockenburg gedaan. En als£- kaart vol is krijgen ze daar sticker." Ze waardeert de van omgang van de meeste team leden en daardoor het vertrou wen van ouders en kinderert--1 Het is zelfs zo, dat er van gezand lijke uitstapjes nauwelijks iet- komt, omdat de kinderen op 1 camping willen blijven... En de teamleden zelf...waatv:- zij zo graag dit recreatie-evang satiewerk doen? "Gewoon om we het hartstikke leuk vinden*- vlakbij huis", stelt één van Deze mening wordt door alle teamleden gedeeld voor AL uw drukwerk dorpsstraat 62a zevenhuizen

Dorpskrant | 1988 | | pagina 6