^^msm DE WEEGBRUG BEZORGER voor de wijk DE KOOTER 17,95 15,95 16,95 18,95 14,95 DE DORPSKRANT ZOEKT MET SPOED: super -Autospuiter of leerlingautospuiter Autoplaatwerkerij v.d Berg/Hofman B.V. Kruisweg 108 2665 HO Bleiswijk Tel. 01793-1423 Henkes jonge jenever Pit Vieux Henkes citroen jenever Mansion house whiskey Pisang Ambon DE HEINEKEN-THUISTAP IS BIJ ONS TE HUUR!!! Hendrika Neeleman Met spoed gevraagd: persoonlijke, schriftelijke of telefonische sollicitaties zien wij gaarne tegemoet li Clubkampioen schappen Water sportvereniging Zevenhuizen OUD VERLAAT Kindervakantiefeest Zevenhuizen PI m i (vragen naar dhr. Hofman.) DE DORPSKRANT.... T BURG. BOERSTRAAT 22 - 24 ZEVENHUIZEN Z.H. «1* *1* *1* 'i* «ij «ij «ij «Ij *T* *T" T* 1* *T* *1* -T* -r* Zevenhuizen - "Als de dauw niet op het land valt, dan blijft ik hier tot diep in de nacht wegen." Piet Heij zit deze weken vrijwel dagelijks van 's mor gens vroeg tot diep in de nacht achter het luikje in het kantoortje van de weegbrug naast zijn winkel en woning op de hoek Noordelijke Dwars weg/Dorpsstraat Vanavond, 18 augustus, vormen er zich files tractors met aanhan gers op en van de ophaalbrug. Er wordt door de akkerbouwers koortsachtig gewerkt om vóór de voorspelde regen van de volgen de dag, zoveel mogelijk van de oogst binnen tehalen. We leven immers in Nederland, waar het weer soms dagenlang van streek kan blijven, en dat kunnen de boeren nu nét niet gebruiken. Ron Heij helpt z'n vader, steekt de weegbriefjes in de automatische weger en haalt ze eruit. Vader Piet hecht ze aan de plastic zakken met de graanmonsters van de be treffende vracht. "Iedereen die komt wegen, weet óf het lege ge wicht van de wagen met of zonder aanhanger, of Iaat deze, nadat het graan gestort is wegen. Voordien is de volle wagen gewogen. Bij stro is het net andersom. Wordt eerst de lege wagen gewogen en later het stro." Piet Heij houdt alles keurig bij in een administra tie, omdat voor elke handeling die hij pleegt, geld berekend wordt. Eigenlijk is het veel te druk voor een normaal gesprek, hij kan alles nauwelijks bijhouden. Hups staat er weer een boer voor het loket, krijgt een lege plastic zak, springt De open poort. Ik zie een poort wijd open staan, Waardoor het licht komt stromen. Van het kruis, waar ik vrij'lijk heen mag gaan, Om vrede te bekomen. Genade Gods, zo rijk en vrij! Die poort staat open ook voor mij. Voor mij, voor mij! Staat open...ook voor mij! Heden ontsliep in haar Heer en Heiland onze zeer geliefde zuster en tante op de leeftijd van bijna 79 jaar. Zevenhuizen M.B. Lekkerkerk-Neeleman Loosdrecht N.H. Saarberg-Neeleman Zevenhuizen L. Neeleman Zevenhuizen C. Neeleman A. Neeleman-Clazing 16 augustus 1 988 Rottekade 39, Zevenhuizen Corr. adres: L. Neeleman, Bierhoogtweg 23,2761 JH Zevenhuizen. Zaterdag 20 augustus jl. heeft de teraardebestelling plaatsgehad op de algemene begraafplaats te Zevenhuizen. Op 27 en 28 augustus a.s. wordt bij Watersportvereniging Zeven huizen gevaren voor de clubkam- pioenschappen. Anders dan in - andere jaren is het aantal starts van andere zeilwedstrijden niet meer bepalend. Alle leden kun nen daaraan meedoen. Klasse-indeling: 1. mini Huldy- cup; 2. Huldy-cup; 3. Geusje. Zaterdag is de eerste start om 11.00 uur (totaal 3 starts); Zon dag is de eerste start om 11.00 uur (totaal 2 starts). Als speciale attractie zijn er zaterdagavond roeiwedstrijden. Voor de water sporters is er zaterdagavond een barbecue en zondagmorgen om 9.00 uur een zeilersontbijt. De prijsuitreiking is zondag om ca 16.00 uur op de met erwten gevulde wagen, schept de zak vol en duwt hem Heij onder z'n neus. Die hecht er direct een briefje aan, met de ver melding hoeveel het gewicht is en van welke boer de vracht is. Dan zet hij de zak in een kartonnen doos. die al over loopt van de gevulde zakken, die de andere dag door medewerkers van Agra risch belang worden opgehaald. Het zijn monsters van partijen die bij deze boerenorganisatie aan het Zuideinde zijn gestort. De an dere ochtend worden de lucht dichte verpakkingen losgemaakt en het vochtgehalte bepaald. Ter wijl we even toekijken, binnen tien minuten, vinden er ca. tien handelingen plaats. Naast het monsterbriefje, maakt Heij ook een notitie in z'n eigen admini stratie. Erwten, tarwe, stro, lege wagens, gerst. Een bonte menge ling OOGST, trekt hier, bekeken door drie toeschouwers op het bankje op de hoek van de Dorps straat, die genieten van deze zom- merse warme avond, voorbij. "Het gebeurt dat ik hier van 's mor gens kwart voor zeven tot 's nachts twee uur zit. Je komt wei nig aan nachtrust toe. Overigens wordt die nachtrust elke nacht ver stoord, omdat ik van maandag tot vrijdag het hele jaar door, een vracht kippen weeg. De ene nacht om vier uur, dan weer vijf uur. En om half acht sta ik dan weer fit in m'n winkel." Piet Heij wordt er niet heet of koud meer van... Noch van de drukte van de oogst, noch van te weinig nachtrust. 17V2 jaar is hij al beheerder van de weegbrug, die eigendom is van de Verenigde Weegbruggen BV in Zevenhuizen. Hij heeft het nog een aantal jaren meegemaakt dat hij met de hand moest wegen. "Met de schaal in je hand". Elke handeling duurde dan we wat lan ger dan nu, met het automatische weegmechanisme, die een laad vermogen heeft van 40.000 kg. Nu is het een oprijden, uitstap pen, aanpakken, monster schep pen, aangeven, briefje in ont vangst nem,en en weg: binnen drie minuten. Supersnel. Dat moet ook, de boeren hebben ont zettend veel haast, want elke mi nuut is er één op deze avond, voor dat de regen valt....Als het bij een buitje blijft en het weer knapt snel weer op, dan zou het dit jaar kun nen gebeuren dat de oogst begin september, met het OOGST FEEST, voor het eerst sinds jaren, ook écht binnen is. Piet Heij denkt van niet, vindt dat deze Braderie van de Middenstand beter op een ander tijdstip, b.v. een paar weken later als OOGSTFEEST kan wor den gehouden, omdat er door gaans zo vroeg in september, nog volop geoogst wordt en de weeg brug vrijwel continu in gebruik is... "Eigenlijk hebben we er een bee tje last van" stelt hij iedere woensdag in de bus bij iedere inwoner van Ze venhuizen, Moerkapelle en verschillende wijken in Waddinxveen. Elke woensdagmiddag de Dorpskrant bezorgen in Oud Verlaat, levert een leuke bijverdienste op. Wie weet iemand die de taak van de huidige bezorger over wil nemen? MISSCHIEN JIJ ZELF??? Bel s.v.p. zo spoedig mogelijk: 01802-2289 (tijdens kan tooruren) of erna: 01802-2443. Wat zou voor de Zevenhuizense kinderen op het Kindervakantiefeest dat donderdag 18 en vrijdag 19 augustus gehouden werd, het hoogte punt geweest zijn? De bijbelse verhalen de eerste ochtendsamenkomst in de Hervormde dorpskerk met een Oosterse vrouw die een penning kwijt was die gelukkig door een jonge gevonden werd?...of de dia's over Zacheüs, of het zingen erna en van tevoren? Misschien was het wel het spelletjesfestijn op het heerlijke grasveld onder de bomen naast de kerk' Het met de eigen leeftijdsgroep oppeuzelen van je lunchpakket, of op de tweede dag, van die heerlijke door oma's en moeders gebakken panne koeken smikkelen? Wie weet was het wel het knutselen van die leuke i werkjes in het hervormd Centrum? (Fijn dat er zoveel leiding was. dater per zes kinderen zelfs soms twee leiding waren!).inclusief controposten j speurtocht knutselgroep en keukenploeg ca. 85 leiders en leidsters, o een kindertal van de eerste dag van ca. 180 en de tweede dag ca. 250! Toeschouwers en leiding die bij het Kindervakantiefeest, dat van uit de Jeugdcentrale van de Her vormde en Gereformeerde kerk, met inzet van vele anderen, geor ganiseerd werd, denken dat één van de hoogtepunten het optre den van Aad Peters was... Hij kwam vrijdagmorgen met zijn 'gespeelde Woord' voor een och- tendvullend programma zorgen, onder het motto: Zoek zoek zoek en je zult vinden! Er was een goede communicatie met de 'zaal' Rijen en nog eens rijen kinderen die, met hun gezicht naar het or gel, geen hinder hadden van in het oogveld staande pilaren. Aan dachtig werd geluisterd naar het geen de poppen te vertellen had den terwijl de poppenspeler zelf de boodschap erin legde, daarbij geassisteerd door enkele leiding gevenden, die van tevoren op een komische manier voor de poppen kast genodigd waren. Het thema lied, 'zoek, zoek, zoek en je zult vinden' vond direct weerklank bij de kinderen. Na afloop hiervan gingen de twee leeftijdsgroepen, afzonderlijk deelnemen aan een feest met 'zoeken en vinden'. De jongsten (verreweg in de meer derheid), kregen een indianen- zoekfeest en de groten een speur tocht waarin een boottocht was verwerkt. Dankzij de medewer king van het recreatieschap Rot- temeren, mocht van de boot Rotte gebruik gemaakt worden die door de heer Gerrit v.d. Berg op vak kundige wijze door de Hennip- sloot werd gemanoevreerd. He: draaien viel vanwege de sterke wind niet mee. Gelukkig bleef net aangenaam zomers weer. al pas ten zich soms dreigende wolken samen, uiteindelijk won de zon Het was heerlijk genieten voorde desbetreffende groepen, die een rooster, als een soort pen deldienst, hetzij heen, hetzij terug, precies op schema meevoeren van de eerste of van de tweede brug. Tot besluit van dit gewelde goed verlopen Kindervakantie feest vond er nog een afsluitingr de kerk plaats, waarna de kinde ren met een ijsje, een sleutelhan ger of potje bellenblaas (resp schatten van de desbetreffen zoektochten) een ijsje en een n<- inneringsboek moe. maar s daan huiswaarts keerden. r VOl-

Dorpskrant | 1988 | | pagina 6