uwer ba/mM* Hengelsport Volleybal enthousiaste jongeman Het in memoriam G. Zwarteveld Toernooi Woningbouwvereniging "Beter Wonen' start grootonderhoudsplan KOZIJNEN DEUREN Door sponso ring nieuwe out fit voor C-junio- ren van v.v. Moerkapelle Brinkman B.V. is één van Europa's grootste tuinbouwtoeleveringsbedrijven, met elf ves tigingen in Nederland, één in België en twee in Engeland. Voor de vestiging aan de Hoefweg 191 te Bleiswijk zoeken wij met spoed een die naast kantoorwerkzaamheden ook het nodige werk op de afdeling expeditie kan verrichten. Wij denken hierbij aan iemand van ca. 20 jaar, die in het bezit is van een MAVO-diploma en een rijbewijs B-E. Kennis van de tuinbouw is een pré. Met de hand geschreven sollicitaties, voor zien van alle van belang zijnde persoon lijke gegevens, kunt u richten aan onder staand adres. Eventuele inlichtingen over deze funktie zijn in te winnen bij dhr. J. de Hoog, tijdens kantooruren onder tel. nr. 01892-13044. 's avonds na 19.00 uur tel. 01802-2547 INGEZONDEN: Renovatie Duplex: niet een voudig maar wel dankbaar werk... Sinds 'Beter Wonen' in 1935 werd op gericht en in 1938 de eerste 10 wonin gen werden gerealiseerd, is het bezig van de vereniging flink toegenomen. Niet grootschalig, maar toch gestaag. Een groot deel van dit bezit is ge bouwd vóór 1968 en nu aan renova tie of grootonderhoud toe. Onder ver antwoording van het huidige bestuur is in '87 'n grootonderhoudsplan op gesteld. Dit plan zal de jaren '87 t/m '92 gaan bestrijken. Een zestal jaren waarin we zeker geen nieuwbouw ple gen en dus vooral het oudere woning bestand eens onder handen kunnen nemen. Besloten werd te beginnen met de Burg. Klinkhamerweg 32 t/m 40a: de Duplexwoningen. Een verou derd type woning dat, naar blijkt, zich zelf heeft overleefd. Het begrip duplex woning stamt van kort na de oorlog toen de woningnood het grootst was. Ze werden uiterlijk als eengezinswo ning gebouwd, echter zij boden plaats een twee (uiteraard kleine) gezinnen. Het was de bedoeling, als de woning nood enigszins geledigd was, deze woningen door een kleine ingreep weer als eengezinswoningen te verhu ren. Dit is erbij vele gemeenten in ons land, evenals in Zevenhuizen, niet meer van gekomen. Enerzijds omdat er altijd huurders in hebben gewoond die tevreden waren met de geboden ruimte/huurprijs, anderzijds omdat we altijd nog geschikte kandidaten voor wederverhuur hebben gevon den. Dit gold tot voor 'n jaar of vijf ge leden. Want er kleven natuurlijk nade len genoeg aan dit soort woningen. In de eerste plaats zijn ze met een inde ling uit de vijftiger jaren bijzonder klein, beschikken zij niet over een douche of andere wasgelegenheid en is er voor twee woningen slechts één stoppenkast. Vooral dat laatste ge brek bracht ons in problemen met de nutsbedrijven. De sinds 1975 inge voerde eisen, zoals aardlekschake- laar en aparte groepen voor wasauto maat e.d. alook rookgasafvoer van geijzers, schoefden de kosten ten laste van de woningbouwvereniging, bij we derverhuur, drastisch omhoog. Gefa seerd én gesubsidieerd kon dat natuur lijk veel goedkoper. Renoveren dus en groot aanpakken. De grote vraag naar kleine woningen in onze gemeente stuurde ons naar renovatie in bestaan de vorm, als Duplexwoning dus. "Beter Wonen" stelde zich drie ver plichtingen, A, B en C. A. de woningen. Na renovatie moes ten de woningen de eerste 30 jaar vol doen aan de normen die je in de toekomst mag verwachten. Dit leggen we als volgt uit: een acceptabele woon ruimte creëeren, geschikt voor 1 - of 2- persoons huishoudens en dat in ver houding tot een lage huur. De wonin gen moeten voorzien van een eigen douche en toiletruimte, een H R. cen trale verwarmingsinstallatie met warm watervoorziening, ruimte en aanslui ting voor wasautomaat, beide woonla gen moeten beschikken over een ei gen voordeur, dubbelglas in de gehele woning en met geluidswerende eigen schappen aan de straatzijde. Tevens moesten de eerder genoemde elektra voorzieningen aangepast c.q. ge plaatst worden om met "Leiden" in het reine te komen. Waamodig wor den keukenblokken vernieuwd, de pla fonds vervangen en in het gehele com plex kozijnen en buitendeuren ver nieuwd. Dakpannen en goten moeten worden vervangen. De zolder wordt geisoleerd en afgesloten. Tot zover de technische verplichting. B. de woningbouwvereniging, de uitgaven voor onderhopud moeten de komende jaren tot een ninimum beperkt blijven. Besloten werd ge bruik te maken van zoveel mogelijk onderhoudsvrije materialen, zoals kunststof kozijnen en voordeuren, rot vrij en kleurecht plaatmateriaal (Tres pa) aan de buitenzijde en gegalvani seerde staalconstructie voor de achter balkons. Houtwerk dat bloot zou staat aan weersinvloeden, moest worden uitgevoerd in hardhout. Een en ander zou worden beschreven in een uitge breide subsidieaanvraag. Tot zover de financiële verplichting. C. de bewoners. De overlast voor de zittende bewoners, voor een belang rijk deel oude tot zeer oude mensen, tot een minimum te beperken en reke ning houden of accoord te gaan met hun speciale wensen. Dit moest steeds als een rode draad door alle werk zaamheden heen lopen. Voor z'n re novatie ook maar enigszins gestalte krijgt moet je beginnen met het aller belangrijkste: toestemming van de be woners! We nodigden hen uit in het voorjaar van '87 en toonden hun onze plannen. Kort samengevat was hun mening deze: 'Voor ons hoeft het niet, maar wij hebben begrip voor de posi tie van de woningbouwvereniging" Wij stelden hen 14 dagen bedenktijd voor en verstrekten aan een ieder de tekeningen en plannen met het ver zoek mee te denken om een zo ratio neel mogelijk eindresultaat te berei ken. (juist door dat meedenken heb ben we nu een optimaal gebruik van de keukenruimte bereikt. De ideeën hiervoor kwamen van de bewoners zelf). Al in een vroeg stadium werd ons duidelijk dat tijdens de renovatie de woningen niet bewoond konden blij ven. Diverse mogelijkheden hebben we overwogen maar niet een voldeed aan de verplichting die wij ons gesteld hadden. Toen we kort achter elkaar twee huuropzeggingen in de duplex kregen, besloten we deze niet meer te verhuren en ze t.z.t. als wisselwoning te gebruiken. De reactie peilend in het bewonersoverleg was dit een goed besluit. Nadat toestemming van de bewoners was verkregen, werden de definitieve plannen en subsidieaan vraag bij de gemeente ingediend en na goedkeuring doorgestuur naar Den Haag. In de late herfst van vorig jaar kregen we groen licht maar de rode draad noopte tot bestuursover- leg. 'We gaan pas beginnen als de win ter voorbij is'. We prikten 1 maart! Dit uitstel gaf het dagelijks bestuur wat adem voor nog 'n paar visites bij de bewoners. Er was immers genoeg te bespreken, zoals het begeleiden bij verhuizen, het opslaan van niet nood zakelijke dingen tijdens wisselbewo- ning, het schoonmaken vóór en na be woning, afspraken maken met stof feerders enz. Als je ergens zo'n vijftien of twintig jaar woont en je moet dan twee keer in vier weken tijd verh uzien, mag je daar gerust tegenaan hikken. Wij zagen het nu wel in: Dit kan je niet zelf als bestuur, hier zijn vakmensen vereist. Een erkende verhuizer werd in geschakeld en dat betekende één zorg minder. Ook een aardige nekkenbre- ker (voor ons tenminste) was het ver- huisschema: wie gaat waar in en voor hoelang? We dienden natuurlijk reke ning te houden met bewoners die niet zo vlot ter been meer zijn. en die kan je natuurlijk niet boven plaatsen. Enke len die boven woonden vroegen zelfs of zij voorgoed naar beneden konden. Wij hebben beloofd, indien mogelijk, aan die wens te voldoen. Toen we op onze streefdatum, 1 maart'88 startten hadden we 4 woningen leeg. Dat kwam natuurlijk prachtig uit omdat we de renovatie in 3 fases van 4 wonin gen hadden gepland, te beginnen op nr. 40 en 40a (tunnelzijde). HET RESULTAAT Nu we terugkijken naar de voorberei ding, de bouw, afwerking en verhui zing (begin mei kregen de eerste 4 op geleverd) kunnen we vaststellen dat het niet verkeerd gegaan is. De gebo den ruimte en comfort, de frisse mo derne aanblik alsmede de voor 1988 zeer lange huur stemt ons dik tevre den. En als we begin september het geheel af kunnen ronden, en een ieder weer, wij hopen ook dik tevre den op z'n eigen stekkie zit, zullen we aan nóg een verplichting voldoen: Bewoners van de Duplexwoningen bedankenv oor hun medewerking. Rob Fermont (voorzitter) D. Bazen op nr. 1! Zevenhuizen/Moerkapelle - Hen gelsportvereniging Zevenhuizen/ Moerkapelle is halverwege de competitie voor AOW-ers e.d. Na 5 wedstrijden vissen is er al een goede impressie te geven van de prestaties van de hengelaars. De voorzitter van HZM, een leiding gevend persoon, heeft ook in de ze competitie de leiding op zich genomen. D. Bazen heeft tot nu toe 5.100 gr. gevangen en staat hiermee 570 gr. voor op nr. 2: J. Verschoor. De Moerkapellenaar heeft tot nu toe 4.530 gr. in de wacht gesleept en heeft met D. Bazen een redelijjke voorsprong opgebouwd op de rest. C. Graven steyn op nr. 3, moet met zijn 3.540 gr. al ruim een kilo inhalen op nr. 2 en voor W. Metselaar op nr. 4 bedraagt de achterstand nu 1.650 gr. op J. Verschoor. Tel daar nog eens 570 gram bij en dan blijkt dat het gat naar D. Bazen al enigszin groot geworden is. L. Stolk staat met 2770 gr. op de 5e plaats en heeft dus niet veel vis nodig om nog een plaats te stijgen (110 gr.). W. v. Erk pres teert toch enigszins beneden zijn niveau. De kampioen van vorig jaar staat op een 6e plaats met 2620 gram. Daarachter bevindt zich nog A. Uittenbroek met 2570 gr. en hekkesluiter C. Hoek heeft vooralsnog de laatte plaats met 270 gram. DANKBETUIGING Daar het mij niet mogelijk is een ieder persoonlijk te benade ren wil ik mede namens mijn vrouw, langs deze weg mijn har telijke dank uitspreken voor de belangstelling - in welke vorm ook - bij mijn jubileum in verband met mijn 25-jarig dienstver band bij de gemeentelijke overheid. Wij hebben die belangstelling bijzonder op prijs gesteld en mede daardoor is dit jubileum een heel prettige gebeurtenis geworden, waarop wij met veel genoegen kunnen terugzien. A. Visser Gemeentesecretaris Zevenhuizen. GEMEENTERAAD ZEVENHUIZEN Geen op- of aanmerkingen klon ken bij de voorstellen tot voorlo pige vaststelling van de rekening 1987 van het grondbedrijf en de gemeenterekening 1987, tijdens de dinsdagavond gehouden ge meenteraadsvergadering. Dit keer een korte vergadering die min of meer ingelast voorafgaand aan een commissievergadering plaatsvond. Bovendien kon en passant het voorstel om een be gin te maken met een vrijstellings procedure ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening besproken worden. Die betrof een gewijzigde bouwaanvraag van de eigenaar van disco-bar De Schuur De wijziging houdt in dat de eer ste verdieping uitgebreid wordt met een eetcafé. Omdat het bouw plan in strijd is met het geldende bestemmingsplan en op 17 de cember door de gemeenteraad al het voorbereidingsbesluit voor het betreffende perceel is geno men, moest een vrijstellingsver zoek worden ingediend zoals be doeld in art. 19 van de wet op de Ruimtelijke Ordening. Aan de raad nu, met betrekking tot de wens van drie leden van de raad, de beslissing of de vrijstellingspro cedure gestart kan worden - of na de bezwarenprocedure een ver klaring van 'geen bezwaar' wordt aangevraagd bij G.S. en te beslui ten of na ontvangst van de verkla ring van 'geen bezwaar' de vrijstel ling wordt verleend. Martin Zijder hand, Gem. belangen, voerde als één van de argumenten aan om tegen te stemmen, dat het ge bouw, in z'n oorsprong ooit be doeld voor 200 tot 400 bezoe kers, nu een disco wordt voor zo'n 1200 mensen. Betreurde het dat de eigenaar niet van tevoren deze grootte heeft aangevraagd omdat wijzigen veel meer werk kost. Ook kon hij voor het gebouw geen schoonheidsprijs toekennen, ter wijl hij als volgende artument om tegen het voorstel van B. en W. te stemmen het beschermen van de reeds bestaande horeca-eetgele- heden, noemde. Zijn groepering stemde tegen. De heer D. Zwerus, SGP, stemde om pricipiële rede- BOUW- EN HANDELSBEDRIJF Lange Zijde 4 - Zevenhuizen Tel £11802-1055 b.g.g 01820 30350 Zaterdag 27 augustus kregen de C-junioren van voetbalvereniging Moerkapelle nieuwe te- nue's, geschonken door H. Lagendijk transport bv. Vorig jaar werd het Ateam in het nieliw ge stoken door de heer La gendijk en kregen de spelers van dit team een reis naar Duitsland aan geboden. Tijdens de officiële bij eenkomst waarbij trai ningspakken en speelte- nue's en tassen op sym bolische wijze aan Je roen Rutgerink, d.m.v. een wedstrijdbal, wer den overhandigd, be dankte voorzitter Rutge rink, die stelde er trots op te zijn dat ook de C-ju nioren nu gesponsord worden. Hij hoopte dat dit zou leiden tot een nog grote sportiviteit. Als blijk van waardering gaven de jongens de heer Lagendijk een hand en mevrouw La gendijk een kus nen tegen het voorstel. De VVD sprak zich bij monde van de heer Kerkhof, positief uit tegenover het voorstel. "Wij gaan er vanuit dat er door deze wijziging geen vertra ging optreedt, overigens is het geen verslechtering van deze om geving door voldoende waarbor gen zullen omwonenden minder geluid te horen krijgen dan tot dusver." Ook het CDA kon akkoord gaan en noemde het aantal bezoekers genoemd door gem. bel. overtrok ken. Pouw Hofman, PvdA, noem de hetgeen door de heer Zijder hand gesteld was, stoelen op indi anenverhalen en noemde 1200 bezoekers een onzinnig verhaal. Wethouder B. van Yperen: "Als ondernemer wil je wat proberen terug te verdienen. Het is een jon ge vent die een gat in de markt ziet. Prima als je dat als onder nemer ziet. Het multifunctionele van dit gebouw getuigt van goed ondernemerschap. Gunt ook dat anderen bij hem een boterham verdienen. Wat de opmerking van gem. bel. betreft vraag ik me af waar tegen u ageert. Tegen de disco deed u dat destijds niet, heeft dit te maken met uw achter ban?" Tot de heer Hofman: "U bent op uw schreden terugge keerd." Bij stemming bleken 4 tegen stennen en 9 vóór het starten van de vrijstellingsprocedure voor de bouw van een eetcafé op de te bouwen disco aan de Zuidplas- weg, waarvoor onlangs door bur gemeester Van Gent de eerste paal werd geslagen. Goede oefening Rentokil! Afgelopen zaterdag werd in dorps huis Op Moer te Moerkapelle, een volleybal-driekamp gespeeld. In eerste instantie was op deze dag een vierkamp gepland, echter de kampioen van België, Opel/Len- nink, moe^wegens een groot aan tal blessures'T/erstek laten gaan. Hierdoor werd het wedstrijdcon cept veranderd en speelden de 3 ploegen Debic/Zonhoven (Bel gië), Deltalloyd(AMVJ en Rento- kil-ZVH tweemaal tegen elkaar. De Nederlandse ploegen ston den als eerste tegenover elkaar® het veld en Deltalloyd wist de wed strijd met 2-0 te winnen. Dit waste verwachten, daar bij Deltalloyd, t.o.v. vorig seizoen slechts een plaats veranderd was. Jack vd Putten nam daar de spelverdeling over van Hans Krieger. Deltalloyd speelde direct verder tegen de Bel gische nummer 2 en werd door deze ploeg verrassend verslager met 2-0. In dit team van Debic Zonhoven speelt een oude beken de, Jef Mol, die tevens trainer van deze ploeg is. In België start de competitie al half september, zo dat deze ploeg al heel wat trai ningsuren achter de rug heeft. Rentokil kwam daarna tegen De- bic in het veld en wist door geva rieerd spel de wedstrijd te winnen met 2-0. De combinaties bij Rento kil gingen steeds beter lopen en ook de veldverdediging wist aler ter te reageren. Na de middagpauze werd de twee de reeks wedstrijden gespeeld Nu begon Debic tegen Deltalloyd Deltalloyd liet zich nu niet verras sen door de belgen en won op duidelijke wijze met 2-0 de wed strijd. Rentokil won daarna ook met 2-0 van Debic, waarbij alle spelers en combinaties in het veld kwamen. Als laatste wedtrijd was Deltalloyd tegen rentokil gepland, de inzet was de eerste plaats van deze mini-competitie. In een leuke wedstrijd, waarbij de rally's steeds langer werden, wist Deltalloyd aan het langste eind te trekken en met 2-0 te winnen. Voor de trainer Toon vd Burgten Jaap Akkerhuis van Rentokil ga ven deze wedstrijden een goed beeld van wat mogelijk is met dit team en vooral waar nog flink op getraind moet worden! Moerkapelle - Op zaterdag 20 augustus voor de junioren en op zaterdag 27 augustus voor de pu pillen, vond het in memoriam G Zwarteveld-toernooi plaats op het sportveldencomplex van v.v. Moerkapelle. Op beide dagen ver liepen alle wedstrijden vlekkeloos en sportief. Nieuw was het invoe ren van een penaltytrofee. Alle teams namen een penalty op de keeper van een tegenstander. D' nieuwe toernooi-element onder vond bij de diverse spelers grote voldoening. Leuk om te weten is wel, dat de B-junioren zeer goes presteerden. Bij de junioren were de G. Zwarteveld-bokaal gewon nen door Stolwijk en bij de pupil' len door Groeneweg. Tenslotte nam Stolwijk bij de junioren de penaltytrofee mee naar huis. ter wijl de Moerkapelse pupillen on der groot enthousiasme, deze be ker voor Moerkaoelle veroverda AOA//A/AI /JA£ Hoefweg 191, 2665 LA Bleiswijk

Dorpskrant | 1988 | | pagina 6