"Kapsalon West" onder boven I BABBA's Stoffenhuis Concert Lucht machtkapel TELEFOON 01820-19502 2» vrijwilligers...niet te betalen!# vrijwilligerswerk in het ZUIDHONK in de Zuidpias in Waddinxveen KOET SPECIFIEKE HAARVERZORGING VOOR HEREN EN KINDEREN Met en zonder afspraak Krijn en Wim Bijl Kerkweg-west 4 - Waddinxveen PFAFF Double Festival I r is de naaimachine-wereld... van de nieuwste PFAFF machines met ONDER- en BOVEN-TRANSPORT PFAFF Creative Naaimachinehandel Ad Flipse De knoop is door... 23 december 1988 fgpmwm llrlil 18 SEPTEMBER 1 JAAR VERJAARDAGSMENU ternM Openingstijden: Pannekoeken vr. za. en zo. tot 18.00 -- Marian Langenhutèen is vrijwilligsters in het wijkgebeuren vanuit het Zuidhonk. Zij staat er echt niet alleen voor, want er zijn nog diverse ande ren die meedenken en meedoen om het de bewoners van de Zuidplas wijk zo aangenaam mogelijk te maken. Er zijn maar liefst drie werkgroe pen die elk bepaalde taken op zich nemen, om b.v. een wijkfeest te orga niseren, cursussen, knutselmiddagen voor de jeugd, brei-ochtenden, of koffie-instuifochtenden. Het zijn zeer actieve mensen die vrijwilligers van het Zuidhonk, die vooruitlopend op de ingebruikneming van een echt multifunctioneel centrum nabij het nieuwe winkelcomplex proberen, saamhorigheid te brengen in de nieuwe woonwijk Zuidpias te Waddinx veen Zonder iemand tekort te doen, wordt deze 41-jarige buurvrouw van ria v.d. Klooster, die eigenaresse is van modeboetiek Fashion Flair in Zeven huizen, door haar aanbevolen voor een interview Deze moeder van drie kinderen, in de leeftijd variërend van 7 tot 15 jaar, is bijzonder actief, niet zozeer in het wijkwerk, alswel in het verlenen van 'moederhulp' op de Jan Ligthartschool (schoolreis je, overblijfmoeder, sportdagen enz.). Ze heeft ook diverse hob by's, zoals aerobic (2x per week een uur). Daarnaast is ze een lief hebster van breien. Als hobby die ^een tijd vergt verzamelt ze oli- antjes. Zeker zo'n 150 uiterlijke en in grootte variërend, staan leuk uitgestald in een vitrine. Dit is de blikvanger voor de bezoeker die binnentreedt. Marian en haar gezin wonen nog geen twee jaar in Waddinxveen. "We zijn heel wat keren verhuisd, omdat m'n man beroepsmilitair is. Telkens betekende dat: opnieuw beginnen. Een baan buitenshuis heb ik daarom nooit zo zien zitten, temeer daar de kinderen in leef tijd schelen en onze jongste de nodige aandacht nodig had. Om snel in een plaats te wennen moet je jezelf geven. Door iets te doen leer je anderen kennen. Op Ko ninginnedag 1987 werd hier via een formulier, dat huis-aan-huis verspreid werd, gevraagd of men sen wilden helpen bij de collecte voorafgaand aan Koninginnedag en evt. te helpen op die dag. Die collecte is ter bestrijding van de onkosten voor Koningnnedag in de wijk. Kijk, m'n eigen kinderen profiteerden ook van dit Konin- ginnefeest en andere activiteiten. Het is dan niet meer dan vanzelf sprekend dat je iets terugdoet. Onze oudste, de dochter, helpt ook al mee. Onlangs was er een busreis gepland naar Avifauna, doch daar kwam nauwelijks re spons op, dus die is niet doorge gaan....Op nog meer activiteiten, zoals instuifochten en andere komt nog niet zoveel respons. Mis schien moeten we dat activeren. We gaan het in september overi gens weer proberen." Marian zit in werkgroep C. De taakverdeling van de 3 werkgroe pen is besproken op de januari vergadering met bestuur en alle drie de groepen. Koninginnefeest is een happening waaraan ieder een meedoet. De werkgroepen be staan uit een vier a vijftal mensen. "Om te weten hoeveel kinderen je b.v. met Koninginnedag of Sint Nicolaas kunt verwachten, moe ten de kinderen zich voor-in laten schrijven. Via een foler worden ouders en kinderen hiervan op de hoogte gesteld. Veel dingen die we organiseren gaan soms provi sorisch, omdat ons tijdelijke ge bouw een beetje klein is. Straks in het permanente wijkgebouw, heb ben we veel meer armslag. Hoe ven we voor b.v. Sint Nicolaas, niet meer naar een school uit te wijken. Uit haar agenda haalt ze data voor belangrijke evenemen ten die op stapel staan. B.v. op 28 oktober een klaverjastoernooi. Op zaterdag 5 november een Knutseimiddag voor St. Maarten (St. Maarten is op de elfde van de elfde) Dit wordt b.v. weer georgani seerd door werkgroep B, terwijl St. Nicolaas door de werkgroep van Marian voorbereid wordt. Op 19 december en als het erg druk wordt op de dinsdagavond erna, is er gelegenheid om gezamenlijk kerststukjes te maken in het Zuidhonk. Hiervoor bestaat altijd veel belangstelling. Haar werk groep is bezig met de voorberei ding van een 8-lessen durende cursus poppen maken, die binnen kort van start gaat. "Als je mee helpt voorbereiden, jouw werk groep dit op zich neemt, betekent dit dat je een rondschrijven moet verzorgen in de wijk, afspreken met de cursusleidster en op de avonden dat de cursus gehouden wordt: aanwezig zijn. Zaal openen en sluiten en koffie schenken. Onze werkgroep is met z'n vijven, dus kun je rouleren. Dat is fijn. Om nou te zeggen dat ik het met dit vrijwilligerswerk voor de wijk zo druk heb: valt wel mee! Zaterdag was ze aanwezig op de Rommel markt in de Jan Ligthartschool. Haar werkgroep had de organisa tie niet, maar alle werkgroepen waren ter assitentie ingezet. Deze rommelmarkt, met schminken, glas graveren en diverse spelletjes kreeg een enorme hoeveelheid belangstellenden die iets van hun gading zochten en doorgaans von den. De bijzonder leuke dag werd van vier tot vijf besloten met een optreden van een voortreffelijk clowns-duo RIJN en TRIJN. Cursussen en activiteiten: 8 avonden v.a. 27 september: Klei- poppen maken, cursusleidster Ire ne Brand; Inl. 01828-17962. ONDERHOUDSBEDRIJF Haverakker 10 2743 EJ WADDINXVEEN TEL. 01828-11465 Voor al uw sierpleister en -tegelwerkzaamheden - Verbouwingen - Kunststof- en hardhouten kozijnen tegen concurrerende prijzen! mi OFF. PFAFF DEALER: Oranjelaan 36 - Waddinxveen Tel. 01828-19774 b.a.a. 12164 De nieuwe HERFSTKOLLEKTIE is binnen! Ook Neue Mode-patronen! Kerkweg West 8 - Waddinxveen Tel. 01828 - 11120 Waddinxveen - Vrijdag 23 sept. a.s. geeft de Kapel van de Konin klijke Luchtmacht en relatiecon cert in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde te Waddinx veen. Dit concert wordt de ge meente Waddinxveen aangebo den namens de vtie'gtTasis Ype». - burg en staat in het teken van het 75-jarig bestaan van de Konin klijke Luchtmacht. Het verzoek van de gemeente Waddinxveen om in aanmerkim komen voor een refata concert is mede gein: tieerd door de Harmo nie Concordia en is een van de hoogtepu: ten in de viering var het 90-jarig bestaan van deze vereniging. De kapel van de Koni klijke Luchtmacht ver-j zorgt al vele jaren rela tieconcerten in binnei en buitenland inde re gio waar Luchtmachj onderdelen gestatio neerd zijn. Het uit 56 beroepsmi zikanten bestaande or kest met haar beide di rigenten, Directeur Mi joor Lex v. Diepen et onder-directeur Hei Heins, brengt een pro gramma dat voor pauze bestaat uit klas sieke werken. Na d< pauze gaat het zaallicht uit en volgt een show van amusementsmuziek met speciale lichteffecten die. zoals vermeld, dit jaar in het teken staat van 75 jaar Koninklijke Luchtmacht. Gratis toegangska!' ten zijn verkrijgbaar vanaf 12 sep tember aan de receptie van ne: gemeentehuis (tijdens kantoon* ren). Per persoon zullen max. kaarten worden verstrekt Aan Waddinxveense bejaarden en rmnder-vafcden zijwwrechtstrf en via belangenorganisaties k ten ter beschikking gesteld, ni concert begint om 20.00 uur.l^ zaal is_oupn 19.30.uur. NW^vJln 4 Ml lUflfê W: CAFÉ-RESTAURANT Wollefoppenweg 79 - Tel. 010-456 36 27 OUD VERLAAT 15. 22 en 29 sept. OOGSTBUTFET Oogstbuffet van diverse koude en warme vleesge rechten, soepen, salades, groenten, aardappel tjes, rijst, vers fruit, etc. voor ƒ22,50 maandag 19 september a.s. Sevensteak met pittige paprikasaus, gebakken aardappeltjes en gemengde salade, inclusief glas huiswijn naar keuze 1 5f" per 2 pers. ƒ99,-- geldig tot 29 sep gevarieerde salade van lrip, ananas en kerry, zuidvruchten, tomaat en veta - artisjok bodem gevuld met paté, meloen gerold in rauv-e - vissoep 5 sterren heldere visbouillon gevuld met vijf soorten vis en fijng groenten surf- en turfcompositie haasbiefstuk met een pittige rode paprikasaus mei wo^ j zeeduivel met een zacht gele paprikasaus met gam- 1 rivier kreeft samenstelling van mousse, ijs en fruitsalade op een co afgemaakt met malibu likeur ter afsluiting van dit verjaardagsmenu geven wi; u huiswijn naar keus mee naar huis!!! zondag t/m donderdag 10.00 - 01.00 uur. Vrijdag/Zaterdag 10.00 - 02.00 uur.

Dorpskrant | 1988 | | pagina 8