drukkerij elgersma Fa. J.v.d. Jagt en Zn. K.I.C.I. Voortgang Woningbouw Hockey Kunstveiling Perdijk Bridge toernooi 1988 al 25 jaar een zaak van vertrouwen Vinyl autodaken Bekleding voor autostoelen MEUBEL- EN STOFFEERWERK. Tafeltennis Gemeentebegroting Moerkapelle Geen tijding - goede tijding Vrijbaan-jaarverslag openbaart vele werk Cineast filmde Kerkepad Gold through fire De Druiven zijnnjfJ dus oogsten en er wijn van| maken. H Hoe. Inl. AlONTAGNll AANVALLEN!!! Bestel tijdig uw Kerstkaarten uit de volledige, fraaie en bijzonder handzame Kennemer Kaarten Kollektie. Uw goede keus bij uw drukwerkspecialist T'iden begrot verse BERMWEG 22 - ZEVENHUIZEN TEL. 01803-2806. ZTTC NOG NIET OP DREEF: verlies tegen flamingo's. Zevenhuizen- Afgelopen vrijdag speelde het eerste seniorenteam van ZTTC de eerste tafeltennis wedstrijd van het nieuwe tafelten- nisseizoen thuis tegen het Goud se Flamingo's 1, een team dat in de vorige kompetitie al hoge ogen gooide in de eerste klasse van de afdeling Gouda. Het gepromo veerde ZTTC 1, bestaande uit Guus van Amerongen, Ad van Heyningen en Erwin te Paske, begon in de eerste partij van deze wedstrijd voortvarend door winst van Ad van Heyningen op H. den Heyer van Flamingo's: 1-0. Een zeer krap verlies van Erwin te Paske (verspeelde 3 matchpoints in de 3e set) tegen F. Kalmeijer van Flamingo's bracht de stand op 1-1. Verlies van Guus van Amerongen en Erwin te Paske, die duidelijk nog naar de goede vorm zochten, en een verlies in de dubbel (Ad/Guus) bracht de stand al snel op 4-1 in het nadeel van ZTTC. Vervolgens scoorde Ad v. Heyningen, die deze wed strijd al in goede vorm stak, het broodnodige tweede tegenpunt, maar dat mocht niet veel meer baten: na verlies van Guus v. Ame-rongen (2x) en Erwin te Pas ke (lx), was de wedstrijd al in het nadeel van ZTTC beslist. Het 3e en laatste winstpunt van Ad tegen F. Kalmeijer kon daar niets meer aan veranderen: 3-7. Duidelijk is, dat het le team van ZTTC de goede vorm nog niet helemaal te pakken heeft. Gezien de zwaarte van de rest van het wedstrijdpro gramma zal ZTTC in de a.s. dins dag geplande uitwedstrijd tegen Vriendenschaar 7 toch zeker de eerste punten bij elkaar moeten gaan slaan. Zevenhuizen - Dankzij de sponta ne medewerking van de bewo ners van Zevenhuizen is de actie van de Stichting K.I.C.I. (Kleding Inzameling Charitatieve Instellin gen) een succes geworden. De op brengst van deze actie wordt voor de helft aangewend om hulpbe hoevende gezinnen in Indonesië met een maandelijkse ondersteu ning te helpen (1.370 gezinnen) en voor de andere helft voor pro jecten in het Afrikaanse Konin krijk Lesotho, één van de armste landen ter wereld. Reeds gerealiseerde projecten in Lesotho zijn o.a.: de bouw van een polikliniek; het beschikbaar stellen van medische apparatuur; landbouw en veeteeltprojecten; de bouw van scholen; het be schikbaar stellen van de meest noodzakelijke schoolbehoeften; de installatie van waterpompen in dorpen en het aanleggen van wa terpijpleidingen; voedselhulp; kleding voor bergbewoners, kle ding voor kinderen in het alge meen en voor gehandicapte kin deren in het bijzonder; steun aan de opbouw voor het eerste museum van Lesotho. Volgend jaar hoopt de Stichting K.I.C.I. weer in Zevenhuizen in te zamelen en ze zijn er zeker van dat ook dan de opbrengst zo goed zal zijn als die van de afgelopen week. De Stichting K.I.C.I. dankt een ieder voor de steun, namens de allerarmsten in Indonesië en Lesotho. AUTOMATISERING Op dit moment is_ men op het Moerkapelse gemeentehuis druk doende met de aanleg van de computerlijnen en het totale auto matiseringsgebeuren. Eén en an der in overleg met de gemeente Zevenhuizen, waar eenzelfde sy steem ook binnenkort tot een rea liteit behoort. Destijds gekozen voor een onafhankelijk systeem dat bij een mogelijke samenvoe ging bij herindeling, gekoppeld kan worden, 364.186,- is er door dé gemeenteraad hiervoor beschikbaar gesteld. Dit bedrag drukt op de begroting. Op de Phi lips apparatuur worden de ge meentelijke medewerkers(sters) binnenkort wegwijs gemaakt, tij dens speciale cursussen en kan het invoeren van de diverse ge gevens, o.a. de burgerlijke stand, bijna een aanvang nemen. Hier mee samenhangend is van groot belang de bescherming van per soonsgegevens. Het is de verwach ting dat de stuurgroep automati sering van de gemeenten Zeven huizen en Moerkapelle met een uitgewerkt voorstel hiertoe zal ko men. HERINDELING en SAMEN WERKING Niet alleen waar het de automati- seirng betreft, ook voor de aanleg van een fietspad langs de Brede- weg, een woonwagencentrum, een schetsplan dorpsvernieu wing, wordt overleg met Zeven huizen gevoerd. Wanneer bekend wordt of Zevenhuizen en Moer kapelle samengevoegd gaan worden ja of neen, is nog niet ze ker. De verwachting luidt medio 1989. De staatssecretaris van Binnenlandse Zaken zet haar her indelingsplannen door en heeft een wetsontwerp ter beoordeling voorgelegd aan de Raad van Sta te. In dit wetsontwerp wordt de sa menvoeging van Moerkapelle en Zevenhuizen een feit. B. en W. van Moerkapelle zal trachten zorg te dragen dat andere zaken die specifiek verband houden met de herindeling (zoals personele con sequenties) frequent in het over leg, dat halfjaarlijks gehouden wordt, aan de orde komen. De gemeente Zevenhuizen heeft 20 woningen toegewezen gekre gen van het ministerie van Volks huisvesting in het kader van de herverdeling van contingenten in 1988. Dat betekent dat er in 1989 geen contingent te verwachten is. In november zal, zo luidt de ver wachting, gestart kunnen worden met de bouw van deze laatste wo ningen in plan West. Dan is de nieuwbouw in West voltooid. De woningwetwoningen zullen waar schijnlijk, als de raad dit goed keurt, gebouwd worden door Groen en Bregman. Het zijn wo ningen die gelijk te stellen zijn met woningwetwoningen, doch als huurwoningen in de beleggers sfeer worden omschreven. OPLEVERING Momenteel worden successieve lijk de 28 kleinere woningwetwo ningen van woningbouwvereni ging SSW. gebruiksklaar gemaakt De verwachting is dat dit complex woningen, met 20 woningen met 2 slaapkamers en 8 met 1 slaapka mer, eind oktober, begin novem ber opgeleverd kan worden. De huurprijs, afhankelijk van de grootte, varieert van 410,- tot 460,- per maand. Ze zijn, zoals alle woningwetwoningen en pre mie woningen zoals gebruikelijk bestemd voor eigen inwoners of economiscn gebondenen. WONINGBOUW SWANLA Zoals bekend is Zevenhuizen in het Streekplan Oost niet opgeno men als groeikern. De komende jaren zal er nauwelijks gebouwd kunnen worden om aan de be hoefte van eigen inwoners te voor zien. In 1990 is er weinig kans op een contingent premie-woningen terwijl het vrije-sectorcontingent gesoupeerd wordt aan de Dorps straat: het complex op de plaats van de kunststoffenfabriek. In 1991 verwacht de gemeente Ze venhuizen in het nieuwe uitbrei dingsplan Swanla te kunnen gaan bouwen. Soms denk ik: 'Zou ik dan echt geen goede moeder zijn?' Een stel van mijn kinderen vertrekt voor een vakantie en heeft 'n vierentwintigsuurs-reis voor de boeg. Wat ik doe is een goede reis toewensen en ze weten, dat ik niet zit te wachten op een telefoontje van aankomst in het vakantie-land. Ik hoor vaak: 'Ze bellen altijd hoe de reis geweest is; hoe het weer is enzo voort'. Er zijn ouders die dit verlangen en er zijn er die dit eisen. 'Kunnen ze best doen, dan zijn wij gerust.' Terwijl ik tegen mijn kroost zeg, dat ze dat geld maar aan een pilsje of iets derge lijks uit moeten geven. Zo kom ik aan die eerste regel. Mijn standpunt is in die aangelegenhe den dat ze zelfstandig zijn, uit eigen beweging gaan en vrij zijn in hun doen en laten. Als er iets scheef zit krijg ik bericht van de betreffende personen, ofwel van de ANWB, of van de politie. Geen tijding, goede tijding. Ik zal er niet minder rustig door slapen. Anders is het, wanneer ze voor lange tijd of voorgoed uit het gezicht verdwijnen; dan zijn de kontakten wederzijds van groot belang en die zijn er ook. Wan neer ik zelf met vakantie ga zal van mfjn kant ook nooit de telefoon rinke len mits alles normaal verloopt. Even min zal ik in welk oord dan ook kaar ten kopen en verzenden naar wat ik achter liet. Vroeger deed ik dat maar daar zie ik het grappige niet meer van. Een lange lijst met adressen afwerken; de mogelijkheid dat ik iemand ver geet, wat jammer genoeg gebeurd is maar waarvan ik voelde dat het me kwalijk genomen werd. Nee. Uit is uit. Dan wil ik alles achterlaten en met niets van dien aard geconfronteerd worden. Is dit Ego? -istisch of -cen trisch? Wanneer ik terug kom sta ik met liefde klaar voor een ieder en stort ik me weer vol energie op alles in en rond 'De Zweetdruppel' wat verzor ging vraagt. Zou ik dan echt....toch. Corrie van Nierop "Niet belangrijk is dus meer wat we doen met de paar mensen die we heb ben, maar dat we alles doen en aan pakken waar we een kans zien om voor haanlozen, langdurige of gehan dicapte, gekleurde, oude, jonge, vrou welijke enz., mogelijkheden creëeren uit de impasse te komen met gebruik making van de steeds wisselende geld stromen. Wij zijn daarin consequent. De rijksoverheid nauwelijks. Zoals ie dereen zo zoetjes aan wel weet." En citaat uit het onlangs verschenen Jaarverslag 1987 van de vereniging Vrijbaan, een organisatie voor men sen zonder baan die in heel Zuid-Hol land actief is. Opvallend in het voorwoord is nu eens dat verteld wordt wat vrijbaan niet doet. 'A/rijbaan houdt zich niet bezig met afvalverwerking of met kin deropvang. Vrijbaan geeft géén cur sus tekstverwerking of fabricage "wijn uit maaswater". Wij helpen niet mee rotte bomen te vellen en Wassenaarse of Ummelense bossen of rietkragen te scheren. Niemand bij ons denkt er over autowrakken te gaan verwerken of een fietsenwerkplaats te beginnen. We hebben geen weerbaarheidscorps gevormd van vrouwen die voor het eerst of voor de tweede keer aan het werk willen. We starten geen bedrij ven of bedrijfjes voor mensen zonder baan." Wat Vrijwel wèl betekent voor Zuid- Holland kan men op heldere wijze le zen in het overzichtelijke Jaarverslag 1987. Belangstellenden kunnen het bestellen door overmaking van 5,25 per exemplaar op giro 18.79.724 van Vrijbaan in Den Haag o.v.v. 'Jaarver slag 1987'. Op 4 oktober om 14.00 uur ver toont de heer P. Eijer te Zaandijk bekend amateur cineast een film getiteld Kerkepad 1988 van de N.C.R.V. in bejaardentehuis De Zevenster te Zevenhuizen. De film geeft een aantal beelden van bewoners en medewerkers van het bejaardentehuis De Zevenster Ook de Hervormde kerk en Ze venhuizen in z'n algemeen zijn in deze 100 minuten durende film uitgebreid te bekijken. Wie be langstelling heeft deze film privé of voor vereniging te huren kan de heer Eijer bellen tel.: 075- 210299. JUBILERENDE HOCKEY- VERENIGING OMHC OOK VOOR ZEVENHUIZEN! De Ommoordse Mixed Hockey Club, gehuisvest aan de Igor Stra- vinskisingel in Zevenkamp, zicht baar vanaf de Wollefoppenweg, net over de gemeentegrens tus sen Zevenhuizen en Rotterdam, viert dit jaar haar 3e lustrum. Re den genoeg om eens extra naar buiten te treden en de inwoners van Zevenhuizen er op attent te maken dat zij ook welkom zijn als nieuw lid van deze vereniging. In 1973 opgericht en nu uitgegroeid tot een bloeiende vereniging met ruim 350 leden, heeft men de be- schikkintg over een schitterende accomodatie met twee natuur- gras- en een kunstgrasveld, waar-1 op door de uitstekende verlich-1 ting ook 's avonds gespeeld kanf worden. Momenteel spelen er 2 teams waarvan met name de jeugd een belangrijk deel uit maakt. Het eerst dameselftal speelt in de 2e klasse B, Heren ijl komt uit in de 3e klasse A. Door| een recent opgezet ambitieus sponsoring-plan zal getracht wor-,: den het prestatiehockey in de ko-1 mende jaren op een nog hoger j plan te brengen, terwijl het recrea tieve hockey daarnaast een be langrijke plaats zal blijven inne men. Nieuwe leden, van mini's tot I veteranen zijn van harte welkom. Voor meer informatie kan menj bellen (of komt eens kijken!) Sec-1, retariaat: 010-413 60 21. Club-I huis: 010-420 52 64. Mini-jeugd:f 010-455 01 10. Gouda - Elf dagen lang - van 18 t/m 29 oktober - is de Nieuwe Markt Passage te Gouda het kunst hart van deze stad. In de etalages van de verschillende winkels zul len dan een 30-tal kunstwerken van Goudse en regionale beel dend kunstenaars worden geëx poseerd. Als opvallend sluitstuk van de manifestatie wordt op za terdagavond 29 okt. een grootst opgezette KUNSTVEILING ge houden in de sfeervolle ambian ce van de Passage, waar de ten toongestelde werken op wervelen de wijze aan de man/vrouw zul len worden gebracht. Het initiatief tot deze kunstmanifestatie is uit gegaan van de Junior Kamer Gou da in nauwe samenwerking met de Regionale Kunststichting Gou da. Voor het winkelend publiek is aan de manifestatie een boeien de prijsvraag verbonden onder de titel 'Herkent u kunst?" Aanvang 20.00 uur. Vrijdagavond, 30 september om 20.00 uur is iedere jongere vanaf plm. 16 jaar weer hartelijk wel kom in het Hervormd Centrum. Koffiebar 't Praathuis vertoont de ze avond een nieuwe film Gold through fire, over een Russische jongen in Amerika! Zaterdag 24 september were voor de 1 le keer het open parer toernooi gehouden, wederon georganiseerd door bridgedul Zevenhuizen, ditmaal in samen werking met de nieuwe sponsor "Perdijk Makelaardij Zevenhu:-| zen B.VVanwege de verbou wing van dorpshuis "Swanla. was er uitgeweken naar gebou-j "Concordia". De zaal was vol me. 84 paren, na 2 zittingen bleek da: 2 gedeeltelijk Zevenhuizense pa ren zich bij de eerste 10 hadderrj geplaatst; te weten: 3e plaats he' paar Ensing-mevr. Kamp en o[ een 10e plaats het paar v/d Torre- van Driel. De uiteindelijke uitslac werd: le dames Muilenboom - Kei met 62,04%. 2e Heren Armfield - Hoogeveer met 61,35% 3e Ensing - mevr. Kamp mi 61.12%. Zevenhuizen - tel. 01802 -16-- f dorpsstraat 62a - zevenhuizen - tel. 01802-2289 Waa de i gens Oosi totn best* vaste lijks kape den. dit a gen. belar nuite woni zij dc richt* kelim menc hiern bouw het r acht, Dorp, gen sing b deel r de nie men dat in home bouw kan ir worde ren. W voor ^ooni treft, v vormii °Pgesi 9en va voorn* voor 1 [e« rr heeft.

Dorpskrant | 1988 | | pagina 12