HAHfiFR "hoeft hiet" O GEMEENTE ZEVENHUIZEN dorpskran DE KLANT IS KONING Kerkdienstei HINDERWET Verkeersmaatregelen Collecteschema Openbare vergaderingen Opbrengsten ge houden collecten BURGERLIJKE STAND Geen spreekuur Verleende bouwvergunningen MOERKAPELLE MEDISCHE DIENS1 MAATS CHAPPELIJl DIENSTVERLENER ZUIDPLAS Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat op 11 febru ari 1988 bij hen een aanvraag is ingekomen van de heren A.J. en J.J. Duijndam, om een vergunning ingevolge de Hinderwet tot het uitbreiden van een bestaand varkensfokbedrijf/-mes- terij aan het adres Bierhoogtweg 19b. De aanvraag en andere terzake zijnde stukken liggen op de secretarie van de gemeente Zevenhuizen, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 89, vooreen ieder ter inzage en wel vanaf donderdag 6 oktober 1988 tot en met maandag 7 novem ber 1988, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur (inzage van destukken buiten kantoor uren is mogelijk na telefonische afspraak). Desgewenst kan al daar een mondelinge toelichting op de stukken worden ver kregen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot 7 november 1988 bij het college worden ingediend. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt verzocht (telefoonnr. 01802- 1644, toestel 31kunnen tot één week voor bovengenoemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisse- ling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Na afloop van deze termijn blijft de aanvraag en de daarbij behorende stukken, alsmede de eventueel nog te ontvangen aanvullingen, voor een ieder tot het einde van de termijn waar binnen beroep kan worden ingesteld tegen de beslissing op de aanvraag, ter inzage liggen. Degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, zullen in de gelegenheid worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp-vergunning in te dienen. De burgemeester van Zevenhuizen maakt bekend, dat de raad in haar vergadering van 15 september 1988 heeft besloten tot het nemen van de volgende verkeersmaatregelen: I. voorde Eendrachtsdijk, zulks voor het gedeelte tussen de in rit van de boerderij "Het Land Kanaan" en de Dorpsstraat, een verbod in te stellen voor vrachtwagens om deze weg te berijden en dit aan te geven door borden, volgens het model 17a van Bijlage II. van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (.R.V.V.); II. het gesloten verklaren van de Vlietkade, voor zover gelegen tussen de kruisingen met de Wollefoppenweg en de Strand- weg/Nesseweg, voor alle motorvoertuigen en dit aan te geven door borden, volgens model 20 van Bijlage II. van het R.V.V., voorzien van een onderbord met de tekst "van 1 april tot 1 oktober, geldt niet voor de bewoners van de panden Vlietkade 11a t/m 33, 16 t/m 38 en traktoren". De besluiten met de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 6 oktober 1988, gedurende dertig dagen, voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 89. Een ieder die meent door deze besluiten in zijn of haar belang te zijn getroffen, kan op grond van het bepaalde in artikel 135 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens tijdens de termijn van de terinzagelegging beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift dient te worden gezonden aan de Commis saris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, Koningskade 1-2, 2596 AA 's-Gravenhage. 5 t/m 9 oktober 1988: Die renbescherming 10 t/m 16 oktober 1988: Nat. Koll. Geesteliik Gehan- Donderdag 20 oktober 1988 Gemeenteraad Aanvang 19.30 uur(behande- ling begroting 1989) Donderdag 27 oktober 1988 Gemeenteraad (voortzetting behandeling begroting 1989) Aanvang 19.30 uur Donderdag 24 november 1988 Commissie Onderwijs, Wel zijn, Sociale Zaken en Volks gezondheid Aanvang 19.30 uur Maandag 28 november 1988 Commissie Openbare Wer ken, Ruimtelijke Ordening, Volkshuisvesting, Verkeer en Milieu Aanvang 19.30 uur Dinsdag 29 november 1988 Commissie Algemeen Be stuurlijke Zaken, Financiën, Economische Zaken en per soneelszaken Aanvang 19.30 uur Donderdag 15 december 1988 Gemeenteraad Aanvang 19.30 uur Alle vergaderingen vinden plaats in het gemeentehuis. De in Zevenhuizen gehouden collecte t.b.v. het Koningin Wilhelmina Fonds heeft een bedrag van f 1.670,- opge bracht. De in Zevenhuizen gehouden collecte t.b.v. het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten heeft een bedrag van f 1.606,- opgebracht. OVERLEDEN: Metselaar, Nelis, oud 62 jaar, op 23 september 1988. GEHUWD: Van Veelen, Cornelis Wil lem Martinus en: Stofberg, Maartje Adriana, op 23 sep tember 1988. De burgemeester houdt op vrijdag 7 oktober a.s. geen spreekuur. dicapten 1 november 1988: Inzame- lingsaktie gebruikte kleding door stichting geef "Max De Zak". In de periode van 27 september t/m 4 oktober 1988 is door bur gemeester en wethouders van Zevenhuizen vergunning afge geven voor: - het plaatsen van een dakkapel aan de achterzijde van de -woning Dorpsstraat 1e. Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door de ver lening van de bovenstaande vergunning, kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit bllad een gemotiveerd bezwaar schrift ingevolge de Wet arob indienen bij burgemeester en wethouders. De vergunning ligt gedurende deze termijn ter inzage ter ge meentesecretarie op het bureau Ruimtelijke Ordening e.a. (Dorpsstraat 89). UITVAARTVERZORGING H.E. van der Hammen gespecialiseerd in internationale transporten BIJ OVERLIJDEN TEL. 01802-2283* Fam. Bemond, Hogeland 26, Zeven huizen, b.g.g. 01892-17133 Moerkapelle: fam. d. Graaf. Mau- ritsstraat 21, tel. 01793-2298. Hoofdkantoor Snippendreef 5 - 2665 ED Bleiswijk Telefoon 01892-17133/17193 (dag en nacht bereikbaar) Verzorging van uitvaarten in de regio; Gouda, 's-Gravenhage. Rotterdam en Zoetermeer Begrafenis- en crematieverzekeringen Gratis lidmaatschap AKTIEWEEK VOOR DUURZAME V0EDSEIPR0DUKTIE Honger Hoeft Niet is een jaarlijks terugkerende aktie- en informatieweekovej samenhang tussen de milieu en hongerproblematiek. De aktieweek is een ina tief van een samenwerkingsverband van ruim 40 landelijke Derde Wereld- !i bouw-, milieu-, vrouwen-, consumenten- en kerkelijke organisaties. In deze aktieweek staat kritisch consumeren centraal. Het gaat om de rol die J sumenten gezamenlijk kunnen spelen. Want met uw dagelijks boodschapl kunt u meer dan u denkt.... MACHTELOOS Wie de krant leest, televisie kijkt of gewoon de zaken van de dag door praat met familie of kennissen, wordt ermee overspoeld. Problemen die in druk maken. Vaten met gif. Armoede, honger. Het laat een machteloos ge voel achter. Soms lijkt het of er nooit iets verandert. De grote ondernemingen die handel drijven met de derde wereld en hun produkten verwerken houden zich stil Of verkopen mooie praatjes. Voor de politieke partijen die aan de macht zijn geldt hetzelfde. Toch zijn zij het die ons handels- en landbouwbeleid bepalen. Die vorm geven aan ons mi lieubeleid. VERZET Maar als zij dan niets doen, zullen we het heft in eigen hand moeten nemen. Regeerders, bedrijven, dwingen hun koers bij te stelllen. Hen dwingen om rekening te houden met milieu en der de wereld. In de derde wereld heeft men het heft allang in eigen hand genomen. Land loze boeren bezetten braakliggende gronden en plantage-arbeiders staken voor een rechtvaardig loon. Werkloze vrouwen richten coöperaties op en duizenden mensen zijn begonnen met het planten van bomen om ver woesting tegen te gaan. Ook in ons land worden akties ge voerd. Boeren en boerinnen verzetten zich tegen de dwang om steeds meer te produceren. Zij willen een land bouwbeleid dat recht doet aan produ cent, consument, derde wereld en milieu, CONSUMENTEN In deze aktieweek willen wij mensen vragen om een bijdrage te leveren aan deze strijd. Dat kan b.v. door in uw koopgedrag aan te geven dat U een andere samenleving wilt. Door bepaalde mens-, milieu en dier vriendelijke produkten te kopen kun nen consumenten aangeven dat ze het anders willen. Scharreleieren en fosfaatvrije was middelen, bijvoorbeeld, gaan niet ten koste van dierenwelzijn en van het milieu. Evenzo gaat zuivere koffie niet ten koste van mensen. Het is koffie die afkomstig is van kleine coöperaties, waar, in tegenstelling tot de koffie af komstig van grote plantages, een re delijk loon wordt betaald. Deze koffie is al lange tijd in de wereldwinkels te koop. In het najaar zullen ook andere winkels deze koffie gaan verkopen. Als individu kunt U zo uw steentje bij dragen. Dat geeft een stuk persoonlij ke bevrediging en levert een kleine bij drage aan een iets betere wereld. Door zuivere koffie te kopen, bijvoor beeld, krijgen tenminste een aantal mensen in de derde wereld het loon waar ze recht op hebben. Datzelfde geldt voor andere produkten uit de wereldwinkel. U kunt ook bepaalde zaken bewust niet kopen. Pepsi en Coca Cola, bij voorbeeld, omdat deze twee onderne mingen in de derde wereld suikerplan tagearbeiders van de ene op de ande re dag werkloos hebben gemaakt. BST-melk is er nog niet. Maar als er nu geen massaal protest op gang komt, worden koeien in Nederland binnen 1 of 2 jaar ingespoten met het BST-hor- moon. U kunt als consument uw stem laten horen dat U geen BST-melk wilt. PRESSIE De resultaten van hetgeen consumen ten kunnen bereiken zijn groter als consumenten samenwerken. Als het niet om aparte individuen gaat maar om gebundelde consumentenmacht. Consumenten die zijn georganiseerd. In consumentenbonden, milieuorga nisaties of als lid van derde wereld- groepen. Deze kunnen zo meer kracht bijzetten aan politieke eisen. Zo kun nen consumenten bijdragen aan struc turele veranderingen. Door hun macht te gebruiken voor politieke pressie. Bedrijven zijn in hun onderlinge con currentiestrijd heel afhankelijk van de gunst van de consument. Voor elk procent marktaandeel wordt gevoch ten. Een verschuiving van slechts en kele procenten van het marktaani riaar de concurrent leidt tot pari Consumenten kunnen daar van maken. De klant heeft macht. De k!a| koning! De aktieweek vindt plaats van Si oktober. 16 Oktober is tevens II reldvoedseldag. VOOR MEER INFORMATIEF PEDDEMORS, HAZEVELD 49, ZEVENHUIZEN. Zevenhuizen zondag 9 oktoW Herv. kerk 10.00 uurds.C.v./ del, Bergschenhoek; 19.00 ds. H. Gaasbeek. Geref. kerk 9.30 uurds. W.Dl se; 18.30 uur ds. P. Veldhuis Oud Verlaat 10.00 uur ds] Gaasbeek. R.K. eucharistieviering in dof huis Op Moer: 10.15 uur; pa) Bosman. Herv. kerk 9.30 en 18.30 u.| J.W. v. Estrik. Ger. gem. 9.30 en 18.30 uui| D. Rietdijk. 8 oktober: dokter R.L. Wam Dorpsstraat 12, Bleiswijk, td 01892-12500. 9 oktober: dokter J.A. Ena Dorpsstraat 196, Zevenhuizei tel. 01802-1204. Spreekuren maatschappen I werk, Joan Lannoye, voor~êl huizen en Oud Verlaat: Dj straat 68, maandag en woe'j van 9-10 uur, TEL. 01802-2ij Spreekuren voor Moerkapl centrum Moerveen, dinsdag| donderdag 9-10 uur, TEL. 01793-2589. Het maatschappelijk wer(;. 24 uur bereikbaar via detail dienst TEL. 010-436 22 jij Spreekuren gezins- en wt denverzorging, Rieke Bosd-J Zevenhuizen: Dorpsstraat c-l dinsdag, donderdag en W 10 uur, TEL. 01802-2523. voor Moerkapelle in centrujl Moerveen: maandag en j dag 9-9.30 uur. TEL Om 2589. Ongewenst zwanger. ■?Vi kind hulp voor moeder en km 01802-2947 en 01793-11)' Onafhankelijk informatief voor alle inwoners van Zee huizen, Oud Verlaat, MoerW Ie, Kruisweg en in Waddinx* het centrum en de wijken en Zuidpias. Verschijnt éénmaal per weeJ een oplage van 8.000 exei" ren. REDAKTIEADRES: Drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a, 2761 AG Zevenhuizen. Tel. 01802-2289, en Noordeinde17,2761 BN huizen, tel. 01 802-1653. De redaktie van de Dorp stelt zich niet aanspraken de inhoud van de in elke n staande advertenties. Bovendien behoudt zij21 j recht voor om zonder op van reden, advertenties v blikatie in de dorpskrant geren

Dorpskrant | 1988 | | pagina 2