o.s.s. Bejaardentehuis De Zevenster 0PLEND GOED IN VERZEKERINGEN DEZE WEEK: Met de noorderzon vertrokken?! Assurantiekantoor "AKKOORD" eter Hovens Nrd. Dwarsweg 1 PARTYCENTRUM JAN BIJSTERBOSCH BROOD BANKET TEL. 01802-2462 12 oktober, 1988 lie jaargang nummer 287 Zevenhuizen - Bij veel ouderen heeft het woord 'bejaardentehuis' een beladen klank. Nog velen zijn in de veronderstelling dat opname in een dergelijk woonoord wel het laatste is dat je kunt doen en stellen het indie nen van een aanvraag tot plaatsing uit tot het moment, dat ze hoogbejaard, zeer hulpbehoevend zijn. Op welke wijze het plaatsen via I nen indicatiecommissie tot stand komt willen we in dit artikel niet onder de aandacht brengen; wel het positieve van een verblijf, dat als eindsta tion van het leven, zoals een 'pension van alle gemakken voorzien' func- doneert. Een voorbeeld van een dergelijk woonoord voor ouderen dat in een regionale opname voorziet, is het Zevenhuizense huis 'De Zeven- 1 ster Vijwilligers en sfeer Op deze dinsdagmiddag, waarop we een bezoek aan De Zevenster brengen, heeft de Welfare-club een middag vrijaf, want amateur- tineast P. Eijer uit Zaandijk, trak teert de bewoners op een middag film. Een piepklein onderdeel van z'jn voorstelling met o.a. Kerke- M, belicht Zevenhuizen en enke je bewoners van De Zevenster. Verder geniet iedereen in de re creatiezaal van de getoonde na- 'jUrrf.? wordt er geschaterd om he Dikke en de Dunne'. In de uinkamer, waar normaliter een wntigtal bewoners bezigheids therapie krijgt o.l.v. een beroeps- wacht en enkele vrijwilligers, kt alleen het geklop van een I ajher-De laatste hand wordt ge- ƒ30 aan een ingrijpende renova te-■Het blijkt dat de Tuinkamer- Sroep tijdelijk onderdak geniet in e Personeelskamer, want de ee-pauze wordt door het perso- ln de vestibule van de corri- or op de eerste etage gehouden. y die renovatie van de Tuinka- er betreft, die vormt een onder- j e .v®neen totaalplan waarvoor 7 s 'ehhrig bejaardenhuisvesting ,.i„Ventiuizen subsidie van de pro- hooi!6 'ti-Holland gekregen Ni! entiit gefaseerd uitvoert, dp KWn'S Prachtige balie in nail, waarvoor men voorne- ls Permanente bezetting te aL jrenLtot,ca- tien uur 's avonds Fón 6 00ftiingang op slot gaat. 'n ander om het bezoek van „3n°de gasten' te voorkomen dipn!!Üachlte bez°ekers meer van vemio j'in- y°°r deze balie, de verhAUW?e '^ten' de vorig jaar schpH 6 ?ntree die automati- Qann euren kreeg, de face-lift van ™Sen- recreatiezaal, toiletten (met verhoogde potten) werd voor een kleur blauw gekozen, waarvan de frisheid afstraalt. In combinatie met het grijswit van muren, de vloer van de hal en trap penhuis, is het geheel een lust voor het oog. In het kantoor pra ten we met directrice mej. C. Staal, die we samen met administrateur J.W. Thomassen tijdens een thee visite bij één der bewoners, moch ten storen.... "Vier jaar geleden is de renovatie begonnen met de verbouwing van de keuken, later volgde de hall, de recreatiezaal, kwam er een nieuwe telefooncen trale, werrd de personeelskamer veranderd en intussen werd het verwarmingsgebeuren dusdanig vernieuwd dat de stookkosten en electriciteitskosten tot 20% zijn teruggebracht." We horen dat de renovatie van de Tuinkamer te vens een vergroting betekent, wat mogelijk kon worden doordat er een appartement bij getrokken is. De Zevenster had nl. meer appar tementen in gebruik dan het door WVC toegestane limiet voor in to taal ca. 84 bewoners. Dat waren er op een gegeven moment zelfs 88. Verder werden de liften ver nieuwd, de toiletten (bij de ka mers) aangepast en de douches van beugels voorzien, zodat de be woner een houvast heeft....De ba lie in de hall is de allerlaatste aan winst. Omdat deze permanent be zet dient te zijn vindt momenteel een overweging plaats op welke wijze dat dient te gebeuren. "Met vrijwilligers misschien in de avond uren" opperen we...Om dan bij het item 'vrijwilligers' te belanden. "Er gebeurt hier veel door vrijwil ligers, maar voor een dergelijke functie heb je er, met een roule- ringssysteem, velen nodig... Er- /bl GA Zevenhuizen TEL. 01802-1918 - Presentatie volleybalteam Rentokil-ZVH - 25 jaar Warnaarplantsoen - Kinderboekenweek - Herfstfeest in de Koornmolen - Tennisclub 20 jaar jong - Gemeenteraad Moerkapelle - enz. enz. gens moet een grens zijn..." We doen een rekensommetje: Er hel pen ca. 25 dames als vrijwilliger bij de bezigheidstherapie in de Tuinkamer, volgens een roule- ringssysteem. Eenzelfde aantal brengt per toerbeurt in het week einde bij ouderen die buiten De Zevenster wonen, en van deze mo gelijkheid van De Zevenster ge bruik willen maken, warme maal tijden rond tot zelfs in Moerkapel le; Anderen verzorgen het ver voer van bewoners naar de poli kliniek, de oogarts of ziekenhuis. Daarnaast zijn er de Welfare werk sters, ca. 7, die elke week stee-vast op dinsdagmiddag het handwer ken begeleiden...En dan hebben we het nog niet behad over de velen die bezoekjes afleggen bij één of meerdere bejaarden, hetzij uit humanitaire redenen of vanuit de plaatselijke kerken. Door clubs organisaties en verenigingen wor den de bewoners van De Zeven ster ook niet vergeten, want regel matig vinden hier optredens plaats, worden gezellige avondjes georganiseerd. En last but nog least, is er het team medewerkers dat er alles aan doet om het de be woners naar de zin te maken. Dat belangstellling toont, naar het wel en wee informeert en de huishou delijke taken goed beheert.... Echt. het wonen in een bejaarden tehuis is in Zevenhuizen zo be roerd nog niet...integendeel! Hij kwam van het noorderlicht en is met de noorderzon vertrokken. Over wie we het hebben? Wel, Björn Krögsoeter de Noor, de nieuwe buitenlandse aanwinst van volleybalvereniging Rentokil/ ZVH. Hij oefende een paar keer mee in het Zevenhuizense team dat deze winter op internationaal niveau gaat spelen, nam deel aan enkele oefenwedstrijden en was ineens er vandoor. Weggekocht door Bayern Lever.kussen in Mun chen. Het internationale volleybal team van Munchen, dat gespon sord wordt door dit gigantische concern, haalde Björn over Zeven huizen te verlaten, waarmee hij al leen nog maar 'mondelinge' ban den had. Overigens was het de bedoeling dat Björn een parttime baan zou krijgen bij Rentokil, waarvoor alle papieren juist in or de gemaakt waren. Hij woonde tij delijk ten huize van de familie Zap peij. Omdat hem koeien met gou den horens in het vooruitzicht wer den gesteld, en hij benen heeft die de weelde kunnen dragen, ver toeft deze ex-Rentokilspeler nu in Zuid-Duitsland in een hotel met gratis logies. Mag vrij eten, heeft een auto en ontvangt nog eens ca. 6.300 DM per maand voor zijn volleybalinspanningen.... SPRING WEDS TRIJDEN Zevenhuizen - Zaterdag 8 okt. heeft de gymnastiekvereniging O.S.S. met 6 jongens en 70 meis jes deelgenomen aan de spring- wedstrijden te Lekkerkerk. De jon gens werkten verschillende oefe ningen af op de lange mat. Bij de meisjes waren er groepen die al leen diverse sprongen op de tram poline maakten, andere groepen werkten zowel op de lange mat als op de trampoline hun oefeningen af. Na afloop van de wedstrijden kregen alle deelnemers een bal pen met inscriptie 'springwedstrij- den 1988" en voor de vereniging was er een vaantje. Ned. Bond van Plattelands vrouwen in Concordia aan de Bredeweg Een gezellige ontmoeting van vrouwen uit de regio was vorige week dinsdag de vergadering van kring 3 waartoe negen afdelingen van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen behoren In een ontspannen ambiance van een 'dagje uit' genoten ca. 100 dames van een gevarieerd pro gramma in gebouw Concordia aan de Bredeweg. De presidente van de afd. Moerkapelle, mevr. N. Bukman-Kouwenhoven sprak niet alleen een hartelijk welkomst woord, maar mocht ook de mid dag met een dankbetuiging aan iedereen die meehielp aan het welslagen van de dag eindigen. De heer J.S. Bakker van de oud heidkundige kring 'stichting oud- Zevenhuizen/Moerkapelle' hield een interessant betoog over oud- Moerkapelle en vertoonde dia's. In drie groepen werden de dames hierna resp. rondgeleid bij een rozenkweker, een bromeliakwe- ker en een gerbera-kweker. De lunch was verkwikkend en goed CONCORDIA Bruiloften, party's, vergaderingen, koud buffet tot 300 personen, tegen zeer aantrekkelijk prijzen. Ruime parkeergelegenheid. Gemakkelijk te bereiken. BREDEWEG 66 - MOERKAPELLE 01793-1528 donderdag, vrijdag, zaterdag: 1 Tarwe Volkoren .>*<2,15 1 Muesli-bol3,00 Appeltaart >9? 5,25 4 grote Bokkepoten 520 4,60 250 gram Speculaasjes >753,25 elke donderdag: TOMPOUCEN van voor 1,- elke maandag en donderdag: KRENTENBOLLEN en EIER KOEKEN 6 st. 2,75 ELKE ZATERDAGMORGEN staan wij op de Nrd. Dwarsweg van ca. 9.30-12.00 uur....! verzorgd en verliep in een geani meerde stemming. Hilariteit ont stond bij de hoedenshow, waar aan deelgenomen werd door alle afdelingen. Elk had één lid bereid gevonden om een leuke, originele hoed te showen met daarbij een passend gedicht van de draagster. Vol lof was iedereen over de hoed van de Zevenhuizense deelneem ster die, heel toepasselijk op het platteland geënt, een selectie fruit op haar hoed had gedrapeerd. De volksdansgroep van de afd. Moer kapelle gaf vervolgens op het gro te podium een demonstratie, waarna.de aanwezigen uitgeno digd werden om mee te doen. Zij konden zich, voor zover zij bij de ramen zaten op deze stralende najaarsdag, daarna uitpuffend koesteren in de zon, die deze dag de sfeer verhoogde. Door mevr. J. Zuidema-de Jong, provinciaal be stuurslid, werden de dames op de mogelijkheden gewezen die de Bond van Plattelandsvrouwen hen biedt. Er valt geweldig veel te leren, zo stelde zij. De Bond or ganiseert o.a. tal van cursussen, van kadercursus tot spreken in het openbaar op de foto de volksdansgroep van de afd. Moerkapelle van de Ned Bond van Plattelandsvrouwen

Dorpskrant | 1988 | | pagina 1