FA.KADIKS ZANKER 1199,- KINDERKEGELFEES TJE waskombinatie Intimat DE GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS TELEFOONNUMMERS/ OPENINGSTIJDEN Brandweer 2666 01820-28011 Gas elektriciteit 071-252911 maandag en woensdag van Waterleiding 01736-6940 16.00-18.00 uur en C.A.I. 02522-17553 zaterdag van 10.00-12.00 uur. Afgegeven bouwvergunningen BURGERLIJKE STAND Collecteschema Vergaderschema Mutaties Wegwijs Bekendmaking iVi.V» w.; Beantwoording Alg. beschouwingen door het colle ge van B. en W. n.a.v. de begroting 1989 Sport- en partycentrum in Moerkapelle 2 uur kegelen met 2 glaasjes limonade, frites met kroket, ijsje, en een verrassing voor de jarige; 12,50 per kind. Hèt idee voor de woensdag- en zaterdagmiddag! Landschaps-onder houd Koornmolen- gat Zevenhuizen - Aan de oostelijke oever van de Rotte, ligt een klein bij zonder natuurgebiedje: "Het Koorn- molengat". Deze naam herinnert aan de Korenmolen die hier lang geleden heeft gestaan. Het gebiedje is het over blijfsel van een uitgebaggerd laagveen gebiedje en ziet eruit als een gat met daaromheen wat begroeiing. Een wan delingetje langs of door dit gebied geeft ons een goed eindruk van hoe het gehele Rottemerengebied er lang geleden moet hebben uitgezien. Om dat het Koornmolengat het enigst o- vergebleven laagveen-moerasgebied- je in onze direct omgeving is, is het zaak om er ook heel zuinig op te zijn. Dit betekent niet dat er een groot hek omheen moet komen, de mens zich terugtrekt en de natuur zijn eigen gang kan gaan. Immers, dan zal het ge biedje op den duur veranderen in een weinig afwisselend hoogopgaand el- zenbos en zullen de natte, interessan te moerasgedeelten verdwenen zijn. Met het oog op de instandhouding en zo mogelijk verbetering van het Koorn molengat is door het Recreatieschap enkele jaren geleden een beheersplan opgesteld. Met een belangrijk deel van de uitvoering ervan belasten zich Na tuur- en Vogelwacht 'Rotta' en de 'Knotgroep Waddinxveen'. Elke eers te zaterdag van de maand (in herfst en winter) wordt er druk gezaagd, ge hakt getrokken, gesnoeid en geharkt. Dat deze werkzaamheden niet voor niets zijn, is in het 'gat' al goed te zien. Verschillende planten die van oor sprong hier thuishoren, zoals brede stekelvarens en veenmos krijgen weer nieuwe kansen en herstellen zich. H. SLOOIJER bouwbedrijf voor verbouwingen, onder houd en nieuwbouw. Tevens ontwerp- en tekenwerk en verzorgen bouwaanvraag. Politieberichten uw advertentie in DE DORPSKRANT.... het best gelezen!!! 2800 toeren centrifuge 5 kg. wasgoed nu ALARMERING MILIEUKLACHTEN b.g.g01820-24255 Politie 1333 Gemeentelijke diensten b.g.g. alarmnr. 071-410041 Gemeentesecretarie 1940 Informatie 01803-14444 Werkplaats (van 8.00-9.00 uur) 1940 MEDISCHE HULP Ambulance- OPENINGSTIJDEN dienst01820-16066 Gemeentesecretarie elke Arts 1687 werkdag van 8.00-12.00 uur STORINGSDIENSTEN POLITIEPOST Huisvuil: iedere donderdag Grof vuil: iedere donderdag Oud ijzer: iedere laatste donderdag van de maand Klein chemisch afval: iedere werkdag van 8.00-9.00 uur in de werkplaats. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle hebben op 3 november 1988 bouwvergunning afgegeven aan: - H.J. van den Berg, Klaproosstraat 8, voor het aanbouwen van een serre, plaatselijk bekend Klaproosstraat 8. Een ieder die meent in zijn/haar belang te zijn getroffen kan binnen 30 dagen na verzending van de beschikking ingevolge De Wet Arob een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Moerkapelle. GEHUWD: Zijderhand, Leendert en: Rijnsburger, Margje M., op 28 oktober 1988. GEBOREN: Daniëlle Renée, dochter van: Marck, Cornelis en: Cammeraat, Adriana N., op 24 oktober 1988. 7 t/m 13 november 1988: Nationaal Jeugdfonds. 15 november 1988: Raadsvergadering te 20.00 uur; Bovengenoemde openbare vergadering wordt in het gemeen tehuis gehouden. Pagina 48: OnderVereniging tot Stichting en Instandhouding van "Scholen met de Bijbel" toevoegen: Secretaris: G. Ottevanger, Akkerweg 24, 2751 CN, tel. 2297. Pagina 49: Na "Open Universiteit" toevoegen: Stichting Volwassen-educatie Midden-Holland "Roosje Vos", Patersteeg 1, Gouda, tel. 01820-28444. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle maken bekend dat zij voornemens zijn om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Woningwet, vergunning te verlenen aan: - C. Huisman, Holievoeterlaan 48, voor het bouwen van een woning met garage aan de Julianastraat 29, kadastraal be kend gemeente Moerkapelle, sectie B, nr. 572; - W.T. Oosterom, Oogstpad 3 te Zevenhuizen, voor het oprich ten van een warenhuis voor glastuinbouw, aan de Bredeweg nabij nr. 65 te Moerkapelle, kadastraal bekend gemeente Moerkapelle, zonder sectie, nrs. 1480, 1486, 1487, 1494, 1495 en 1501 (allen ged.). Bovengenoemde plannen liggen vanaf heden gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk bezwaar in dienen bij ons college. Moerkapelle, 3 november 1988. Burgemeester en wethouders voornoemd, de wethouder, de burgemeester, Jac. van der Spek. yy |_jps Moerkapelle - Waarschijnlijk is het voor de laatste maal geweest dat Moerkapelse raadsleden namens hun fractie of groepering hun zegje konden doen als beschou wmg op een begroting voor het volgende jaar vanuit het zelfstandig functioneren van hun gemeente. Eigenlijk werden er geen geluiden meer gehoord om te ageren tegen het wetsvoorstel tot samenvoeging bij her indeling met Zevenhuizen. B. en W. be loofden op wensen uit de raad zich sterk te maken voor het personeel, op dat er geen gedwongen ontslagen zul len plaatsvinden. De PvdA stelde in tweede ronde dat samenvoeging, die vrijwel zeker doorgaat, nog maar 14 maanden weg is. Dat deze per 1-1- 1990 wel een feit zal zijn, en er vol gend jaar november ongetwijfeld een gemeenteraadsverkiezing zal plaats vinden. Er staat voor Zevenhuizen en Moerkapelle dus nogal wat te gebeu ren!!! Of er een dependance (van het gemeentehuis in Zevenhuizen) in Moerkapelle zal komen, zal een onder werp kunnen worden voor een nieuw te vormen college dat per 1-1-1990 in functie treedt. De vraag om een fre quenter overleg met de gemeente Ze venhuizen wordt door het college doorgespeeld naar Zevenhuizen. B. en W. staat hier bijzonder positief te genover. Er zal voor wat het personeel betreft door het nieuwe college een personeelsplan opgesteld worden. (In de komende maanden zullen berich ten hierover van tijd tot tijd in de Dorpskrant gepubliceerd worden, als de herindeling doorgaat. Het wets voorstel is nu naar de Tweede Kamer) ASIELZOEKERS B. en B. zeggen er mee in te stemmen een asielzoekend gezfn in het dorp op te vangen en hiertoe een verzoek in te dienen bij het rijk. (voorlichtingsa vond 10 nov. voor bewoners Klaproos straat en omgeving). REHOB OTHSCHOOL Momenteel is er één kandidaat koper voor een gedeelte van de Rehoboth- school. Binnenkort bereikt de raad (als er overeenstemming wordt be reikt met de gegadigde) een voorstel. De heer Duursma, alg. bel, zag liever het totale gebouw toch verkocht en van de opbrengst van de verkoop een nieuw peuterspeelzaalonderkomen gekocht. RAPPORTAGE le kwartaal In het eerste kwartaal kan de raad een rapportage verwachten van een on derzoek dat ingesteld wordt naar de mogelijkheid tot aanleg van een wan delpad Kerkstraat-Dorpsstraat (op ver zoek van de SGP). Tevens kunnen de raadsleden een plan tegemoet zien over 'groenomzoming.' PUNTENSYSTEEM - WONING TOEWIJZING Voor de proefperiode van een jaar zal er per 1 jan. a.s. een puntensysteem worden ingevoerd m.b.t. de woning toewijzing. Tevens kan de raad in het eerste kwartaal van 1989 concrete plannen verwachten, uitgewerkt door de commissie Welzijn, m.b.t. een kunstwerk in Moerkapelle. ALARMERING De alarmering van bejaardenwonin gen voor bewoners buiten het bejaar dentehuis zal worden opgepakt WONINGBOUW Jammer is het dat Moerkapelle de komende trwee jaar niet kan bouwen omdat Vreeswijk-Koebrugge het con tingent te bouwen woningen in de so ciale sector opslokt door de bouw van 20 woningen verdeeld over 1989 en Reservering telefonisch 01 793-1569, Raadhuisstr. 40, Moerkapelle. Komende zaterdag 5 november is het weer zover. Vanaf 9.00 uur kan men in het Koornmolengat terecht, ledereen die best eens enkele uurtjes in de frisse buitenlucht en in een prachtige omgeving actief wil zijn, is van harte welkom. Het maakt niet uit of u slechts een uurtje of de gehele dag kunt helpen, alles is best. Gereed schap en werkhandschoenen zijn aan wezig. Komt u wel met waterdicht schoeisel, bijv. laarzen. Wij zorgen tus sendoor voor koffie, thee en een koek je. Voor eventuele inlichtingen: tel. 01891-16411. Natuur- en Vogelwacht 'Rotta' ?»h t. t, .'p 'i* 't' Jf{9> 'v- ma Neem eens kontakt op voor een goed advies of een vrijblijvende prijsopgave. HERENWEG 47 2751 DC MOERKAPELLE TEL. 01793-16 89 w ik± w ±k± w w j 1990 (resp. 10 per jaar) in de vrije sec tor. Het college van Moerkapelle heeft de raad toegezegd zich sterk te zullenl maken bij de provinciale overheid te pleiten voor een mogelijkheid toch nog een contingent premie woninqen te krijgen toegewezen. GBA In het le kwartaal zal een privacy- verodening de raad bereiken, die in® steld wordt om persoonsgegevens in het nieuwe geautomatiseerde bevoi- kingssysteem geheim te houden HALT Inzake het HALT project (ter voorko ming en bestrijding van de kleinecrim naliteit) is door B. en W. toegezegd hierover een publicatie in de Dorps- krant te plaatsen met het verzoek aan de bevolking meer informatie aan pof tie en gemeente door te spelen inzake vernielingen etc., waarvan men getn- ge is geweest. Op beide basisscholen zal er i.s.m. de rijkspolitie een anti- vandalisme-project worden gehou den. Voorjaarsnota wordt zomer-na- jaarsnota: Geen voorjaarsnota, maar B. en W. hebben wel toegezegd na de zomervakantie met een zomer- c.g najaarsnota te komen. Dorpsstraat: De meningen van de raadsfracties en groepering Alg. Bel i zijn door B. en W. aangehoord m.b.t de reconstructie van de Dorpsstraat Men is er echter nog lang niet uit. De plannen worden nader bekeken ener vindt nog inspraak plaats. Hervormde kerk: Omtrent de restau ratieplannen is verder weinig nieuws te melden. De kerkvoogdij moet met een restauratieplan komen. Wandeling SGP: N.a.v. de ludieke, romantische beschouwing van de SGP. door een toeschouwer van de raad als SGP-er gehouden, merkte de heer A Verweij (RPF) lachend op dat het wel telepathie leek, of de wande laar had een draadloze telefoon. Hi raadde de SGP aan om de wandelaar de volgende keer zijn vrouw mee te geven, waardoor wellicht nog meer in de oren van de raadsfractie gefluis terd zou kunnen worden. "Wel is be grepen dat wat meneer SGp dacht exact was wat deze fractie in de Alg, Beschouwingen wilde zeggen." Moerkapelle - Aanrijding: Op 27 okt. vond een aanrijding plaatsop de Julianastraat tussen een perso nenauto en een hond. De auto liep hierbij forse schade op. De ei genaar van de hond is bekenden via zijn verzekering werd alles geregeld. Diefstal kentekenplaat: Een be woner van de Korenbloemstraa! I deed aangifte van diefstal vanaf zijn auto van een kentekenplaat Het betreft het kenteken 98-PN- 86. Diefstal fiets: Vanaf de achterzij-1 de van een woning aan de Oranje straat werd een herenfiets, kleur bruin merk Supersport, gestolen Deze fiets was wel voorzien van een postcode. Verloren: Eurocheques: Gevonden: bruin sleuteltasje me: 1.45; 1 sleutel aan touwtje. Elektrotechnischburo - Sanitair Dorpsstraat 30 2751 BA Moerkapelle Tel 01793- 1357b g.g 2286 rpy?\ "c V" -'VS.TVi

Dorpskrant | 1988 | | pagina 4