LAMMETJE. Welfare bazar Volleybal Volleybal Attentie! v Vrijwilligerswerk moet ook verzekerd zijn Zevenhuizen - Een beetje vroeg, zonder dat de familie Roos het verwacht had, werd dit lammetje geboren. Z'n moeder had dit voorjaar al een kleintje gehad en nu weer. Best een unicum! Vader Ram was wel de hele zomer bij de schapen en de lammeren gebleven, maar is gewend pas in het najaar voor nakroost te zorgen. Eerder laten de dames schapen dit niet toe. Verwonderlijk dat dit gebeurd is bij moeder Schaap. Leuk vindt niet alleen haar moeder haar komst, ook de nietsver moedende familie Roos aan de Knibbelweg, vindt het wel grappig. Nu vertoeven beiden bij de woning in plaats van elders bij de grazende kudde De meest uitgebreide Intercard kollektie ligt bij ons ter inzage. Moderne aquarellisten, maar ook oude meesters als Rembrandt, Spohler en... natuurlijk Anton Pieck. Bestel vooral tijdig, uw keuze is dan 't grootst. drukkerij elgersma tl mtercanl b - fejs uit de folder: 'wie zorgt er voor de vrijwilliger als de vrijwilliger iets overkomt?': Er zijn in ons land ca. 5 miljoen vrijwilligers. De een werkt onbetaald voor een sportvereniging, een an der is vrijwilliger in een peuterspeelzaal. Weer ie mand anders steekt tijd in het wilgen knotten voor een milieu-organisatie, of brengt maaltijden rond voor bejaarden. Zo zijn er nog duizend-en-één voorbeelden van vrijwilligerswerk. Al deze mensen steken energie in vrijwilligerswerk, omdat ze het nodig vinden en omdat ze er plezier aan beleven. Maar aan elk werk, dus ook aan vrijwilligerswerk, kleven bepaalde risico's. Vrijwilligers kunnen schade aanrichten of hen zelf kan een ongeluk overkomen. De financiële ge volgen van deze risico's kunnen door een verzeke ring worden gedekt Een vrijwilliger kan schade veroorzaken Tijdens vrijwilligerswerk kan schade ontstaan. Een praktijkvoorbeeld: de heer Van Velsen is vrijwilli ger bij een burenhulporganisatie. Hij brengt maaltij den rond voor bejaarden. In de keuken waar de maaltijden worden bereid, stoot hij een pan hete soep om. Een college-vrijwilligster loopt hierdoor brandwonden op, terwijl ook haar kleding wordt beschadigd. Wie moet nu de schade dragen? Voor de gewonde vrijwilligster zijn er twee moge lijkheden om een schadeclaim in te dienen: bij de heer Van Velsen zelf; bij de organisatie waarvoor de heer Van Velsen vrijwilligerswerk doet. In deze situatie ontstaan er grote problemen: de heer Van Velsen heeft een Aansprakelijk heidsverzekering Particulier (AVP) afgesloten. Maar de AVP-verzekeraar weigert de schade voor zijn rekening te nemen, omdat deze is veroorzaakt in een 'werksituatie' en verwijst door naar de burenhulporganisatie. deze organisatie heeft echter geen geld, en heeft bovendien verzuimd om een aansprakelijkheids verzekering af te sluiten, mede t.b.v. haar vrijwil ligers. De gewonde vrijwilligster komt met lege handen te staan. Hoe kan men een dergelijk aansprakelijk heidsprobleem voorkomen? Het antwoord is simpel: elke vrijwilligersorganisa tie moet ervoor zorgen dat zij verzekerd is tegen wettelijke aansprakelijkheid. Zo'n verzekering is nodig, omdat de organisatie als rechtspersoon kan worden aangesproken voor schade die is veroor zaakt door de vrijwilligers. Vrijwilligers kunnen bij hun eigen organisatie na gaan of er een Aansprakelijkheidsverzekering voor Bedrijven (AVB) is afgesloten. Zo niet, dring er dan op aan dat dit alsnog gebeurt. Voojr e^n paar gulden per vrijwilliger per jaar kan de or§anrsfie zo'n verzekering afsluiten. Uiteinde lijk is dat ook in het belang van de organisatie zelf. Want de organisatie loopt de karrs dat zij de schade zal moeten vergoeden. Een vrijwilliger kan een ongeluk overkomen Een ongeluk zit in een klein hoekje. En niet alleen voor vrijwilligers die gevaarlijk werk doen, zoals vaak wordt gedacht. Weer een voorbeeld: mevr. Scholten doet namens dezelfde burenhulporgani satie boodschappen voor een bejaarde man. Bij het sjouwen valt ze van de trap in zijn huis en breekt haar enkel. Ze struikelt over haar eigen benen en kan dus niemand aansprakelijk stellen voor de schade. De geneeskundige kosten lopen hoog op en worden maar gedeeltelijk vergoed door het zie kenfonds. Mevr. Scholten blijft zelf met enkele honderden guldens schade zitten. Dit was niet nodig geweest, als de organisatie een collectieve ongevallenverzekering voor de vrijwilligers had af gesloten. Zo'n verzekering kan de geneeskundige kosten dekken die niet door het ziekenfonds of de particuliere ziektekostenverzekering worden ver goed. Daarnaast biedt een ongevallenverzekering dekking in geval van overlijden of invaliditeit. Informeer dus bij uw organisatie of u tegen onge vallen verzekerd bent. Een collectieve ongevallen verzekering kan veel financiële ellende besparen en hoeft niet veel te kosten. LET OP Doet u vrijwilligerswerk voor een organisatie? Vraag dan bij het bestuur of de leiding of er een: - aansprakelijkheidsverzekering voor Bedrijven (AVB) en een: - collectieve ongevallen verzekering zijn afgesloten. Mocht dit niet het geval zijn, dring er dan op aan dat de organisatie zo snel mogelijk daarvoor zorgdraagt. Verwijs naar de brochure en de onderstaande informatienummers. Verricht u vrijwilligerswerk op eigen houtje, dus niet binnen een bepaalde organisatie, dan is een aansprakelijkheidsverzekering (AVP) heel belang rijk. U moet ervoor zorgen, dat uw activiteiten als vrijwilliger ook onder de dekking vallen. Als u al een aansprakelijkheidsverzekering heeft, kun u be ter even bij de verzekeraar informeren, of uw vrij willigerswerk ook onder de dekking valt. Vooral voor vrijwilligers met een RWW-uitke- ring (een bijstands-uitkering) is een ongevallenver zekering van het grootste belang. Zij kunnen na melijk na een ongeval geen aanspraak maken op een Ziektewet-, WAP- of AAW-uitkering. Behalve een ongevallen- of een aansprakelijk heidsverzekering zijn er ook andere verzekeringen die voor vrijwilligers belangrijk kunnen zijn: een auto-inzittendenverzekering als u bij een or ganisatie werkt die personen vervoert; een beroeps-aansprakelijkheidsverzekering, voor vrijwilligers die veel advieswerk doen. Wilt u meer weten over vrijwilligerswerk en verzkereingen. Bel dan naar een van onderstaan de informatienummers. Zij kunnen adviseren en helpen met het zoeken naar goede verzekeringen voor vrijwilligers. Landelijk informatienummer: Landelijk Steun punt Vrijwilligerswerk: 030-333903 Provinciale informatienummers: Zuid-Holland en Zeeland: Vrijwilligersvacature- bank, Rotterdam: 010-4173164. dorpsstraat 62a zevenhuizen 01802-2289 Zevenhuizen: om te noteren: Ba zar, verkoopmiddag, woensdag 9 november in De Zevenster. Ope ning om 14.00 uur door mevr. J. v. Gent-kelderman. RIVA/VSC te sterk voor dames Rentokil-ZVH! Zevenhuizen/Den Haag: In Den Haag speelden de Rentokil da mes tegen het team van Riva/ VSC, dat aan kop gaan van de derde divisie G. Om een grote rol van betekenis te spelen in deze competitie moest van dit team ge wonnen worden, zodat de aanslui ting gehandhaafd bleef. Al vanaf het begin liet Riva zien wat de plannen waren zit seizoen. Met een grote dosis ervaring bin nen deze ploetg en een even grote inzet, werd het team van rentokil direct op de feiten gewe zen. De le set ging vlot over in handen van Riva met 15-5. De 2e set ging gelijk op en kon Riva pas na 11-11 doorstote naar de 15- 11 setwinst. Rentokil-ZVH wist in de 3e set goed terug te komen en een voor sprong op te bouwen via 2-9. 9- 11 naar 9-14. Toch kwam Riva nog terug naar 14-14. maar de Zevenhuizense dames pakten op het eind toch nog met 14-16 de set. In de 4e set was het weer he lemaal Riva dat de wedstrijd dic teerde en met 15-6 de volle winst binnenhaalde, zodat Rentokil nu weet dat er nog veel werk verzet moet worden om deze jonge on ervaren ploeg in de top mee te la ten draaiên... Vol programma voor Rentokil' ZVH in Moerkapelle! In het dorpshuis Op Moer te Moet kapelle staat aanstaande zater dag een vol volleybalprogramma voor de deur. Om 14.00 uurspe- len de volgende teams: Rentokil ZVH 3 tegen Agon 3 (dames) en Rentokil-ZVH 8 tegen Servy'0 (heren). Om 15.30 uur spelen Rentokil I ZVH 6 tegen de heren van Ra dius 5 en de heren van rentokil ZVH 10 tegen DVC2. Om 17.00 uur spelen de heren I van Rentokil ZVH 5 tegen Be Fzz 2 en de heren van rentokil ZVH tegen v. Ginkel/JB 1. DORPSHUIS SWANLA In dorpshuis Swanla speelt oir I 14.30 uur Rentokil-ZVH A2 te- gen Radius A2 (d. jun.). Om 16-1' uur spelen de dames Rentok- ZVH 2 tegen Fortuna/Nivoc voor de beker. Adverteren doet verkopen. Koop daarom bij onze adverts ders! U als lezer moet goed bes- I fen dat dankzij hen de DoC' I krant kan blijven verschijnen - I keer een wat grotere krant Zoz - f deze er welke week uit moeie I zienDat kan, als u bewust bf wie er adverteert en u als llezer-1 niet-adverteerder er eens op I tendeert dat u hem ook graag adverteren: met aanbiedingenr voorbeeldI

Dorpskrant | 1988 | | pagina 6