"Kapsalon West" STAAND BEROEP?? VERZORGEND BEROEP?? Kerkdiensten S.O.S. Plaatsingsdienst voor huisdieren OPVANG - PLAATSINGSDIENST KOET v^' Groensvoorde 74 WADDINXVEEN 01828-12887 U vindt bij ons een uitgebreide kollektie Birkenstock-sandalen; klompen en sandalen van de merken Bastad en Scholl. GEVRAAGD: enthousiaste JONGEMAN leeftijd 17 tot 20 jaar die ons team wil komen versterken. Bloemen- en plantenkwekerij VERKLEY Tweede Bloksweg 2, WADDINXVEEN TELEFOON 01 828-1 2559 Voor begrafenissen C.H. DE VRIES ZN. UITVAARTVERZORGER TESSELSCHADELAAN 20 2761 AT WADDINXVEEN TEL. 01828-14719 Soos voor alleen staanden in de Boog SPECIFIEKE HAARVERZORGING VOOR HEREN EN KINDEREN Met en zonder afspraak Krijn en Wim Bijl Kerkweg-west 4 - Waddinxveen TELEFOON 01828-19502 b b b b b b b b b b| Hoe functioneert de S.O.S. plaatsingsdienst (voor huisdieren) Bovenstaande vraag legden we Kitty van der Welle voor. Zij is coordina tor van de sectie 'honden' van de Stichting S.O.S. Plaatsingsdienst (voor huisdieren) en doet dit samen met haar college Anneke Doornebal voor de regio Waddinxveen e.o. WW In een vorige Dorpskrant publi ceerden we een beknopt artikel over deze plaatsingsdienst die nieuwe bazen en bazinnen zoekt voor voornamelijk honden en kat ten die thuisloos dreigen te wor den. Kitty: "Het komt veelvuldig voor dat mensen die een hond of kat hebben niet (meer) in staat zijn om aan de behoefte van deze die ren tegemoet te komen. Zij het dier in een impuls aangeschaft te hebben, zonder de consequen ties te overzien. Voor een hond geldt dat het dier een paar keer per dag uitgelaten moet worden. Dat het dier moet leren gehoor zamen. Dat z'n baas de baas is en niet hij of zij. Veel liefde moet ont vangen. Je het dier in de hand houdt door het te prijzen, te belo nen. Verkeerde dingen niet altijd moet afstraffen maar negeren. Een hond die je pas hebt kun je b.v. niet direct halve dagen (hele dagen is uit den boze) alleen laten Of hij/zij blaft doorlopend, of je vindt een vernield bankstel, omge gooide bloempotten of een grote hoop in een hoek van de kamer. Dat dier deed een of meerdere van deze dingen door de aan dacht te vragen. Het was doods benauwd dat de baas of bazin niet meer terug zou keren. Je moet dergelijke dingen absoluut niet bestraffen, maar z'n fouten nege ren en het goede in hem aanmoe digen. Zelf heb ik mijn hond, die doodsbenauwd was dat ik weg zou gaan, eerst vijf minuten alleen gelaten. Buiten even gewacht en ben weer teruggekomen. Die vijf minuten ben ik rustig aan gaan op voeren. Omdat ik destijds nog full-time werkte en wist dat zij niet alleen kon en mocht zijn voor hele dagen, heb ik haar voor hele da gen naar mijn moeder gebracht, die net zo gek op dieren is als ik. Ze vertelt dat niet alleen de oor zaak ligt in het niet goed kunnen omgaan met het huisdier als men sen de hond of kat weg willen doen. Er kan jaloezie in het spel zijn, b.v. als er een baby geboren is, of er blijken gezinsleden aller gisch te zijn voor een hond of kat etc. etc. In alle gevallen geldt: wie een hond of kat in zijn bezit heeft die door omstandigheden niet be houden kan worden, kan de Stich ting S.O.S. Plaatsingsdienst bel len. (naar Kitty als het uw hond betreft en naar Anneke als het uw kat betreft). D.m.v. annonces wor den honden en katten die niet be houden kunnen worden aange kondigd in de hoop dat er lieve mensen zijn die met geduld en lief de het dier een nieuw tehuis wil len bieden. Hoe Kitty zelf vrijwilligster werd bij de Plaatsingsdienst... Uit ervaring weet Kitty hoe moei lijk het soms is om goed voor je huisdier te zorgen. Haar eerste hond, aangeschaft toen ze nog in het ouderlijk huis woonde, stierf al na een week aan een in een kennel opgelopen (dodelijke) hondenziekte. Toen zij enige tijd later met haar vriend een woning betrok, was daar zoveel ruimte dat er (op dit moment 38) dieren gehuisvest konden worden. Er kwamen div. tropische vogels, ko nijnen. hamsters, schildpadden etc. Al deze dieren kregen riante woongelegenheden in en buiten haar huis. Een zeer grote wens had receptioniste-telefoniste Kit- \\\\\\\\\\\v\\\ ty echter nog: een hond Ze houdt erg veel van dieren, dacht aanvankelijk aan een pup, maar stapte naar het asiel in deze regio omdat 'haar Bouvier' al zat te wachten, die overigens een angstbijter was. De naam Nathan stond Kitty niet zo aan, zodat ze haar wel een naam van dezelfde klank gaf met daarin verwerkt die van haar andere overleden hond je: Sheeba. Nathan werd Shatan. Kitty's moeder heeft enige tijd overdag voor Shatan gezorgd. Vaak werd de hond met de auto gebracht en gehaald maar het ge beurde ook weieens dat Kitty om 7 uur 's ochtends op de fiets reed met de hond naast haar om Sha tan naar het 'andere vrouwtje' te brengen. "Mijn hond is nog altijd een soort pleegkind voor mijn moeder" aldus Kitty. Kitty heeft enige maanden geleden ontslag genomen bij haar werkgever om dat zij zich meer wilde wijden aan haar huisdieren en het werk voor de Stichting. Als vrijwilligers voor de stichting bezoeken Kitty en Anneke 's avonds de gezinnen die graag een hond of kat in hun ge zin willen opnemen. Men hanteert een vraag- en aanbod wachtlijst. Voor een eventuele nieuwe eige naar wordt zorgvuldig bekeken welk dier het beste bij het gezin past, uiteraard daarbij lettend op de wensen van de eventuele nieu we eigenaar. Kitty kwam aan deze functie door te reageren op een oproep van 3 jaar geleden. "Wij moeten de gezinnen die een hond of kat willen altijd 's avon ds bezoe ken omdat dan het gezin vaak compleet is." aldus Kitty. Bij de aanschaf geldt: ook de eventuele kinderen moeten worden betrok- ken bij het uitlaatritueel. Verder is het belangrijk om te onderzoeken of een hond die geplaatst kan worden in een nieuw gezin ook een plek voor zichzelf krijgt. Zij wijst naar haar slaapkamer, waar Shatan, na het welkom, haar ei- gen plekje opzoekt. Dit is absoluut verboden terrein voor de kinde- ren die Kitty dagelijks over de vloer krijgt. Ze wijst ze hier voort- durend op. En vindt dit een eerste vereiste. Nerveuze mensen heb- ben vaak nerveuze dieren. Een t hond vraagt liefde en geduld en aandacht. Zoals we al eerder stel- den, een hond protesteert op een wijze die de meesten voor'ondeu- gend' houden. Bestraffen nadat het gebeurd is, helpt niet, hoog- stens als je ze 'betrapt'. Maar het is nog altijd beter om te prijzen voor de goede gedragingen. Uiteraard gebeurt belonen met de mond en een schouderklopje én bestraffen gebeurt ook met de mond en niet r met de hand of voet. Soms gebeurt het dat een hond of kat direct de deur uit moet. B.v. door een sterfgeval. Dan funge- ren enkele van de totaal 60 mede- werk(st)ers als gastgezin. Wij pro- beren om de dieren uit het asiel te houden doch soms kunnen ook wij ook niet anders en gaan ze naar een goed pension. "Als je een dier tijdelijk in de opvang krijgt, moetje ervoor waken je niet teveel aan het dier te hechten." Ze hoopt door dit artikel de aandacht te trekken van een aantal mensen die bereid zijn om een hond tijde- lijk in opvang te nemen voor de Stichting. "Wij zoeken hiervoor X X x hoofdzakelijk mensen die erva ringmet honden hebben, het liefst geen kleine kinderen en waarvan de vrouw of man de hele dag thuis is. Voor enkele honden zoeken wij namelijk uiterst dringend een tijdelijk verblijf in huiselijke sfeer." Kitty: "Er zijn doorlopend een aan tal honden in de opvang of die met spoed weg moeten, die drin gend een eigen onderkomen no dig hebben." Zo zoekt de Stichting S.O.S. Plaatsingsdienst naar een lieve baas voor: - TOMMIE, een kanjer van een Rottweiler, reu van 1 jr. jong. Hij moet een baas krijgen die weet waar hij aan begint. Tommie is nl. veel liever zelf de baas, maar laat dit op een onaangename manier blijken. Het is beslist geen 'rot- hond' maar heeft gewoon uiterst goede leiding nodig. Kinderen heeft hij het ook niet zo erg hoog mee op. Eigenlijk is hij een een- manshond voor de juiste man of natuurlijk vrouw. - "Suske Wiske", 2 rode Spa niel dames van 4 jaar. Geheel probleemloos, Wel moeten zij sa men blijven. - TARA, Een Golden Retriever teefje van goed 7 jaar. Een lieve en gehoorzame hond. We! wordt zij bloednerveus van harde gelui den en knallen. - BELLA, een flinke tante van het Sint Bernard ras, slechts 3 jaar jong. Ze is ontzettend lief, maar in verwaarloosde toestand bij ons ge komen. Op dit moment heeft ze overal kale plekken doch dit ver betert zienderogen. Wie graag een hond wil en be reid is er goed voor te zorgen kan geheel vrijblijvend bellen naar Kitty, tel. 01828-19399. Voor wie graag een kat wil en er ook bereid toe is er goed voor te zorgen, kan contact opnemen met Anneke, tel. 01828-11437. N.B.: dit artikel is geschreven voor de wijde omtrek. Mensen in Zevenhui zen, Moerkapelle, Oud Verlaat, Nieu- werkerk, Waddinxveen, Kruisweg.... iedereen mag reageren....! ONDERHOUDSBEDRIJF Haverakker 10 2743 EJ WADDINXVEEN TEL. 01828-11465 Voor al uw sierpleister en -tegelwerkzaamheden - Verbouwingen - Kunststof- en hardhouten kozijnen tegen concurrerende prijzen! •••••••••••••••••••••Ml ■X yy Wijk- en speeltuinvereniging De Paddestoel Waddinxveen - Weekprogramma Woensdag: 13.30-15.00 uur: Jeugdbongo 5-12 jaar 20.00-22.00 uur: cursus poppenmaken Donderdag: 13.45-14.45 uur: Meer bewegen voor ouderen 19.30-21.30 uur: Naaicursus Vrijdag: 20.00 uur: Klaverjassen en jokeren Maandag: 13.30-16.00 uur: Instuif volwassenen 19.00-20.30 uur: Meisjesclub 6-12 jaar. Dinsdag: 13.45-14.45 uur: Aerobic 19.30-22.00 uur: Handwerkclub en kralen breien en haken Woensdag: 13.30-15.00 uur: Jeugdinstuif 5-12 jaar. 19.30-22.00 uur: Postzegelbeurs. Waddinxveen Geref. kerk (vrijg.): woensdag 2 november: 18.30 uur: ds. L.S.K. Hoogendoorn (dankstond). Zondag 6 nov: 8.30 en 14.45 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn. Waddinxveen - Voor alleenstaan den van boven de 30 jr. wil de Boog eens in de 14 dagen op maandag een avond aanbieden, waarbij men lx per maand recrea tief bezig kan zijn en één keer per maand een thema behandeld zal worden. In de thema's wil men op onderwerpen ingaan, die bij deze groep specifiek spelen, zoals: iso lement, leggen van relaties, alleen staande ouders. Maandag 7 november zal er een informatieve avond zijn. Op deze avond zal uiteengezet worden, hoe men denkt deze avonden in te vullen en kunnen belangstel lenden ook zelf ideeën inbren gen. Deze avond begint om 21.00 uur. Voor meer informatie: tel. 01828-17272 (elly schildt op het kantoor in De Bonkelaar). M/V

Dorpskrant | 1988 | | pagina 8