STUNT vd berg mode!!! de halve |njs: voor de halve prijs! OP MOER .45 Energiebedrijf Rijnland VERGADERING CONSUMENTENRAAD Weer een Welfare-bazar Toneel première S.O.S MWereldhandel Donderdag 17, Vrijdag 18 en Zaterdag november a.s.: Alle DAMESROKKEN voor V. Gils heren KOLBERTS en PANTALO Dorpsstraat 111b Tel. 01802-3121 ZEVENHUIZEN dorpshuis Swanla Textiel in India In Moerkapelle is gevestigd sport- en partycentrum hét adres in de regio voor: diners; koffietafels; koude buffetten e.d. bruiloften, recepties; fondues; gourmets; KEGELEN kan ook op onze 4 volautomatische banen. Maak eens een afspraak voor een prijsopgave met Henk Doomhein, bedrijfsleider van Op Moer TEL. 01793-1569, Raadhuisstraat 40, Moerkapelle. Zevenhuizen - De dames Staal, directrice van bejaardentehuis De Zevenster, en Van Gent-Kelderman, echtgenote van de burgemeester, verrichtten vorige week woensdagmiddag de officiële openingshande ling van de WELFARE VERKOPING. Z\] deden dat d.m.v. het uithalen van een breiwerk, dat als een rood kruis de toegang tot de recreatie zaal van De Zevenster versperde. Mevr. Van Gent had hiervóór een hartelijke openingsrede uitgespro ken vergezeld van een felicitatie Zevenhuizen - Zaterdag 19 no vember geeft de Vereniging voor Openbaar Onderwijs haar jaarlijk se ANDERS-DAN-ANDERS- avond, die geheel verzorgd wordt door de Toneelgroep van V.O.O. VOor de pauze zal de eenakter 't Is Krimmeneel" opgevoerd wor den en na de pauze is het V.O.O.- showtime! met diverse korte sket ches. Dit alles gebeurt in de ge heel vernieuwde culturele ruimte van dorpshuis Swanla, dat sinds enkele dagen in gebruik is. Van daar dat met recht gesproken kan worden van een première...! Na afloop van het toneel is er een gezellig samenzijn m.m.v. "The Nightstart". Voor leden van V.O.O. is de toegang gratis, niet le den betalen 5,- aan de zaal, maar kunnen ook lid worden. Aanvang 20.00 uur. Zaal open 19.30 uur. i.v.m. het 40-jarig bestaan van het landelijk Welfaré-werk. Zij zette alle Welfare-Werkster in de bloe men en kreeg, evenals mevr. Staal even later voor het verrichten van de openingshandeling, uit handen van Welfare-leidster me vrouw Bijl., een fraai boeket bloe men. De talrijken die, inmiddels gelaten wachtend op de opening, op de trap en in de gangen ston den, veroverden vervolgens stormachtig de recreatiezaal op zoek naar iets moois....en dat werd gevonden: prachtige brei- sels, kunstzinnige nijverheidsvoor werpen en liepen bovendien de kans iets te winnen....Dankzij de vele kooplustigen werd de Welfa re-verkoopmiddag weer een groot succes! Energiebedrijf Rijnland verzorgt de energievoorziening in een groot deel van noordelijk Zuid-Holland, een gebied dat zich vooral kenmerkt door forensenplaatsen, landbouw en toerisme. Het gebied telt 22 gemeentes waarvan de stad Leiden de grootste is. De veiligheid heeft bij ons een hoge prioriteit. Daarnaast zoeken wij mee naar oplossingen voor het energievraagstuk op de lange termijn, want wij menen dat dat past bij onze maatschappelijke verantwoordelijkheid. Als nutsbedrijf streven wij openbaarheid na, gekenmerkt door een open karakter. Postadres: Postbus 41 2300 AA Leiden Gevestigd: Leiden Langegracht 70 Telefoon: 071 - 25 29 11 Telex: 39011 De Consumentenraad heeft tot doel de verbruikers van het Energiebedrijf Rijnland directer te betrekken bij de manier waarop het bedrijf en de kleinverbruiker met elkaar communiceren. De Consumentenraad adviseert het College van Beheer over alle aangelegenheden die de kleinverbruikers rechtstreeks aangaan. WIST U... dat de vergadering van de Consumentenraad bij het Energiebedrijf Rijnland openbaar is? U kunt daar zo binnenstappen en zo'n vergadering bijwonen. Bovendien liggen op de werkdagen voor en na iedere vergade ring alle door de raad uitgebrachte advie zen voor iedereen ter inzage bij de afdeling PR en Voorlichting. Op 22 november 1988 is er zo'n vergade ring. De volgende onderwerpen staan op de agenda: 1. Opening 2. Fusie tot EWR 3. 4. 5. 6. Overige mededelingen Verslag vorige bijeenkomst Algemene Raad 30 november a. Winstbestemming/korting elektrici teit en gas b. Aansluitkostenstijging Ontwerp-adviezen a. Vermelding klachtenprocedure geschillencommissie b. Telefonische bereikbaarheid Rondvraag Sluiting Heeft u belangstelling? Kom dan gerust langs op dinsdag 22 november om 20.00 uur in kamer 12 van het Gulden Vlies, Breestraat 125, Leiden. Voor inzage in de bij de vergadering behorende openbare stukken of voor vragen met betrekking tot deze vergadering_ kunt u dagelijks terecht bij de afdeling PR en Voorlichting (tel. 071 - 25 23 56). De Derde Wereld verdient beter, als het aan ons ligt Textiel in India is eeuwen oud. Al ver vóór onze jaartelling werd in de Indusvallei het pluis van de ka- toenplant gesponnen en geweven In de middeleeuwen brachten kooplui de zijden en katoenen stoffen naar Arabië en Europa. Omdat de stoffen veel beter van kwaliteit waren dan de Europese groeide de produktie tot ongeken de hoogte. Engelse overheersing Rond 1800 begint in Engeland de indistriële revolutie. De uitvinding van de weefmachines was het be gin van de Engelse textielindus trie. India werd de leverancier van de ruwe katoen maar ook afzetge bied van de machinaal geweven katoentjes. De Indiase handweve rijen konden niet concurreren. Mil joenen wevers raakten zonder werk en trokken naar het platte land. De toevloed van mensen en de plantages die de Engelsen stichtten ontwrichtten de klein schalige landbouw en dat leidde - mede door de verplichte afdracht van graan aan de Engelsen - tot tientallen ernstige hongersnoden. Gandhi Het was Mahatma Gandhi die de Indiërs opriep de Engelse kleren te verbranden en zelf kleren te gaan spinnen en weven. Het spin newiel werd het symbool van In- dia's onafhankelijkheidstrijd. Na de onafhankelijkheid koos India niet voor de idealen van Gandhi maar voor grootschalige industrie Deze is flink gegroeid maar is niet in staat alle Indiërs werk en inko men te verschaffen. Velen moe ten werd vinden in kleinschalige bedrijfsjes, waar de arbeidsom standigheden slecht en de lonen laag zijn. IN de grootschalige tex tielindustrie werken 1 miljoen mensen. In de kleinschalige weve rijen en textielateliers ongeveer 19 miljoen. S.O.S. Wereldhandel steunt klein schalige dorpscoöperaties en ba sisgroepen die samen werken voor betere lonen en meer werk Co-optex heet het samenwer kingsverband van 1500 coöpera ties in India's zuidelijkste deel staat Tamil Nadu. Co-optex levert de wevers garens tegen lage prij zen, zendt instructeurs naar de coöperaties om nieuwe technie ken en ontwerpen te leren en zorgt voor de verkoop. Co-optex betaalt ca. 10% meer voor de geweven stoffen. Ze verkoopt de stoffen in meer dan 350 eigen winkels. Omdat de wevers meer kunnen produceren dan Co-op tex in India kan verkopen, wil ze exporteren....Op de internationa le markt is de concurrentie groot van de 'lage lonen landen a's Hongkong. Taiwan en de FilipP'J' nen. Nederlandse textiel importeren uit India Nederland importeert voor ca. 110 miljoen gulden textiel uit n dia. Een groot deel hiervan is In diakleding. Grootwinkelbedrijven kopen die van handelaren die ateliers mensen, veelal vrouwe en kinderen, voor lage lonen late werken. S.O.S. Wereldhandel porteert handgeweven stot. ta e kleden en handdoeken recht- streeks van Co-optex en bas groepen. Washandjes, gastendoekjes en pannelappen zijn in de win (Zuidplasweg 22) aanwezig, u textiel of andere produkten de Novib/SOS catalogus beste' len. dan kunt u Riet Peddem - bellen, tel. (01802)3497. Donde dag 24 nov. gaat zij weei naaj SOS. dus voor die tijd moet

Dorpskrant | 1988 | | pagina 10