Fietspad langs Bredeweg MONTAGNE Vandalisme bestrijding: werk er aan mee D e ene eigenaar (van een recy- cling-olietankwagen) ondervond een dergelijk vandalisme voor de tweede maal aan zijn wagen. Een klein particulier die met twee ver nielde, kapotgestoken banden naar Stehouwer moest, evenals de eigenaar van de andere vracht wagen. Z'n banden waren dusda nig vernield met een scherp voor werp dat ze gevulkaniseerd moes ten worden. Verder was de kraan van de tank opengedraaid waar door olie wegliep, de ruitenwis sers vernield en z'n spiegels. Slan gen waren doorgesneden. "Ik ben gedupeerd" klinkt het verdrietig aan de andere kant van de tele foonlijn. "M'n auto heeft anderhal ve dag niet kunnen rijden. Nu durf ik deze auto nooit meer op het industrieterrein te parkeren, ter wijl ik hem wel ergens buiten de bebouwde kom dien te stallen, (omdat het een tankwagen betreft - brandgevaar). Niemand wil hem in z'n garage. Het lijkt wel of ze het op mij gemunt hebben." Hij ver telt voorts dat er in de omgeving van het industrieterrein bij een particulier een hek vernield is... De oorzaak van de vernielingen denkt hij te wijten aan jongeren van discobar De Schuur die per groep baldadigheden uithalend slenterend zich richting bushalte begeven. Vertelt dat er door parti culieren een hondewacht georga niseerd geweest is, maar dat die nu niet functioneerde, omdat het al even geleden was dat er calami teiten plaatsvonden. Dat de sur veillance-wagen van de rijkspoli tie waarschijnlijk niet in de buurt was en op zijn vraag veelvuldiger hier in de omgeving te posten, door de rijkspolitie geantwoord werd dat dit ook gebeurt, maar niet de hele nacht kan, omdat de politiewagen soms elders drin gend gewenst is in één van de vier dorpen van de groep. VANDALISME - Haltproject! - APPELWIJN - CIDER of - gewoon APPELSAP, is gemakkelijk te maken! HOE? INLICHTINGEN: TEL. -1802-1653 uw advertentie in DE DORPSKRANT., het best gelezen!!! Verdedig de verde digers van de Men senrechten... - BLOEMBOLLEN (ook in kadoverpakking!) Krokussen - 20% korting!!! Korte vroege tulpen in 20 soorten. FRUITBOMEN, coniferen, Erica winterbloei Grote pot-chrysanten en -cyclamen Winterharde violen MESTSTOFFEN - turfmolm, tuinaarde, 4 zakken voor f 10, witlofwortelen - DROOG HAARDHOUT en HARDHOUT VRUDAG KOOPAVOND VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D USSEL Eerste Tochtweg/hoek Zuidelijke Dwarsweg, Tel. 01802 - 2430 Onderstaand artike waarin Vandalisme de hoofdtoon voert, slaat o.a. op een situatie van 2 weken geleden. ue foto bij dit artikel heeft betrekking op het afgelopen weekeinde. Grappenmakers hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag op een doortocht door de gemeente weer een spoor van vernielingen aangericht. Twee lantarenpalen rnoesten het o.a. ontgelden op het Kerkepad. Eén werd met de grond gelijk gemaakt. Er moeten omstanders zijn die iets van het schandelijk gedrag van deze vandalen gemerkt hebben. 'Men' zegt dat het Kerkepad een verbindingsroute vormt tussen twee pleisterplaatsen. Mén beweert enz. enz. Men is onzijdig, onpartijdig anoniem....echter om zulke dingen aan te pakken dient mén zich als ooggetuige te melden bij de politie!!!!! a Wie iets waarneemt dient direct de politie te bellen!!!! VANDALISME - Het vorige weekeinde, dus het laatste van oktober - hebben, vermoedelijk jongeren, huisgehouden op het industrieterrein. Iwee vrachtwagens werden dusdanig toegetakeld dat er een grote reparatiebeurt aan moest plaatsvinden. Postcommandant N.a.v. de opmerkingen en de noodkreet geuit door de gedu peerde, vragen we aan postcom- mandat Rubeling wat er eigenlijk aan vandalismebestrijding ge daan wordt in Zevenhuizen. "Als de mensen die iets waarne men ons direct ervan in kennis stellen, dan kan er gelijk ingegre pen worden. Als er vandalisme van zaterdag op zondagnacht of zondag overdag plaatsvindt, wor den we soms pas maandag ervan in kennis gesteld....Meestal horen we helemaal niks. Met de gedu peerden van dat weekeinde was het logisch dat ze de vernielingen pas op maandag constateerden, eerder gebruikten ze hun wagen niet. Maar omstanders hadden volgens ons best die baldadige groep kunnen waarnemen. Waar ze vandaan komen, laat ik in het midden. Verdachtmakingen of suggestieve uitlatingen zul je de politie niet horen maken. Ons is wel duidelijk dat de groep die bal dadig optreedt dit doet richting Noordelijke Dwarsweg. Daar is een bushalte waar veelvuldig ge bruik van gemaakt wordt. Vooral door jongeren die om half één de laatste bus pakken. We hebben regelmatig in burger gepost en slechts hij hoge uitzondering en kelen op vandalisme betrapt. Het lijtk wel alsof ze het ruiken dat wij in de buurt zijn, want dan gebeurt er niks. Dat mensen richting de discobar wijzen is niet terecht, want men moet maar bewijzen dat het discobarbezoekers betreft. Het komt ook voor als De Schuur gesloten is." 17 gevallen van vandalisme! Op onze vraag of vandalisme veel vuldig voorkomt op het industrie terrein wordt de computer inge schakeld. Een handig apparaat, waarvoor rubeling zelf program ma's schreef. Waarin de post Ze venhuizen uniek is t.o.v. andere posten. Nu kan hij met enkele drukken op de knop op het beeld scherm aflezen hoeveel keren er vernielzuchtig is opgetreden. Hij telt 17 meldingen van vandalisme in de omgeving van het industrie terrein. Ze variëren van het weg halen van een bord, ruiten die in gegooid zijn, vernielingen aan rui- tewissers een auto, een vracht wagen, een leeggespoten brand blusser, vernielde spiegels, nog enkele keren vernielde ruiten, lek gestoken banden en een vernie ling van een band van een aan hangwagen. Rammelaars aan een hek zijn in de kraag gevat. "Men treedt als groep op. Wil stoer zijn voor el kaar. Het is bewezen dat jongeren in de leeftijd van 14 tot 20 jaar in de groep baldadig optreden. Soms ontaard die baldadigheid in grenzeloze vernielzucht. Het is te betreuren dat de mensen die in de omgeving van het industrieterrein wonen, riooit melding maken van vernielzuchtige handelingen." Postcommandant Rubeling roept dan ook iedereen op verdachte feiten direct te melden (automati sche doorschakeling!). INBRAKEN Nu we toch op het postbureau zijn, informeren we gelijktijdig naar het aantal inbraken. "Die zijn dit jaar beduidend minder dan voorgaande jaren. We hebben ca. 9 inbraken in woningen gehad. Verder vonden er nogal wat in braken plaats in tuinhuisjes op het volkstuincomplex aan de Wolle- foppenweg. Een kerel uit Rotter dam, een 40-jarige drugsverslaaf de, is hier op heterdaad betrapt en gearresteerd. Hij bekende 23 der gelijke inbraken. Op dit moment telt Moerkapelle wel veel inbra ken. Ze vonden vooral plaats on der kerktijd op zondag. PARKEREN DORPSSTRAAT. Niet voor gemeentehuis op het plein!...maar erachter!!!! Omdat er de laatste maanden nog al flink bekeuringen zijn uitge deeld aan fout-parkeerders in de Dorpsstraat, die en de Dorpskrant niet goed gelezen hadden en bo vendien niet op de gewijzigde parkeersituatie die door verkeers borden is aangegeven letten, zijn we benieuwd naar het aantal be keuringen. De computer biedt uitkomst: "We surveilleren vanaf mei. Er zijn nu 130 processen verbaal uit geschreven. In het weekeinde is het op vrijdagavond en zaterdag niet rustiger geworden in de Dorpsstraat, maar de mensen heb ben de parkeerplaatsen ontdekt. De nieuwe achter het café, biedt ruime parkeermogelijkheid. Ook naast he tpostkantoor, voor de winkels in de B. Boerstraat en achter het gemeentehuis. Maar men is te beroerd om te lopen. Als men een pakje shag wil kopen gaat men met de auto tot vlak voor de winkel. Ik ben 18 jaar bij de rijkspolitie. In die jaaren is er aan die mentaliteit niets veran derd. Overigens geldt dit alleen voor dorpen. Gaat men naar Rot terdam dan gaat de auto in een parkeergarage en wandelt men de hele stad door, maar in een dorp zou men nog het liefste de winkels binnenrijden. Stel je voor, waar is het zo als in Zevenhuizen? Je gaat op de fiets je boodschap pen doen en laat ze voor een lut tel bedrag even later thuisbezor gen. Uniek toch zeker? Je zou ie dereen wel toe willen schreeu wen: laat die auto toch thuis, of parkeer hem netjes. Wat geeft het nou om wat te lopen? OOk de zondagse kerkgangers hebben moeite met het parkeren. Den ken dat er op zondag geen brand uit kan breken. Parkeren daar waar het verboden is, in parkeer vakken bij de brandweergarage die bestemd zijn voor brandweer lieden om snel weg te komen. Parkeren gerust op het plein voor het gemeentehus, terwijl dat ver boden is. Achter het gemeente huis is het parkeerterrein soms helemaal leeg, terwijl er in het dorp bijna geen doorkomen aan is....Graag wil ik nog eens ieder een nadrukkelijk wijzen op de rui me parkeergelegenheid achter het gemeentehuis...!!! Binnen afzienbare tijd wordt een aanvang gemaakt met de aanleq van een fietspad langs de (vanaf Moerkapelle) linkerkant van de Bredeweq Het nieuw aan te leggen fietspad begint bij de Ambachtstraat en sluit aan u? tietspad bij de kruising van de Bredeweg en de Beyerincklaan in Waddinxveen. Het gemeentebestuur van Moerkapelle is verantwoorde- ïjk voor de uitvoering, van dit al jaren in de pen zijnde plan, waarin financieel bijgedragen wordt door de gemeenten Waddinxveen en Het fietspad is eensdeels gepro jecteerd op Moerkapelles grond gebied en vervolgens op dat van Waddinxveen.Immers de Brede weg is een scheidslijn van drie plaatsen. Linkerzijde Moerkapel- le/Waddinxveen. Rechterzijde Ze venhuizen. In de begroting van de provincie is een bedrag van ca 3 miljoen voor de aanleg van dit fietspad gereserveerd. Dat bete kent dat de provinciale overheid voor 90% bijdraagt in de aanleg- kosten. De overige 10% worden via een verdeelsleutel, door Moer kapelle, Zevenhuizen en Wad dinxveen gedragen. De kruising Willem II, waarvoor de reconstructie gepland is, is een zaak tussen het hoogheemraad schap Schieland en de gemeen ten Zevenhuizen en Waddinx veen. De gemeentegrens met Moerkapelle ligt al veel eerder op de Bredeweg. In dit reconstructie plan voor deze kruising is wel re kening gehouden met de aanleg van het fietspad. Burgemeester A.W. Lips vertelt tijdens een ge sprek dat er op dit moment be sprekingen plaatsvinden met be woners van de Bredeweg over de grondverwerving. Allereerst wer den zij door de gemeente op de hoogte gesteld dat er gronden verworven moesten worden. Een dochteronderneming van de Grontmij, Houdringhe, doet deze voorbereiding. Een grondwer- vingstransactie zal niet met elke aan de linkerkant wonende grond eigenaar hoeven plaatsvinden, omdat voor de aanleg van het fietspad ook een gedeelte van de sloot gebruikt kan worden. Om dat dit een tocht is, die noodzake lijk is om de polderwaterhuishou ding op peil te houden en dit een eis is van het hoogheemraad schap, wordt deze niet gedempt. Bij sommige aanwonenden aan de Bredeweg komt het fietspad wat dichter lanqs hun woning, waardoor gedeeltelijke demping noodzakelijk is. De gemeente Moerkapelle hoopt dat spoedig overeenstemming wordt bereikt, zodat de aanleg in 1989, gelijktij dig met de reconstructie van de Bredeweg, door het hoogheem raadschap Schieland, kan plaats vinden. De Bredeweg heeft nl. een slechte fundering; is al zo oud als..„misschien wel de weg naar Kralingen. Heel lang geleden was de Brede weg misschiel wel een karrespoor dat naar Moordrecht leidde. Im mers vroeger voeren wegen van kerktoren naar kerktoren. Nadruk kelijk is door het gemeentebe stuur van Moerkapelle aan het hoogheemraadschap gevraagd om de reconstructie-werkzaam heden, gelijktijdig met de aanleg van het nieuwe fietspad, te reali seren. Burgemeester Lips denkt dat de uitvoering van de plannen in fases verloopt, omdat aanwo nenden, geen of zo weinig moge lijk hinder van de reconstructie werkzaamheden mogen onder vinden. Er moet altijd een moge lijkheid zijn om van of op het erf te komen, zeker bij de talrijke tuin bouwbedrijven, die deze Brede weg telt. De heer Lips stelt dat Moerkapelle verder geen stem heeft in de reconstructie van de Bredeweg. Het fietspad is echt een Moerkapelse aangelegen heid. "De aanleg van een fiets pad is al jaren een wens. Er wordt nogal snel gereden op de Brede weg, en fietsers zijn er niet zo vei lig. Er komen kinderen uit buiten wijken van Zevenhuizen en Wad dinxveen naar Moerkapelle. An dersom gaan er weer veel middel bare scholieren fietsend uit Moer kapelle richting Gouda en Wad dinxveen. Straks krijgen al die jongeren een veiliger route en een eigen weg." Op 10 december 1948 aanvaard de de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties de Universe le Verklaring van de Rechten van de Mens. De verklaring was een direct gevolg van de schok over het onmetelijke lijden in de Twee de Wereldoorlog. De verklaring zou dienen als richtlijn om een wereld te creëren waarin alle men sen gelijke rechten hebben. Dis criminatie op grond van ras. huids kleur, geslacht, taal, godsdienst maatschappelijke afkomst of poli tieke overtuiging mocht niet meer voorkomen. Dit is echter nog steeds ideaal. Duizenden mensen over de hele wereld worden nog steeds gevangen genomen, ge marteld of vermoord omdat zij voor de mensenrechten opko men. De veertigste verjaardag van de Universele verklaring is voor Am nesty International een reden spe ciale aandacht te schenken aan de verdedigers van de mensen rechten. Omdat zij het slachtoffer zijn van schendingen van de men senrechten. Een voorbeeld uit Tjechoslowa- kije: Jiri Wolf. Jiri Wolf. een 36-ja- rige chauffeur en ondertekenaar van het onofficiële mensenrech- tendocument Charta 77. werd op 17 mei 1983 gearresteerd. Hij werd beschuldigd van het geven van inlichtingen over de gevange nisomstandigheden in Tjecoslo- wakije aan de Oostenrijkse am bassade in Praag. Later werd de beschuldiging toegevoegd dat hij had geprobeerd een onafhanke lijke vakbond te stichten. Hij had al eerder drie jaar in de gevange nis gezeten op grond van ver meende anti-socialistische en anti Partij geschriften. Vele malen zat hij in eenzame opsluiting. Nu zit hij een straf uit van zes jaar Jiri Wolf heeft meerdere verhalen en autobiografische teksten geschre ven. De autoriteiten hebben een aantal van zijn werken in beslag genomen. Amnesty International be schouwt Jiri Wolf als gewetensge vangene. omdat hij werd gevan gen genomen wegens zijn acm i- teiten als schrijver en als strijder voor de mensenrechten.

Dorpskrant | 1988 | | pagina 12