Zevenhuizenaar kandidaat voor het Europees Parlement! Telefoon 01793-1424 De afdeling Zevenhuizen van de WD heeft Christiaan Laffrée als kandidaat voorgedragen voor het Europees Parlement. Nooit eerder heeft de WD van Zevenhuizen dit gedaan. Vanwege het unieke karakter leek ons een nadere kennismaking met de kandidaat zeker op zijn plaats. UW V.W. EN AUDI-SPECIALIST •keuze uit alle typen; ook Audi en V.W. passat NU: V.W. JETTA met 1600,- EXTRA KORTING!! GARAGE A. VOSKUILEN ZN. Wie krijgt er dit jaar een cadeau uit de 3e wereld Eerste aanzet nieuw glastuincomplex ii E k kwam hij in aanraking met de enorme kostenstijgingen in de ge zondheidszorg, waarover hij zich grote zorgen maakte. De oorzaak daarvan is volgens hem vooral te vinden in het te grote vertrouwen in overheidsbemoeienis en in re gelgeving, waardoor aan de men sen, die uiteindelijk het werk moe ten doen en er het meest verstand van hebben veel verantwoordelijk heid werd ontnomen, terwijl juist daar de creativiteit ook als het gaat om kostenbesparingen ge zocht moet worden. Wat dat be treft is hij dan ook een voorstan der van het Dekker-plan, omdat daarin de maatschappelijke groe peringen weer verantwoordelijk worden gemaakt voor de gezond heidszorg. Over de wijze waarop thans nog bezuigingen plaatsvinden, de ac ties van de specialisten, daarover wijden wij hier nu niet uit. Mis schien doet Laffréé dat wel tijdens de VVD-bijeenkomst op 24 no vember a.s. in café De Roer domp. Onlangs hield hij op het Seminar Opinion Leaders Euro pe. op uitnodiging van VVD voor zitter Ginjaar een lezing over de nederlandse gezondheidszorg in Europees perspectief. Veel is nog onzeker, maar dat er veranderin gen zullen plaatsvinden is onver mijdelijk. De prijzen voor genees middelen noemden wij al, maar hoe staat het met de consument? Worden de mogelijkheden om zorg in het buitenland te krijgen ook groter, wordt het ziekenhui zen toegestaan ten dele commer cieel te gaan werken en hoe zullen de verzekeraars daarop inspelen? Wie is Laffrée en wat beweeeat hem? In een rondschrijven van de plaat selijke VVD-afdeling wordt Laf frée voorgesteld als een all round man, in staat om onderwerpen in brede sociaal-economische con text te plaatsen. Een citaat: "Sociale zaken, volksgezondheid en milieu vormen onderwerpen, die de komende jaren in toene mende mate onze aandacht zul len vragen. Een goed liberaal ant woord daarop is nodig. Eerste voorwaarde daarvoor is: goede kandidaten, die de materie ken nen er) in hun juiste liberale con text weten te plaatsen. Zo'n kan didaat is Christiaan Laffrée." Ein de citaat. Zijn kandidaatstelling kwam min of meer als bij toeval tot stand. "Zeg, zou Christiaan geen zin heb ben om kandidaat te staan voor het Europees Parlement" vroeg een WD-vriendin aan zijn vrouw Maria! De vraag had succes. "Ik heb alles combinerend, al langer de behoefte om me politiek ver der te ontplooien. Ik heb de nodi ge ervaring opgedaan in bestuur lijke functies en ik denk dat ik best wel wat te vertellen heb" lacht de Zevenhuizense kandidaat voor het Europees Parlement. "Me be perkend tot de twee vacante ze tels, verwacht ik dat een land- bouwkandidaat op zich goede kansen maakt de plaats van Hen drik-Jan Louwes in te nemen. Landbouw is van oudsher immers een Europese aangelegenheid. De vraag is echter of de boeren daar nu nog wel zo mee zijn ge diend en of zij niet meer gebaat zijn met een vertegenwoordiger, die vooral oog heeft voor de mili euproblematiek, waarmee zij wor den geconfronteerd, en in toene mende mate mee geconfronteerd zullen worden. Het klinkt mis schien vreemd, maar het milieu vraagstuk is in belangrijke mate een economische probleem, ook voor de boeren. Wij praten wel over een mestoverschot, maar dat is mondiaal zeker niet het geval. Het probleem is veelmeer dat op een aantal plaatsen, ook binnen Nederland, er een te grote concen tratie van mest is. De Brabantse boer en diens college hier bijvoor beeld in Zevenhuizen zouden er C/lristiaan Laffrée is directeur van de Landelijke Huisartsen Ve reniging LHV. Hij is 40 jaar, ge huwd en vader van drie kinderen. Als vrijzinnig Hervormd meele vend, ook bestuurslid van de plaat selijke Vereniging van Vrijzinnig Hervormden. In 1967 behaalde hij het Gym nasium A diploma en studeerde vervolgens töi 1<970 sociologie aan de Rijksuniversiteit te Leiden. Na zijn kandidaatsexamen ver volgde hij zijn studie aan de Rijks universiteit te Utrecht waar hij in 1972 afstudeerde in de sociale filosofie met als bijvak historische sociologie over de Europese een wording! Dat hij al vroeg oog had voor za ken buiten de landsgrenzen be wijst ook zijn bestuurslidmaat schap van de Studentenvereni ging Internationale betrekkingen in Leiden. Het is dan ook niet ver wonderlijk dat Christiaan Laffrée een zetel in het Europees Parle ment ambieert, al is de kans daar op slechts gering, omdat er bij de aanstaande verkiezingen vermoe delijk maar twee zetels beschik baar zijn voor nieuwkomers, er van uit gaande dat tenminste drie van de huidige VVD-Europarle- mentariërs zich opnieuw verkies baar stellen. Op 3 december maakt de Kamer centrale Leiden in ieder geval zijn kandidatenlijst op. Dit artikel heeft een nadere ken nismaking met hem tot doel, zijn ideeën, hetgeen hij denkt te berei ken in het toekomstige Europa, waarvoor het jaar 1992 zo belang rijk is, omdat dan de grenzen tussen de twaalf lidstaten weg vallen en die ene interne markt een feit zal zijn. Dit feit zal zijn uitwerking op het alledaagse le ven van de burger niet missen. In vogelvlucht noemt hij een aantal onderwerpen: de BTW-belasting, die verder omlaag zal moeten, verdere verlaging van de inkom stenbelasting, harmonisatie van de stelsels van sociale zekerheid, de prijs van de geneesmiddelen, de criminaliteitsbestrijding: zal er in Nederland ook een identifica tieplicht komen? Dit en nog veel meer vormt on derwerp van gesprek....Idealen, die moeten worden nagestreefd, oplossingen, die moeten worden gevonden voor problemen zoals het milieuvraagstuk. Het zou voor uitgrijpen zijn om met de politiek in huis te vallen zonder eerst iets over.drs." Laffrée's (politieke) loop baan te vertellen. In 1975 werd hij lid van de WD. Woonachtig in Voorburg werd hij dusdanig door de politiek gegre pen, dat hij veel politieke evene menten van zijn partij bijwoonde en dan val je wel op In 1978 werd Voorburg verruild voor Zevenhuizen. Reden: gezins uitbreiding. Daar werd hun doch ter Claartje geboren. De politiek raakte wat meer op de achter grond, de twee zoons en dochter vroegen alle aandacht. Toch werd Laffrée in datzelfde jaar ge vraagd voor de partijcommissie Sociale Zaken, waarbij zich in 1980 nog het lidmaatschap voeg de van de commissie Welzijn en Volksgezondheid van zijn partij. Als lid van de Ziekenfondsraad beide mee gediend zijn als de mest uit Brabant voor een gedeel te naar ons toe werd gebracht. Maar nu is de prijs daarvoor nog te hoog. Laat staan dat wij onze menst zouden exporteren naar de landen waar de grondstoffen voor het krachtvoer vandaan komen. Vanwaar de interesse in het mi lieu, zo vragen wij ons af? "Heel simpel" zo luidt zijn ant woord. "De beste garantie voor een goede gezondheid ligt in goe de voeding, een gezond milieu, goede arbeidsomstandigheden enz. Dat heeft de geschiedenis ons wel geleerd. Veel is bereikt, vooromen moet worden dat onze welvaart zich niet tegen ons en onze kinderen gaat keren. Ik ben niet somber, ik geloof in de creati viteit van mensen. De politiek moet de voorwaarden scheppen dat de mensen, de ondernemin gen, gestimuleerd worden om mi lieuvriendelijker te produceren. Over de gezondszorg praten wij nog wat verder. Laffrée verwacht geen grote toestroom van artsen uit het buitenland naar Neder land. Sinds 1978 bestaat die mo gelijkheid er al. Wel lopen wij in ons land het risico goede pas af gestudeerden te verliezen aan het buitenland als daar de arbeids voorwaarden gunstiger zijn dan in ons land. Europa moet een veel belangrijker stimulerende rol gaan vervullen op het gebied van epidemiebestrijding bijvoor beeld AIDS, wetenschappelijk on derzoek naar ernstige ziekten, zo als kanker, multiple sclerose co ördineren en entameren, oplei dingseisen uniformeren. Dankzij Europa hebben wij nu een twee jarige beroepsopleiding voor huis artsen gekregen, die iedere afge studeerde arts moet volgen wil hij huisarts worden. Persoonlijke ge motiveerdheid paart hij aan poli tieke betrokkenheid. Politiek, ver- keizing, het heeft iets van een wedloop, een stoelendans, Chris tiaan Laffrée doet daaraan graag mee. Mocht de VVD hem straks inderdaad kandidaat stellen, dan bestaat de kans dat hij in 1989 in het Europees Parlement wordt gekozen en daar zal meemaken waar hij in 1972 een scriptie over schreef: de Europese eenwording Zo niet dan blijft hij directeur van de Landelijke Huisartsen Vereni ging, en met veel plezier! GEBRUIKTE WAGENS: - .Mazda 323, autom., 1985, 3 d. - Mazda 323, autom., 1985, 5 d. - Opel Kadet 1.3 S sedan, 1986, 4 d. - Ford Sierra, 1985, 3 d. - Nissan Sherry 1.3. DX, 1983 - Mercedes 200 D., 1985 - Ford Escort 1100 - Ford Escort 1300 - Mitsubishi Galant 1984 Deze tekst staat op een folder van de S.O.S. Wereldhandel. Samen met de Novib geeft S.O.S. We reldhandel een catalogus uit met tal van artikelen van coöperaties uit o.a. India, Indonesië, de Filip pijnen, Mexico, Kenya etc. Met de decembermaand in aantocht vindt u altijd wel een of meerdere originele geschenken. Zo'n catalo gus kunt u aanvragen bij: Novib catalogus, Antwoordnr. 1304, 2501 WB Den Haag. Ook zijn er exemplaren te koop bij 'Natuur- luck', Zuidplasweg 22, Zevenhui zen: geopend di t/m za 9-17 uur. De kleinere uitgave is gratis be schikbaar. Artikelen kunnen be steld worden d.m.v. de bestelkaart in de catalogus of d.m.v. de be- stellijst in de winkel. Op de novib- kalender (26x60 cm) krijgt u bij be stellen via de winkel 10% korting. In Moerkapelle kunt u terecht bij: M. Klimpers, Raadhuisstr. 69, tel. 2596 (ma. 13-17 uur, vrij 19- 21 uur of na afspraak). Begin de cember kunnen de bestelde arti kelen dan afgehaald worden. Heeft u nog vragen/opmerkingen Bel dan: Riet Peddemors, 01802- 3497. Als je hobby je lief is... vrijwilligers, niet te betalen de gaanden (afscheid) van je hobby je beroep maken een bijzonder beroep een opmerkelijke gebeurtenis een te vieren jubileum Bovenstaande kreten zouden als opschrift boven een artikel kun nen staan waarvan u. of iemand op wie het van toepassing is, ons vertelt. Bel eens: redactie: tel. 01802-1653, U belt....wij noteren DANK Uü! Moerkapelle - Burgemeester A. W. Lips van Moerkapelle mocht de eerste aanzet geven tot de aanleg van het nieuwe glastuinbouwcompiex van 42 ha aan de Bredeweg. Hij deed dat vanuit een graafmachine, terwijl Wad- dinxveens burgemeester C.M. v.d. Linden, bijgestaan de de heren De Mik en Heling van de coöp. veiling Gouda, gezamenlijk de schop hanteerden. Dit gebeuren vond vrijdagmorgen plaats. Tijdens een officieel samenzijn hieropvolgend, ind orpshuis Op Moer, was burgemeester A.W. Lips één van de sprekers die in groten getale opgekomen geno digden het verloop van de gang van zaken om tot grondverkoop met de eigenaar en schadeloos stelling van de pacht te komen, de revue liet passeren. "Op 11 febr. was er in café De Roerdomp in Ze venhuizen een eerste gesprek en nu in november van hetzelfde jaar kan er al met de aanleg begonnen worden." Spreker noemde daar bij de naam van de heer A. veer man, dankzij wie de grondverwer ving tot stand kwam. Bovendien sprak hij zijn blijdschap en be wondering erover uit dat de pach ten van de Hasselthoeve, waartoe het land behoorde, waarop het glastuinbouwcompiex gereali seerd wordt, in Groningen op nieuw kan beginnen. Het complex wordt ontwikkeld door de Stichting Tuinbouwontwikkeling "Waddinxveen-Moerkapelle". In het I verleden heeft veiling "Gouda en Om streken" zelf een aantal glastuinbouw gebieden ontwikkeld nl. "Tuinbouw- weg" plm. 20 ha, "Abr. Kroesweg"plm 40 ha. "v. Dortkroonweg' plm. 80 ha Deze complexen liggen in de gemeen te Waddinxveen. In de gemeente Ze venhuizen is het complex "Oogstpad ontwikkeld van plm. 25 ha. Het be- I stuur heeft voor het complex "Hasselt I hoeve" een stichting in het leven ge roepen die de ontwikkeling ter hand I neemt. Het bestuur wordt bijgestaan I door enkele adviserende leden, deze I zijn de heer A.W. Lips en Cvd Linden De 'Hasselthoeve' is aangekocht I door de Fam. v. Hasselt die de hoeve I al meer dan 50 jaar in eigendom had. I De pachter van de hoeve is de fam I A.A. v. Velde. De totale oppervlakte I bedraagt 42 ha. De fam. v. Velde gaat I zich vestigen op een veebedrijf in de I buurt van Middelstum. Groningen waar zij zich zal leggen o.m. o phet I fokken van gebruikvee. Dit bedrijf heeft plm. een oppervlakte van 60 ha. Uiteraard is er veel en lang onderhan deld, dat zowel eigenaar, pachter als de Sticht ing tot volle tevredenhen akkoord konden gaan met de eigen domswisseling.

Dorpskrant | 1988 | | pagina 14