ZV&4 CONTACTLENZEN? ©yisw® mm Beste fotovriend(in), Aktiedatum: 10-10-'88 t/m 10-12-'88 laat nu een wenskaart maken van Uw mooiste kleinbeeldnegatief voor de unieke prijs van slechts Fotograferen met: Brandweer wedstrijden FOTO'S Bloemsierkunst René ^msieRkuns »rene" voor de enorme belangstelling en de leuke reacties! BLOEMSIERKUNST "RENÉ" nu ook het groene hart van Moerkapelle! Dorpsstraat 18-20 - Tel. 01892-17157 - Bleiswijk Dorpsstraat 38 - Tel. 01793-1275 - Moerkapelle Briljanf-Prinr minimaal 10 stuks incl. enveloppen SIG. MAG. P.J. HEIJ Dorpsstraat 62 - Zfiv.entluJZÊO.-Jêl 01802.-1 288 in de Dorpskrant! aanwinst voor Moerkapelse Dorpsstraat! Politieberichten Geslaagde tentoon stelling ^Bloemaierkunat 1vS^o/J Een bescheiden vraag die vluchtelin gen zelf niet kunnen stellen. Ze moes ten wel. Weg uit hun land waar ze hun leven niet meer zeker waren. Omdat ze iid waren van een vakbond, of van een kritische politieke partij. Omdat hun godsdienst niet was toegestaan. Omdat ze hun mond hebben openge daan om te protesteren tegen onrecht. Ze zijn gevlucht uit angst om nog eens opgepakt en gevangen gezet te wor den, angst dat hun kinderen de volgen de slachtoffers zullen zijn. Daarom komen ze naar Nederland. Althans een heel klein deel van de vele miljoe nen vluchtelingen. Hier moet ruimte voor hen zijn. OM tot rust te komen. Om zonder angst veilig te kunnen be staan. Inderdaad, mogen ze even? Vluchtelingen Werk Vluchtelingen Werk zet zich in voor een rechtvaardig toelatingsbeleid in Nederland en helpt vluchtelingen op weg in de Nederlandse samenleving. Het toelatingsbeleid voor individuele vluchtelingen en asielzoekers is de laatste jaren verscherpt. Het resultaat is dat in 1987 nog maar 8% van de asielzoekers in Nederland is toegela ten. Gelet op het grote aantal vluchte lingen in de wereld, bijna 13.000.000, heeft Nederland maar heel weinig vluchtelingen binnen zijn grenzen: 15.000. Geen reden voor paniekreac ties, vindt Vluchtelingen Werk. Wie is vluchteling Vluchtelingen Werk zet zich in de eer ste plaats in voor mensen die volgens het vluchtelingenverdrag van Genève van 1951 als vluchteling worden be schouwd en daarom recht hebben op bescherming, te weten: "iedereen die gegronde vrees heeft voor vervolging in zijn land van oorsprong op grond KLEURENFÖTO'S OP MOOK MOMENTEN INJEimNMNJIBH) DATERKOWCA IN JE CAMERA ZIT. Konica van ras, godsdienst, nationaliteit, poli- tieke overtuiging of het behoren tot een bepaalde sociale groep." Dit betekent niet dat mensen die om andere redenen naar Nederland ko men zomaar als 'profiteurs' kunnen worden veroordeeld. Velen zijn, voor al in Derde Wereldlanden, op drift ge raakt als gevolg van oorlog en armoe de. En steeds duidelijker wordt de samenhang tussen het vluchtelingen vraagstuk, schending van de mensen rechten, oorlog en armoede in de Derde Wereld. Een plek om te leven De Nederlandse regering draagt zorg voor de huisvesting van vluchtelingen en verstrekt een uitkering, zodat ze in hun onderhoud kunnen voorzien. De uitkering bedraagt 100,- per week. Vluchtelingen zoeken meer dan al leen een dak boven hun hoofd en een gevulde maag. Om te leven in een vreemd land moetje veel leren, kom je veel nieuwe situaties tegen. De vrijwil ligers van Vluchtelingen Werk, die in hun eigen woonplaats met vluchtelin genwerken, helpen daarbij. Ze zorgen voor de nodige rechtsbescherming en juridische bijstand. Zij gaan mee naar allerlei instanties om de vaak onbe grijpelijke papierboel te regelen. Ze gaan mee als mensen medisch onder zocht moeten worden. Ze helpen bij het inrichten van een huis en bij het boodschappen doen. Ze zorgen er voor dat de vluchtelingen een cursus nederlands kunnen volgen, en dat ze kennis kunnen maken met de Neder landse samenleving. Vluchtelingen Werk helpt de vluch telingen om in Nederland een plek te vinden waar zij zich thuis kunnen voe len, waar ze kunnen leven. 27 oktober jl. werd er een avond ge houden in basisschool De Eendragt in Zevenhuizen met als thema "de Vluch teling". Er was veel belangstelling. De avond was georganiseerd door Am nesty International, Vluchtelingen werk en De Zeven Muzen. Wilt u meer weten, dan kunt u iemand van vluch telingenwerk bellen: 01802-1751 - 1952 - 3497 of 1818. Tijdens regionale brandweerwed strijden te Bodegraven is de ploeg van de vrijwillige brandweer van Moerkapelle 4e geworden! 12,7 x 17,8 is het formaat van de foto's die gratis afgehaald kunnen worden, direct na het uitkomen van de Dorpskrant. Wie het eerst komt, krijgt de foto gratis. Bijbestellen kan ook ad 7,50 per foto. Dankzij een vernieuwd uiterlijk is het pand waarin bloemsierkunst rené in de Moerkapelse Dorpsstraat zich gevestigd heeft, een trekpleister, blikvanger en aanwinst in deze winkelomgeving. 4 November werd deze winkel, die voorheen als woonhuis dienst deed van het echtpaar De Graaff, officieel in gebruik genomen. Onder de luifel staan elke dag de aanbiedingen, terwijl binnen een bloemenzee, dusdanig creatief op gesteld staat, dat hier het oog ge streeld wordt. Een uitgelezen sor tering boeketten, maar ook kleine bloemstukjes, kleine en grote planten, hang- of bloeiende plan ten, kunstzinnig opgemaakte bak jes: er is echt voor elk wat wils. OOk voor ieders portemonnee. Voor een klein bedrag heeft men al een aardige bloemrijke attentie. Vooral op het gebied van geboor tecadeautjes en attenties is René uitermate gesorteerd. Voor een paar gulden kan men een ander al blij maken...! Sinds een viertal jaren geniet Bloemsierkunst René al grote be kendheid in Moerkapelle, doch was aan de Julianastraat wat uit het zicht. Thans is Bloemsier kunst René in beeld! Iedereen die door de Dorpsstraat gaat, wordt aan het boeketje, voor hem of haar die men blij wil maken, her innerd. Ook een plantenbakje op I laten maken, iets thuis laten bezorl gen, tot zelfs over de landsgren-] zen, behoort tot de 'bloemrijke' mogelijkheden van deze winkel, waarin Liesbeth de Graaf descep-1 ter zwaait. René doet dat in de bloemenzaak in Bleiswijk, die e- veneens zijn naam draagt. Hij zorgt elke dag voor nieuwe bloe men en planten van de veiling in Bleiswijk, zodat er steeds een ver se voorraad is, en een grote sorte-1 ring. Juist dat is het wat een bloe men- en plantenzaak aantrekke lijk maakt. Het evenr ondneuzen en bovendien ontdekken dat je voor een luttel bedrag je venster bank er weer fleurig uit kunt laten zien, hoort daar ook bij. Moerka- pellenaren die nu op bezoek gaan doen dat vast niet meer met lege handen terwijl 'iets' vieren ookver j gezeld gaat van bloemen: ze ho- ren bij mensen Proficiat René en Liesbeth! De contactlens-specialist van Dijkshoorn vertelt u graag alles over verschillende eigenschappen van harde- en zachte- contactlenzen, over het gebruik van vloeistoffen en het onderhoud. f Dijkshoorn heeft I nog 'ouderwets voor u VAN HOREN EN ZIEN DE BESTE... Schiedam, St Liduinastraat 1tel 010 - 26 76 49 Schiedam, Hof van Spaiand 5. tel 010 70 Rotterdam, Vierambachtsstraat 73. tel 010- 77.25 45 Maaaslui», Noordviiet 25. tel 01899 Zevenhuizen, Burg. Boerstraat 2. tel 01802 - 3060 17 30 1 22 88 Moerkapelle - Diefstal fiets: Bij het bushokje aan het Noordeinde werd een zwarte damesfiets ont vreemd (Gazelle), voorzien van postcode. Vals bankbiljet: Op de Rabo bank trachtte een inwoonster van Moerkapelle te goeder trouw een bankbiljet van 100,- in te wisse len. Het bankpersoneel zag bij controle dat het een vals honderd je was en schakelde de politie in. Aanrijding: Op woensdag 9 nov. vond op de Herenweg nabij de Jhr. vd Weistraat een aanrijding plaats tussen 2 inwoners van Moerkapelle. De bestuurder van een personenauto die over de Herenweg reed verleende geenv rije doorgang aan de bestuurster van een personenauto die vanaf de vd Weistraat kwam. Er deden zich geen persoonlijke ongeluk ken voor. Verloren: bastaard labrador, roepnaam Lex: 5 sleutels aan Re- hoboth hanger. Gevonden: ring met twee steen tjes: 2 sleutels aan Heineken fles- opener. BROMFIETSERS OPGEPAST: Het fietspad van het Klaverkamp naar het bejaardenhuis is weer geopend. Bij een nieuwe situatie wordt van de politie nogal eens verwacht dat men waarschuwend op zal treden. De politie is echter van mening dat door alle gebeur tenissen dit jaar het bij IEDER EEN bekend is dat men dat fiets pad niet met een bromfiets mag berijden. De politie zal iedere over treding dan ook direct met een bekeuring afdoen. Men is gewaar schuwd!!! natuur- en vogelwacht Rotta Zevenhuizen - Veel leden hebben het al ontdekt: in de bibliotheek is momenteel een tentoonstellingje zien van en over het werk van oe Natuur- en Vogelwacht Rotta. De ze tentoonstelling is eind oktober in de bibliotheek ingericht, en zaj in ieder geval nog blijven staan t/m eind november. M.b.v. mooie panelen, posters, een foldertate en natuurlijke materialen is een duidelijk beeld verkregen van u® deze vereniging doet. Rotta om- vat het werkgebied in de gemeen ten Bleiswijk, Bergschenhoek. Berkel Rodenrijs. Moerkapeue en Zevenhuizen, maar de taj#» gaat veel verder: er zijn zelfs lede uit Rotterdam! De verenigingP™ beert een goed beheer van tlo en fauna te bevorderen en evt verbeteren. Dit doel trachten ai bereiken door o.a. wandelingetl recreatie- en natuurgebieden organiseren en zich in te ze voor vogelbescherming. Ook gen zij diverse typen nestkas op (voorbeelden op tentoon/,, ling te zien) en houden )aarl' een roofVogeltelling. Natuur- Vogelwacht Rotta hoopt me ze tentoonstelling iedereen m bekend te maken met hun Vorige maand hielden zij de de tentoonstelling in de bi hteek Bleiswijk. waar de respo* al erg groot was. De bibhothe^ 1 Zevenhuizen steunt dit mi van harte, en hoopt ini je komst meer van dergelijke toonstellingen te kunnen o 9 seren. Komt nog even kijk het nog kan!

Dorpskrant | 1988 | | pagina 6