GRATIS BOTERLETTERS Waardebonnen Leuke Kadotips A Rvemmer LH Plattelandsvrouwen Moerkapelle unicef t/m 5 dec. verstrekken wij Bij aankoop v.a. 30,- Speculaaspop Bij aankoop v.a. 50,- Boter-amandelstaaf Bij aankoop v.a. 100,- Boter-amandelletter Portemonnaies Rijbewijs-etuis Tassen Paraplu's Broekriemen Modelaarzen Vachtlaarzen Heren schoenen Dames pumps Pantoffels Muilen Kerkweg-Oost 177 - Waddinxveen Telefoon 01828-12012 Rampenoefening in Moerkapelle Weekprogramma De Bonkelaar, Waddinxveen WOENSDAG 16 NOVEMBER: intcrcnril RIJKSMUSEUM AMSTERDAM C. HOUWELING Openbaarheid van bestuur Notitie Andersta ligen in het basis onderwijs GROET EEN VRIND en HELP EEN KIND- Woensdagavond rond zeven uur kwam in brandweergarages in de regio het bericht binnen dat er in Moerkapelle een grote rampenoefening gehouden zou worden. Het gegeven was dat de brandweer van Moer kapelle een ramp aan het bestrijden was en assistentie nodig had. Hun eigen brandweerlieden wa- rendoor de dampen bewusteloos geraakt en lagen vlak achter een leegstromende tankwagen. IN het gebouw van de fa. Bakker, dat bij de ramp in brand gevlogen was, waarbij gewonden, was een enor me rookontwikkeling. Verder wa ren er twee branden op het buiten terrein en overal lagen gewonde personen. Hun gekreun klonk angstaanjagend. De situatie zo rond half acht, acht uur was: een hele rij brandweerwagens op het 09.30-12.00 uur: Taalles vluchtelingen en B.E. mannen 13.30-16.00 uur: Muziekinstrumenten maken 6-12 jr. 15.30-17.00 en 19.00-21.00 uur: Scholiereninloop 15.30-17.00 uur: Handenarbeid 6-8 jr. 18.30-20.00 uur: Marionetten 9-12 jr. 19.00-21.00 uur: Aerobic. DONDERDAG 17 NOVEMBER: 09.30-11.30 uur: B.E. vrouwen en Peuteropvang 16.00-17.00 uur: Kookproject 6-8 jr. 16.00-17.00 uur: Zelfverdediging meiden 20.30-22.30 uur: Clownerie 20.00-22.30 uur: Tekenen/schilderen 20.00-23.30 uur: K.J.C. VRIJDAG 18 NOVEMBER: 09.30-12.00 uur: Taalles vluchtelingen 10.00-12.30 uur: tekenen/schilderen 15.00-17.30 uur: Scholiereninloop 19.30-22.30 uur: Inloop Baken ZONDAG 20 NOVEMBER: 11.00-17.30 yuur: Inloop minderheden MAANDAG 21 NOVEMBER: 16.00-20.00 uur: ballet 18.30-21.00 uur: B.E. mannen 20.00-22.30 uur: Maskerade DINSDAG 22 NOVEMBER: 09.00-11.30 uur: Naailes buiten! vrouwen/peuteropvang. 16.00-17.30 uur: werken met hout 9-12 jr. 16.0021.00 uur: Ballet 19.00-21.00 uur: B.E. mannen 20.00-22.30 uur: darten. WOENSDAG 23 NOVEMBER: 09.30-12.00 uur: Taalles vluchtelingen en B.E. mannen 13.30-16.00 uur: Sprookjes project 6-12 jr. 15.00-17.00 uur: Handenarbeid 6-8 jr. 15.00-17.00 en 19.00-21.30 uur: Scholiereninloop 18.30-20.00 uur: Marionetten 19.00-21.00 uur: Aerobic Norodeinde. OM even na acht uur... toen het sein van de start van de oefening geklonken had, was er nog weinig actie....De red ders van de plaatselijke Rode Kruiscolonne, hadden weinig om handen...Wachtten en wachtten maar....De brandweerlieden die de oefening uit moesten voeren, letten nauwelijks op de bewuste loze brandweerlieden en pakten de vuurhaarden aan...maar moes ten eerst, erg ver, weg, vanwege de suggestieve vergiftiging van bluswater, water halen. Het redden van de gewonden was in plaats van eerste hulp: laatste hulp....Gelukkig waren de weers omstandigheden uitermate goed, zodat alle 'slachtoffers' na afloop geen schade hadden opgelopen, hooguit wat spierpijn van het uren lang in dezelfde houding zitten of liggen....Het was de eerste ram penoefening 'nieuwe stijl', die vori ge week woensdagavond in Moer kapelle gehouden werd. Moerka pelle is gekozen vanwege de uit stekende ligging: makkelijk bereik baar, een industrieterrein met di- vere ontsluitingsmogelijkheden en gebouwen die door bedrijven beschikbaar gesteld werden. In de Dorpskrant van vorige week werd reeds mededelingen gedaan over de rampenoefening. Het perso neel (vrijwilligers) van de bij de Regionale Brandweer Midden Holland aangesloten brandweer corpsen, is voor rampenoefenin gen opgeleid en bracht deze ken nis in de praktijk in een grootscha lige samenwerkingsoefening met het corps Mobiele colonnes, het Rode Kruis, de basisgezondheids diensten en de politie. Een groot deel van de oefening wérd voorbereid door de Moer- kapelse brandweer i.s.m. gemeen tewerken. De meest uitgebreide Intercard kollektie ligt bij ons ter inzage. Moderne aquarellisten, maar ook oude meesters als Rembrandt, Spohler en... natuurlijk Anton Pieck. Bestel vooral tijdig, uw keuze is dan 't grootst. drukkerij elgersma dorpsstraat 62a zevenhuizen 01802-2289 m Moerkapelle - De afdeling Moerkapelle van de Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen houdt op woens dag 16 november (vandaag) haar maandelijkse bijeen komst in dorpshuis "Op Moer". Aanvang 20.00 uur. Medewerking wordt verleend door dhr. M. v.d. Bij! met als onderwerp: "een avondje herbarium". Donderdag 10 november gaat de afdeling een bezoek brengen aan het Rijksmuseum te Amsterdam. Vertrek 8.30 uur van het Raadhuisplein. MET SPOED GEVRAAGD: fulltime medewerker (s) voor Gerbera-kwekerij Leeftijd ca. 18 jaar - ervaring gewenst Bredeweg 52 - Zevenhuizen Tel. 01793-1558 INGEZONDEN: Naar aanleding van de besluit vorming door het college van bur gemeester en wethouders van de gemeente Moerkapelle, met be trekking tot de aanwijzing van het pand aan de Klaproosstraat num mer 5 als opvanghuis voor asiel zoekenden, is door omwonenden een aantal bezwaarschriften inge diend. Samenvattend komt de klacht hierop neer dat de gemeen te bij de besluitvorming niet de noodzakelijke zorgvuldigheid in acht genomen heeft, immers om wonenden zijn hierbij noch be trokken, noch zijn zij op enige wijze geïnformeerd. Alleen heb ben de aanwijzing van het pand aan de Klaproosstraat moeten ver nemen uit een krant. Bij een aan tal omwonenden is de indruk ont staan dat zij bewust buiten de informatieverstrekking c.q. be sluitvorming gehouden zijn. Ge bleken is dat anderen wèl op de hoogte waren. Zo is het vrijwilli gerswerk met betrekking tot de asielzoekenden al in volle gang. Naar aanleiding van de ingedien de bezwaarschriften zijn de omwo nenden uitgenodigd tot het deel nemen aan een informatieavond op 10 november j! in het gemeen tehuis te Moerkapelle. Ook omwo nenden gaven aan de uitnodiging gehoor in de verwachting dat de gemeente haar verzuim in de in formatieverstrekking zou trach ten te herstellen en duidelijkheid zou scheppen in deze kwestie. De avond verliep echter teleurstel lend. Na een kort welkomstwoord door burgemeester Lips werd de voorzittershamer overgedragen aan wethouder mevrouw Van der Feltz. Mevrouw van der Feltz werd bijgestaan door een twee-tal dames van de Stichting Vluchte lingenwerk Waddinxveen e.o. De door een ieder verwachte verhel derende inleiding van mevrouw Van der Feltz bleef uit. Zij gaf di rect de gelegenheid tot vragen stellen. Het behoeft geen betoog dat het de taak van een voorzitter is om een vergadering te leiden. Door de ontbrekende inleiding was de vergadering gedoemd te mislukken, immers iedere lijn in de bijeenkomst ontbrak. Dit werd nog versterkt door de wijze van beantwoording van de gestelde vragen door de wethouder en de dames uit Waddinxveen. Recht streekse antwoorden ontbraken. De dames moesten er meermalen aan herinnerd worden dat afge dwaald werd en dat derhalve de vragen niet beantwoord werden. De dames maakten zich schuldig aan het geven van niet ter zake doende toelichtingen. Zo dwaal den de dames van het Vluchtelin genwerk regelmatig af naar het vluchtelingenbeleid in het alge meen en hun persoonlijke poli- Het college van B. en W. te Wad dinxveen heeft in de vergadering van 121 okt. jl. de notitie "Anders taligen in het basisonderwijs" voorlopig vastgesteld. In deze no titie wordt ingegaan op de opvang van anderstalige leerlingen op de Waddinxveense basisscholen. De gemeente stelt voor de uitvoering van de notitie 30.000,- beschik baar. Het feit dat gemiddeld 13% van de leerlingen op de openba re basisscholen anderstalig is, en zelfs 40% van de leerlingen in sommige klassegroepen, vormde voor de gemeente aanleiding tot het schrijven van deze notitie. Het hoge percentage anderstalige leerlingen werkt nadelig op het le ren van de Nederlandse taal, het geen de andere schoolprestaties mede bepaèlt. Bovendien is als ge volg daarvan de culturele integra tie op de Waddinxveense basis scholen niet optimaal. De gemeen te Waddinxveen legt in haar noti tie m.n. de nadruk op de kwaliteit van het basisonderwijs. Dat bete kent intensief werken met die kin deren die moeite hebben met de N3derlandse taal, het geven van goede voorlichting, het stellen van duidelijke gedragsregels en het kweken van een goed school klimaat. Tevens zal er een overleg gestart worden tussen de gemeen te, de ouders en de besturen van de scholen voor bijzonder onder wijs over de verdeling van anders talige leerlingen als het aantal anderstaligen in een groep boven de 50% komt. Na een jaar zal een evalutatie plaatsvinden, waarna wordt besloten over eventuele voortzetting. tieke interpretatie hiervan in het bijzonder. De omwonenden wa ren hiervoor echter niet gekomen en de sfeer werd er dan ook niet beter op. Door opmerkingen van mevrouw Van der Feltz ontstond bij sommige aanwezigen het ge voel dat zij beschuldigd werden van discriminatie. Het voert te ver hier inhoudelijk op de gestelde vragen in te gaan. Eén voorste, verdient echter vermelding. Een der omwonenden stelde voor de gehele gemeente Moerkapelle te betrekken bij het vluchtelingen probleem door om de vier jaar een ander pand binnen de ge meente te bestemmen als opvang huis. Ook mevrouw Van der Feltz reageerde enthousiast op dit idee Op de vraag wat zij nu met het voorstel zou gaan doen bleef zij echter een concreet antwoord schuldig. Concluderend kan ge constateerd worden dat de omwo nendén uit de Klaproos- en Pink- sterbloemstraat. die met alle lief de de komende vluchtelingen zul len verwelkomen en zo mogelijk opvangen, door de gemeente op negatieve en zelfs vijandige wijze worden bejegend, terwijl zij slechts vragen om de informatie waar ze recht op hebben Vragen als "waarom heeft ae ge meente op deze wijze besiote" wat waren de opties en wat zijn de afwegingen geweest? vragen waarop tot op heden door de ge meente geen afdoende antwoord gegeven is. Nee. gemeente Moer kapelle. van Cfpenbaarheic j- bestuur heeft u nog steeds niets begrepen! Leonie Vos-van der Does Moerkapelle Unicef wenskaarten en ka artikelen verkrijgbaar bij "u plaatselijke verkoopadres Zevenhuizen: Ina vd HoeK fenstraat 19. te! 2260. Moerkapelle: Joke Verhuist j Frisoplantsoen 2. te! 2344 o Francis Jansen. Beatrixlaan te! 2771.

Dorpskrant | 1988 | | pagina 8