29,50 kleintjes KERSTMENU'S voor 2e Kerstdag 82,50 54,- 19,50 LTB 70 jaar.... et: 'et: 'et: 'et: 'et: 'et: et: 'et: et: et: 'et: 'et: 'et: et: et: 'et: CAFE- RESTAURANT WEEK-MENU 'Ut: 'tf: 'Ut: 'Ut: 'ft: Vt: 'Ut'. 'Ut: 'Ut: 'Ut: 'Ut: 'Ut: 'Ut: 'Ut: 'Ut: 'Ut: 'Ut: 'Ut: 'Ut. 'Ut: 'ft-. Strandweg 1 - Zevenhuizen - Tel. 010-4 21 20 25 MENU 1 MENU_2 Kindermenu TIJDIG RESERVEREN: 010-4 21 20 25 'ft: 'ft: 'ft: 'ft: 'ft: 'ft: 'ft: 'ft: 'ft: 'ft: aAVONDHULP voor 5 avonden per twee weken. Werktijden van 17.00 uur tot 21.00 uur; b ZATERDAGHULP van 9.00 uur tot 13.00 uur; c OPROEPKRACHTEN die ons in geval van Verdedig de verde digers van de men senrechten! Goulash soep Cordon Bleu met 2x verse groente, sla, appel moes. gebakken aardappelen en frites Vanille pudding met bessensap Gelegenheid voor: Recepties Bruiloften Partijen Zaken- lunches Barbecuen van 4 tot 100 personen Kipcocktail met ananas, kiwi, in een romige kerrysaus Heldere venkelsoep Twee gepocheerde tongfile's gevuld met zalm en bedekt met kreeftensaus Reebiefstuk met romige wildsaus of Ossehaas met romige kervelsaus Kersen parfait met slagroom Koffie met likeur Wildpaté met cumberlandsaus Heldere venkelsoep Hazefilé met romige wildsaus of Varkenshaas met mierikswortelsaus en verse kruiden Kersen parfait met slagroom Koffie met likeur Fruitcocktail Tomatensoep •k Kipfilé of gehakte biefstuk Kerstijsje (le kerstdag gesloten) De Stichting Bejaardenhuisvesting Zevenhuizen Z.H. vraagt voor het Bejaardentehuis De Zevenster te Zevenhuizen i.v.m. uitbrei ding van de aktiviteitensector: onderbezetting willen assisteren (ook overdag). GEWENST: - relevante opleiding t.a.v. bejaardenverzorging; - en of aktiviteitenbegeleiding; - goed kunnen omgaan met ouderen; - aktieve belangstelling voor ouderen; - stimuleren van aktiviteiten voor ouderen; - zelfstandig kunnen werken. GEBODEN: - salariëring volgens het C.A.O. Bejaardentehuizen; - aantrekkelijke werkomgeving. Schriftelijke sollicitaties met volledige gegevens omtrent persona lia, opleiding en ervaring worden binnen 10 dagen na het ver schijnen van dit blad ingewacht door de directrice van De Zeven ster, Mevr. Ch. M. Staal, Leliestraat 3, 2761 HD Zevenhuizen. De feestelijkheden ter gelegenheid van het 7O-jarig bestaan van de LTB- afdeling Nieuwerkerk a.d. IJssel-Waddinxveen, begonnen jl. vrijdag avond in Hotel Vos, met een eucharistieviering in besloten kring. Pastoor CJ vd Voort uit Waddinxveen leidde deze plechtigheid, waaraan het Kings Combo uit Woubrugge een vokale bijdrage leverde. Vrijwel alle ca. 50 leden van deze regionale afdeling van de Katholieke Land en Tuin- bouwbond, waartoe ook diverse Zevenhuizense agrariërs behoren, bleven ook hierna de receptie en het eropvolgende gezellig samenzijn bijwonen. Afamens het hoofdbestuur sprak de heer G. Koop een hartelijke fe licitatierede tot de aanwezigen, waarbij hij de belangrijkheid van het functioneren van een kring als deze benadrukte. Alle bestuursle den kregen ter herinnering aan deze lustrumviering een Parker pen met inscriptie. Voorzitter Th. Heemskerk uit Zevenhuizen, ver geleek 70 jaar geleden met het he den. Spreker stelde dat vroeger alle zaken vanuit de rooms-katho- lieke kerk werden geregeld, "er was geen informatiestroom waar door mensen van het goede pad af konden wijken, er was gemoe delijkheid en er was tijd. Nu is ie dereen haastig, ontbreekt buren hulp en neemt de informatie stroom troe. De agrarische sector is ingedund tot slechts ca. 61/2% van de totale bevolking." Spreker benadrukte dat er steeds meer or ganisatorisch werk op minder schouders rust, maar dat juist door samenwerking krachten ge bundeld kunnen worden. "70 jaar jong, maar ik geloof ook in de toe komst met nog meer samenwer king. In hoeverre dat ten koste van de eigen identiteit gaat zullen we bezien. Maar er moeten vele zaken samen aangepakt wor den." Hij ging daarbij in op de var kenshouderij en de problematiek van de mestoverschotten. Martin Stolwijk sprak als kringvoorzitter van de afd. Rijnland-Gouda, har telijke felicitatiewoorden. Hij wees op de gezinsfilosofie van gezamenlijk optrekken en in de LTB de belangenbehartigen van zowel land als de tuinbouw. Met het milieuvriendelijke aspect er van riep hij iedereen op een hand je te helpen. Naast deze sprekers waren er ook diverse anderen die met een handdruk, al dan niet vergezeld van een bloemetje, na mens zusterorganisaties zoals de CBTB en de Holl. Mij van Land bouw, het bestuur hun gelukwen sen aanboden. Namens het ge meentebestuur was wethouder Van Yperen aanwezig, terwijl ook Rabobankdirecteur Ammerlaan zijn gelukwensen persoonlijk kwam aanbieden. LTB wetenswaardigheden Toen in 1918 de LTB vanuit de Rooms-katholieke kerk, werd op gericht als belangenorganisatie voor boeren en tuinders in Nieu werkerk a.d. iJssel, had niemand kunnen bedenken dat deze orga nisatie binnen vijftig jaar zou fuseren met de Waddinxveense afdeling; b. dat er een ongekende welvaart zou aanbreken voor o.a. de melkveehouderij en de gla stuinbouw; c. de akkerbouw en de intensieve veehouderij er minder goed af zouden komen, en d. land bouworganisaties ooi tnog eens hun krachten zouden bundelen, met prijsgeving van hun identiteit. Het laatste is nog niet zo ver. Toch zit het er wel in, omdat orga nisaties als de CBTB (protestants christelijk); Holl. Mij van Land bouw (neutraal) en LTB (r.k.) sa men hetzelfde doelv oor ogen hebben, nl. bundeling van krach ten in de agrarische sector. E enfusi e zou dan ookniet uitgeslo ten. zijn. De LTB Nieuwerkerk- Waddinxveen, waaronder ook le den uit Moordrecht en Zevenhui zen, houdt tweemaal per jaar een ledenvergadering. In het voorjaar wordt de jaarvergadering gehou den die tevens een Dankstond is voor het gewas. In september, aan het begin van het winterseizoen wordt er een echte ledenvergade ring gehouden. Er wordt nu over wogen om dit te verwisselen om dat het meer gebruikelijk is om een dankstond voor de oogst in het najaar te houden. Bij de jaarvergadering hoort een eucha- ristievering (h. avondmaal) en heeft het verdere verloop van de avond een feestelijk karakter. Het bestuur vergadert vaker, is alert op de ointwikkelingen in de agra rische sector ter plaatse en springt op de bres voor de agrariërs als er zich problemen voordoen. Die kunnen variëren van wijzigingen van bestemmingsplannen, stede- bouwkundige ontwikkelingen en op financieel technisch terrein liggen. De LTB maakt zich sterk de belangen van haar leden te be- harigen. Op 10 december 1948 aanvaard de de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties de Univer sele Verklaring van de Rechten van de Mens. De Verklaring is een direct gevolg van de verschrikkin gen en het onmetelijk menselijk lij den in de Tweede Wereldoorlog. Zij zou dienen als richtlijn om een wereld te creëren, waarin alle men sen gelijke rechten zouden heb ben. Discriminatie op grond van ras, huidskleur, geslacht, taal, godsdienst, maatschappelijke af komst of politieke overtuiging mocht niet meer voorkomen. Dit is echter nog altijd een ideaal. Nog altijd worden over de hele we reld duizenden mensen gevan gen genomen, gemarteld en ver moord omdat zij een andere me ning uitdragen, een andere gods dienst belijden, een andere taal spreken of een andere kleur heb ben. Verdedigers: slachtoffers Hoewel regeringen van veel lan den zeggen dat ze de mensen rechten in acht nemen, schenden ze die in de praktijk. Over de hele wereld zijn er mensen die, alleen of via een organisatie, proberen regeringsleiders te wijzen op hun verantwoordelijkheid voor het na leven van de mensenrechten. Om dat zij voor de betreffende rege ring belastende feiten verzame len en openbaar maken en opko men voor slachtoffers van men senrechtenschendingen. worden zij zelf het slachtoffer. Velen van hen worden gearresteerd en ge marteld of gedood. Omdat het dit jaar veertig jaar geleden is dat de Universele Ver klaring van de Rechten van de Mens werd aangenomen, wil Am nesty International speciale aan dacht schenken aan verdedigers van de Mensenrechten. Niet al leen om hen, die het slachtoffer van verdediging van mensenrech ten zijn geworden, te helpen, maar ook om andere mensenrech tenactivisten te ondersteunen. Een voorbeeld uit El Salvador: Herbert Ernesto Anaya Sanabria. Toen Herbert Ernesto Anaya Sa nabria (33 jaar) op het punt stond zijn kinderen naar school te bren gen, werd hij doodgeschoten. Hij had een aantal anonieme telefo nische bedreigingen ontvangen, wegens zijn werk voor de Com missie Mensenrechten in El Salva dor (CDHES). een organisatie die niet van de regering uitgaat. Ana ya was al eens eerder gearres teerd met verscheidene andere leden van de CDHES en andere mensenrechtenactivisten. De re gering beschuldigde hen van sa menwerking met de gewapende oppositie. Anaya's zaak kwam niet voor de rechter en in februari 1987 werd hij weer vrijgelaten. Doodseskaders Volgens ooggetuigen werd de moord op Herbert Anaya uitge voerd door mensen in burgerkle ding. De CDHES maakte bekend dat -de manier van- de moord op Anaya overeen kwam met de ma nier van een militair geleid doods eskader. Amnesty International heeft, na honderden gevallen on derzocht te hebben, geconclu deerd dat doodseskaders bestaan uit leden van de politie en het leger. Zij werken in burger, maar ontvangen hun orders van hoger hand. Anaya was niet het eerste slachtoffer onder CDHES-activis- ten. Arrestaties, martelingen, 'verdwijningen' en dus ook exe cuties zonder vorm van proces, hebben de laatste jaren leden en leiders van de CDHES getroffen. Het kantoor van de CDHES werd enige tijd voor de moord op Ana ya in de gaten gehouden. Er heb ben invallen plaats gevonden en mensen die er werkten, zijn be dreigd. Gedwongen bekentenis De regering heeft een onderzoek beloofd naar de moord op Her- bert Ernesto Anaya Sanabria. De onderzoeksfunctionarissen en on derzoeksmethoden zijn onbe kend. In januari '88 maakten de autoriteiten bekend dat een jonge man. Jorge Miranda, had toegege ven betrokken te zijn geweest bij de moord op Anaya. Hij verklaar de dat de mocrd in opdracht van de oppositie was gepleegd. Deze bekentenis werd, naar verluid, onder dwang afgelegd. Op 19 febr. '88 meldde de International Herald Tribune dat Jorge Miran da zijn bekentenis had ingetrok ken. In een brief aan de Eerste Rechtbank voor Strafzaken in El Salvador, schreef hij dat de acties die tegen hem en zijn familie wer den ondernomen, hem dwongen de verantwoordelijkheid te ne men voor iets waaraan hij niet had meegedaan. Amnesty Internatio nal vraagt daarom om een duide lijk en onpartijdig, diepgaand on derzoek. Opdat doodseskaders niet ongestraft hun gang kunnen gaan. Steun Amnesty. Inl: Marianne Zee- venhooven, tel. 01802-1806. Te koop: BROMFIETS HONDA MT5 met helm; mei 1986 Tel. 01793-1745 (na 18.00 uur). BAKKERIJ VERBEIJ vrijdag van 17.00 tot 20.00 uur: OLIEBOLLEN! MASSAGE Ontspannings- en sport massage door gedipl. sportmasseur. Massage helpt stress, pijn en vermoeid heid te verminderen en blessures te voorkomen. Voor afspraken: 01802-3118 (ook thuis) Leuke keramiek geschenken voor de Sint. Het Pottenbakkersschuurtje Anneke Nap, Het Hogeland 45. Ze venhuizen. Openingstijden: dinsdag t/m donderdag: 10-12 en 14-16 uur. TELEFOON 01802-2871 Te huur: compleet St. Klaas en Zwar te Piet-pak. Inlichtingen: TEL. 01802-3507 T.k. gevr.: BETONMOLEN TeL 01803-16492 Gevr. Goede timmerman voor het ma ken van een garagedak 9x12 meter. SLIPPENDE KOPPELING? Wij repareren hem voor een vast af gesproken prijs! GARAGE C. V.D. KNIJFF Bredeweg 31 - Moerkapelle TEL. 01793-1728 Se H. Kindkl. iedere di 9.30-11 en 13.30-16.00. Di 29 nov: 1 korting op alle nieuwe zelfgem. kl. (gesl. van 20 dec tot 14 febr). JulianauegZa, 01 733-1 23B 1 3B7] Voor betere schoenreparaties. schoenmakerij Doornhein. Dagelijks geopend: 8.30-1730 uur zaterdags: 8.30-12.00 uur. Dorps 42, Nieuwerkerk a.d. IJssel. TEL. 01803-16594 Langlaufen voor TOURCLUBLEDEN op 28 januari ol 25 februari 1989 Inlichtingen: 01802-2483 (na 17 Gevr. zelfst. hulp in de huishouding voor 1 middag per week. liefst derdags. Bellen na 17.00 uur 01793-1513

Dorpskrant | 1988 | | pagina 12