warn DECEMBER in t 15,- 15,- 15,- R (Pf. k Lustrumconcert Zanglust MASTREECHTER STAAR. Politieberichten Maandagen dinsdag 5 en 6 december: Vrijdag 9 december a.s.: SLAGERS en JAGERSBUFFET PRIJS PER PERSOON 35,- Tweede druk Het Boek "T' Gepocheerde zalm in dille-roomsaus, geserveerd met verse groente en duchesse-aardappeltjes CAFE-RESTAURANT Wollefoppenweg 79 - Tel. 010-456 36 27 OUD VERLAAT Vrijdag, zaterdag en zondag panne koeken tot 18.00 uur. Dagelijks geopend vanaf 10.00 uur. Onze keuken neemt tot 23.00 uur bestellingen aan. Vooraf: kopje roomsoep met stukjes kip, ossetong en champignons Het buffet met een ruime keuze van koude en warme vlees- en wildgerechten Dessert: Vanillemousse met verse fruitsalade Maandag en dinsdag, 12 en 13 dec.: Kalkoenbiefstukjes met een saus van rook- spek, stukjes appel, champignons, af geblust met calvados, vergezeld van vruchten compote en gebakken aardappeltjes Maandag en dinsdag, 19 en 20 dec.: Door bierbeslag gewentelde en gefrituurde tongfilets "Orly", begeleid van tomatensaus, gemengde salade en frietjes - 24 december na 17.00 uur gesloten. - 25 en 26 december serveren wij een kerstfamilielunch om 14.30 uur en een kerstdiner om 19.45 uur; 31 december zijn wij na 17.00 uur geslo ten en op nieuwjaarsdag zijn wij geopend vanaf 16.00 uur en serveren wij een speciaal vierkeuzemenu. Vraag vrijblijvend onze folder aan! Zevenhuizen - Waarin een klein dorp groot is, werd jl. zaterdag bewezen. Het is niet niks om een koor dat wereldbekendheid geniet, naar Zevenhuizen te halen. Zoiets, zo wist het jarige gemengd koor Zanglust, zou alleen door sponsoring mogelijk kunnen zijn. Er waren sponsors en er waren meer dan 500 belangstellenden zodat er achteraf geen tegenvallers zijn. Het werd een geweldige happening in dorpshuis Swanla. Maar liefst zo'n 150 mannen die op hoog niveau een luisterrijk concert gaven, dat z'n weerga waarschijnlijk niet heeft in de geschiedenis van Zevenhuizen.. Er bestaat erg veel belangstelling voor Het Boek, een makkelijk leesbare 'gedachte voor gedach te' vertolking van de Bijbel. Het Boek wordt uitgegeven door de stichting Living Bibles Internatio naal, gevestigd in het voormalige notariskantoor aan het Noordein de in Zevenhuizen. De eerste druk, een oplage van ca. 16.000 exemplaren, was reeds in oktober uitverkocht. De tweede druk, een oplage van 25.000 wordt thans uitgegeven. Er heerst een koorts achtige drukte om alle orders van boekhandelaren en grootwinkel bedrijven in een recordtempo uit te leveren,met het oog op de a.s. feestdagen, zo vinden velen, een waardevol geschenk. I 4 "M ONTVANGST IN SEVEN LAKE Wethouder Dorrestijn was de ge meentelijke vertegenwoordiger die in café restaurant Seven Lake de vocalisten van de Mastreechter Staar rond half zes een hartelijk welkom heette op grondgebied van Zevenhuizen. De leden van het wereldberoemde Mannen koor De Mastreechter Staar had den toen al een consumptie ge nuttigd en werden hierop in een tijdsbestek van nauwelijks tien mi nuten, allemaal van een warme maaltijd voorzien. Ceremonie -meester Mark Hofman en enkele dorpshuisbestuurders alsmede culturele commissieleden, bega ven zich tussen de koor bestuurs leden, waarvan enkelen hun da mes meegenomen hadden. Het vervoer van de Mastreechter Staarleden geschiedde per bus. Drie bussen gingen even na het middernachtelijk uur weer huis- I waarts...moegezongen, maar met een herinnering aan een hartelij ke ontvangst en een bijzonder geslaagde avond. HET STAARTJE! Toen het concert van de Mastree chter Staar zaterdagavond afgelo pen was, bleef menigeen nog even na, vooreen gezellig samen zijn. Dat werd opgeluisterd door een vokaal optreden van een aan tal zanglustigen van de Staar dat er niet genoeg van kon krijgen. De laatsten animeerden het publiek dat van lieverlede uitdunde, uit eindelijk alleen nog in de foyer aanwezig. Een compliment voor de dorpshuismedewerkers en vrij willigers is zeker op z'n plaats, want dankzij hun inzet verliep het totale gebeuren, met in de pauze een massale koffieschenkerij. op timaal. Zevenhuizen - Mevrouw A.H. van der Lelij heette de talrijke aanwezigen in de prachtige concerthal, waartoe de sporthal zaterdag was omge bouwd, hartelijk welkom, voorafgaand aan het LUSTRUMCONCERT van de gemengde Zangvereniging Zanglust te Zevenhuizen. Zij deed dat als voorzitter van het 'ij 20-jarige koor dat vervolgens een luisterrijke prestatie leverde, o.l.v. Anneke de Vlieger. Het koor opende de avond met "Auf der Heide blüh'n die letzten Rosen" van R. Stolz. "Die laumige Forel- Ie" als variatie op het lied van Schubert, was het tweede en te vens laatste werk dat het koor voor het voetlicht bracht om ver volgens in overwegende mate op het Mastreechter Staar-mannen- koor te laten rusten. Imposant was het intocht van de heren van het koor. Een lange rij in zwart-wit, waaraan nauwelijks een einde leek te komen...Met vas te hand dirigeerde Hennie Ramae kers. Voor de pauze klonk o.a. "Festgesang an die Künstler' van Mendelssohn-Bartholdy, "Mitter- nacht" van Bruckner, en "Moünt of three light" met bassolo van Bèr Schellings. Bij het werk "slaat op den trommele' verzorgde Mar- tijn Nieuwlands de baritonsolo, direct na de pauze om vervolgens nog een solistische bijdrage te le veren bij het lied "Coro e sortita doroveso". Er waren overigens wel enkele programmawijzigin gen, om het geheel zo aantrekke lijk en luisterrijk mogelijk te maken. Achtergrondinformatie van het mannenkoor: Tijdens de ont vangst bij Seven Lake, waarbij complimenten klonken aan het adres van manager Lugo en zijn staf voor deze bijzondere geste, vertelden enkele bestuursleden wat meer over het mannenkoor. We spraken met de redacteur van het verenigingsorgaan De Staar- bode, dat zesmaal per jaar ver schijnt voor de koorleden en do nateurs. Gehoord dat: - De Mas treechter Staarleden tweemaal per week twee uur repeteren; - het koor ca. 11 maal per jaar in den lande optreedt....niet goedkoop is. - de leden geen honorarium, noch onkostenvergoeding ontvangen, maar zelf een bedrag van hon derd gulden per jaar aan contri butie betalen; - het koor op 22 dec. een Kerstconcert in Breda geeft; - het koor ook aan speciale r.k.-diensten in Maastricht mee werkt, omdat vrijwel alle leden tot de rooms-katholieke religie beho ren; - De Staar éénmaal per jaar een buitenlands optreden heeft; - het dit keer in Frankrijk in Cler mont Merrand was en het a.s. jaar in Duitsland in Regensburq een optreden buiten de grenzen neeft. -Als nieuwtje, maar nog niet hele maal vast staat een optreden van De Staar gepland in Avro's servi ce-salon op 19 december. GRAMMOFOONPLAA T Om een beetje financieel te kun nen rondkomen, omdat het koor naast het honorarium van de diri gent ook als beroepskrachten een zangpedagoog en een pianist repetitor in dienst heeft, wordt er elk jaar een grammofoonplaat ge maakt. Binnenkort is de plaat (ook op CD) in de winkels vekrijg- baar. Het is een kerstplaat. Aan de opname is veel werk voorafge gaan. Rest ons nog te vermelden dat de koorleden in leeftijd vari ëren maar allemaal mannen zijn die veel vrije tijd offeren voor hun koor... Ernaast nauwelijks hobby s of andere vrije-tijds bezigheden kunnen hebben. Zevenhuizen - Aanrijding: Op 24 nov. vond er een aanrijding plaats ter hoogte van het munitiedepot op de afrit van rijksweg 12. Een van de personenauto's stond on der aan de afrit. Op een gegeven moment trok hij op terwijl op dat moment er een personenauto van links naderde. Het gevolg was een aanrijding met materiële schade. Auto in de brand: Op dezelfde rijksweg maar dan ter hoogte van de afslag Zevenhuizen. Ter plaat se bleek dat de auto niet in brand stond maar wel verkeersgevaar- lijk geparkeerd stond De auto is vervolgens weggesleept. Aanrijding: Op 26 nov. vond een aanrijding plaats op de Bredeweg ter hoogte van sloperij Rip ten van de partijen reed achteruit waarbij hij de personenauto raa te die achter hem stond. Diefstal luchtkanon: Op 26 nov werd er op de Dorpsstraat ten hete luchtkanon weggehaald ui een schuur Op het kanon wa_ geschilderd de naam "Andrew en het nummer "411

Dorpskrant | 1988 | | pagina 10