Zanglust 20 jaar! C. HOUWELING Jos van Mgnen-Pieters in de bibliotheek Sint Nicolaas/Kerstactie ORG Moerkapelle Een schitterende, stijlvolle bruidstijd drukkerij elgersma ttoor wie klopt daar? Hoor wie tikt daar? MET SPOED GEVRAAGD: fulltime medewerker (s) K Middenstandsvereniging Zevenhuizen Stichting Goudse Theaterproducties Grote cyclamen en azalia's Fruitbomen alle soorten en Coniferen. kCTIE MIDDENSTAND ETALAGEWEDSTRIJD P.V. DE STORM VLIEGERS, Dat wilt u toch? Kies dan uit de fraaiste Mercard huwelijkskaarten de mooiste. Uw drukker heeft de Mercard-kollektie. Bekijkt u die. Vraagt u naar Mercard. Van harte gelukgewenst "s de bezorger van de DORPSKRANT!ü! 21 december komt uw bezor- Servan de dorpskrant bij u langs 0ni de laatste dorpskrant van 1988 te bezorgen. Zoals gewoon lijk bellen ze bij uw aan voor een vrijwillige bijdrage (zij lopen ten slotte het gehele jaar door, door weer en wind!). Zij zullen u een keurig gedrukt kaartje overhandi gen en de Dorpskrant. (Pas op voor nep-bezorgers!) voor Gerbera-kwekerij Leeftijd ca. 18 jaar - ervaring gewenst Bredeweg 52 - Zevenhuizen Tel. 01793-1558 Dit is het jarige gemengde koor Zanglust die jl. zaterdag deze verjaardag vierde (elders in deze krant een uitgebreid verslag). Op de voorgrond de voorzitter, mevr. A.H. van der Lelij. Zevenhuizen - De bekende roman-schrijfster Jos van Maanen-Pieters hield vorige week woensdagavond een lezing in de openbare bibliotheek van Zevenhuizen. Zij legde haar aandachtig toeho rend publiek uit wat nu het ver schil is tussen literatuur en lectuur (het eerste is jezelf een spiegel voorhouden, terwijl lectuur ge richt is op de wereld om je heen). In 1955 maakte ze haar schrij versdebuut met de bekende ro man DeTuinfluiterdie nu in 21ste druk is. Het was destijds een ver rassing voor haar dat haar eerste manuscript ook bij de eerste de beste uitgever geaccepteerd werd op voorwaarde dat ze al de over tollige ballast weg zou laten. De schrijfster stelde dat het schrap pen van eigen tekst een moei zaam karwei is, doch dat ze er erg veel van geleerd heeft. Ze is in haar schrijfsterscarriere steeds streng voor zichzelf geweest; heeft achterwege gelaten wat per- Van 12 november t/m 24 december worden weer zegeltjes uitgegeven. Bij besteding van 10,- bij de deelnemende winkeliers ontvangt men 1 zegel. Volle spaarkaarten kunnenw orden gedeponeerd in de daarvoor bestemde bussen welke zuullen staan bij Drogisterij Rodenburg en de Rabobank. Er zullen 2 trekkingen plaatsvinden en wel op 6 december en 27 december. Kaarten waarop bij de eerste trekking geen prijzen zijn gevallen blijven in de bus en dingen ook weer mee bij de 2e trekking. Er is 5.000,- prijzengeld beschikbaar en dit zal als volgt worden verdeeld: Per trekking: lx waardebon van 250,-; lx van 150,-; lx van 100,-; lOx van 50,-; 20x van 25,-; 50x van 10,- en 100 x van 5,-. sé niet in een verhaal hoefde en vermeed alle overbodige uitwij dingen. "Die waren bij voorbaat al uitgebannen. De Tuinfluiter is mijn handelsmerk geworden. Het is buiten mijn wil om, mijn imago. Later zijn er nog twee boeken bij geschreven waardoor een trilogie ontstond. Ik heb met dat eerste boek ontzettend veel leergeld be taald. Dezelfde schrijfstijl hanteer ik allang niet meer. Destijds moest ik nog een eigen stijl krijgen." Mevrouw Van Maanen deelde de aanwezigen mede dat ze elke dag schrijft, om in het verhaal te blij ven en zich volkomen in te leven in de personages. Dat kost disci pline en volharding. "Als schrijf ster heb je te maken met twee te genstrijdige zaken, je moet een even grote fantasie als realiteits zin hebben. Het verhaal mag niet rammelen, maar ook niet top zwaar worden." Het was haar mo gelijk, ondanks gezinsdrukte en soms zorgen, te blijven schrijven. "Elke auteur heeft een dubbelle ven. Hij leeft in het manuscript waarmee hij bezig is maar moet ook in het dagelijks leven functio neren. Voor een vrouw geldt nog een extra functie, ze is manager van het gezin." Na haar wat stijfjes van papier af gelezen biografie, ontspon zich in een ontspannen sfeer, een aller aardigste dialoog met de aanwe zigen die bijzonder geïnteres seerd vragen op haar afvuurden. Een toneelgezelschap dat anders is! De Stichting Goudse Theater Producties is opgericht met de gedachte om toneelspelers/sters in Gouda en heel de regio een kans te bieden mee te doen aan een zeer bijzondere productie. Het eerste stuk wordt Vossen jacht van Hugo Claus. Men zoekt naar enthousiaste mensen met of zonder toneelervaring die bereid zijn zich gedurende een heel sei zoen volledig in te zetten. Het is de bedoeling om in de tweede week van januari met de repetities te beginnen. Voor meer informatie kan men bellen: 01820-11752. Bloembollen ook in kadoverpakking Korte vroege tulpen in 20 soorten. Crocussen 20% korting. Turfmolm, Meststoften, Tuinaarde, 4 zakken voor f 10,- Winterheide, Violen, Sierkool, Witlofwortelen. Droog Haardhout en Hardhout a f 6,00 per zak.. VAN OOSTEN NIEUWERKERK A.D. IJSSEL Eerste Tochtweg/hoek Zuidelijke Dwarsweg, Tel. 01802-2430. Vrijdag koopavond! Van 28 november t/m 24 decem ber houdt de winkeliersvereni ging een december-actie. Bij el ke bestede 5,- ontvangt men een lot. Elke week - totaal 4x - zal er 1000,- aan waardebonnen worden verloot. Tevens zal aan het eind van de actie nog eens 250,- extra worden verloot. Dus dient men z'n loten te bewaren! met ruim f 1000,- aan prijzen Moerkapelle's middenstand heeft de smaak wel te pakken, want naast de grote verlotingsactie is er ook nog een etalagewedstrijd. Vanaf 28 nov. kan men de etala ges bekijken. Bij elke deelnemen de winkelier staat een artikel (of meerdere) van een andere winke lier. Het is de bedoeling dat men raadt van welke winkelier de be treffende artikelen afkomstig zijn. Per huisadres kan slechts één maal worden meegedaan. Onder de goede oplossingen worden de betreffende artikelen - elk met een min. waarde van 50,- ver loot. Deelnameformulieren kun nen gratis bij de deelnemende winkeliers worden afgehaald. l j Hartelijk gefeliciteerd met jullie verbouwde I clublokaal...! veel succes, WIM en COBY dorpsstraat 62a - zevenhuizen telefoon 01802-2289

Dorpskrant | 1988 | | pagina 11