I Kerst advertenties VAN DER OEST DE DORPSKRANT... HET BEST GELEZEN!!! FOTO'S Bulgaarse Acrogymploeg geeft show in Delft Expositie Jeugddienst Kerkdiensten «etc ic EEN WINKEL VOL DUURZAME KADO'SÜ! Moderne damestassenin alle modetinten v.a. 55,- I Kleine schoudertasjes v.a. 16,50 I De nieuwste dessins in Heren en Dames Parapluies, Portefeuilles, Rijbewijs- en Creditcard etuis Attaché koffers o.a. Samsonite en Ralph Boyer Weekprogramma de Bonkelaar - Waddinxveen WOENSDAG 30 NOVEMBER: Landschapsonder- houd Koornmolen- gat Sinterklaasdisco In de laatste Dorpskrant van 1988, die verschijnt op 21 de cember a.s., worden bedrijven, winkeliers, particulieren enz. weer in de gelegenheid ge steld hun relaties, klanten of vrienden/kennissen prettige feestdagen toe te wensen. Alle bedrijven/winkeliers die vorig jaar zo'n advertentie ge plaatst hebben worden weer benaderd. Winkeliers die dat vorig jaar niet gedaan hebben, maar nu wel graag zo'n adver tentie willen plaatsen, worden verzocht contact op te nemen met de drukkerij, telefoon 01802-2289. De Christenvrouw in de Dorpskrant! AANVALLEN!!! *V Bestel tijdig uw Kerstkaarten uit de volledige, fraaie en bijzonder handzame Kennemer Kaarten Kollektie. Uw goede keus bij uw drukwerkspecialisL drukkerij elgersma H ook opvouwbaar, o.a. Knirps en Kobold Veel modellen, kleuren en prijzen in Dames en Heren Portemonnees DE SINT koopt al zijn LEDERWAREN bij de enige SPECIAALZAAK Kerkweg West 6 - Waddinxveen - Tel. 12165 09.30-12.00 uur: Taalles vluchtelingen en B E. Mannen 15.00-17.00 en 19.00-21.30 uur: Scholiereninloop 15.30-17.00 uur: Handenarbeid 6-8 jr. 18.30-20.00 uur: Marionetten 9-12 jr. 20.00-22.00 uur: Aerobic DONDERDAG 1 DECEMBER: 09.30-11.30 uur: B.E. vrouwen en peuteropvang 16.00-17.30 uur: Wezens maken 6-8 jr. 16.00-17.30 uur: Zelfverdediging 20.00-22.30 uur: Tekenen/schilderen 20.C0-23.00 uur: K.J.C. 20.30-22.30 uur: Clownerie VRIJDAG 2 DECEMBER: 09.30-12.00 uur: Taalles vluchtelingen 10.00-12.30 uur: Tekenen/schilderen 15.00-17.00 uur: Scholiereninloop 19.00-22.00 uur: Baken disco ZONDAG 4 DECEMBER: 11.00-17.30 uur: Minderheden inloop mannen MAANDAG 5 DECEMBER: 18.30-21.00 uur: B.E. Mannen DINSDAG 6 DECEMBER: 09.00-11.30 uur: Naailes buitenlandse vrouwen 09.00-11.30 uur: Peuteropvang 16.00-17.30 uur: werken met hout 9-12 jr. 16.00-21.00 uur: ballet 19.00-21.00 uur: B.E. mannen 20.00-22.30 uur: Darten WOENSDAG 7 DECEMBER: 09.30-12.00 uur: Taalles vluchtelingen en B.e. mannen 15.00-17.00 uur en 19.00-21.00 uur: Scholiereninloop 15.30-17.00 uur: handenarbeid 6-8 jr. 18.30-20.00 uur: Marionetten 9-12 jr. 19.00-22.00 uur: Aerobic 20.00-23.00 uur: Fotovisie Komende zaterdag 3 dec. wordt er in het natuurreservaatje 'Het Koornmolengat' weer landschaps onderhoud verricht. Onder bege leiding van leden van Natuur- en' Vogelwacht Rotta en de Knot- groep Waddinxveen vinden vanaf 9.00 uur allerhande werkzaam heden plaats die erop gericht zijn het gebiedje in stand te houden. Wie actief bezig wil zijn in een prachtig stukje natuur is zaterdag van harte welkom. Hoe lang en wanneer u komt helpen maakt niet uit. U kunt de gehele dag terecht. Het Koornmolengat ligt aan de oostleijke oever van de Rotte, op de hoogte Zevenhuizen, nabij 'De Roerdomp', Wat maakt het Koornmolengat eigen lijk zo bijzonder? Om dat te weten moeten we een duik in de tijd nemen. Zo'n vijfenveertighonderd jaar gele den zag het gehele Rottemeren-ge- bied eruit als een uitgestrekte vlakte van rietgorzen en kwelders. Toen zich ter hoogte van onze huidige kust aller lei strandwallen begonnen te vormen betekende dat een geleidelijke verzoe ting van het zoute water. Zo ontstond er een moerasachtig gebied met veen- mos. rietvelden en broekbossen. De veenvorming kwam op gang! Hier en daar zocht het water zijn weg naar de zeee en vormde zogn. 'Veenstromen'. waarvan de Rotte er één is. Rond 1500 kwam in dit gebied de vervening, het winnen van turf. tot bloei, l.p.v. afsteken, zoals dat in De Peel gebruikelijk was. werd hier 'nat verveend'. D w z.: Het veen werd op gebaggerd en op de kanten te drogen gelegd, waarna men er turfjes van stak. Zo ontstond er een landschap van iegakkers en petgaten. In de 18e eeuw begon men met het droogma ken van de door vervening ontstane plassen. Het laatst werd de Twee manspolder, achter het Koornmolen gat drooggemaakt Doordat het zo enorm laag lag, had men daar meer dere molens voor nodig. Dit verklaart het ontstaan van de 'molenviergang' die kijkend richting snelweg te zien is. Het Koornmolengat geeft ons, d.u^ een goed beeld van hoe onze omge ving er een paar honderd jaar gele den heeft uitgezien. Wat onmiddellijk zal opvallen is de grote afwisseling in plantengroei. In het reservaatje kun nen we allerlei overgangen van open water, moeras tot bos aantreffen. In het water treffen we diverse micros copisch kleine plantjes, de algen. aan. Op plaatsen waar veel organisch ma teriaal. algen, afgestorven planten e.d. in het water terecht komen, komt er op de bodem een laag modder te liggen die steeds dikker wordt (veen- vorming). Daar waar het water on diep genoeg geworden is. kunnen we bekende overplanten zoals Lisdodde. Riet- en Zeggesoorten. aantreffen. Waar bodem en wateroppervlakte op een ongeveer gelijk niveau komen, kunnen belangrijke veenvormers zich gaan vestigen. De meest opvallende zijn de Veenmossen en Varenvegeta ties. Bij een voortgaande ontwikke ling ontstaat een bosvegetatie. In het Koornmolengat zijn dat vooral het El- zenbroekbos en het Berken-Wilgen- broekbos. Met het oog op de instandhouding en zo mogelijk verbetering van het Koorn molengat is gericht onderhoud nood zakelijk. Dit gebeurt aan de hand van een beheersplan dat voor een groot deel wordt uitgevoerd door vrijwilli gers. Elke eerste zaterdag van de maand (in het winterhalfjaar) wordt er druk gezaagd, geharkt, getrokken, ge snoeid en gehakt. Gereedschap en werkhandschoenen zijn altijd aanwe zig. Laarzen zijn gewenst. Voor kof-fie en thee wordt gezorgd. Voor infor matie kan men bellen: 01891-16411. Natuuren Vogelwacht "ROTTA" Waddinxveen - Op woensdag 30 nov. organiseert buurtcentrum de Boog een sinterklaardisco voor kinderen van 9-12 jr van 16.00- 17.30 uur. Kosten 0,75. Op deze middag is er naast allerlei flit sende disco-muziek ook aan dacht voor het naderende sinter klaasfeest. Er wordt een Sinter- klaasspel gespeeld, waarbij de kin deren leuke opdrachten kunnen doen, en prijsjes kunnen winnen. Ingezonden door de secretaris O.R. i.. n.v. E.W.R. N.a.v. de huidige situatie in het kader van de totstandkoming van de N.V. Energie- en Watervoorziening Rijn land. willen wij het volgende bekend maken. Elf energie- en/of watervoorzienings- bedrijven zijn reeds vanaf 1984 inten sief werkzaam aan de totstandkoming van een energie- en watervoorzie- ningsbedrijf in Zuid-Holland noord. Dit vooruitlopend op een wettelijk op gelegde regerling hiertoe. Dit initiatief is gebaseerd op de visie van de be stuurders van deze elf bedrijven dat een samenvoeging op basis van een overeenkomst uit vrije onderhandelin gen de beste bijdrage levert aan het verantwoord functioneren van de Energie- en Watervoorziening in Zuid -Holland noord, i.p. v. een wettelijk op gelegd samengaan. In de voorliggende periode van on derhandelen tussen de elf bedrijven is, voor het totstandkomen ervan, door allen die hierbij betrokken zijn een intentie-verklaring afgelegd. Daarin is overeenstemming bereikt over de rechtsvorm, de bedrijfsstructuur, de hoofdlijnen van de organisatiestruc tuur, een verantwoorde financiële onderbouwing hiervan, de winsttoe deling en een verantwoorde samen stelling van de raad van commissaris sen en aandeelhouders. Tevens is in deze overeenkomst de waarborg op genomen dat de verbruikers verze kerd blijven van een veilige, continue levering van energie en water tegen een zo laag mogelijke kostprijs. Op basis van eerder genoemde in tentie-verklaring hebben verdere voor bereidingen plaasgevonden om te ko men tot het oprichten van een nieuw bedrijf. Hierbij is voor het personeel, na uitgebreide onderhandelingen tus sen vertegenwoordigers van het nieu we bedrijf met de landelijke vakbonds vertegenwoordigers en het personeel overeenstemming bereikt over de WNB-CAO. de bedrijfs-CAO en de bedrijfseigenregelingen. Hierbij zijn door alle betrokkenen concessies ge daan om tot resultaat te komen. Kernpunt in de huidige fase van de be sluitvorming hierover zijn de inzich ten die in gemeenten leven over de in vloed die vanuit de gemeente/aan deelhouder op het bestuur en beleid van de nieuw op te richten N.V. kan worden uitgeoefend. In negen ge meenten zijn hierover voorwaarden gesteld aan de totstandkoming van dit nieuwe bedrijf. Over deze voorwaar den zijn voorstellen gedaan en is er ruimte geboden om tot herziening van hun standpunt te komen. Nu kan naar ons oordeel op korte termijn de N.V. E.W.R. worden opgericht. Een langer uitstel in de totstand koming van dit bedrijf is voor het betrokken personeel onaanvaardbaar gezien de verhoogde werkdruk en de extra inzet in de afgelopen drie jaar. Om uiting te geven aan haar onvrede over dit feit, is er op 25 nov. een de monstratieve bijeenkomst door het be trokken personeel gehouden. Hierbij is door het voltallig personeel van ruim 1.000 werknemers symbolisch de N.V. E.W.R. opgericht. Vanuit de ze bijeenkomst zijn delegaties naar de negen gemeenten getogen om daar een petitie te overhandigen met het dringende verzoek deze zo spoedig mogelijk in de betreffende vergade ring te behandelen. Het personeel van de betreffende bedrijven spreekt hierin haar ongenoe gen uit over haar positie als gevolg van de besluitvorming over de inbreng van het EBR in het nieuwe bedrijf. Te vens doen wij oök een dringend be roep op de colleges om thans te be vorderen dat in de gemeenten een zo danig besluit over de samenvoeging wordt genomen, dat het Energiebe drijf Rijnland in de gelegenheid wordt gesteld in het nieuwe bedrijf deel te nemen, zodat tot oprichting op korte termijn kan worden overgegaan. Het personeel kan en mag niet het slachtoffer worden van de gevolgen van het nog als laatste te nemen be sluit met een duidelijk politiek ka rakter in dit samenvoegings-proces. Gymriastiekvereniging Sparta organiseert VRIJDAG 9 DE CEMBER een grote show in sporthal De Buitenhof, waaraan de Bulgaarse acrogymploeg deelneemt. De huidige wereldkampioen in deze tak van sport verdedigen van 1 t/m 4 dec. hun titel bii de wereldkampioenschappen acrogym in Antwerpen. Daarna zullen zij een promotie tour door Nederland maken op uitnodiging van de Koninklijke Nederlandse Gymnastiek Bond. In overleg met de KNGB, de bond waarbij ook Sparta is aangesloten en met ondersteuning van de ge meente Delft in het kader van "Delft, Stad in Beweging" heeft de Delftse club een van de vier Ne derlandse demonstratie van de Bulgaarse ploeg naar Delft kun nen halen. Het is de enige die in het westen van het land plaats vindt. De overige zijn in Winscho ten, Assen en Kerkrade. Sparta heeft voor deze avond een totaal showprogramma opgesteld, be staande uit: *De Bulgaarse acro gymploeg - Acrogym op wereldni veau; Ten voeten uit: Op jazz- dansgebied één van de meest aan sprekende showgroepen in Ne derland; Komisch kast springen: alles wat kan en niet kan met een kast en minitramp door Wik FTC Heerenveen; Nationale trampo- lineploeg: springdemonstratie op nationaal niveau; Sparta-delft: Acrogym op regionaal niveau. Opzet van deze demonstraties is het in Nederland nog tamelijk nieuwe acrogym te promoten. Mede gezien het programma, wat van 20.00-22.00 uur zal duren, verwacht Sparta veel publiek. Kaarten zijn reeds verkrijgbaar: volwassenen 10,-; jeugd t/m 12 jr: 5,-. Inlichtingen: Koos vd Zanden, tel. 01736-3755 of Jan Polko, tel. 015-617580. Waddinxveen - Vanavond, 30 nov. om 20.30 uur. zal de heer J.H. Eling, ambtenaar van de afd. Welzijn en Onderwijs te Waddinx veen, de tweede tentoonstelling van de Waddinxveense Kunst kring in de openbare bibliotheek openen. De tentoonstelling, waar aquarel- en olieverfschilderijen, alsmede beeldhouwwerk, collage en textielwerken te bezichtigen zijn, duurt tot 3 januari a.s. Moerkapelle - De vrouwenvereni ging De Christenvrouw houdt op 30 november haar vergadering in dorpshuis Op Moer om 20.00 uur De heer F.F. v. Dijk apotheker in Waddinxveen. vertelt over: "medi cijnen, de werking en bijwerking daarvan". Zevenhuizen - Zondag 4 dec. wordt er in de Hervormde kerk van Zevenhuizen een jeugddienst gehouden met als thema: "geloof en twijfel, gaat dat samen?" Voor ganger is ds. J. Voordouw uit 's Gravenzande en muzikale mede werking wordt verleend door His Revelation uit Alphen ad Rijn. Na de dienst, die om 19.00 uur begint is er gelegenheid een kopje kof fie te blijven drinken en nog wat na te praten. Iedereen is van harte wqlkom. Waddinxveen - 4 december Geref. kerk (vrijg.): 8.30 en 14.45 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn. 12,7 x 17,8 is het formaat van de foto's die gratis afgehaald kunnen worden, direct na het uitkomen van de Dorpskrant. Wie het eerst komt. krijgt de foto gratis. Bijbestellen kan ook ad 7,50 per foto. dorpsstraat 62a zevenhuizen 01802-2289

Dorpskrant | 1988 | | pagina 8