r: BLOEMSIERKUNST HENK SOL KERSTBOMEN HALVE PRIJS! CYCLAMEN in vele kleuren, maten, prijzen. Wethouder van Yperen aan het woord BLOEMSIERKUNST HENK SOL Kerkdiensten Extra bus! Ook kerstbomen met kluit of pot f 6,95 Ook voor leuke kerstversiering, van tafelstuk tot kaarsen Zoals vanouds zijn onze KERSTSTERREN weer bijzonder mooi, in wit, rood en rose. Ook losse verkoop van alle KERSTMATERIALEN. Onze KADOSHOP is zeker de moeite waard! Kom eens langs en kijk rond! "Je krijgt soms het gevoel dat de mensen denken dat de gemeente niets doet. Maar de gemeente zit niet stil. Zeker niet waar het de Burge meester Klinkhamerweg betreft." Aan het woord is wethouder Ben van Yperen van Zevenhuizen. Hij is een rustige man die nooit op de voor grond treedt. De laatste weken had hij het dusdanig druk met zaken van zijn voormalige werkgever, dat hij niet de tijd had een reactie te geven op de initiatieven van de Bewonerscommissie van de Burgemeester Klink hamerweg. Maar nu geeft hij een uitgebreide toelichting op de proble matiek. "We hebben deze ontwikklingen al enkele jaren geleden gesigna leerd. Het ligt echter allemaal neit zo simpel als het voorgesteld wordt door de bewonerscommis sie. Natuurlijk onderschrijven we de noodzaak een beter leefmilieu te creëren voor de B.K.-weg. Een prima idee, maar een omleidings- weg is misschien niet de juiste op lossing. Er zijn bovendien nu al zeggers: 'niet door mijn land. We hebben rekening te houden met meer dan alleen de bewoners commissie. En de gedachte die bij hen leeft dat B. en W. stilzitten, is niet op zijn plaats." Maar laten we eerst eens kijken hoe het allemaal begon. De situatie zoals die nu bestaat op de B.K.-weg, is rond 1970 gerea liseerd. De sloten langs de B.K.- weg werden gedempt en de weg verbreed zodat deze paste in het tertiaire wegenplan van de Pro vincie die ook een financiële bij drage leverde. Tevens werd toen de voetgangerstunnel aangelegd. Een toenemende verkeersdrukte werd dus al verwacht. In de loop der jaren groeide het aantal in woners van Nieuwerkerk, Capelle Bij ons kunt u kerstbomen uitzoeken uit vele honderden voor de Alles zolang de voorraad strekt bent u bij ons op 't juiste adres! Nrd. Dwarsweg 86 - Zevenhuizen - Tel. 01802-1593 Wij zijn geopend van maandag t/m vrijdag van 8.30-12.15 en van 13.15-18.00 uur Vrijdagavond koopavond - zaterdag van 8.30-16.00 uur en Ommoord. De wijk Zeven kamp werd aangelegd en de ver binding Rotterdam/Den Haag werd steeds voller. Steeds meer mensen ontdekken de sluipweg over Zevenhuizen richting Den Haag. De toenemende verkeersdrukte werd door één bewoner van de Burg. Klinkhamerweg regelma tig gesignaleerd. In de dossiers vinden we brieven van 1981, 1984 en 1986 (stapels dossiers over de problematiek van de be trokken weg liggen voor de wet houder op tafel). Er was overleg met de politie, er werd een hinder lijke richel bij de voetgangerstun nel gerepareerd en er werden ver keerstellingen verricht. Iemand zei onlangs in de com missie openbare werken (geksche rend): "De B.K. weg is de veiligste weg in Zevenhuizen. Er gebeuren nooit ongelukken." Dat beaam ik, maar toch is voorkomen beter dan genezen. We onderschatten de ernst van de situatie, zowel geluids-, verkeerstechnisch als op milieu, echt niet. Gemeentewer ken heeft in 1986 een rapportje gemaakt op verzoek van het col lege. Daarbij werd afgesproken een werkgroepje te vormen met mensen van de provincie en de gemeente. In juni 1986 is B. en W. bij gedeputeerde Jansen op be zoek geweest. Een jaar is de werk groep bezig geweest. Maakte ver slagen maar zonder directe resul taten of uitkomsten. Een sugges tie was om vanuit de werkgroep aan afstuderenden aan de T.H. in Delft te vragen de B.K. weg als afstudeerproject te behandelen. Echter de T.H. vond dit project mogelijk niet interessant genoeg. Op 25 augustus 1987 is gedepu teerde Jansen weer in Zevenhui zen geweest voor een bespreking met mij in het noodgebouw van de gemeente. Hij deed de toe zegging in het kader van een versnellde uitkering, subsidie te verstrekken voor het opknappen van het wegdek van de B.K.-weg, dat in zeer slechte staat verkeert, alsmede voor de duikers van de Opril en het Noordeinde. Verder ook een financiële medewerking voor verbetering van het kruis punt Willem II. Het betekende dat we in 1988 met die werkzaamhe den moesten beginnen. De dui kers zijn inmiddels gereed, maar aan de reconstructie van de Burg. Klinkhamerweg moet nog begon nen worden. De aanbesteding is geweest, echter de gunning nog niet, omdat er nog goedkeuring van de provincie moet komen. Om de verkeersveiligheid te ver hogen op de B.K.-weg, doen we er goed aan, bij de reconstructie van het wegdek, tevens een fietspad naast het wandelpad aan te leg gen. Terug naar het gesprek met de gedeputeerde: we bespraken de problematiek van de B.K.-weg en de mogelijkheid voor een omlei- dingsweg, een eenvoudige om leidingsroute via de Knibbelweg: gewoon doortrekken achter het dorpshuis langs. In oktober 1987 is een tekening verstuurd. IN de cember 1987 vond een eerste ge sprek plaats met de Heidemij over de reconstructie van de B.K.weg. OP 5 april 1988 zijn zijn met gedeputeerde Jansen alle zaken omtrent de B.K.-weg weer infor meel doorgenomen. Vervolgens ben ik diezelfde maand nog naar een bespreking van Midden Hol land in Gouda geweest over de verkeersknelpunten in dit gebied. Midden Holland heeft een voor stel ingediend omtrent een omlei dingsroute. Bij Provinciale Sta ten vond dit weerklank en in het investeringsplan van de provincie voor Midden-Holland kwam de omleidingsroute op de tweede plaats in de categorie B, d.w.z. de categorie van omleidingsroutes. Maar er zijn meer knelpunten in Midden Holland, waarvan wij er maar één zijn. We verwachten niet dat er voor 1992 gelden voor een omleidingsroute beschikbaar komen van de Provincie, maar om toch goed beslagen ten ijs te ko men werd de Heidemij ingescha keld om met een onderbouwd plan te komen. Inmiddels gingen bewoners van de B.K.-weg zelf ook aan het plannen maken.... Misschien n.a.v. een hearing over de reconstructie van de B.K.-weg en de door B. en W. zelf aange dragen suggestie van een rond weg om Zevenhuizen die in studie was? Er was correspondentie over de geluidsoverlast die de 65 dB overschreed. Er worden door Midden Holland prioriteiten ge steld afhankelijk van het aantal decibels. Echter die moeten haast de 70 dB overschrijden wil Mid den-Holland ook financieel kun nen optreden. Na de hearing kwam de behande ling van de gemeentebegroting. Toen kwam er vanuit de raad een gezamenlijke motie, met het oog op een te houden commissiever gadering van de provincie over het goedkeuren van een investe ringsplan. (de inhoud ervan publi ceerden we reeds). Wethouder van Yperen denkt dat er misschien al eerder een ontlasting voor Zevenhuizen komt, als er een verbinding tus sen Zoetermeer en Rotterdam komt; het is te verwachten dat er veel verkeer uit Nieuwerkerk en Capelle van die weg gebruik gaat maken, temeer daar er filevor ming op rijksweg 12 tussen Moor drecht en Zoetermeer voorkomt in deochtend- en avondspits. N.S.-STATION De heer van IJperen zou graag een N.S.-station voor Zevenhui- zen/Moerkapelle willen. Er kan voldoende parkeergelegenheid aangelegd worden. Twee keer hebben B. en W. een verzoek I hiertoe aan N.S. gericht, doch nul I op het rekest gekregen. Het zou I overigens geen ontlasting voorde I B.K.-weg betekenen, eerder mis- I schien een toename van verkeer. I Wel geeft het een verkorting van I het woon-werkverkeer voor hen I die in Delft, Gouda of Den Haag I werken of studeren. Er liggen plannen en een rapport over een I eventuele omleidingsroute bij Pro I vinciale Staten. Zevenhuizen ver- I wacht reactie hierover van de pro- I vincie. Misschien zijn er nog wel I andere oplossingen mogelijk. Een omleidingsroute over de Bre- I deweg zullen de automobilisten I gedurende de reconstructie van I de B.K.-weg moeten volgen om I bij rijksweg 12 te komen. Of mis- I schien kiezen ze voor een route I over Rotterdam, wie zal het zeg- I gen. Wie weet vindt men een an- I dere route en komt niet meer I terug door Zevenhuizen...Het is I speculeren op de toekomst- Die is voor de B.K.-weg al zeken I een reconstructie met fiets- en I wandelpaden aan weerszijden- Wij denken dat dit al een verbete- I ring geeft. De omleidingsroute staat alleen nog ma^r op papier. I Maar hierover zulllen nog vele I gesprekken moeten volgen Waddinxveeen -11 december Geref. kerk (vrijg.): 8.30 en 14.4a uur ds. L.S.K. Hoogendoorn. HIEP, HIEP, HOERA! Er komt een extra bus te rijden op de ziekenhuisbezoektijden, m.n. van het Bleulandziekenhuis in Gou da. In het voorjaar schreven we kritisch over de gewijzigde dienst regeling van Westnederland Er waren mensen die brieven schre ven en bezwaar aantekenden. Dj' heeft respons gekregen. Elke mie- dag rijdt van maandag t/m za'er dag een extra bus (zie medede ling elders in deze krant). Vertrek tijd Moerkapelle 13.26 uur. Ze venhuizen 13.31 uur!

Dorpskrant | 1988 | | pagina 12