DORPSKRANT-MEDELINGEN... gaat helemaal uit zijn bol..! BOVAG D Alle Dames- en Heren TRUIEN voor do HALVE PRIJS! Auto Service Eitens Vi A.S. DONDERDAG, VRIJDAG en ZATERDAG: =0 PROFITEER HIERVAN!!! tot ziens bij vd berg mode! dorpsstraat 111b- zevenhuizen Kerstbomen uit Sauerland. Blauwsparren en kluitbomen. Kerststerren, witte Azalea's, cyclamen, en artikelen voor stukjes. Spatvrij droog haardhout en hardhout. ^Oi Van 17,95 voor 12, Bestaande uit, slotontdooier, ruitenspoeier, anti vries, spuitbus ruiten ontdooier en ijskrabber met handschoen. GRATIS CONTROLE DAGEN don. 8: 8.00-17.30 uur vrij. 9: 8.00-21.00 uur zat. 10: 8.00-17.00 uur uitlaat Lange zijde 9a, Zevenhuizen Tel: 01802-1021 daq, rent extr: Pen: eige zilve snel tien- bed r wins arrib sPaa De navolgende mededelingen zijn gedaan tijdens de rondvraag van de gemeentelijke commissie Algemeen bestuurlijke zaken, finan cien enz. VOETBALVERENIGING GROENEWEG verbouw clubhuis is in uitvoering. De aanbouw, m.n. bestemd om de jeugd meer armslag te geven, is gerealiseerd. De binnenverbouwing begint te vor deren.... ASIELZOEKERS Oorspronkelijk waren er Asielzoekers gehuisvest in de daarvoor beschikbare woning aan de Burg. Klinkhamerweg in Zevenhuizen. Eén van de 3 dames ver trok al spoedig daarna (huwelijk met nederl. man) en van de 2 overige dames zal er één vertrekken. Dit omdat ze geen asielzoekster meer is omdat haar asiel verzoek weliswaar niet ingewilligd is, maar zij toch een verklaring heeft (per jaar opnieuw uitgegeven) om in Neder land te blijven. Zij kan nu zelfstandig een woonruimte proberen te krijgen. Omdat ze geen asielzoekster meer is behoort ze ook niet in de opvangwoning te blijven wonen. Als een asielzoekster een status verkrijgt is ze geen asielzoek ster meer! De vraag rijst, nu het minis terie van WVC van de Zevenhuizense situatie op de hoogte gebracht is, wer kelijk zoveel nood is om asielzoekers op :e vangen, daar die ene plaats al geruime :ijd vakant is...Ongetwijfeld is er nood, maar men handelt weieens tegenstrijdig BEBORDING INDUSTRIE TERREIN Het is voor iedere voorbijganger nu wel duidelijk welke bedrijven zich op het Zevenhuizense industrieterrein hebben gevestigd. Fraai, duidelijk borden geven dit sinds kort aan. De kosten voor dit bebordingsproject zijn door de onder nemers gedragen. RECREATIESCHAP Er bestaat een gemeenschappelijke re geling tussen de deelnemende gemeen ten en de provincie in het Recreatie schap. Deze regeling dient in het kader van de wet op de gemeenschappelijke regelingen, die per 1-1-1990 ingevoerd wordt, te worden gewijzigd. Er ligt een voorstel om een clausule in de regeling op te nemen, waar tegen Zevenhuizen bezwaar heeft. Het gaat m.n. over finan ciële stukken, zoals b.v. begroting. Zulke zaken dienden tot dusver goedkeuring van de meerderheid te hebben. Nu leeft er een voorstel om er een veto aan te koppelen van één van de twee grootste deelnemers (Rotterdam of provincie). B. en W. van Zevenhuizen zijn hier fel te gen gekant, willen de situatie zoals gel dend vanaf de oprichting, handhaven. ZWEMBADEN Ter behandeling in het dagelijks bestuur van het recreatieschap Rottemeren ligt een rapport over de zwembaden, dat nog naar het Algemeen Bestuur moet. Omtrent die zwembaden doen de laat ste tijd wat bezorgde berichten de ronde. Het standpunt van het college is de te rugbrenging van het totale tekort van het recreatieschap. Men kan niet ontken nen dat het exploiteren van de 2 zwem baden relateren aan het totale exploita tietekort. De discussie over dit rapport wordt op dit moment alleen nog gevoerd binnen het dagelijks bestuur. Een slui ting van het Zevenhuizense zwembad valt niet te vrezen. Als kanttekening werd door raadslid Brouwer (CDA) hier op geplaatst dat doorgaan van het in stellen van een veto van één van de groot ste deelnemers in het schap als mogelij kerwijs ooit zou kunnen inhouden dat Zevenhuizen b.v. voor de instandhou ding van het zwembad zou moeten zorgen. TRANSFORMATORSTATION De E.B.R. zocht een lokatie om een transformatiestation te creëren. Na div. lokaties te hebben overwogen op Zeven- huizens grondgebied is men tenslotte op de gedachte gekomen om dit in de buurt van de grootste afnemers, in de omge ving van de Bredeweg te stationeren. Er worden op dit moment onderhandelin gen met landeigenaren gevoerd om een transformatiestation te plaatsen op een speciaal hiervoor aangelegd pad van de Julianaweg naar de Bredeweg. BRANDWEER OUD VERLAAT Met oneindig veel geduld wachtten brandweerlieden van de corpsen dorp en Oud Verlaat dinsdagavond tot hun zaak aan de orde kwam tijdens de commissie vergadering. En dat was heel laat op de avond. Er is een notitie die gebaseerd is op een aantal aspecten van de personeels bezetting. Deze notitie werd niet behan deld. Er heeft zich vanuit Oud Verlaat iemand gemeld die mee wil doen in het corps, "maar één zwaluw maakt nog geen zomer" zo merkte de voorzitter op. Er is voor wat betreft de toekomst van de instandhouding van een brandweereen heid in Oud Verlaat weinig rooskleurig heid. De brandweerauto's vanuit de garage uit de Burg. Boerstraat kunnen, zo is de mening, de gehele gemeente bestrijken. Dus of de brandweereenheid van Oud Verlaat gehandhaafd blijft, is de vraag. Twee maanden geleden zijn er bespre kingen geweest met de brandweerleden van Oud Verlaat. Die hebben er vol gens ondercommandant Abr. Krijgs man, nieuwe elementen bijgekregen. Hij mag ze, zo verzocht de voorzitter, hem persoonlijk komen vertellen.... Binnen enkele weken moet er weer een gesprek plaatsvinden met de totale brandweer. Raadslid de heer Sarneel (WD), dacht dat de raad er verstandig aan doet om eerst de in het vooruitzicht gestelde no titie over het functioneren van de brand weer af te wachten. "De hardnekkige geruchtenstroom doet er geen goed aan, terwijl ook het vertrouwen in de brand weer daalt." Hij wilde, als het om per sonen gaat, de brandweerzaak liever niet in een openbare vergadering be handeld. "We moeten openhartig kun nen praten en de geruchtenstroom niet aanwakkeren" De voerige commissiele den, alleen vertegenwoordigers van de divere fracties van de gemeenteraad, be tuigden met de besloten behandeling ak koord. De heer D. Zwerus (SGP) vroeg zich af of er voor calamiteiten in Oud Verlaat, indien de brandweer daar wordt ontbonden en verdwijnt, er geen mogelijkheid is om assistentie van de rotterdamse brandweer in te roepen. Vanaf de tribune mocht commandant Otterspeer hierop reageren, dat het een verkeerde gedachten is dat Zevenhuizen /OUd verlaat bij een andere brandweer kring is aangesloten, nl. Midden-Hol land. Dat er veel afkomst in het kader van de rampenbestrijding, hetwelk de voorzitter beaamde doch Zevenhuizen niet wilde vergelijken met een gevaar lijkheid zoals die in het Botlekgebied. Een en ander ook n.a.v. de totale uitrus ting van hulpmateriaal. "Brandweer mensen zijn vrijwilligers, maar er komt vreselijk veel op hen af, het is geen hob by meer, 3 of4 jaar cursussen te moeten volgen" aldus de heer Otterspeer. DORPSHUISDISCUSSIE De verbouwing van het culturele gedeel te met wat veranderingen en aanpassin gen en andere kleedkamers bij de sport hal, blijkt veel hoger uit te vallen dan de kostenraming. In juni 1987 werd 1.9 miljoen gulden begroot. In maart 1988 kwam pellikaan met een prijsstijging van 76000,- terwijl in mei het nieuwe contract met Pellikaan 2.2 miljoen be trof Op dit moment bestaat er nog on duidelijkheid over de dekking, omdat er nog omzetbelasting terug moét worden ontvangen en rente bijgeschreven. De heer J. Brouwer (CDA) had een zeker gevoel van onbehagen omtrent de stij gende kosten, terwijl er geen goedkeu ring van de raad werd gevraagd voor aan vullende kredieten "Hoe heeft het zover kunnen komen, ondanks ons harde uit gangspunt dat het door ons beschikbaar gestelde krediet van 2.2 miljoen niet mocht worden overschreden. Hebben wij wel voldoende de vinger aan de pols gehouden? met wij bedoel ik, naar de bevoking, naast het college ook de raad. We hadden het beter moeten doen. He laas hebben we nu geen andere keus en moeten we het budget bijstellen in op- waatse zin, best met een beetje pijn." De voorzitter stelde dat er in de bouw via een bestek gewerkt wordt: dat alle méér- kosten niet in de verhoging van de be stekbegroting zitten, maar in de verho ging van later toegevoegde wensen en de realisering ervan. Spreker stelde dat er inderdaad een limiet was, zonder een programma. Dat er voor de sporthal een complete aanbieding was, doch dat de overschrijding bij de was en kleedacco- modatie ligt. Het gaat om een totaal be drag van overschrijding van 100.000,- teruggaand naar de periode voor 31 mei waarop 2.1 miljoen gulden als kosten plaatje gold. Van de eerste verhoging van 76.000 werd gewag gemaakt. Het krediet is er niet voor aangepast. Commissievoorzitter Van Gent stelde dat er aanvankelijk vanuit twee richtin gen beschuldigend naar het college werd gewezen dat verveld optrad... De ene kant was het stichtingsbestuur van het dorpshuis die redeneerde dat er 'met die lui niet te praten is' en anderzijds de raad die vond dat het college halsstar-rig en stroef naar het dorpshuisbestuur was. Spreker ging vervolgens in op de verho gingen o.a. van het bedrag van 76.000 gulden o.m. een gevolg van d enieuwe bouw, CAO en prijsverhoging. Er was een veelheid van verhogingen vooral in het bouwgedeelte. Het meerbedrag ligt hier o.a. in de verandering van de vouw wand. Oorspronkelijk zouden er twee worden aangebracht ter vergroting van de geluidswering, doch uiteindelijk is het er één geworden van optimale kwali teit, maar met een 'meer'-kostenplaatje van 30.000 gulden. Verder noemde spre ker de verplichte zaken waarop gelet moet worden, zoals brandpreventie, ko zijnen verbetering enz. Tegenvallers die bij verbouw altijd voorkomen werden hier ook geregistreerd en opgelost. De socialisten blijken, volgens de verwoor- RWEKERU Vrijdag koopavond! VAN OOSTEN NIEUWERKERK A.D. IJSSEL Eerste Tochtweg/hoek Zuidelijke Dwarsweg, Tel. 01802-2430. ding van hun gevoelens omtrent de meer kosten, welke op dit moment nog niet helemaal te overzien zijn, niet te treu ren. Begrijpen de situatie, maar zagen ook nog een bedrag van 75.000 schade door de aanvang van de te late bouw. De heer D. Overdijk noemde de aanpassing aan de peuterspeelzaal, nu de speelgroe- pen hier niet meer komen. "Toen we spraken over de verplaatsing van de electriciteitskast wist ook nog niemand of dat 15 of 50 duizend gulden zou gaan kosten. Al met al, na een aanvankelijke schrik zijn we content met wat er komt te staan. We kunnen akkoord gaan met het kostenoverzicht en het dekkings plan inzake de voorzieningen aan- en de uitbreiding van het dorpshuis. Boven dien is de geluidsoverlast van de bruine zaal, nu opgelost (andersom ook...foyer- geluiden zijn niet meer in de bruine... eh blauwe zaal, hoorbaar). De heer M. Zijderhand, gem. bel., vond dat het dorpshuisverhaal zich voortsleept. Hij toonde zich aanzienlijk milder dan uit latingen in een plaatselijk dagblad, die dezelfde dag, voorafgaand aan de com missievergadering gepubliceerd wer den. De heer D. Zwerus (SGP) sprak zich principieel uit tegen de uitbreiding van het dorpshuis met de daaraan verbon den consequenties dat het in de toe komst ook op zondag open is, vanwege de toenemende sportactiviteiten. Daarnaast had hij financiële bedenkin gen. 'We gaan toch naar de drie miljoen toe, dat betekent 500,- meer per inwo ner. Het rijst de pan uit. Voor een rede lijk kleine gemeente is dit een enorme uit gave. We zijn met 1.9 miljoen begonnen en nu komen we al bijna op 3 miljoen." De voorzitter toonde zich duidelijk ont stemd over het noemen van het bedrag per inwoner. De discussie m.b.t. de kredietoverschrij ding van dorpshuis Swanla, was veel milder dan menigeen verwacht had. De raad, vertegenwoordigd in de commis sie, stond zeker niet met een gebalde vuist naar B. en W.. De VVD, die zoals de heer Sarneel al opmerkte, 'zeer goed geïnformeerd' was over de dorpshuis verbouwing, reageerde laconiek..."Het krediet lag bij ons op 1.9 miljoen en geen cent meer. Vervolgens kwamen er tcgt vallers...Inmiddels hebben we een bereikt van no return. Onzerzijds zo den we kunnen stellen dat die oversein ding bewust is gebeurd. We moeten na de toekomst kijken. We bouwden ei HUIS VOOR DE GEMEENSCHA en dat komt mede tot stand door w extra's...Misschien moet er een kleii wissel getrokken worden op de resi ves, maar er is financiële draagkracht EEN HUIS VOOR DE GEMEENSCHAP Er klinken hier en daar wat tegenstriji ge berichten. Natuurlijk moet de pt tiek, ofwel de gemeenteraad alert zijn situaties zoals ze zich nu voordoen bij' verbouw en aanbouw van het dorpshi Het is, zoals de heer Brouwer van CDA opmerkte als een conclusie: "t hebben een bedrag van 1.9 miljoen schikbaar gesteld plus 300.000,- voor bestrating van de parkeerterreinen, maar toen die kredieten gevoteerd den, was er geen goed programma i eisen." Er was veel meer onderhant te nemen dat verwacht. Zo waren zelf getuige van het opknappen van radiatoren...als er ruimte in het bud| was geweest hadden deze van de bruii en peuterspeelzaal, zeker vernieuwd worden. Nu werden ze in een aangq te kleur gespoten. Ook een kosten] waarop niet gerekend was...De ba veel duurder uitgevallen dan verwachl natuurlijk mag deze gezien worden, is een juweeltje, maar daardoorwerd totale te besteden inventarisbudget ii dund...We noemden al de vouww een vermeerdering van 30.000 terwijl er nog een aantal dingen achtcj wege moesten blijven. Neem b.v. gel en licht voor het toneel...ofhet opkn; pen van het toneel....Vanwege de tegf vallende kosten moet er op dit moi pas op de plaats gemaakt worden, en ander maakten we op, toen we oor hier en daar te luisteren legden., willen met dit artikel niet iemand ofiq de zwarte piet toespelen...die is Spanje... maar een aanvulling geVl zonder echt iemand om commentaar vragen. Dat zouden we zeker ook ni gekregen hebben, omdat niemand mi in een zwarte piet gelooft... Voor hef controleren van AUTO 'schokbrekers (Koni-testbank) banden ruitenwissers remvloeistof verlichting (incl. koplampafstelling) Reparaties onderhoud van alle merken auto's. Ook 's avonds en elke zaterdag geopend

Dorpskrant | 1988 | | pagina 4