K 15,- 35,- westnederland De oorlog en het water Moerhuizen Maandag en dinsdag 12 en 13 december a.s.: Vrijdag 9 december a.s.: Slagers en jagersbugqet: AANSLUITING BUSLIJN 171 OP BEZOEKTIJD BLEULAND Verrassing voor Jo van Vliet vanwege zijn koperen huwelijk met De Onderlinge Feestverlichting Feestverlichting Weekagenda De Bonkelaar Waddinxveen WOENSDAG 7 DECEMBER: CAFE-RESTAURANT Wollefoppenweg 79 - Tel. 010-456 36 27 OUD VERLAAT Kalkoenbiefstukje met een saus met rookspek, stukjes appel, champig nons, afgeblust met calvados, verge zeld van vruchtencompote en gebak ken aardappeltjes Vooraf: kopje roomsoep met stukjes kip, ossetong en champignons Het buffet met een ruime keuze van koude en warme vlees- en wildgerechten, o.a.: gerookte ham, wildzwijnsham, een- deborst, chorizo, salami, kipsalade met vruchten en kerry- mayonaise, parelhoen met feta-kaas, noten en honingdres- sing, diverse paté-soorten, avocado, gevulde eieren, bief stukjes in pikante paprikasaus, reepjes kip in rode wijnsaus en walnoten, tranches varkenshaas in kerrysaus, koteletjes met kruidensaus, reegoulash, fazantepootjes, wildzwijns koteletten, reebout en kalkoen met bijpassende sauzen. Dessert: Vanille mousse met verse fruitsalade Prijs per persoon Vrijdag, zaterdag en zondag panne koeken tot 18.00 uur. Dagelijks geopend vanaf 10.00 uur. Onze keuken neemt tot 23.00 uur bestellingen aan. In de dienstregeling van West nederland is per 4 december jl. 's middags een extra busrit op lijn 171 van Moerkapelle en Zeven huizen naar Gouda v.v. toege voegd. Hierdoor hebben de inwo ners van Moerkapelle en Zeven huizen een betere aansluiting ge kregen op de bezoektijden van het Bleuland Ziekenhuis in Gouda. Lijn 171 rijdt alleen van maandag t/m zaterdag. Op zondag kunnen inwoners van Moerkapelle en Ze venhuizen naar Gouda reizen door lijn 176 te nemen richting Waddinx veen (lx per uur). Bij halte sport hal de Sniep in Waddinxveen kun nen zij direct overstappen op lijn 187 richting Gouda. Deze overstap geldt ook in omgekeerde richting. maandag t/m zaterdag De heenrit vertrekt om 13.26 uur vanaf Moerkapelle halte Centrum en rijdt via Zevenhuizen naar Gouda. Om 13.50 uur stopt de bus bij het Bleuland Ziekenhuis en om 13.55 uur wordt het eindpunt Gou da Station NS bereikt. De terugrit vertrekt om 15.13 uur vanaf station NS en om 15.18 uur vanaf het zie kenhuis en rijdt dan weer via Ze venhuizen naar Moerkapelle Voorlaan/Centrum, alwaar deze rit eindigt om 15.44 uur. Met deze extra ritten wil West nederland tegemoet komen aan de wensen ten aanzien van het zie kenhuisbezoek. Een wijzigings blad voor de dienstregeling is gra tis bij de chauffeurs en op infor matiekantoren van Westnederland verkrijgbaar. Zevenhuizen - Bestuur en medewerkers van de Onderlinge Brandwaar borg maatschappij Nieuwerkerk e.o. w.a. verrasten kantoorhouder Jo van Vliet jl. vrijdagavond en zetten hem eens uitgebreid in het zonnetje. heeft hij in zijn kantoorruimte aan de Groeneweg 14 te Zevenhui zen, twee vaste medewerkster en enkele part-timers in dienst. Bo vendien heeft hij de beschikking over een vergevorderd automati seringssysteem. Mede door de enorme inzet van de heer Van Vliet en de nooit aflatende steun van zijn echtgenote, is, zo vindt het bestuur, de Onderlinge gewor den, wat zij nu is. Een maatschap pij die klantvriendelijk denkt en werkt tegen concurrerende pre mies, hetgeen door steeds meer mensen wordt ontdekt. De Onder linge hoopt dat de prettige sa menwerking nog jarenlang voort gezet mag worden. Met het oog hierop ziet zij de toekomst met ver trouwen tegemoet. Eén en ander tijdens een gezellig samenzijn, waar tijdens hem, be geleid van hartelijke woorden, een cadeau werd aangeboden. Op 1 januari a.s. zal het nl. 12,5 jaar geleden zijn dat de heer J.G. van Vliet in dienst trad bij de Onderlinge Brandwaarborg mij. Nieuwerkerk a.d. IJssel e.o. w.a. Dat dat niet zonder resultaat ge bleven is voor de Onderlinge, blijkt wel uit de groei die er in die 12,5 jaar heeft plaatsgevonden. Jo van Vliet begon in 1976 tij dens de avonduren in z'n eentje op een zolderkamer het werk van de Onderlinge bij te houden....Nu Zevenhuizen - Bij het complimen tje over de nieuwe Dorpsstraat verlichting, die overigens heel ori gineel aan vlaggestokmasten is bevestigd, hoort ook de Noorde lijke Dwarsweg...! Moerkapelle - De oorlog en het water, is het thema van tentoonstelling van het Zuidhollands Verzetsmuseum uit Gouda vanaf volgende week dinsdag te bezichtigen is in dorpshuis Op moe Moerkapelle. Moerkapelle - Moerkapelse win keliers hebben hun panden voor zien van gevelfeestverlichting. Ook daar ziet het er gezellig fees telijk uit...vooral als het donker is. De Dorpskrant heeft eens een foto geplaatst van een plaatsbord "Moerhuize", gefotografeerd in ZeeuwsVlaanderen. De heer Ch. Sarneel (WD), wist er nog één, in Belgie...Dat zei hij tijdens de com missievergadering op dinsdag 29 november nadat burgemeester A.H van Gent als voorzitter mede gedeeld had dat Zevenhuizen zich sterk blijft verzetten tegen her indeling. "We zullen ons opnieuw presenteren bij de Tweede Kamer We zijn nog altijd consistent, zo als in de afgelopen 5 jaar. Vijf keer hebben we schriftelijk tegen de herindeling gereageerd en twee maal tijdens een hoorzitting. Bij die keren kwamen herhaaldelijk nieuwe gezichtpunten." aldus de voorzitter. De heer Zwerus (SGP) veronderstelde dat herindeling geen financiële gevolgen voor Ze venhuizen heeft, alhoewel er van af een peildatum 50% van de reserves afgestaan moet wor den. Zij fractie zal de brief die naar de Tweede Kamer gaat tegen her indeling, zeker ondersteunen. De voorzitter antwoordde dat de gemeente Zevenhuizen deel neemt in een proef van GS met intensief toezicht, tegen die ach tergrond kan de raad zich afvra gen of dat consequenties heeft. De heer Van Gent benadrukte dat waar het de reserves betreft, Ze venhuizen goed zit... "Als je uitgezocht wordt voor re pressief toezicht dan is dat in strijd met de gedachten dat er financië le gevolgen voor Zevenhuizen aan kunnen zitten." De heer Sar neel vroeg of er een maatregel is die potverteren voorkomt en wie gaat er, als er een nadeel ontstaat, voor opdraaien? Er is een doem denken en de verwarring blijft be staan. De voorzitter dacht dat pot verteren in de periode van over leg niet aan de orde is. Op de vraag van de heer Sarneel om trent de naamgeving van de mo gelijk nieuw te vormen gemeente, welke deze niet mooi vond en velen met hem, antwoordde de voorzitter tevens de heer Over- dijk. Hij zei dat een nieuw te vormen gemeenteraad binnen een jaar protest tegen de naamge ving kan aantekenen bij de minis ter. "het is een werknaam die je toegewezen krijgt als gemeente. "Ons standpunt is voldoende be kend" zo reageerde de heer Zijder hand (gem. bel.)"Zelfstandigheid van Zevenhuizen!" De oorlog en het water De geografie van Zuid-Holland wordt in belangrijke mate door het water bepaald: rivieren stro men door het laagland, duinen schermen de provincie af van de zee, boezems omringen het laag gelegen polderland dat is bezaaid met plassen en meren. In tijd van vrede is de waterrijk dom een factor die economische voorspoed brengt, maar in tijd van oorlog zien we de keerzijde van de medaille; het laaggelegen land blijkt uiterst kwetsbaar te zijn. Tijdens de Tweede Wereldoor log heeft zich op en rondom het water heel wat afgespeeld. Zo-wel de Duitsers als degenen die zich tegen hun overheersing verzetten maken gebruik van het water om hun doelen te bereiken. Op welke wijze dit gebeurt staat in deze ten toonstelling centraal. Water als verdediging Sinds de Tachtigjarige Oorlog te gen de Spanjaarden heeft men in Nederland het water als verdedi gingsmiddel gebruikt. Zo wordt in 1574 de Hoge Zeedijk van Schie- land doorgestoken om de Span jaarden bij Leiden te verdrijven. In 1815 wordt begonnen met het defensiesysteem van inunda ties stelselmatig uit te breiden. Zo kan het gebied dat zich uitstrekt van het Gooi tot de Biesbosch on der water gezet worden. Deze linie wordt de Nieuwe Hollandse Waterlinie genoemd en moet het 'rijke westen' tegen een vijande lijke aanval beschermen. Om te voorkomen dat de vijand de vijf kilometer brede waterlinie over kan varen, zal het land in tijd v nood slechts enkele decimeti onder water gezet worden. 1 bescherming van de linie word op zwakke plaatsen forten ge bouwd. Engelandvaarders Engelandvaarders zijn Ndderlc ders die tijdens de bezetting n; Engeland proberen te ontsnr pen met het doel zich daar bij geallieerden te voegen. Op de manier willen zij meewerken a de bevrijding van Nederland. C der de eerste Engelandvaardf zijn veel Zuidhollandse student De meeste Engelandvaarders t reiken Engeland via de neutn landen Zwitserland en Spanje. Hier worden ze bepaald niet rr open armen ontvangen ome het toelaten van Engelandva; ders de neutrale positie van de landen in gevaar zal kunnen bre gen. De kortste weg - maar tevens i gevaarlijkste - is de directe ovr steek vanaf de Hollandse of Zee wse kust. Men waagt de overtoc met allerlei typen boten, sor zelfs met een zeilkano. De eers hindernis op weg naar Engelar is de strenge Duitse kustbewakir Eenmaal op volle zee aangek- men kan er nog van alles mi gaan; de Noordzee is verradeli en menig schip verdwijnt in golven. Dit zijn zomaar grepen uit e( veelheid van onderwerpen die d.m.v. foto's te bezichtigen zijne de tentoonstelling. 09.30-12.00 uur: Taalles vluchtelingen en B.E. mannen 15.00-17.00 en 19.00-21.30 uur: Scholiereninloop 15.30-17.00 uur: Handenarbeid 6-8 jr. 18.30-20.00 uur: Marionetten 9-12 jr. 20.00-22.00 uur: Aerobic 20.00-23.00 uur: Fotovisie DONDERDAG 8 DECEMBER: 09.30-11.30 uur: B.e. vrouwen en peuteropvang 16.00-17.30 uur: vreemde wensen 6-8 jr. 16.00-17.30 uur: Zelfverdediging 20.30-22.30 uur: Tekenen/schilderen 20.30-22.30 uur: Clownerie 20.00-23.00 uur: K.J.C. VRIJDAG 9 DECEMBER: 09.30-12.00 uur: Taalles vluchtelingen 10.00-12.30 uur: Tekenen/schilderen 15.00-17.00 uur: Scholiereninloop ZONDAG 11 DECEMBER: 11.00-17.00 uur: Inloop minderheden MAANDAG 12 DECEMBER: 16.00-20.00 uur: Ballet 18.30-21.00 uur: B.E. mannen DINSDAG 13 DECEMBER: 09.00-11.30 uur: Naailes buiten! vrouwen, peuteropvang 16.00-17.00 uur: werken met hout 9-12 jr. 16.00-21.00 uur: Ballet 19.00-21.00 uur: B.E. mannen 20.00-22.00 uur: Saz cursus 20.00-22.30 uur: Darten. WOENSDAG 14 DECEMBER: 09.30-12.00 uur: Taalles vluchtelingen en B.E. mannen 15.00-17.00 en 19.00-21.00 uur Scholiereninloop 15.30-17.00 uur: Handenarbeid 6-8 jr. 18.30-20.00 uur: Marionetten 20.00-22.00 uur: Aerobic.

Dorpskrant | 1988 | | pagina 6