2 halen - 1 betalen!!! J. WISMEYER jp? FEEST AANBIEDINGEN! Grieks restaurant krijgt 60 plaatsen erbij! R cb/i. T OP ZICHZELF Kerstbomen uit Sauerland. Vers gehakt vanaf f 7,50 w I UI - Dames rokken, blouses en pantalons, ook de KINDERTRUIEN! III PARTHENON in Zoetermeer biedt meer armslag Passage 234 - WADDINXVEEN - Telefoon 01828-1 78 68 Onze winkel is geheel vernieuwd in fraaie frisse tinten en overzichtelijke vitrine met sieraden enz. Het is een totale vernieuwing geworden. Ook juist de etalage's met mooie eigentijdse verlichting in nieuwe stijl met halogeen Colombine: dat is schoonheid in de ware zin van het woord, in juwelen. Bij bijzondere gelegenheden is zo'n tijdloos ontwerp uit de Colombine koliek tie het geschenk. - Colombine sieraden - "Le Chic" sieraden 1295,- H OMEGA 1250,- f 2650'" Ook schitterende DESIREE en COLOMBINE verlovingsringen! Expositie Gemeentehuis Zevenhuizen. en dan de collectie Dupont aanstekers!! - Een nieuwe service van de Rabobank: de geld automaat: 24 uur per dag geld opnemen! of 20% korting per stuk (niet op kerstkleding) Textiel - meubelen en woninginrichting Dorpsstraat 35 - Zevenhuizen - Tel. 01802-12 13 Blauwsparren en kluitbomen. Kerststerren, witte Azalea's, cyclamen, en artikelen voor stukjes. Spatvrij droog haardhout en hardhout. -van 1 5 tot 23 december KOOPAVONDEN!!! VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D USSEL Eerste Tochtweg/hoek Zuidelijke Dwarsweg, Tel. 01802 - 2430 Zoetermeer - Het inmiddels vermaarde Griekse restaurant Parthenon in de Zoetermeerse Dorpsstraat heeft er vanaf 16 december maar liefst 60 zitplaatsen bij. Dat betekent dat er maar liefst 180 gasten tegelijk be diend kunnen worden. Om het restaurant te vergroten werd het bestaande inwendige van het pand, wat tot dusver nog niet gebruikt werd als zodanig, veranderd. Daartoe moest gebro ken worden. Met nauwelijks over last werden muren uitgebroken. De keuken heeft volgens de nieu we eigenaren Cristos en Soterios, voldoende capaciteit. Beide he ren namen in juli de zaak over van Nicholas, die enkele jaren gele den het Griekse restaurant Par thenon startte...en met succes! Sindsdien hebben duizenden ken nis gemaakt met de voortreffelijk heden van de betaalbare Griekse keuken. Na dat kennismaken volg de bij velen herhalingen. Soterios en Cristos, beiden afkomstig uit de stad Fricala in Griekenland en resp. 4 jaar en bijna 4 jaar woon achtig in Nederland, deden een goede zet om dit restaurant in Zoe termeer te gaan runnen. Beiden hebben voldoende horeca-erva- ring en uiteraard de benodigde apieren. De 25-jarige Soterios eeft eerst bij een Grieks restau rant in Delft gewerkt, werd vervol gens eigenaar van een Grieks res taurant in Arnhem en later Schie dam. Beide restaurants hebben in middels andere eigenaren. Hij is zeker niet van plan Parthenon snel van de hand te doen. evenals zijn compagnon Cristos. Deze 30- jarige had eerder een eigen res taurant in Den Haag. Een compag nonschap met een oud-plaatsge noot leek ook hem een uitsteken de manier van werken. Zij worden bijgestaan door een team vast personeel van Griekse afkomst en in het weekeinde door Hollandse serveersters. HEt Griekse restau rant ademt gastvrijheid, heeft ze ker nog dezelfde ambiance waar mee het begon en biedt de bezoe ker meer dan een lekkere maal tijd en een goed glas wijn...Griek se muziek behoort tot het stan daardpakket, maar in het week einde en tijdens speciale avonden is er live'-muziek. Hoewel het elke avond druk bezet is in Parthenon, verwachten beide eigenaren dat vrijdag 16 en zaterdag 17 decem ber, een ongekende toeloop te zullen hebben. Immers dan is er een echt Grieks orkest...wordt er natuurlijk de Sirtaki gedanst en het feit gevierd van de vergroting van het restaurant. Vanaf de 16e kunnen er 60 mensen bij...Wie met een gezelschap op een be- paale dag wilkomen, kan nu ook met ca. 70 personen terecht, aan één tafel. Samen uit...gezellig.... en wat de griek betreft: alleszins re delijk in prijs! JUWELIER OllIO Dan de sieraden die we nieuw hebben, o.a.: met een apart accent. werkelijk schitterend om te zien! zowel in collier, armband als ringen in geel met wit goud of geel goud. Mooi geëtaleerd te zien in de etalage! met certificaat bij de sieraden die zijn uitgevoerd met hoge kwaliteit briljanten.... Nieuw bij ons in Waddinxveen is ook het grote merk OMEGA werkelijk schitterende modellen met o.a. goud met staal enz. Wij hebben dit zeer fraai geëtaleerd, (en natuurlijk ligt er een folder voor u klaar!) Van vrijdag 16 december tot en met 23 december zal er in het Gemeentehuis van Ze venhuizen voor de eerste keer een expositie gehouden worden. De opening zal plaatsvinden op vrijdag 16 de cember a.s. om 19.00 uur. Hierbij zullen de exposanten aanwezig zijn t.w. Anneke Nap, keramiek, Erik Nolten, a- quarellen en Ernst de Vogel, tekeningen o.a. van bekende figuren uit Zevenhuizen. Ook zullen vertegenwoordigers van de gemeente Zevenhui zen en de culturele commis sie de Zeven Muzen aanwe zig zijn. De overige openings tijden zullen zijn: Op werkda gen van 9.00 - 12.00 uur en van 13.00 - 17.00 uur. Op de vrijdagavonden 16 en 23 de cember van 19.00 - 21.00 uur. Om kennis te maken met de exposanten volgt hier hun ei gen verhaal. Anneke Nap - Keramiek Na een opleiding aan de Goudse Pottenbakkers- school ben ik 8 jaar intensief bezig met keramiek. Vanaf het moment dat ik geslaagd was, ben ik via de Zeven Mu zen les gaan geven in hand vormen. In de afgelopen perio -de werd ik verschillende ke ren gevraagd om aan exposi ties mee te doen, in en buiten Zevenhuizen. De nieuwsgie righeid van het zelf ontwikke len van glazuren werd zo groot, dat ik een cursus anor ganische scheikunde, .bem I Moe keer 25,-: 100 10,- 10,- 10,- 10.- 25.- 10,- 10,- 10.- [25.- 50,- 10,- 10,- 10,- 25.- 10,- 10,- 10,- De p Zeve word huis i Alph De g en d; 16 ja Aanv Zevei word olieb< uur ii DE B kind werd I aan di De SC kent a Voor geen 1 ZIJN 1 LSt r Wk M& m. *m Met ingang van 3 januari 1989 wordt bij de Rabobank Zevenhuizen-Moer- kapelle B.A. een geldautomaat in ge bruik genomen in het bankgebouw te Zevenhuizen. Met de geldautomaat kunnen cliënten van deze bank24 uur per dag snel, veilig en gemakkelijk geld van hun betaalrekening opne men. In principe niet alleen bij de Ra bobank. maar ook bij een groot aan tal andere banken in Nederland waar zo'n automaat is geplaatst. De Rabo bank denkt dat deze nieuwe service vooral handig is voor iedereen die overdag snel geld wil opnemen, maar ook voor mensen die overdag werken, of die om andere redenen geen tijd hebben om de bank tijdens kantoor uren te bezoeken. Om de gelduaotmaat te kunnen ge bruiken, Krijgt de klant van de bank een persoonlijk geheim nummer, dat verder aan niemand bekend is: het persoonlijk identificatienummer of kortweg de PIN-code. Naast deze co de heeft de cliënt nog een Euroche- uuepas of een Rabobankpas nodig, waarop aan de achterzijde een mag neetstrip zit. De geldautomaat is geplaatst in het voorportaal van de bank. Buiten kan tooruren kan men de automaat berei ken door met de genoemde pas met magneetstrip de deur te openen. Geld opnemen met de geldautomaat is heel eenvoudig! De klant stopt de pas in de geldautomaat, toest de ge heime PIN-code in en vervolgens het bedrag dat hij wil opnemen. De geld automaat controleert aan de hand van de PIN-code. of diegene, die geld van de rekning wil opnemen, daartoe be voegd is. Als de gegevens kloppen, geeft de geldautomaat de pas terug en betaalt vervolgens het bedrag uit. Deze nieuwe service betekent: Snel, veilig en gemakkelijk geld opnemen, op het moment dat het de klant het beste uitkomt. gaan volgen en zo nu mijn eigen glazuren kan bereke nen en samenstellen. In sep tember jl. heb ik me als zelf standig pottenbakster geves tigd aan het Hogeland 45 te I Zevenhuizen, waar het werk in handvormen, draaien en boetseren wordt gemaakt, gebakken, geglazuurd en ver- kocht. Erik Nolten - Ernst de Vogel aquarellen - tekeningen Omdat de dozen zeep en krat ten bier hem te zwaar worden, besluit Ernst in augustus 1985 wat vaker een potlood ter hand te nemen. Hij 9aat leren tekenen en in Delft is daar een school voor. Maar ten en langeToon laat hij inde steek, maar hij ontmoet een paar geweldige tekenmees- ters enErik Nolten! Erik is een echte Noordhol- lander die aanvankelijk hand vaardigheidsleraar wil wor den, maarernatweejaarach- ter komt dat hem meer aan tekenen en schilderen is gele gen. Zij bemerken dat hun stijl verschilt (mede doordat dewij -ze Beermen hen dat telkens meldt!) Ernst laat z'n hand zwierig en zoekend over he papier gaan, terwijl Erik direk en treftzeker voortdurend ra ke klappen uitdeelt. Dit Ieve Ernst een serie fijngevoelig®' tekenachtige portretten op. Erik geeft zijn impressie van een paar weken aqareleren i de omgeving van Dedems vaart. Zij geven samen ee tekencursus in Zevenhuizen, waarbij zij elkaar voortreffelijk aanvullen. Noordhollandse zekerheid gekombineerd m ZuidhoUarvdse twijfel. Moer A.M. dinsd expo: van h seum voor avoni Op N daq Dan terecl t/m v van 1

Dorpskrant | 1988 | | pagina 10