i ¥N P Té I f if* Politieberichten Rentokil-ZVH - Automobilst Leningrad Zang en Kleur: zanglustig èn kleurrijk le paal voor D. van Vliet zn. 1500-ste lid bibliotheek Kerstviering ANBO '>?Z7///S-/Z<-r-r- -i fr\ u Asielzoekers in Moerkapelle Kerstfeest jeugdclubs Het was jl. vrijdag en zaterdag en 21ste vogeltentoonstelling van Zang en Kleur. Dit valt te lezen in een keurig verzorgde catalogus. Vrijdagavond verrichtte oud-no taris Jac. Bos de trekking van de grote verloting. Met gepaste eerbied werd voor de wedstrijd één minuut stilte in acht genomen ter herdenking aan de slachtoffers aan het getroffen Armenië. De spanning in de eer ste set was te snijden. De tweede set verliep glorieus voor het Rus sische team, terwijl de derde set niet zomaar cadeau werd gege ven door Zevenhuizen.(zie artikel elders in deze krant). Al is Rento- kil de verliezer, ze verdienen een welverdiend compliment. Hierin dienen ook beide trainers Akker huis en V.d. Burgt te worden be trokken. Verder een woord van waardering voor het manage ment en de p.r. voorwaar: een uit stekende organisatie. Vanaf nu in dit seizoen geen internationale wedstrijden meer, maar een con centratie op de ere-divisie. De vogeltentoonstelling van "Zang en Kleur" in dorpshuis "Swanla", was een bijzonder geslaagde. Vrijdagavond was het ontzettend druk in de nieuwe toneelzaal van Swanla, terwijl het zaterdag gezellig druk was. De verlaagde ramen boden na tuurlijk licht op het kleurrijke en zanglustige tentoonstellingsge- beuren. Algemeen kampioen van de tentoonstelling werd de heer Roos. Wij fotografeerden hem bij zijn kampioen. Het Rad van Avon tuur draaide aantrekkelijke prij zen weg. Complimenten klonken alom zowel voor de expositie als voor de mooie lokaliteit Uitslag verloting "Zang en Kleur" le prijs: Een levensmiddelen- mand t.w.v. 200,- no. 629; 2e prijs: een levensmiddelenmand t.w.v. 150,- no. 254; 3e prijs: een levensmiddelenmand t.w.v. 100,- no. 1305; 4e prijs: een levensmiddelenmand t.w.v. 50,- no. 1022. J. de Beukelaar werd met een schamalijster kampioen open klas se (91 pnt). A.P. Raaymakers had niet alleen de eerste prijs van de eigen kweek plus de bondsmedail le, maar tevens de derby bij zijn inzending van een grasparkiet met 89 pnt. Kampioen bij de jeugd werd M. Raaymakers met een agapornide. Hij behaalde 89 punten. A. Roos had niet alleen de eerste prijs in het algemeen kam pioenschap, maar tevens het bondskruis met 91 punten voor zijn fisherie-lichtgroene agapor nide. Het open klasse jeugdkam pioenschap werd door Angelique Sleeuwenhoek gewonnen met een roodrugparkiet met 88 pun ten. Vier keurmeesters bepaalden de prijzen. cjvSiet JfcJtn Zevenhuizen - Vrijdagmiddag jl. werd de eerste paal geslagen voor een nieuw gebouw waarin de groothandel in vleeswaren, levensmiddelen en horeca-artikelen, de fa. D. van Vliet Zn., dóór de heer D. v. Vliet. Er wordt een hal gebouwd van 900 m2 en een kantoor van 300 m2. In de hal kömt tevens een grote koel- en vriescel. Het ge bouw, naar een ontwerp van Fre- wi architectenkantoor te Zeven huizen. zal in juni 1989 gereed komen. Zevenhuizen - De heer A. Rietveld van de Burg. Klinkhamerweg is het 1500 ste lid van de Openbare bibliotheek Zevenhuizen. Hij werd door bibliothecaresse Karin donderdagavond met een bloemetje verrast en een gratis abonnement. Ook kreeg hij nog een boekenbon. In 1987 telde de bibliotheek rond de jaarwisseling 1192 leden. Elk jaar wordt op 1 januari overnieuw met tellen begonnen. De heer Rietveld was al lid, doch liet zijn abonnement verlengen. Zevenhuizen - 4-12: Vals briefje 100,- Een inwoner van Zeven huizen had een vals briefje van 100,- ontvangen wat bij de RABO werd ontdekt. 5-12: Aanrijding Op Rijksweg 12 richting Den Haag. Betrokkenen: 3 personenauto's. Een der auto's moest stoppen voor een op de rijksweg aanwezige file. De 2 an dere reden daarop er bovenop. Mat. Schade. 5-12: Aanrijding; Zijdelijke Dwarsweg bij onbewaakte spoor wegovergang. Betrokkenen 2 personenauto's Betrokkenen naderden elkaar uit tegenoverge stelde richting. En gekomen bij de nogal onoverzichtelijke spoorweg overgang zagen ze elkaar te laat waarop aanrijding volgde: Mat. Schade. 5-12: Aanrijding; Bredeweg, na bij munitiedepot. Betrokkenen 2 personenauto's. Een der betrok kenen kwam vanaf de rijksweg en gekomen bij de stopstreep ver leende deze geen vrije doorgang aan de andere die over de Brede weg naderde. Mat. Schade. 6-12: Een schoorsteenbrandje bij een perceel aan de Rottekade. Dit was wederom te wijten aan een verstopte schoorsteen. De brand weer klaarde de blusklus. 6-12: Doorrijden na aanrijding; Gepleegd op de parkeerplaats van de Lente. Van een inwoner vanuit Zevenhuizen, werd de rechterzijkant van zijn auto ver nield door een vrachtauto. De dader werd aangemeld door een getuige. Bleek ook een inwoner van Zevenhuizen te zijn geweest. Tegen hem zal proces-verbaal worden opgemaakt. 7-12: Aanrijding; Op de Fuut alhier tussen een geparkeerde personenauto en de vuilnisauto. De vuilnisauto raakte de perso nenauto bij het wegrijden. Mat. Schade. 7-12: AanrijdingOp de parkeer plaats bij de Zilverberk. Tussen een geparkeerde personenauto en een rijdende personenauto. De rijdende personenauto uit Rotterdam raakte de geparkeer de auto uit Zevenhuizen, bij een insteekmanoeuvre. Mat Schade. 8-12: Bij een door de politie inge stelde rood-lichtcontrole alhier op de bekende kruising werden wederom diverse bestuurders op deze overtreding betrapt. Proces verbaal zal volgen. 8-12: Inbraak woning; Aan een woning gelegen aan de Burg. Klinkhamerweg werd in de avond 8-12-88 ingebroken. De bewoner werd voor een aanzienlijk geld bedrag gedupeerd door de inbre ker. De politie heeft de zaak in onderzoek. 10-12: Inbraak; Inbraak in kan tine van manege aan de Wollefop penweg. In de nacht van 9 op 10 december. Diverse attributen werden weggenomen. De Politie heeft de zaak in onderzoek. 11-12: Baldadige streken; Van een inwoner aan de Molenweg werd een aanhanger van het erf gehaald en in de visvijver voor het huis gegooid.; Van een bewoner aan het Noordeinde werd een in de tuin geplaatste schommel weg gehaald en een tiental meters ver der teruggevonden. GEVONDEN: 1 witte ram. VERLOREN: -Rode kater: -Gou den ketting; -Huissleutel in rode etui. Zevenhuizen - De Algemene Ne derlandse Bond voor Ouderen, afdeling Zevenhuizen, viert op vrij dag 16 december Kerst in dorps huis Swanla De Kerstmiddag op 16 dec. zal opgeluisterd worden door het be jaardenkoor o.l.v. de dames Ziel- huis en Ensing. Een groep dames van de Plattelandsvrouwen uit Moordrecht zal een toneelstukje en een zangspel opvoeren. Bur gemeester A H. van Gent en her vormd predikant ds. H. Gaasbeek hebben beiden toegezegd de kerstviering bij te zullen wonen. Nieuwerkerk a.d. IJsel - Ongeveer tweeduizend supporters bevolkten de Ringvaarthal in Nieuwerkerk a.d. IJssel, waar zaterdagavond het span nende duel tussen de volleybalteams Rentokil-ZVH en Automobilist Leningrad plaatsvond. POLITIE ACTIEF Om het gemotoriseerde verkeer in goede banen te leiden, waar het de parkeergelegenheid betrof, was er nogal wat politie op de been jl. zaterdagavond, vooraf gaand aan en tijdens de wedstrijd van het Zevenhuizense heren volleybalteam. Automobilisten kregen al voor acht uur van de wachthoudende en aanwijzing ge vende agent te horen dat het par keerterrein onder en rond de Ring vaarthal helemaal vol was. Hij wees de supporters op parkeerge legenheid achter het nieuwe ge meentehuis. Sommigen wisten niet hoe ze die grote parkeer plaats moesten bereiken en par keerden hun auto achter de win kels, waar het juist verboden is te parkeren. Daar mag alleen gepar keerd worden in de parkeerha vens. Gelukkig ontdekte schrijf ster dezes, dit, voordat een surveil lerende agent daar daarop wees. Even omrijden en zowaar we ont dekten een prachtig parkeerter rein achter het nieuwe gemeen tehuis, dat zeker plaats biedt aan 100 auto's. Een tussendoor wan delingetje van 2 minuten en we waren bij de ringvaarthal. Een aantal supporters parkeerde toch hun wagen op de bedieningsrou te van de winkels en kwam van een koude kermis thuis, na een bon tussen de ruitenwissers van de auto te hebben gevonden. Zij en vele andere supporters weten nu dat er in Nieuwerkerk evenals in Zevenhuizen (waar intussen ook velen wijzer geworden zijn!) dat er niet voor het gemeentehuis geparkeerd mag worden! (tijdens een hearing over het be stemmingsplan Landelijk Gebied donderdagavond jl. al de beschik bare parkeerruimte in het cen trum van het dorp benut. Er was nergens meer een gaatje...Dus par keerden vele agrariërs hun auto voor het gemeentehuis. Zij waren fortuinlijker dan menige kerkgan ger op zondag die zijn auto voor het gemeentehuis parkeerde en een bon tussen de ruitenwissers aantrof.) INGEZONDEN: Op maandag 5 december moch ten wij in Moerkapelle de eerste vluchtelingen begroeten. Een ge zin afkmstig uit Iran mocht na lan ge omzwervingen, vele ontberin gen en een onzekere toekomst zich (tijdelijk) vestigen in ons dorp. Wij hopen dat zij zich, on danks verschil in taal en cultuur, na verloop van tijd thuis gaan voelen in ons midden. Het was zeer verheugend voor het "vluch telingencomité" en bemoedigend voor het gezin dat er van verschil lende kanten vanuit onze gemeen te hulp geboden werd bij het voor breiden en inrichten van de wo ning. Daarom willen wij allen be danken die de nodige artikelen hebben gegeven na een oproep in de Dorpskrant en kerkblad. Even eens willen wij de firma's Bac, Van Dorp en Kadiks bedanken voor het beschikbaar stellen van de be nodigde middelen en/of geboden artikelen om de woning bewoon baar te maken. Eveneens was het verheugend begrip en behulp zaamheid te ervaren van de om wonenden. Want wat moet je...als de sleutel in huis ligt en je hebt de buitendeur achter je dicht getrok ken...? Veel is er gedaan, gege ven en geholpen. Toch ontbreken er nog enkele artikelen. Daarom willen wij nog één keer een be roep op u doen. Dit zijn de ge vraagde artikelen: tuingereed schap, bezem, vloertrekker, kin derfiets plm. 5 jr:. achterzitje voor fiets; hoek douchestang, douche gordijn, bestekbak, broodplank, broodmes, kaasschaaf, aardappel lepel, groentelepel, buitenlamp. woordenboek engels/nederlands nederlands/engels, centrifuge, strijkplank, keukentrap. Wie deze artikelen van de hand wil doen evt. tegen een vergoeding, kan contact opnemen met M. Voskui len, tel. 01793-1509 of A. Elles- wijk, tel. 01793-2277. Zevenhuizen - Op maandag 1 dec. vieren de Jeugdclubs Kers feest in de Geref. kerk. Ouders e belangstellenden zijn hartelijk^ kom op de viering die om 19.00 uur begint. Kinderen van dejeny- clubs verlenen medewerking aa de Kerstbijeenkomst.

Dorpskrant | 1988 | | pagina 6