Handige Hobby's! ;v iiij! rtrVcen^°°V^> WIJ WENSEN U PRETTIGE KERSTDAGEN. r'r*8®: FM ,9 ik IA qro^ 'Varkensrollade (iets door regen) heel kilo 8.90 Magere varkensrollade heel kilol 10.50# LLende filetrollade kilo 12.90 Runderrollade mager, heel kilo 15.90, Ook heerlijk bij gourmet Shoarma 500 gram 5.75 Gourmet gehakt 500 gram 3.95 -200 gra™"wh?nhb'eh'uk '8 ""KV/nlt/S '«oor Uit eigen worstmakerij, voor de boterham: 100 gr. schouderham 1.39 100 gr. boerenham 2.29 100 gr. cervelaatworst 1.79 100 gr. runderrookvlees 2.98 100 gr. rauwe ham 2.99 500 gr. boerenmetworst 4.95 500 gr. gek. worst 4.95 500 gr. tartaar 5.75 500 gr. varkenshaasjes vanaf 9.00 200 gr. filet americain 2.20 3 stokjes saté 1.95 Cordon bleu per stuk 1.95 100 gr. bacon 1.89 100 gr. gebr. rosbief 2.99 100 gr. gebr. fricandeau 2.08 100 gr. gebr. varkens rollade 1.79 Diverse paté's en salades Heel kilo bief lappen 15.90 Heel kilo magere runderlappen 13.90 Heel kilo rundergehakt 9.90 Heel kilo haasfiletlapjes 13.90 Heel kilo fricandeau 11.90 Heel kilo hamlappen 9.90 Heel kilo gehakt h.o.h. 5.90 Heel kilo mag. speklapjes 5.90 LET OP! GEWIJZIGDE OPENINGSTIJDEN: Donderdag 22 en vrijdag 23 dec. koopavonden tot 21.00 uur. l Zaterdag 24 dec. geopend tot 16.00 uur. 1 Waddinxveen - Gerrit Oudijk (43) heeft een bedrijf dat helemaal gericht is op creativiteit. Zijn zaak draait op hobbyisme, doch bestaat er niet uit. Deze besnorde Waddinxvener geniet, vanwege de produkten die zijn bedrijf 'Salda' levert, internationale bekendheid. Eigenlijk moeten we het andersom stellen, hebben de hobby-artikelen vanuit Waddinxveen. een wereldvermaardheid.. Zo'r\ jaar of 14 geleden trok hij met familie op braderieën en beur zen de aandacht van het creatieve publiek met koud emaille, dat op luciferdoosjes en glasplaatjes uit gestreken, een kunstzinnige ui ting leek. met een niet door lak ken te evenaren fraaie glans. In vrijwel elke hobby-winkel ston den rekken vol met deze Salda- mail, waarmee je koud kon email leren. Daarna kwam het 'pientere puntje'! Een methode om op kle- ding met textielverf te schilderen. Vervolgens veroverde Salda de markt met Krimpie Dinkie. Een doorzichtige kunststof-folie waar op je kon tekenen en daarna in de oven tot ca. een derde van de oor spronkelijke grootte, kromp. BYOUX-MAILLE Omdat de aandacht voor het koud-emaille tanende was, is Sal da nu met een nieuwe formule koud-emaille gekomen, waarbij men niet meer een verhouding van verharder-emaille van 1 op 2 hoeft'toe te passen, waardoor soms vergissingen optraden, doch 1 op 1. In talloze kleuren kunnen byoux worden 'geverfd' met dit koude emaille. Deze hob by is meer bedoeld voor volwas senen. Er worden speciale cursus sen gehouden, met byoux-maille. Krimpie Dinkie is ook terug van weggeweest. Het geeft ook een nieuwe naam gekregen, nl. Krim pie wit. Het folie is dikker gewor den en afbeeldingen kunnen er d.m.v. een kopieerapparaat op worden gemaakt. In een oogwenk krimpt het in de hete oven precies tot een derde van de afmeting. Omdat het sieraad, broche, oor bel, hanger enz. al door de hobby ist ingekleurd is met kleurpotlood of watervaste viltstift en de kleu ren donkerder worden door het krimpen, is hierna alleen nog een 'lakbeurt' nodig met een naturel- kleurige laag byoux-maille. Krimpie Wit is bijzonder geschikt om kinderen op clubs te laten doen. Ook is menig verjaarsfeest hierdoor een succes geworden, omdat kinderen graag iets te doen willen hebben. Overtrekblaadjes, of carbonpapier en een kleurboek waaruit afbeeldingen over kun nen worden genomen, zijn hulp middelen om een echt leuk voor- werp te maken. Meisjes van de donderdagavondclub in Zeven huizen zijn laaiend enthousiast over dit leuke hobby-materiaal. Ze maakten prachtige broches en oorhangertjes. Het is alleen jam mer dat Krimpie Wit niet te koop is in Zevenhuizen. De eigenaar van De Zilverberk heeft echter be loofd, dat als er vraag naar zou komen hij Krimpie Wit in de ver koop neemt. Hoe Gerrit Oudijk een zaak begon.... Salda b.v. bevindt zich aan de Mer curiusweg in Waddinxveen. Op 27 mei 1974 vond de start plaats vanuit een flat aan de Tesselscha- delaan. "Ik ben samen met m'n vrouw begonnen met koud email le." Oudijk, afkomstig uit een boe renfamilie, zelf vertegenwoordi ger in de industriële tak, verlang de ook naar een zelfstandig be roep. Een tijdlang is hij aan het zoeken geweest om een artikel te vinden dat er nog niet was. En dat werd het koud-emaille. Hij had ontdekt dat het in Duitsland door een tandarts uitgevonden pro- dukt in dat land ook een redelijk succesvol artikel was. Het bestond uit hars en een harder plus losse kleuren die erdoor gemengd moesten worden. Salda-decor, wat later op de markt gebracht iPx>- J.-Ï'W O nl \iiCfi,. h'"k werd, was reeds een op kleur ge brachte hars. Htj kreeg de alleen verkoop, via een gentleman- agreement, voor Nederland, en timmerde veelvuldig met dit nieu we hobbyartikel aan de weg. Zijn inspanningen leverden geen wind eieren. Het ging Oudijk en zijn hel pende familie, goed. In 1975 start te hij aan de Henegouwerweg een producerende groothandel en hield zich bezig met halffabrika ten. Menigeen ontdekte commer ciële toepassingen op glas.... Toen in 1978 de tandarts-uitvinder overleed kocht Oudijk de rechten, van het moeilijk na te maken pro- dukt. Hij heeft slechts één con current in Europa....Ook verover de hij stormenderhand de Euro pese markten. Ondanks het suc ces bleef hij met beide benen op de grond staan, want één produkt is risico-gevoelig. Daarom was hij blij met de ontdekking van 'het pientere puntje' waarmee je ge doseerd ontuitwasbaar letters en belijning op textiel kunt aanbren gen op de uitvindersbeurs in Neu- renmberg. Een bevriende relatie die thuis is in chemie bracht dit idee in de praktijk....In 1980 was Salda uit het pand aan de Hene gouwerweg gegroeid en huurde de loods van Joop Baas aan de Henegouwerweg. En toen kwam Krimpie Dinkie "We waren met ons gezin, m'n vrouw, onze twee dochter en ik, op een beurs in Engeland...De dochters zagen het krimpfolie, liepen er voorbij en liepen terug en riepen 'pap kijk eens wat mooi!' Nou had ik iets dergelijks al eens in frankrijk gezien, maar zo mooi echt niet. We hebben de de monstratie bekeken en informa tiemateriaal mee naar huis geno men. We hoorden dat er in Ameri ka ook iets dergelijks op de markt was maar dat daar de verkoop cijfers erg laag lagen, waarvan de oorzaak, zo blleek later, te wijten was aan de verpakking. Wij zijn in Nederland met dit toverplastic be gonnen door gratis proefstukjes uit te delen plus advertenties op de voorpagina van een dagblad te plaatsen. Het probleem van de oude krimpfolie was, dat als je oorbellen maakte, de één meer gekrompen was dan de ander. Nu met de nieuwe samenstelling is de krimp hetzelfde. Het folie wordt elders in het buitenland gemaakt door het enige bedrijf dat dit mag vervaardigen. We hebben het al leenrecht voor de hele wereld, echter er was nog een concurrent in Amerika met een dergelijke folie...echter die hopen we ook te verslaan met deze kwaliteit." Oudijk reisde voor afzetgebieden half Europa af en heeft afzet in de meeste West-Europese landen. Zowel met Krimpie Wit als met Byoux-maille vertoont hij zich op tal van internationale beurzen Vorig jaar september maakte hij een toernee van Amerika naar Ja pan en het verre Oosten in 17 dagen. Het weekeinde voordat we een gesprek met hem hadden in zijn huidige pand aan de Mer- curiusweg, was hij ook 'even' naar Amerika geweest om zaken te doen met byoux-maille...En met succes. Hij levert niet alleen byoux als halffabrikaat, zijn clois- somé's, maar erbij ook nog eens de byoux-maille, waarmee de sie raden pronkstukken worden. Er worden speciale cursussen ge houden voor het maken van by oux. Tijdens ons gesprek worden op de achtergrond afspraken ge maakt met adspirant-instructri- ces, verspreid over het hele land. Zij gaan cursusavonden houden waarop met het nieuwe produkt gewerkt wordt, tegen een aantrek kelijke prijs. Men betaalt inschrijf geld, doch dit is in feite de geredu ceerde prijs van de byoux. We moeten nu eindelijk eens af van het imago van emailleren op een luciferdoosje" lacht Oudijk. Vanuit de kantoorruimte waarin vier mensen administratief, boek houdkundig en organisatorisch bezig zijn is het één stap naar het atelier waar een tweetal dames in gespannen bezig is series Krimp'® Wit figuren van een glimmende laag emaille hars te voorzien. De ze komen op een showkaart in de handvaardigheid- en hobby-win kels te hangen. Een hal erachter b werkplaats en magazijn, waarin allerlei materialen, voorzien van etiketten en gebruiksaanwijzin gen in uiteenlopende talen vane rend van Duits. Engels. Deens, ja zelfs Italiaans voor de diverse hobby's die dankzij Salda uitg®' oefend kunnen worden.

Dorpskrant | 1988 | | pagina 8