OP MOER „6e kleine tRompetteR KINDERKEGELFEESTJE ai JANUARI 1 989 WIIMTERUITVOERIIMG van Een man die als hobby DE GOUWEBLOEM heeft Dick Immerzeel in het zonnetje "He t is z'n hobby" lacht z'n vrouw als hij tijdens ons gesprek door dochter Marjo aan de tele foon geroepen wordt. "Eigenlijk is het nog meer, het is een levens vulling. Hij houdt ervan om ande re mensen een plezier te doen en organiseren is z'n lust en z'n le ven". Dochter Marjo (verpleeg kundige), die ook even de kamer inkomt, roemt de punctualiteit van haar vader. "Hij onthoudt al les en is erg secuur in het omgaan met geld. Hij telt alles dubbel en houdt goed kas." Haar moeder knikt....Ook zij draagt een aan zienlijk steentje bij in het werk voor De Gouwebloem, door chro nisch zieken en gehandicapten te bezoeken en maandelijks op vas te adressen Groninger koek tegen betaling af te leveren. De op brengst van die koeken vormt een vaste opbrengst, daarnaast wordt er jaarlijks een Bazar gehouden. Van het batig saldo van de maan delijkse koeken verkoop, alsmede de opbrengst van de Bazar, dit jaar november in het Anne Frank gehouden met een netto-op brengst van 5000,- en sponso ring van particulieren en bedrij ven, kan er jaarlijks met gehandi capten en chronisch zieken een dagreisje gemaakt worden en kan een Kerstviering in het Anne Frank worden georganiseerd. Die kerstviering vond donderdag jl. plaats, met een meditatie van de predikant van de hervormde Im- manuëlkerk, ds. van Houwelin- gen. Er waren 145 aanmeldingen voor deze Kerstviering met een broodmaaltijd. Telkenjare wordt er door andere kerkelijke voor gangers meegewerkt, omdat de Stichting De Gouwebloem inter kerkelijk is. houdt die datum vrij voor de N.a.v. onze oproep ontvingen we een brief, waarvan de afzender in de Victorwijk in Waddinxveen woont. Deze wil graag Dick Immerzeel eens voor het voetlicht hebben. Wij kennen iemand die zich geheel belange loos inzet voor de Gouwebloem. Dit is een stichting die hulp verleent aan langdurig zieken en gehandicapten. Deze man is reeds meer dan 25 jaar actief in verschillende acties voor de stichting o.a. koekbezorgen, fiets tochten uitzetten en het jaarlijkse uitgaansdagje organiseren enz." We voldoen graag aan dit verzoekOmdat Immerzeel en De Gouwe bloem intens met elkaar omgaan, wordt het meer dan een verhaal over het werk van deze organisatie die een stichtingsvorm heeft, dan een 'ik story' waarin Immerzeel de hoofdrol speelt. Hoe Immerzeel bij De Gouwe bloem begon.... Degene die ons op de persoon van Immerzeel wees, dacht dat deze 25 jaar actief is voor de Gouwebloem. Met Immerzeel re kenen we dat het ca. 29 jaar moet zijn. "Toen ik bij de Gouwebloem kwam, was Trijntje Breedijk de leidster. Daarvóór was mevrouw De Waard het. In het bestuur zat toen ook o.a. de directeur van de Raiffeisenbank, de heer Slob. Ech ter Trijn Breedijk was één van de echte steenleggers voor de wijze waarop de stichting nu werkt. De organisatie draaide in 1959 al op volle toeren toen wij met enkele PTT-ers koeken begonnen rond te brengen. Afrekenen deden we bij Trijn in de keuken, waar het bijzonder gezellig was. De 'koek- centrale' draait nog steeds op vol le toeren, ofschoon mevr. Bree dijk al vele jaren uit de organisatie is'.'Er wörden per maand gemid deld zo'n 300 koeken op vaste adressen verkocht door ca. 11 mensen. Immerzeel levert ze in dozen bij hen af. Ze worden recht streeks bij koekfabrikant Knol uit Groningen betrokken. De ver koopprijs van de Groninger koe ken ligt op 3,50 per stuk. Te genwoordig kan men kiezen uit enkele soorten. Zo is er ook oude wijvenkoek die 2,75 kost en krentenkoek van 3,-. De winst percentage ligt tussen de drie kwartjes a één gulden. Mooi mee genomen elke maand...."Je had vrijdag eens moeten komen kij ken. De stoep en de gang ston den vol met kartonnen dozen met koeken, die rechtstreeks door de fabrikant maandelijks franko wor den thuisbezorgd" lacht Immer zeel. -lij is van beroep PTT-medewerker in net voorsorteercentrum waar hij de bin nenkomende aangetekende stukken behandeld. Voordien is hij jarenlang besteller geweest, had onregelmatige diensten, waardoor hij in de gelegen heid was om hand en spandiensten voo De Gouwebloem overdag te doen als hij b.v. 's morgens en 's avonds dienst had. Nu zijn zijn werktijden wat regelmatiger. Heeft hij, behalve in de ze Kerstdrukte, werktijden van 6.00 tot 15.00 uur. We slaan met dit interview twee vliegen in één klap, want en pas sant wordt deze middag een bezoek aan het nieuwe voorsorteercentrum gebracht, waar Immerzeel tijdens ons bezoek, net nog dienst heeft.... DE BOER OP "Begin jaren zestig kwam mevr. Breedijk op het idee om een paar vrouwen met koffers met hand- werkspullen, zoals sokken en schorten, gemaakt door chro nisch zieken en gehandicapten, de boer op te sturen, (naar schrijf ster dezes knikkend): "Je moeder, mevr. Vente, en mevr. Hegeman moesten met mij mee in de auto. Ik was chauffeur en zij gingen de boerderijen langs aan de Tweede en Derde Bloksweg. Ik bleef in de auto, terwijl zij handel dreven. Dik wijls werd ik uit de auto geroepen voor een kopje koffie, want we hadden de tijd." Mevrouw Immer zeel: "het was toen nog lang niet zo'n haastige tijd als nu. Ze maak ten er een gezellig uitje van." (Knikkend beamen we het, herin neren enthousiaste verhalen en grappige voorvallen van een moe der die met een 'goosie' (negotie is handel) liep voor De Gouwe bloem). "Dat langs de deur gaan is er al lang niet meer bij. De hand- werkmiddagen en het thuiswer ken van zieken en gehandicapten dragen nog steeds veel vrucht. Op dinsdagmiddag wordt er in ons ge bouw aan de Tollenslaan (was vroeger ketelhuis onder een flat) van twee tot half vijf een hand- wörkmrdd&'tfgëHó'CIdëfi.'Vcifi ÜSzè vorm van bezigheidstherapie, waarvan de produkten op de jaar lijkse Bazar verkocht worden, heeft mevr. Riet van Oosten van de Sniepweg, al zeker meer dan 25 jaar de bezielende leiding. Er zijn ca. 35 dames die al de thuis werkers langs gaan." Nadat mevr. Breedijk De Gouwebloem verliet, werd mevr. Van Herk leidster van de diverse acties, waarna Dick Im merzeel het overnam en o.a. de koekdistributie verzorgt. Sedert 20 jaar heeft hij zitting in het be stuur. Wil geen dagelijks bestuurs functie omdat hij zich nu met koekopbrengst kan verantwoor den bij het dagelijks bestuur. Wel is hij enkele jaren voorzitter ge weest. Ergens in het verre verle den klinkt er de naam De Zonne bloem...Dat was de eerste naam van de organisatie, maar klonk naar landelijke bekendheid, om dat o.a. een afdeling van de KRO liefdadigheid bedreef onder deze naam. Toen werd dus voor De Gouwebloem gekozen. REISJES Mevr. Immerzeel denkt dat het dagreisje van 9 mei a.s. het 20ste zal zijn. Het wordt gefinancieerd uit de opbrengst van de Bazarde koekverkoop, diverse Braderieën (waarop de Gouwebloem altijd van de partij is), sponsorzwem- men i.s.m. zwemclub De Gouwe en bijdragen van fabrikanten en particulieren. Het bedrijfsleven van Waddinxveen krijgt telkenja re een brief met het verzoek om een bijdrage op bank of girorek. van de stichting de storten. En hieraan wordt goed gehoor gege ven. Ook de Kerstmiddag wordt hiervan bekostigd. Hoe gaan jullie jaarlijks op reis? Immerzeel: "Met drie bussen. Twee gewone en één rolstoelbus. Verder rijden er veel particulieren belangeloos. De bussen halen de mensen bij diverse punten op. Eén bus rijdt naar bejaardente huis Souburgh, de andere naar het Anne frank en de volgende staat in de Sniep klaar. De auto mobilisten halen hun meerijders altijd thuis op....Ook dit is een he le organisatie...Er gaan jaarlijks zo'n 175 tot 200 mensen mee. Hieronder valllen ook de verzor gers. Er gaan altijd ook een arts en een verpleegkundige mee. De laatste jaren gaat onze dochter Marjo mee." We horen dat de stoet om ca. 9.00 uur 's morgens vertrekt en ruim een uur later al ergens onderweg aan de koffie zit. Gebak is te duur, maar de trakta tie van stroopwafelbakkerij Mar kus laat iedereen zich goed sma ken. Om 12 uur is het gezelschap dan op de bestemming, waar wat gewandeld en rondgekeken wordt, waarna een warme maal tijd volgt. De middag wordt ook besteed door iets te bekijken, waarna de stoet om ca. zes uur weer in Waddinxveen arriveert. "Langer zou te vermoeiend zijn. Het zijn bijna allemaal gehandi capten." In de organisatie van het reisje heeft Immerzeel een wezen lijk aandeel. Ook in de Bazar. Hier is hij tevens twee dagen actief met het Rad van Avontuur. Verder zorgt hij ervoor dat de door de secretaresse getypte brieven ver menigvuldigd worden en rekent af met de koekverkoopsters, be zoekt die en gene, telefoneert, or ganiseert ook de Kerstmiddag. Z'n vrouw helpt bij de uitvoering ervan, door het smeren en beleg gen van vele broodjes. De beheer der van het Anne Frank, de heer Van Dijk, verzorgt de soep...Ver der zijn er jaarlijkse fietstochten in september: inschrijfkosten vier gulden. Die hebben helaas niet meer de belangstelling die ze ooit hadden. VERGADERINGEN Bestuursvergaderingen vinden altijd bij mevrouw Van Oosten plaats, maar werkbesprekingen en plannetjes uitbroeden worden vaak ten huize van de familie Im merzeel gedaan. Omdat Dick Im merzeel vindt dat het werk in De Gouwebloem een 'samenwerken' is in goede harmonie, meenden we er goed aan te doen om nog even het dagelijks bestuur voor te stellen: Voorzitter is de heer W. Verhoef, secretaris mevr. Koet sier Hoogenveen en de heer A. Bot is penningmeester. Sport- en partycentrum in Moerkapelle 2 uur kegelen met 2 glaasjes limonade, frites met kroket, ijsje en een verrassing voor de jarige: 12,50 per kind. Hèt idee voor de woensdag en zaterdagmiddag! Reservering telefonisch 01793-1569 Raadhuisstraat 40 - Moerkapelle Het huwelijk van Ad van Heijningen en Willeke Berkhof werd jl. woens dagmiddag ingezegend in de Hervormde dorpskerk. Voor de kerk werd het bruidspaar verrast met een ere-haag van versierde hoepels, die door leerlingen van de eerste drie groep van de Ichtusschool uit Schoonho ven, werden opgehouden. /mmers, op deze school is de bruid onderwijzeres. Eerder was zij dat op de chr. school "De Een- draqt" in Zevenhuizen. In die pe riode was zij eveneens in Zeven huizen woonachtig en was een ontmoeting met Ad een eerste stap op weg naar een huwelijk. Bruidegom Ad geniet in Zeven huizen bekendheid in tafeltennis- kringen. Hij speelt niet alleen ver dienstelijk, maar maakt ook deel uit van het bestuur van ZTTC. Het bruidspaar heeft zich inmiddels in Schoonhoven gevestigd. Zevenhuizen - De 65-jarige Klaas Verburg mocht woensdagmiddag 14 december de officiële steen in de zijmuur van de inbouw zijnde disco theek annex eetcafé van zijn zoon Ben. Deze handeling werd gadegesla gen door tientallen genodigden en vrienden van de familie Ver burg. Ben sprak de verwachting uit dat, als de bouw even spoedig voortzet, als deze direct bij de aanvang al was: op deze dag het hoogste punt al bereikt hij op 6 april "La Baraque" kan openen. Iets wat ooit thuis als vrienden club en ontmoetingsplaats voor de jeugd begon, uoortgang kreeg- en zich uitbreidde als discotheek De Schuur in een noodlokatie aan het industrieterrein, krijgt nu gestalte in een gebouw van twee verdiepingen. Boven het eetcafe met een vide op de dansvloer (d.m.v. een glazen wand) beneden op de begane grond de eigenlijke discotheek gereali- eerd wordt. Een gigantisch groot parkeerterrein biedt zeker plaats aan Fuim 200 auto's. -

Dorpskrant | 1988 | | pagina 12