tBi° Willi I» bakkerij verbeij KUNST GEBITTEN *5 Gemeenteraad Zevenhuizen orpsstraat 66 zeetermeer Een man die de tijd neemt... een gezellige prater is... en een hart voor een ander heeft....: koster, collectant en alles voor een ander over heb bend: een portret van Wim v. Dieren uit Oud Verlaat Droge of natte preek Van Dieren |C UW WARME BAKKER brood, beschuit, koek, speculaas, gebak, taarten, cakes, chocolade, bonbons, schuim, biscuits OLIEBOLLEN APPELBEIGNETS "APPELBEIGNETS OLIEBOLLEN VANDAAG OF UITERLIJK MORGEN BESTELLEN VOOR DE KERST!!! Het welzijnsplan wordt vastge steld met enkele aanpassingen in de subsidie voor enkele vereni gingen. reparatie's KLAAR TERWIJL U WACHT WADDINXVEEN TEL. 01828-12958 Zaalvoetbaltoer- nooi KOET concurrerende prijzen! URWERK 'Graag wil ik op de oproep in de Dorpskrant reageren. Jullie vroegen mensen over wie iets te schrijven valt, die iets doen voor een ander... Nou, zo iemand is in Oud Verlaat meneer Van Dieren. De koster van de Hervormde kapel. Altijd vriendelijk, altijd klaarstaand voor iedereen en ook voor ons bij de jaarlijks Kerstviering. Niks is hem teveel" Deze lof werd telefonisch toegeluid door schoolleider Willy Grijze van De Nessevliet in Oud Verlaat. Een lichtje in Oud Verlaat! Tja, en daarom staat deze man, echtgenoot en vader van vijf kin deren, in deze Dorpskrant, op de drempel van het oude en het nieuwe jaar, in het zonnetje. Valt de schijnwerper op hem die in Oud Verlaat grote bekendheid ge niet. Die voor allerlei liefdadig heidsdoeleinden langs de deur gaat, daardoor soms uren onder weg is, omdat een gezellig praatje erbij hoort. Zelf lacht hij erom. Beaamt het wel, zeker als z'n vrouw en z'n dochter (die met twee kinderen op bezoek is) ver tellen dat zij beiden in twee uur tijd huis aan huis in heel Oud Ver laat aanbelden om een enveloppe te overhandigen van de Evangeli satievereniging van de Hervorm de kapel. Hierover zou vader en echtgenoot normaliter anderhal ve dag gedaan hebbew.... De 64-jarige Wim van Dieren lacht maar eens. Hij is iemand die liefde geeft, maar het zelf ook in veelvoud terugontvangen heeft, toen hij eens na een langdurig verblijf in het ziekenhuis, na da gen op de rand van de dood geba lanceerd te hebben, thuiskwam en nog vele weken voor het raam in de kamer moest liggen om z'n been te laten herstellen...En ze kwamen...soms was de woonka mer aan de Vlietkade te klein. Vanwege dat been, een bedrijfs ongeval in de bouw, werd hij 18 jaar geleden, arbeidsongeschikt. Voelt hij zich de ene dat uitste kend, maar een andere dag wat minder. Toch wijkt de lach niet van z'n gezicht. "Ik wil best van al les doen voor iederen, maar geen klussen. Er zijn mensen die wei eens zeggen: 'jij hebt toch niks te doen', maar dan hebben ze het mis. Er is altijd wel wat te verzin nen. Maar voor een goed doel ben ik bereid alles te doen. Ook voor mensen die geholpen moeten worden. We gaan met iedereen goed om, maar niet bij iedereen op bezoek. Heeft iemand hulp nodig .we komen" (mevrouw Van Dieren knikt op de achter grond). OP KRUKKEN Zo liep Van Dieren eens op kruk ken collecte voor het Rode Kruis. De lunch gebruikte hij in een rust pauze bij z'ri"ouders. die halver wege de route woonden. Maar dat is nu al 17 jaar geleden (bijna een jaar liep hij op krukken) Toen woonde de familie Van Dieren nog aan de Capelseweg. Daar moesten ze vandaan, vanwege de oprukkende Rotterdamse nieuw bouw. Vele jaren maakte Van Dieren deel uit van het bestuur van de Evangelisatievereniging van de hervormde kapel. Deze functioneert ongeveer zoals de kerkvoogdij van de Hervormde kerk, maar is autonoom. Pasto raal valt Oud Verlaat wel onder de zorg van de Hervormde dorps kerk, is er een gezamenlijke ker- keraad. Sinds 1972 is hij koster van de Hervormde kapel, regelt voor de kerkdienst een aantal zaken, zorgt bij een Avondmaal- dienst voor de tafel, terwijl z'n vrouw het avondmaalskleed wast en strijkt. Zorgt voor een warme en schone kapel, heeft voor ie dereen een hartelijk woord, een vriendelijke begroeting en zono dig een schouderklopje ter be moediging. Dat schouderklopje ontvangt hij zelf ook weieens. Zo bezocht hij eens heel erg schoor voetend iemand die wist niet lang meer te leven te hebben. "Wat moest hij zeggen, hoe moest z'n houding zijn?" Het pakte anders om uit. In plaats dat hij de ernstig zieke troostte kreeg hij zelf een woord van bemoediging mee, om dat degene die wist niet meer be ter te worden, geloofde dat het le ven bij de dood niet ophoudt. Van Dieren voert goede en oppervlak kige gesprekken als hij de band recorder wegbrengt en weer op haalt bij zieken en aan huis ge- bondenen. Brengt de kerkbode eenmaal per maand rond, waar over hij in slechts een gedeelte van Oud Verlaat, soms een mid dag. maar vaker bijna een dag doet. Immers mensen stellen ver trouwen in hem. Al gaat hij graag met mensen om. waren bestuurs functies in school en kerk, aardige vrijwilligersbaantjes. z'n echte hobby is zingen. Vele jaren zong hij in het Ommoordse koor Ons genoegen, dat hem ooit na een langdurig ziekenhuisverblijf een serenade kwam brengen. Nu zingt hij al vele jaren met veel plezier in het Hervormde kerkkoor dat reu ze blij is met deze qoede'mannen- stem. Mannen zijn ook hier ver in de minderheid. Donderdagavond is de vaste repetitieavond. In de pauze mag hij dan - met de man nen onder elkaar - in de hal van het hervormd Centrum, graag een goeie boom opzetten. Een auto rijdt hij niet, een bromfiets is z'n onafscheidelijke vervoermiddel. Inwoners van de buurtschap Oud Verlaat herkennen hem in z'n lange leren jas uit duizenden. Deze week is hij druk bezig met voorbereidingen te treffen voor Kerstfeest. Geen extra kerkdien sten in Oud Verlaat, maar wel de traditionele Kerstviering van de christelijke school: vrijdagavond 23 december. Een jaarlijks terug kerend hoogtepunt voor zowel de leerlingen van de school als de inwoners van Oud Verlaat. Dan barst de kleine houten kapel bijna uit z'n voegen. Koster Van Dieren geniet al bij voorbaat. Het is van z'n gezicht af te lezen Een koster moet er ook voor zor gen dat de predikant die de dienst leidt een bekertje water op de kansel heeft. Op een keer was Van Dieren dat vergeten neer te zetten. De predikant stond op de kansel ontdekte dat er geen water stond en zocht met zijn ogen de koster die altijd achterin bij de deur zit. "Koster" zo begon hij "wilt u een natte of een droge preek?" Koster Van Dieren schrok be greep en haaste zich om zijn ver zuim goed te maken. Hij moester er inwendig om lachen dat de predikant het zo humoristisch bracht. dorpsstraat 163 - tel. 01802-1335 - zevenhuizenl dinsdag 27 - woensdag 2B - donderdag 29 - vrijdag 30 - zaterdag 31 DECEMBER en meteen 'n bestellijst voor oud nieuw meenemen! 4 WOENSDAGMORGEN OPEN WOENSDAGMORGEN OPEN 4 4 VRIJDAGS tot 30.00 uur 4 VRIJDAGS tot 20.00 uur 4 In vogelvlucht passeerden ca. 17 agendapunten de revue tijdens de gemeenteraadsvergadering donderdag jl. Eén en ander had die snelheid doordat de raadsleden in de commissies vrijwel alle zaken reeds hadden doorgesproken. Voorbereidingsbesluiten werden verleend voor de percelen Wolle- foppenweg 2, Wollefoppenweg 79a en Groeneweg 3. Resp. voor de vervanging van een loods voor de bouw van een garage met zwembad; uitbreiding van Seven Lake en ver leniging van de procedure t.b.v. de bouw van een woonhuis bij het benzinestation aan de Groene weg 2. De raad nam een volume-besluit voor 1989 als bedoeld in art. 41 van de Wet op de Stads- en Dorps vernieuwing. GASAANSLUITINGEN Meer dan 70% van de bewoners van de zgn. onrendabele gasaan- v sluitingen aan de Onderweg is ge ïnteresseerd, zo blijkt uit een on derzoek door het Energiebedrijf Rijnland. Dit bedrijf heeft beslo ten tot de aanleg van een gasdis tributieleiding. De bijdrage van de gemeente in deze aanlegkosten (geraamd op 153.000,-) be- draag 51.000,-. DORP Er moet een nieuw bestemmings plan Dorp worden ontworpen, het geen ca. 94.000.- zal gaan kos ten. De begroting van 1989 van de Stichting Uitvaartcentrum Zeven huizen sluit, rekening houdend met 20 uitvaarten, met een nade lig saldo van 8933,-. De gemeen telijke subsidie bedraagt het be drag van dit te verwachten exploi tatietekort. Het college van B. en W. gaat bezwaar aantekenen bij de provin ciale overheid tegen de reorgani satie van de Drinkwaterleiding De Tien Gemeenten, daar deze plan nen heeft deze stichting op te heffen. Bouwvergunningen Middelman De beroepen op de weigering van het college van twee bouwvergun ningen zijn door de raad onge grond verklaard, bij besluit van 11-9-1986. De aanvragen zijn ge richt op het bouwen van een paar- denloods aan de Zuidplasweg en een paardenloods aan de Knib- belweg. De afd. rechtsspraak van de Raad van State heeft de beslui ten van de raad vernietigd. Deze afdeling van de Raad van State acht het niet voldoende aange toond dat van de loodsen geen overwegend en blijvend agrarisch gebruik te verwachten is. De ad viezen van de Agrarische Advies commissie Bouw- en aanlegver- gunningen Zuid-Holland worden hiervoor niet als voldoende aan gemerkt. Deze commissie heeft zich namelijk in haar negatieve ad vies niet beperkt tot het in het be stemmingsplan aangegeven crite rium. De gemeenteraad moest donderdagavond kleur bekennen vanwege de uitspraak van de afde ling rechtspraak van de Raad van State. Naar het oordeel van B en W kan niet met feiten worden aangetoond dat van de te bouwen loodsen geen overwegend en blij vend agrarisch gebruik is te ver wachten, zodat de bouwplannen met het bestemmingsplan in over eenstemming zijn. Doordat de raad die zich met deze zienswijze kon verenigen, is er nu sprake van een oordeel dat afwijkt van de landbouwkundig adviseur, zodat van de planvoorschriften geen vergunning kan worden verleend, alvorens verklaringen van 'geen bezwaar' van G.S. van Zuid-Hol land zijn ontvangen. De verklarin gen van-geen bezwaar zullen dan c% In Moerkapelle wordt op 28 de cember een zaalvoetbaltoernoo gehouden voor 5 regionale clubs waaronder Moerkapelle en Groe neweg uit Zevenhuizen. Spelers zijn de C junioren. ONDERHOUDSBEDRIJF Haverakker 10 2743 EJ WADDINXVEEN TEL. 01828-11465 Voor al uw sierpleister en J -tegelwerkzaamheden - Verbouwingen - Kunststof- en hardhouten kozijnen tegen door het college worden aange vraagd. Beslissing op beroepschrift Een langlopende zaak is hetr u plan van mevrouw Slegtenhoi» Pijper voor een woning aan Bierhoogtweg 21. Een be:-- schrift omtrent deze zaak is de raad verdaagd tot onFerr0^G. I lijk is beslist omtrent de aa sc vraagde verklaring van gee-1 zwaar £ij£iS..-v *s— J r

Dorpskrant | 1988 | | pagina 26