"DE WIJNRANK" rVSPORT rVSPORT rVSPORT rVSPORT rVSPORT rVSPORT rVSPORT Hengelsport Cruyf Puma Campri Fischer PRIJST AF 10%-40% PRIJST AF 10%-40% Sport/voetbal schoenen PRIJST AF 10%-40% Jacks Cruyf Puma Campri Fischer PRIJST AF 10%-40% Sport/voetbal schoenen o.a. Adidas Puma Lotto Esics PRIJST AF 10% - 40% Jacks PRIJST AF 10%-40% Sport/voetbal schoenen o.a. Adidas Puma Lotto Esics o.a. Adidas Puma Lotto Esics Over liefde wordt veel gesproken Uit liefde wordt veel gedaan Arie Ottevangeral ruim 25 jaar liefdevol verzorgd door z'n zuster en zwager. Gorter jonge jenever 16,95 Joseph Guy Cognac 27,95 Henkes Vieux 18,50 Cointreau 26,50 7^ J Bootz Rum16,50 J Coebergh bessenjenever ltr15,50 j 2 liter kruiken Winterbier, 9% alcohol T* Hallo Bandoeng r-' Cruyf Puma Campri Fischer Dorpsstraat 147 2761 AL Zevenhuizen Tel: 01802-3543 Twee jaar geleden kwamen ze in de krant vanwege hun 50-jarig huwelijksfeest. Dit keer omdat ze al 25 jaar lang voor iemand zorgen die dit zelf niet kan. Mensen die zichzelf echt niet hebben aangemeld voor deze Kersteditie van de Dorpskrant, maar die we zelf graag aandacht geven: Jan en Anna Breedijk-Ottevanger van de Noordelijke Dwarsweg AJevrouw Breedijk zorgt voor haar broer Arie Ottevanger. Zij doet dat al vanaf maart 1963 toen haar moeder overleed. Dochter Jannie den Toom-Breedijk,v roe gen we om wat meer over haar oom en de gezinssituatie in haar ouderlijk huis te vertellen. Jannie, in Zevenhuizen erg bekend van wege haar lange staat van dienst Zevenhuizen-Moerkapelle - HZM sloot zaterdag 17 dec. het actieve visseizoen af met de traditionele kerstwedstrijd. Er werd deze wed strijd in het Aarkanaal zeer slecht gevangen. Slechts 2 man hadden vis en dat waren A. Uittenbroek en M. Huisman. A. Uittenbroek had de grootste en ging met dele prijs naar huis. M. Huisman dus met de 2e. Het jaar 1988 wordt officieel afgesloten op 6 jan. Dan is de jaarvergadering. Hier wor den de bekers uitgereikt en de prij zen van de zomerochtendcompe titie verdeeld. Er is één nieuw on derdeel. Na de pauze zal er door dhr. Fortuin een film worden ver toond: Verstand van Visstand". in de Gezinsverzorging, wil dat graag doen. Ze heeft grote bewon dering voor haar moeder, die ei genlijk de zorg van Arie niet meer helemaal aankan, omdat ze rheu- matisch is. Gelukkig zijn de vier dochters er om haar om de beurt bij te staan. "Ome Arie kwam bij ons toen er nog vijf kinderen thuis woonden. Ons huis was klein, we hadden geen douche. We moes ten ons wassen in een teil met water dat in pannen gekookt werd Ome Arie werd door m'n moeder gewassen. Ze doet dat nog. We hadden boven een zolderen twee slaapkamers. Op één slaapkamer sliepen m'n ouders en op de ande re sliepen drie meisjes. Op de zol der sliepen m'n twee broers en kwam ome Arie erbij. Het was een volle bak, maar wel gezellig. We vonden het leuk een man erbij in huis, naast vader. We konden goed met ome Arie praten. We hebben hem geleerd zich aan te kleden, zich te scheren en z'n schoenen aan te trekken. Dat kost te veel geduld, maar het lukte. Kar weitjes hoefde hij verder niet te doen. Doet hij nog niet. Destijds waren er altijd meisjes in huis om moeder te helpen en tegemwoor- dig helpt m'n vader altijd b.v. met vaat afdrogen. Ome Arie houdt veel van gezelligheid, sjoelen is favoriet bij hem. Van televisie kan hij intens genieten...Overdag, als Op een ochtend - mijn verjaardag - toen de klok acht uren sloeg rinkelde de telefoon al. "Nou nou," dacht ik, "Wel wat vroeg." Ik nam op, hoorde een dame. Deze vroeg met zachte stem: "Are you Mrs. èh... van Nierop?" "Yes," antwoordde ik, "1 am." In haar Engels vroeg zij verder: "Number one two two two two?" "Yes 1 have... what do you want?" Ik vond het zo'n vreemd gedoe... Toen opeens., de jongste dochter: "Hallo mama hier ben ik." "Meid!" Riep ik. Mijn stem werd trillend van verrukking en van schrik. Een contact vanuit Djakarta. Onverwacht. Wat was ik blij dat ik even met haar praatte, zo ver weg, toch zo dichtbij. Willy Derby's 'Hallo Bandoeng' waar ik ooit door werd ontroerd, onderging ik aan den lijve. Echter... fk werd niet 'gevloerd'. Vrolijk namen we weer afscheid. Ik liep over van geluk. Heel veel drukte lag nog vóór me, dpch.mijn dag kon niepme.er stuk. v Snel een 'goede morgen water', even in galop door 't huis Zodat alles stond waar het hoorde; dan voelt ieder zich wel thuis. Na herhaalde belgeluiden via deur en telefoon, in de kleine middaguurtjes - ook van ver - de jongste zoon. "Hallo moedertje, hoe gaat het?" hoor ik aan de andere kant. En dan voel ik weer de warmte uit dat 'sinaasappelland'. Ook met hem een fijne babbel maar dat komt wel vaker voor. Hij ging er vier jaar geleden vol ondernemingslust vandoor. Heerlijk dat ze aan je denken zonder dat je er om vraagt. Nodig. Dat is wederzijds zodat de binding niet vervaagd. Waarom ik dit alles neerschrijf? Omdat het menselijk is. Zo echt. Omdat je hoopt dat het ze goed gaat. Omdat je tegen tranen vecht. Omdat je kinders los moet laten. Omdat een elk zijn weg moet gaan. Omdat je slechts bescheiden...op de parallelweg mee kunt gaan. Corrie van Nieop ARIE OTTEVANGER Jannie den Toom-Breedijk het nichtje van Arie het mooi weer is, gaat hij naar het Zuideinde. Daar heeft hij vele ja ren voor de familie Olieman hout gehakt. Nu doet hij dat voor de mensen die daar nu wonen. Als het slecht weer is dan blijft hij thuis. Moppert hij een beetje, want in huis zitten, daar houdt hij niet van. Soms gebeurt het dat hij een hele dag zo ijverig aan het werk geweest is, dat hij een sani taire stop vergeet. Moet moeder hem 's avonds een complete schrobbeurt geven...Bewonde renswaardig niet? Weet je, en we houden allemaal ontzettend veel van hem, dus wordt er niet gemop perd. Omdat ik het langst van alle maal thuis heb gewoond hadden wij samen een fijne band. Toen m'n ouders een paar jaar geleden, via de Rotaryclub, waarvoor Olie man zorgde, een paar weken naar Canada zijn geweest, heb ik voor hem gezorgd. Alleen kwam de wijkzuster hem wassen. Het was een fijne tijd. Echter, nu ik een dochtertje heb, mag hij me niet meer zo graag. Als ik Yoyce mee breng doet hij net of ik lucht ben. Ben ik alleen dan hebben we weer de band van vroeger...Ik moet zeg gen dat al m'n zussen en broers een warm hart voor Arie hebben. We halen hem om de beurt een dag, om m'n moeder te ontlasten. Daar kan hij ontzettend van genie ten. Verder gaat hij nooit anders uit, dan met m'n ouders mee. Overal waar zij heengaan, gaat hij mee naar toe. Lukt dat niet dan komt hij een avondje bij één van ons. Eigenlijk toch geweldig van m'n ouders om zo voor hun broer te zorgen. Er waren destijds nog geen gezinsvervangende tehui zen en de sociale wetgeving voor zag nauwelijks in geldelijke steun voor verstandelijk gehandicapten M'n ouders hebben de eerste ja ren zelf zijn kostje gekostigd. Ge lukkig deelt ome Arie wel mee in deoudedagsvoorziening: de A.O.W., maar op kosten van de gemeenschap hebben m'n ouders nooit geteerd...Ome Arie is ook nog nooit op vakantie geweest, maar ik denk dat hij dat ook erg vreemd zou vinden. Als je hem maar z'n gang laat gaan, houtjes laat hakken overdag en 's avonds een spelletje sjoelen doet, dan is hij al dik tevreden. Verder mag hij graag stapels tijdschriften door kijken. M'n ouders zijn stapel op hem. Moeder, die nu 74 jaar-is en m'n vader 76 jaar, willen hem tot zijn dood verzorgen. De kindéren willen haar daarin zo nodig bij staan. Arie eens een keertje mee nemen voor een ritje met de auto, waar hij dol op is...Al vinden m'n ouders het de gewoonste zaak van de wereld dat ze voor ome Arie zorgen, wij vinden dat niet. Het is geen eigen kind. En een ei gen kind verlaat normaliter op een dag het ouderlijk huis. Ver standelijk gehandicapten door gaans ook als ze een bepaalde leeftijd hebben bereikt en er plaats is in een Gezinsvervangend tehuis...Nee hoor, wij kinderen, nemen ons petje voor onze ou ders af..." En wij van de DORPSKRANT knikken en beamen het....Komen de persoon in kwestie even later midden op de Noordelijke Dwars weg tegen. Een blijde lach op z'n gezicht, in z'n tas een mooie bos irissen voor zuslief....! UITVAARTVERZORGING H.E.van der Hammen gespecialiseerd in internationale transporten BIJ OVERLIJDEN TEL. 01802-2283* Fam. Bemond, Hogeland 26, Zeven huizen, b.g.g. 01892-17133 Hoofdkantoor Snippendreef 5 - 2665 ED Bleiswijk Telefoon 01892-17133/17193 (dag en nactit bereikbaar) Verzorging van uitvaarten in de regio; Gouda, 's-Gravenhage, Rotterdam en Zoetermeer. Begrafenis- en crematieverzekeringen GRATIS LIDMAATSCHAP

Dorpskrant | 1988 | | pagina 31