DE GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS TELEFOONNUMMERS/ OPENINGSTIJDEN Gebruik vuurwerk Dorpsvernieuwing Nieuwjaars receptie Jaarwisseling 1988 - 1989 Aanmelding en aangifte voor de bevolkingsregisters Controle hondenbezit Tips voor het gebruik van vuurwerk 'Jv.4 WYï Vergaderschema Bekendmaking Collecteschema ALARMERING Brandweer 2666 b.g.g01820-24255 Politie 1333 b.g.g. alarmnr. 071-410041 Informatie 01803-14444 MEDISCHE HULP Ambulance dienst 01820-16066 Arts 1687 STORINGSDIENSTEN Gas elektriciteit 071-252911 Waterleiding 01736-6940 C.A.102522-17553 MILIEUKLACHTEN 01820-28011 Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie 1940 Werkplaats (van 8.00-9.00 uur)1940 OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie elke werkdag van 8.00-12.00 uur POLITIEPOST maandag en woensdag van 16.00-18.00 uur en zaterdag van 10.00-12.00 uur. Huisvuil: iedere donderdag Grof vuil: iedere donderdag Oud ijzer: iedere laatste donderdag van de maand Klein chemisch afval: iedere werkdag van 8.00-9.00 uur in de werkplaats. Met het oog op de komende jaarwisseling en het daaraan ver bonden gebruik van vuurwerk, worden hieronder nog eens de bepalingen genoemd die in onze gemeente met betrekking tot verkoop en afsteken van vuurwerk gelden. 1de verkoop van vuurwerk mag uitsluitend plaatsvinden op de laatste twee werkdagen van het jaar; 2. vuurwerk mag slechts worden verkocht aan personen van 18 jaar en ouder; 3. uitsluitend tijdens de jaarwisseling tussen 23.00 en 1.30 uur mag er vuurwerk worden afgestoken; 4. slechts tijdens de jaarwisseling tussen 23.00 en 1.30 uur en tijdens het vervoer van de winkel naar huis is het toegestaan vuurwerk bij zich te hebben. Een ieder, maar vooral ouders van opgroeiende jeugd, wordt verzocht er op toe te zien dat bovengenoemde punten worden nageleefd. De overlast, welke ieder jaar weer wordt veroor zaakt door het vroegtijdig afsteken van vuurwerk zal hiermee kunnen worden teruggebracht. De politie zal tegen overtreders streng optreden. (publicatie ex. artikel 1.2 Subsidieverordening dorpsvernieuwing) In de gemeente Moerkapelle is een Subsidieverordening dorpsvernieuwing van toepassing. In deze verordening zijn voorschriften opgenomen op grond waarvan subsidies verkregen kunnen worden, die betrekking hebben op dorpsvernieuwing. Een belangrijke subsidie-moge lijkheid is die voor de verbetering van woningen. De mogelijkheid bestaat namelijk om aan een eigenaar-be woner subsidie te verstrekken voor: - het treffen van voorzieningen tot verbetering van de indeling of het woongerief van de woning; - het treffen van voorzieningen tot opheffing van bouwtechni sche gebreken van de woning. Hierbij moet wel aan een aantal voorwaarden worden voldaan. Bijvoorbeeld dat de woning tenminste 25 jaar bewoond moet zijn, ongeacht door wie. Voor nadere informatie kunt U zich wenden tot het gemeen tehuis. Voor het jaar 1989 is voor dorpsvernieuwing totaal f 41.936,- beschikbaar. Door de gemeenteraad van Moerkapelle is be sloten dat van dit bedrag f 7.000,- beschikbaar wordt gesteld voor het onderhoud van de molens in de gemeente. In contrete is dit f 1.000,- per molen. Het resterende bedrag van f 34.936,- is in zijn geheel beschik baar voor de eerder genoemde verbetering van woningen. Het besluit van de gemeenteraad impliceert dat voor 1989 geen gelden beschikbaar zijn gesteld voor het midden- en kleinbedrijf en voor overige steun. Het gemeentebestuur van Moerkapelle wenst al zijn in woners goede Kerstdagen toe en hoopt dat 1989 voor een ieder een gelukkig Nieuwjaar mag worden. Uiteraard wordt U in de gele genheid gesteld uw nieuw jaarswensen te wisselen tij dens de Nieuwjaarsreceptie die gehouden wordt op maandag 2 januari 1989 's avonds van 7.30 tot ca. 8.30 uur in het gemeentehuis. U bent van harte welkom- /id'.j'juü Ook dit jaar zal de jaarwisse ling vermoedelijkgevierd wor den met het afschieten van vuurwerk. Helaas blijkt dit dat voor som mige lieden gepaard te moe ten gaan met enig vandalisme Wat dit met vieren te maken heeft ontgaat ons. U kunt echter ook preventief vandalisme voorkomen. Brie venbussen blijken een gewild object te zijn. Voorkom scha de hieraan en haal de bus tij- dpns de jaarwlsseling binn.e.n Burgemeester en wethouders der gemeente Moerkapelle her inneren de bevolking aan haar verplichtingen, omschreven in de artikelen 3 tot en met 1 5 van het Besluit bevolkingsboek houding en brengen als voornaamste bepalingen ter openbare kennis: 1. Behoudens afwijkingen, moet ieder, die in Nederland nachtrust geniet, zijn opgenomen in één van de persoons registers. 2. leder behoort te zijn opgenomen in het persoonsregister van de gemeente waar hij zijn nachtrust geniet en duur zaam of voor onbepaalde tijd in de regel zal genieten. 3. Bij adresverandering binnen de gemeente moeten de nodi ge wijzigingen in het bevolkingsregister worden aange bracht. Voorts is in verband met het bovenstaande het volgende van belang: 4. Aangifte van vertrek uit de gemeente dient mondeling of schriftelijk te geschieden op de dag van of uiterlijk vijf da gen na het vertrek met opgave van het laatste adres, de naam van de vestigingsgemeente en het adres aldaar. 5. Aan de aangever van een vertrek wordt, behouden in bij zondere gevallen een verhuiskaart toegezonden, welke hem dient als bewijs van afmelding en welke binnen vijf dagen na dagtekening moet worden ingeleverd bij het be stuur van de gemeente in welker persoonsregister de per soon moet worden opgenomen. 6. leder, die in de gemeente in welker persoonsregister hij is opgenomen, verhuist of van adres verandert, is verplicht niet eerder dan vijf dagen voor en niet later dan vijf dagen na de verhuizing of adresverandering mondeling of schrif telijk aangifte te doen bij het gemeentebestuur, met op gave van het oude en het nieuwe adres. 7. leder, die in Nederland nachtrust is gaan genieten en voor opneming in een van de persoonsregisters in aanmerking komt, moet zich binnen vijf dagen na zijn aankomst in Ne derland in persoon aanmelden bij het gemeentebestuur met overlegging van een paspoort of een ander identiteits bewijs. 8. Hoofden van inrichtingen, zoals verpleeg- en bejaardente huizen, rusthuizen e.d., moeten tenminste éénmaal in de veertien dagen o.a. mededeling doen van de (geslachts) naam, voornamen, geboortedatum, geboorteplaats, datum van aankomst, gemeente van herkomst en laatste adres aldaarvan ieder persoon, die langerdan dertig dagen in de inrichting nachtrust zal genieten of inmiddels heeft geno ten. 9. Overtredingen van de voorschriften worden gestraft vol gens de wet. 10- Voor persoonlijke aanmelding en voor mondelinge aangifte voor het bevolkingsregister wordt gelegenheid gegeven van maandag tot en met vrijdag, van 8.00-12.00 uur, ter gemeentesecretarie (afdeling bevolking), adres Raad huisplein 1. Ingevolge de verordening op de heffing van een hondenbelas ting in de gemeente Moerkapelle, vastgesteld op 10 oktober 1978, is ieder die in de gemeente honden houdt, verplicht hiervan aangifte te doen. Teneinde vast te stellen of iedere hondenbezitter in de ge meente zich aan deze verplichting houdt, hebben burgemees- teren wethouders van Moerkapelle besloten in de maanden ja nuari en februari een controle te houden op het hondenbezit in de gemeente. In deze periode kunt u bezoek verwachten van een controleur die zich zal legitimeren als hondencontroleur in dienst van de gemeente Moerkapelle. Voordat deze controle aanvangt wordt u de gelegenheid geboden alsnog aangifte van uw hond(en) te doen. U kunt hiervan aangifte doen in het gemeentehuis op de afdeling financiën. Tenslotte wordt u erop gewezen dat ingevolge art. 14 van de Verordening op de Hondenbelasting, het niet aangeven van een hond bestraft wordt met een geldboete van ten hoogste tweehonderdvijftig f 250,-) gulden. Elders op deze pagina zijn de bepalingen genoemd voor het afsteken en de verkoop van vuurwerk. Wanneer vuurwerk wordt afgestoken dienen onderstaande tips in acht te worden genomen: Verbranding? Eerst water, de rest komt later! Ik ben voorzichtig met vuurwerk... JIJ OOK? Is de gebruiksaanwijzing in het Neder lands....en vooraf gelezen? Laat vuurwerk niet slingeren, berg het op in een blikken trommel! Is de omgeving veilig; ramen en deuren gesloten? Gebruik alleen vuurwerk van goede kwaliteit! Ontsteken met sigaar/sigaret e.d.; nooit met lucifers Nooit met vuurwerk gooien! Toeschouwers achteruit, tenminste 6 meter. Siervuurwerk blijft mooier dan knallers! Ter beveiliging: plaats pijlen in een gedeeltelijk ingegraven en/of met zand gevulde fles. Elke landing in het oog houden; voorkom schade en/of brand! Koud vuur bestaat niet; ook sterretjes zijn gevaarlijk! Elk huisdier is bang; voorkom paniek en blijf bij hen! Niet-ontploft vuurwerk nooit herontsteken, na 10 minuten onklaar maken door het in een emmer water te gooien! JANUARI 9: Welzijn 11: O.W. 16: A.B.Z./Fin. 31Gemeenteraad FEBRUARI 13: Welzijn 15: O.W. 20: A.B.Z./Fin. MAART 7: Gemeenteraad 20: Welzijn 22: O.W. 23: A.B.Z./Fin. APRIL 11Gemeenteraad 17: Welzijn 19: O.W. 24: A.B.Z./Fin. MEI 9: Gemeenteraad 16: Welzijn 17: O.W. 22: A.B.Z./Fin. JUNI 6: Gemeenteraad 19: Welzijn 21: O.W. 22: A.B.Z./Fin. JULI 11Gemeenteraad SEPTEMBER: 4: Welzijn (onderzoek reke ningen/begrotingen) 6: O.W. (onderzoek rekenin gen/begrotingen) 11: A.B.Z./Fin (onderzoek re keningen/begrotingen) 26: Gemeenteraad (vaststel ling jaarrekeningen) OKTOBER 2: Welzijn 4: O.W. 9: A.B.Z./Fin. 11Gemeenteraad (begrotingen) 24: Gemeenteraad (begrotingen) NOVEMBER 6: Welzijn 8: O.W. 13: A.B.Z./Fin. 28: Gemeenteraad DECEMBER 4: Welzijn 6: O.W. 7: A.B.Z./Fin. 19: Gemeenteraad Burgemeester en wethou ders van Moerkapelle maken bekend dat zij voornemens zijn om met toepassing van ar tikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en arti kel 50, lid 8, van de Woning wet, vergunning te verlenen aan: - C.J.L. Weerheim, Zuideind- seweg 98a te Delfgauw, voor het bouwen van een tuin bouwkas en bedrijfswoning nabij de Bredeweg te Moer kapelle - J.H.M. Wubben, Brugweg 110 te Waddinxveen, voor het bouwen yan een bedrijfs woning nabij de Bredeweg te Moerkapelle. Bovengenoemde plannen lig gen vanaf heden gedurende 14 dagen ter gemeentesecre tarie vooreen ieder ter inzage Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk bezwaar indienen bij ons college. Moerkapelle, 21 december 1988, Burgemeester en wethou ders voornoemd, de wethouder, Jac. van der Spek. de burgemeester, A.W. Lips. Tot en met 11 januari 1989 worden er geen collecten en; of inzamelingen gehouden.

Dorpskrant | 1988 | | pagina 6