\CRHCV GEMEENTE ZEVENHUIZEN Gemeentelijke herindeling noord-oostelijk en midden Zuid-Holland Wijziging bouwplan Dorpsstraat 144 en 146 Verleende bouwvergunningen HINDERWET Dorpsvernieuwing Voorbereidingsbesluiten Collecteschema Opbrengst gehouden collecte BURGERLIJKE STAND Openbare vergaderingen "Swanla" binnenkort gereed GLASBAK - KOZIJNEN - DEUREN Door de Staatssecretaris van Binnenlandse Zaken is op 19 oktober 1988 bij de Tweede Kamer een voorstel van wet tot gemeentelijke herindeling van noordoostelijk en midden Zuid- Holland ingediend. Dit voorstel voorziet o.a. in de opheffing van de gemeenten Zevenhuizen en Moerkapelle en de vorming van één nieuwe gemeente met als voorlopige naam Moerhuizen. In de Staatscourant van 2 december jl. is hieromtrent de volgende publikatie verschenen: "Tweede Kamer - De vaste commissie voor Binnenlandse Za ken, belast met het voorbereidend onderzoek van wetsvoor stel 20.886, Gemeentelijke herindeling van noordoostelijk en midden Zuid-Holland, ontvangt gaarne schriftelijk commen taar op bovengenoemd voorstel van wet. Schriftelijke reacties op wetsvoorstel 20.886 (Zuid-Holland) kunnen worden ingezonden tot uiterlijk 8 februari 1989. Aan de hand van deze schriftelijke commentaren, die dienen te worden gezonden aan de griffier van de commissie, Mr. B. Nieuwenhuizen, Postbus 20018, 2500 EA 's-Gravenhage, zal de commissie agenda's vaststellen van openbare hoorzittin gen, die zij voornemens is te houden op vrijdag 17 februari 1989 over wetsvoorstel 20.886. Gemeentebesturen, organisaties en instellingen, die tijdens deze openbare hoorzittingen het woord willen voeren wordt verzocht dit hetzij uitdrukkelijk te vermelden in hun schrifte lijke commentaar, danwel zulks afzonderlijk schriftelijk mee te delen aan de griffier der commissie vóór 8 februari 1989." De raad van Zevenhuizen heeft zich steeds uitgesproken voor het zelfstandig blijven van de gemeente Zevenhuizen. In de raadsvergadering van 2 februari a.s. zal de reactie op het wetsvoorstel door de raad worden vastgesteld, nadat het on derwerp op 17 januari in de openbare commissievergadering is besproken. Indien organisaties en instellingen in Zevenhuizen gebruik maken van de mogelijkheid tot het zenden van schriftelijk commentaar op het wetsvoorstel aan de vaste Kamercommis sie voor Binnenlandse Zaken, zal het gemeentebestuur het op prijs stellen daarvan afschrift te ontvangen. De burgemeester van Zevenhuizen maakt bekend, dat vanaf donderdag 12 januari 1989, gedurende 14 dagen, voor een ieder ter gemeentesecretarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 89, ter inzage ligt de aanvraag van De Lan gen Van de Berg B.V. om een vergunning tot wijziging van het bouwplan voor de bouw van vijf woningen en een kantoorruim te aan de Dorpsstraat 144 en 146. De wijzigingen hebben in hoofdzaak betrekking op de balcons en de plaats van de raam- partijen in de zijgevel. Het college van burgemeester en wethouders is voornemens om de gevraagde vergunning te verlenen door middel van het volgen van een procedure ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Het is op grond hiervan dat een ieder in de gelegenheid wordt gesteld om gedurende de termijn van de tervisielegging van het bouwplan bezwaar in te dienen tegen het voornemen vergunning te verlenen voor de betreffende wijzigingen. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen. In de periode van 3 t/m 10 januari 1989 zijn door burgemees ter en wethouders van Zevenhuizen vergunningen afgegeven voor: - de uitbreiding van een bedrijfsruimte op het perceel Oogst- pad 7; - het bouwen van een luifel aan de winkel op het perceel Dorps straat 103; - de bouw van twee bijkeukens aan de woningen Kratonlaan 134/136; - het vergroten van de entree aan de voorzijde van de woning De Wielewaal 47; - de uitbreiding van de discobar op het perceel Zuidplaswea 14; Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door de verlening van één van de bovenstaande vergunningen, kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemoti veerd bezwaarschrift ingevolge de Wet arob indienen bij bur gemeester en wethouders. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter inzage ter gemeentesecretarie op het bureau Ruimtelijke Ordening e.a. (Dorpsstraat 89). Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat op 21 de cember 1988 bij hen een aanvraag is ingekomen van de heer L. Neeleman, om een vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking houden van een timmerwerkplaats aan het adres Bierhoogtweg 2. De aanvraag en andere terzake zijnde stukken liggen op de secretarie van de gemeente Zevenhuizen, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 89, voor een iederter inzage en wel vanaf 12 januari 1989 tot 1 2 februari 1989, elke werkdag van 09.00 tot 1 2.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur (inzage van de stukken buiten kantooruren is mogelijk na telefonische af spraak). Desgewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot 12 februari 1-989 schrifte lijk bij het college worden ingediend. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt verzocht (telefoonnr. 01802-1644, toestel 30) kunnen tot één week voor bovenge noemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waar bij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een gedachten- wisseling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aan vrager en de overige aanwezigen. Na afloop van deze termijn blijft de aanvraag en de daarbij behorende stukken, alsmede de eventueel nog te ontvangen aanvullingen, voor een ieder tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beslissing op de aanvraag, ter inzage liggen. Tenslotte wordt de aandacht er op gevestigd, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenomschre ven en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de te nemen ontwerp-beschikking in te dienen. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen maken ter vol doening aan het gestelde in artikel 41 van de Wet op de Stads en Dorpsvernieuwing en artikel 1,2 van de gemeentelijke "Sub sidieverordening Dorpsvernieuwing" bekend, dat de raad der gemeente Zevenhuizen in de openbare vergadering van 15 december 1988 heeft besloten de navolgende bedragen in het belang van de dorpsvernieuwing beschikbaar te houden voor 1989: Totaal budget f 125.136,- te verdelen over de navolgende sectoren: a. woningen f b. bedrijven c. infrastructuur f d. welzijn e. overigen 50.136,- 20.000,- 55.000,- memorie memorie f 125.136,- De burgemeester van de gemeente Zevenhuizen maakt ter voldoening aan het gestelde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat ter gemeentesecretarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 89, voor een ieder ter inzage ligt het raadsbesluit van 15 december 1988, waarbij is bepaald dat een herziening wordt voorbereid van het bestemmingsplan: -"Zevenhuizerplas", voor het perceel Wollefoppenweg 2, kadas traal bekend gemeente Zevenhuizen, sectie C, nrs. 2066 en 2064 ged.; - "Zevenhuizerplas", voor het perceel Wollefoppenweg 79a, kadastraal bekend gemeente Zevenhuizen, sectie D, nr. 1278; - "Landelijk Gebied", voor het perceel Groeneweg 3, kadas traal bekend gemeente Zevenhuizen, sectie c, nrs. 3291 en 3293. De percelen zijn nader in rode kleur aangegeven op de bij het raadsbesluit behorende en als zodanig gewaarmerkte teke ningen. Het besluit is terstond in werking getreden. 20 februari t/m 5 maart 1989: Leger des Heils 6 t/m 1 2 maart 1989: Natio naal Reumafonds 3 t/m 9 april 1989: Neder landse Hartstichting 10 t/m 16 april 1989: Natio naal Fonds Kinderbescher ming. De in Zevenhuizen gehouden collecte ten behoeve van het Nationaal Jeugd Fonds heeft een bedrag van f 1.832,55 opgebracht. GEBOREN: Mevissen, Cindy, dochter van: Mevissen, Andreas P.L. en: Kramer, Theodora, op 30 december 1988. GEHUWD: de Groot, Paul en: Markus, Silvia, op 23 december 1988. OVERLEDEN: Reurings, Wilhelmus Marti- nus, oud 87 jaar, op 16 de cember 1988. van Duuren, Cornelia, echt genote van: A. Schrijver, eer der gehuwd geweest met: P. Derendorp, oud 60 jaar, op 24 december 1988. Schmidt, Bastiaan, oud 65 jaar, op 28 december 1988. Hoogeveen, Cornelis, oud 67 jaar, op 3 januari 1989. Donderdag 12 januari 1989 Commissie Onderwijs, Wel zijn, Sociale Zaken en Volks gezondheid Aanvang 19.30 uur Maandag 16 januari 1989 Commissie Openbare Wer ken, Ruimtelijke Ordening, Volkshuisvesting, Verkeer en Milieu Aanvang 19.30 uur Dinsdag 17 januari 1989 Commissie Algemeen Be stuurlijke Zaken, Financiën, Economische Zaken en Per soneelszaken Aanvang 19.30 uur Donderdag 2 februari 1989 Gemeenteraad Aanvang 19.30 ur Alle vergaderingen vinden plaats in het gemeentehuis. De verbouw en uitbreiding van het dorpshuis "Swanla" zal binnenkort met de voltooi ing van de sporthal, geheel gereed zijn. De feestelijke opening van het komplex vindt plaats op vrijdag 10 maart 1989. Op zaterdag 11 maart zal aan alle inwoners gelegenheid worden geboden het nieuwe gebouw te bekijken. Nadere medelingen volgen. BOUW- EN HAND ELS BED RIJT Lange Zijde 4 - Zevenhuizen Tel 01802-1055 bgg 01820 30350

Dorpskrant | 1989 | | pagina 2