z////\ VAN DEN BERG te/- GEBR. VENTE Cornelia Schrijver-van Duuren Afscheid nemen van kerkvoogden en notabelen Nieuwe be heerder dorps huis "Swanla" uw warme bakker WEEKEND-AANBIEDING GOUDSE MOPPEN van 4,75 voor 3,75 BOTERPAN van 7,50 voor 4,75 AUTOMOBIELBEDRIJF In- en verkoop van uitsluitend 2 C.V., Diane, Visa, GS, BX en AX. l<?/ mu/t d<? aHief JOCK C COW.V CA "Vrij, als een vogel zo vrij." Dankbaar voor alles wat zij voor ons heeft betekend, geven wij u kennis dat van ons is heengegaan mijn lieve vrouw, onze zorgzame moeder, schoonmoeder en oma op de leeftijd van 60 jaar. 24 december 1988 Grutto 3 2761 SV Zevenhuizen Zevenhuizen Empe Reeuwijk Moordrecht A. Schrijver Roelie en Auke Anita Joffry Harro Nini en Jos Patricia Petra Willem en Annemiek Leonie Ron De teraardebestelling heeft reeds plaatsgevonden op de algemene begraafplaats te Zevenhuizen. Bij deze wil ik dankzeggen aan al diegenen die ons gesteund en met ons meegeleefd hebben tijdens de ziekte van zijn vrouw, onze moeder en oma. Speciaal dokter Ensing met assistenten, dokters en personeel van het St. Jozefziekenhuis te Gouda en het AZL te Leiden, de Moerman arts en Homeopaat. Ook de buren. Tevens het Groene Kruis en "De Zuidpias", medewerkers/sters van Albert Heijn, de bibliotheek en het gemeentehuis. Ook alle lieve mensen met bezoek, bloemen en een hartelijk woord. december 1988, A. Schrijver, kinderen en kleinkinderen De Grutto 3 - Zevenhuizen Tijdens een feestelijk samen zijn met tal van genodigden werd op dinsdag 3 januari in het Hervormd Centrum op hartelij ke wijze afscheid genomen van enkele kerkelijke bestuurders. De heer W. Groenveld, vele jaren president-kerkvoogd, werd reeds in 1943 tot notabel gekozen. De heerW. van Veen, was ca. 8 jaar secretaris-kerk voogd. De heer W. van Erk, reeds sinds 1951 notabel, de heer Fr. Paul eveneens meer dan 30 jaar notabel, de heer A. v.d. Wel, 25 jaar notabel en de heer L. van Leeuwen, 29 jaar notabel. De verdienstelijkheden van ie dere scheidende bestuurder, werden door diverse kerkelijke vertegenwoordigers onder de loep genomen, waarbij een gezamelijke noemer: samen werken voorde instandhouding van de plaatselijke Hervormde kerk. Deze bijeenkomst werd voorafgegaan door een half uur durende vergadering. Tegelij kertijd luisterden de echtgeno tes van de bestuurders naar een causerie van mevrouw Ruth Ramaker over het werk van de stichting Living Bibles Interna tional in z'n algemeenheid en over Het Boek in het bijzonder. Welkom en afscheid Naast afscheid nemen van was er ook een welkom heten aan. Niet alleen in z'n algemeenheid tot de talrijke aanwezigen door kerkvoogd M. Bos die de avond leidde, maar speciaal aan hen die de vakatures van de schei dende bestuurders op zullen vullen. De heren Van der Hoek, Van Leeuwen jr., Van der Vlugt en Van der Wel jr. werden géinstalleerd tot notabel en Van der Knaap als kerkvoogd. Terugblik Kerkvoogd A.H. van Vliet wierp met de aanwezigen een terug blik op het verleden. Door de toenmalige voorzitter werd de gebruikelijke wens uitgespro ken dat u menig jaar in dienst van de Hervormde gemeente Zevenhuizen zou mogen wer ken. Het zijn (voor bijna alle scheidenenl inderdaad vele ja ren geworden. Bij het doorle zen van de notulen kwam hij leuke dingen tegen. Wat er veranderde; De colleges vergaderden meestal afzonder lijk (kerkvoogdij en notabelen), de agenda van de notabelen bevatte doorgaans slechts en kele onderwerpen; begro ting, jaarrekening en verkiezing van kerkvoogden, verspreid o- ver een aantal vergaderingen per jaar. Zodoende bleef er tijd over om nog een gezellig koffiepraatje te houden Dit alles in de voor-oorlogse jaren. Eind 1942 werden verga deringen in café Hof van Hol land gehouden, omdat de Wehr macht de consistorie gevorderd had. Verder was er een aanzienlijk verschil met de financiën in 1943, het jaar dat de heer W. Groenveld sr. tot notabel geko zen werd als dat van 1987. Toen telde de jaarrekening een totaal van f 250.000,- aan ontvangsten met een iets lager uitgavento- taal. De jaarrekening van 1943 had een ontvangstentotaal van f 7972,49 en een uitgavenbedrag van f 5183,43. Naar aanleiding van dit over schot besloot men vier nieuwe banken te laten maken, met de bepaling dat de plaatsen ver kocht zouden worden voor f 35,- per stuk met daaraan gekoppeld een huurprijs van f 6,- per jaar... Dat was kopen en nog eens huur betalen. Een plaatsje bij een deurtje was bijvoorbeeld vijf gulden per jaar duurder, terwijl er tevens drie keer gcollecteerd werd per dienst. Daarnaast speelde de lijst 'hoofdelijke omslag' in die dagen een belangrijke rol. Dit is inmiddels allang verleden tijd.. In 1951 kwam er een nieuwe kerkorde, waarin de taken van notabelen en kerkvoogden goed werden omschreven. De notabel: de verwerving van gelden, de verkiezing van kerk voogden, het opmaken van de begroting, het vaststellen van de jaarrekening en goedkeu ring geven bij het verkrijgen, vervreemden en bezwaren van onroerende goederen. In die tijd werd de heer Van Erk gekozen die spoedig met een rapport over de slechte staat van het leien dak werd gecon fronteerd. Over een restauratie werd in die tijd nog niet gesproken. Toen de heer Fr. Paul het college van notabelen kwam versterken mocht hij, meebeslissen over het voorstel tot het verstrekken van een jaarlijkse vergoeding aan de predikant voor de exploitatie van zijn nieuwe bromfiets. Ook ging men weer een proef nemen met het weiden van een aantal 'kerkschapen' en in het najaar ging er weer een scha- penlijst rond... Tenslotte kwam er een omvangrijke voorberei dende en begeleidende klus: de restauratie. Aan het adres van Fr. Paul klonken complimenten door zijn handvaardigheid als stovemaker ten gunste van het restauratiefonds en het vervaar digen voor tal van houtsnijwerk voorziene attributen, als kniel bank, doopvont, standaard, li turgiepanelen. Aan de scheidende notabelen en kerkvoogden werd als aan denken een cadeaubon uitge reikt, met daarbij als blijvende herinnering een fraaie fot van het Hervormde Kerkgebouw als blijvend aandenken. Omdat al len, met uitzondering van de heer Van Veen reeds eerder bij een jubileum deze eer te beurt was gevallen, was de heer A. v/d Wel de gelukkige, die bij zijn afscheid de 25 jaar volmaakte en een zilveren insigne, namens de Vereniging van Kerkvoogdij en kreeg opgespeld. Een bijbe horende oorkonde vergezelde deze geste. De heer W. Groenveld sr. die het insigne opspeldde, kreeg eerder bij zijn 40-jarige jubile um, een gouden speld. De scheidende president-kerk voogd zei in zijn dankwoord, zich tijdens zijn bestuurlijke periode gedragen te hebben geweten door de steun van beide colleges, de Vrouwenver eniging en de HVD en vele andere mensen. Spreker had zeer vele jaren grote steun ondervonden van de voormali ge secretaris-kerkvoogd de heer A. Gijsenbergh en echtge note. Hij sprak vervolgens har telijke dankwoorden tot de scheidenen, richtte een wel komswoord tot de nieuwko mers en bedankte vervolgens allen die een positie hebben in de kerkelijke organisatie; pre dikant Gaasbeek en echtgeno te, kosters-echtpaar, organis ten, de heer Bregman en de scheidende secretaris. Na een pauze klonk waardering door middel van een gedicht door mevrouw Dorresteyn, waarin ieder werd getypeerd. Een gedichtenbundel van me vrouw Bouw overhandigd door mevrouw Schotte, was het bege leidende cadeau, namens de HVD (Hervormde vrouwen dienst) Tenslotte klonken dank woorden van o.a. de heren Paul en Van Leeuwen. Zevenhuizen - Per 1 februari zijn Harm en Joke Hessels uit Joure door het stichtings bestuur van dorpshuis Swan la benoemd tot resp. beheerder »«nja,cr Moerdijkstraat 19 Moerkapelle Gebruikte onderdelen Spuit- en plaatwerk Vliet kade 17a - Zevenhuizen (Z-H) - Tel. 010-550456 JUWELIER VAN K 0 N I N G S B R U G G E N les must de Cartier sont arrivés aux Ponts du Roi JUWELIER VAN KONINGSBRUGGEN d Promenadeplein 104 - (in het stadshart) 2711AB Zoetermeer - Tel. 079 - 4125 35 en part-time medewerkster. De nieuwe beheerder neemt de plaats in van de vertrekkende Ton Loeve. Op de op 2 decem ber in het Horeco-vakblad ge plaatste advertentie voor een nieuwe beheerder en een part time medewerkster, reageer den 44 sollicitanten. Na een selectie viel de keus uiteindelijk op Harm en Joke. Zij hebben een ruime ervaring in het horeca-vak, zowel als zelfstan dig, als eigenaren van een hotel en café-restaurant, maar ook in de dienstverlenende sector op sociaal en cultureel gebied Omdat het echtpaar nog geen woonruimte heeft in Zevenhui zen wordt door het bestuur een beroep gedaan op particulieren die misschien een gedeelte van hun woning tijdelijk willen af staan of voor hen een kamer heeft. Men kan, indien men woonruimte beschikbaar heeft, voorzitter, Nico Roest bellen.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 6