WINNAARS KERST PUZZEL s 't Rose geluk in uw leven Bal Rieco's dansschool drukkerij elgersma Nieuwe natuurcur- sussen bij Rotta BLOED EN LIEFDE.... geslaagde voorstelling in dorpshuis "Swanla" s 3 J 1e PRIJS: f 50,- J. Loef-Roos, Sparren- gaarde 4, Waddinxveen. 2e PRIJS: f 25,-: N. Markus, Woilefoppen- weg 5, Zevenhuizen. 3e PRIJS: f 10,-: Fam. M.P. Schotte, Zuid einde 31a, Zevenhuizen a ni Zevenhuizen - In Hotel Vos wordt a.s. zaterdagavond 21 januari een bal gegeven. Aanvang 20.00 uur. ledereen, jong en oud, is hartelijk welkom om te komen dansen. Toegang gratis! 'n Unieke gebeurtenis, met spanning tegemoet gezien en vol blijdschap ervaren. Waard om op 'n bijzondere u ijze te berichten. Met een persoonlijke kaart uit de nieuwe, meest uitgebreideKennemer Kaarten Kollektie. Uw bezoek meer dan waard. en vanaf heden ontvangt u niet alleen het gratis felicitatiepakket maar ook nog een leek NAMENBOEKJE., helemaal voor niets, dat is toch leuk! dorpsstraat 62a - zevenhuizen - tel. 228S Zevenhuizen - Wie geweest is kan het beamen, dat de toneelvoorstelling door de Schiedamse toneelvereniging "Utile Dulci" van Bloed en Liefde van Godfried Bomand, een succesvolle was. De cursusthemas van het eerste blok zijn al vastgesteld: 24 januari: WINTERVOGELS Deze avond zal gaan over die vogels die in de wintermaanden ons land aandoen en hier voor een korte of langere tijd verblijven. Behandeld Een nieuw kalenderjaar en weder om een jaar vol natuuractiviteiten, georganiseerd door Natuur- en vo gelwacht ROTTA. Naast de maan delijkse onderhoudswerkzaamhe den in het Koornmolengat en excur sies gaat er dit jaar ook een nieuwe serie cursussen van start. Cursus- senover allerhande natuuronderwer- pen die door iedereen te volgen zijn. Elke cursus bestaat uit een thema dinsdagavond, die plaatsvindt in het Rotta-onderkomen het Wielewaalt- je, aan de Lijsterlaan te Bleiswijk. Aansluitend is er een excursie op de daarop volgende zaterdag. Het is tijdens de cursusavonden en excursies zeke rniet de bedoeling dat de cursisten louter toehoorders zijn. Het accent zal dikwijls liggen op het zelf bezig zijn, onderzoeken determineren, uitpluizen enz. waar bij steeds voldoende begeleiders aanwezig zijn. Wat zijn de kosten van deze cursus: f 10,- per thema of f 25,0 voor een blok van 3 themas. Inbegrepen zijn consumpties en eventueel cursus materiaal. worden in ieder geval de volgende groepen: vink_ of lijsterachtigen, roofvogels, eendachtigen, meeuwen en kraaien. Aansluitend is het moge lijk om op zaterdag 28 januari deel t;e nemen aan de excursie naar Zeeland (benzinekosten worden gedeeld, lunchpakkettenmeenemen en een warme slok kan zeker geen kwaad). 28 februari: KNOPPEN IN DE WINTER Centraal zal staan de vraag: Hoe kan ik in de wintermaanden de meest vooromendebomengemakkelijkher- kennen? Tijdens het determineren zalblijkendataanogenschijnlijkkale, dode bomen nog heel wat te ontdek ken valt. Mogelijk om de opgedane kennis in het veld te testen is er op zaterdag 4 maart. Tijdensduur: ca. 1,5 a~ 2 uur. -21 maart; WEIDEVOGELS EN HUN BESCHERMING Tijdens de avond zal aandacht wor den besteed aan: 1het herkennen van de meest bekende weidevogels, alsmede hun gedrag en leefwijze; 2. het hoe en waarom van nestbe scherming bij weidevogels. Aansluitend zal het mogelijk zijn om een weidevogelwachtereen ochtend tijdens zijn ronde in het veld te verge zellen. Elke deelnemer kan per thema in schrijven, maar ook per blok van 3 maanden. Dit kan het beste ruim schoots van tevoren worden gedaan bij: J>J> Delgaauw, tel. 01891 -16411 van Natuur- en Vogelwacht ROTTA. Per thema kunnen maximaal 12 a 15 deelnemers inschrijven. Voor meer informatie of opgave kunt u zich ook opgeven bij J.J. Delfgauw (zie bo ven). Frans Schiereck - de ontwerper van de grote en moeilijke KERSTPUZZEL trok de prijswinnaars: Prijzen kunnen afgehaald worden, tijdens kantooruren, aan de drukkerij, Dorpsstraat62a. Zevenhuizen, tel. 01802-2289. Zaterdagavond jl. genoot een talrijk publiek van komisch to neel, om dwaze anachronismen spitsvondige dialogen en kol derieke verwikkelingen. Maxi- miliaan van Oostenrijk (Max Sauerbierj^teekt Dirk de Derde (Inez Huldy) dood. Jacoba van Beieren (Christine Arcaci) papt aan met Karei de Vijfde (Gerard Klijnsmit). Dat de toeschouwer enige kaas van geschiedenis had gegeten, bleek uit de reacties op het juiste moment...Stel je voor, as pirine in de 15e eeuw... Complimenten aan het adres van de culturele commissie De Zeven Muzen, dankzij wie deze geslaagde toneelvoorstelling onder regie van Guido Jon- ckers en Reina Kleipool, met de Zevenhuizense toneelspe lers Ruud en dochter Inez Hul dy, kon plaatsvinden....Binnen kort komt er weer een 'klas sieke' toneelvoorstelling, opge voerd door twee rasechte ama teurspelers, die het bekende stuk "brand in de jonge jan' tot leven brengen. Z" o t O" e Ï.3 C Z TTTTTpl' Smient Anas penelope

Dorpskrant | 1989 | | pagina 11