Vrijdag Zaterdag 3^ H.J. ESHUIS merg- pijpjes Slagroom tom- poucen 4 halen 3 betalen! Harde broodjes Politie berichten Nieuwe Rabobank-directeur BROOD en BANKETBAKKERIJ Drumband zoekt nieuwe leden even voorstellen Dorpsstraat 34 2751 BA Moerkapelle Tel 01793-1348 Studievereniging SPG Moerkapelle/ Zevenhuizen Zevenhuizen - "De Rabobank is een bank die midden in de gemeen schap staat. Het belang van een coöperatieve organisatie is een goede bank met het publiek. Hoe toegankelijk is de bank? Hoe functioneert zij...? Is zij bereid naar ieders problemen te luisteren? Zover ik me in deze eerste week heb kunnen oriënteren denk ik dat dit bij de Rabobank Zevenhuizen/Moerkapelle zeker het geval is." Aan het woord is de nieuwe 40-jarige directeur van de Rabobank: Arno Lamot. Wiens voornaam lijkt op die van z'n voorganger, uit dezelfde omgeving komt waar deze vandaan kwam en eertijds ook bij dezelfde Rabobank werkzaam was. Uiterlijk niet op hem lijkend, een eigen identiteit hebbend met de hem eigen specifieke karakter trekken, doch wel hetzelfde doel nastrevend: de plaatselijke rabo- bank zo goed mogelijk te laten functioneren en de mogelijkheden te benutten de dienstverlening verder uit te bouwen." Arno Lamot is Rotterdammer van geboorte, doch groeide op in Den Haag. Zoals in de begin jaren '60 gebruikelijk was als je aardig kon leren, ging ook hij naar de MULO en volgde later avondcursussen. Hij behaalde o.a. diploma's boekhouden, M.B.A. en volgde bancaire-, marketing- en management opleidingen. Na z'n militaire diensttijd begon hij z'n bank- loopbaan bij de Raiffeisenbank als bijkantoorhouder in Den Haag om vervolgens in 1975 be noemd te worden tot 'hoofd' van de kasafdeling bij de Rabobank te Wateringen. In 1977 fuseerde deze bank met Kwintsheul en in 1978 werd de heer Lamot 'hoofd' van de afdeling vestigin gen, om vervolgens in 1981 de leiding te krijgen van de afde ling bedrijven. "De Rabobank Wateringen/Kwintsheul is een bank voor twee agrarische plaat sen, met bovendien vier bijkan toren in Den Haag. De bank heeft als cliëntele een menge ling van bedrijven die passen in het stedelijke: commerciële en industriële plus de agrarische sector. Ik had met al deze be drijven te maken. Onze afdeling 'bedrijven' waarvan ik hoofd was, behandelde krediet- aan vragen. verzekeringen, hypo theken binnen- en buitenlands betalingsverkeer.Het was daar niet alleen prettig werken, maar ook ideaal wonen.Sinds 1981 woon ik er samen met mijn vrouw en zoon die er ruim an derhalf jaar later een broertje bij kreeg. VERHUIZEN ....Het zal, vooral voor de oud ste, niet meevallen om te moe ten verhuizen. Hij is enthousi ast badmintonspeier..zoals ve len in Wateringen, waar de natio nale kampioen VELD gevestigd is....Vele jaren ben ik betrokken bij deze club en met hen druk op zoek naar een sponsor!" lacht d de heer Lamot.... VERANDEREN Van de Rabobank naarde NMB, was in 1986 een bewuste omschakeling, waardoor ken nis van management en com mercie werden verbreed. De NMB waarbij de heer Lamot ge durende bijna drie jaar werk zaam was, was een overkoepe lende bank die regionaal plaat selijke eigen banken adviseerde De heer Lamot kreeg hier een opleiding die erop gericht was een stuk mentaliteitsverande ring bij bankiers teweeg te brengen. "Het was tot dusver zo dat je meer keek naar de finan ciële achtergronden waar het bedrijf mee bezig was en dat je je verplaatste in hetgeen de on dernemer bezighield. Door je meer in het laatste te verdiepen kreeg je een beter beeld van de risico's op financieel terrein die gelopen werden. Er werd veel belang gehecht aan de wijze waarop je relaties van dienst kon zijn als volwaardige ge sprekspartner. Mijn taak was met bedrijven die een bepaalde NMB-bank, waarvan ze cliënt waren, om raad verzochten, con tact op te nemen om een strate gisch beleid uit te stippelen. Dat deed ik samen met het kantoor waar het bewuste bedrijf cliënt was. Aan de bankfunctionaris- sen moest ik kennis plus een be paalde mentaliteit en acquisitie vaardigheid overdragen. Het grootste belang hechtte ik bij het doorlichten van een bedrijf aan: hoe kan je iets toevoegen aan een bedrijf....Welke toege voegde waarde heb..Daarmee moest je een stuk vertrouwen opbouwen. Men moest weten dat de relaties niet meer stuk kon en dat ze wat aan je hadden. Het is heel belangrijk als bank dat je je onderscheidt van anderen in waardetoevoeging. Het is makkelijk een aantal standaard-ideëen bij een bedrijf neer te leggen...Ik heb daar ge leerd, om echt meedenkend bezig te zijn en dat bovendien in de praktijk gebracht. In Ze venhuizen en Moerkapelle lig gen ook nog tal van groeimoge lijkheden bij bedrijven. Er is een ontzettende ontwikkeling gaan de, zowel op agrarisch als indus trieel gebied. Ik hoop dat mijn opgedane ervaring en kennis hier van pas kan komen. De filo sofie waar ik achtersta, is te pro beren op dezelfde wijze door te gaan zoals hier gebeurt. Als de kansen er zijn voor uitbouw van mogelijkheden, dan zullen ze worden benut. PROMOTIE Het is enerzijds jammer dat twee mensen weggaan bij deze bank. Het betekent voor de he ren De Ridderen Van Trigt een promotie: één wordt directeur en de ander gaat werken bij ons nieuwe kantoor in Luxemburg. Het geeft de kwaliteit van deze 4 voor f 5,00 5 voor f 1,75 bank weer. Er werken hier men sen die wat in hun mars hebben. Die hier ervaring opdeden. Het is een risico dat je bij een goede bank loopt dat er medewerkers betere functies kunnen krijgen. Het is een compliment voor d; de mensen enerzijds en voor de bank anderzijds." Van NMM terug naar Rabo Op de vraag waarom de heer Lamot zo snel van functie kon veranderen, ja nauwelijks een opzegtermijn had, antwoordt hij dat hij veel medewerking heeft gehad en dat hetgeen waar hij bij de NMB mee bezig was, van tijdelijke aard was. "Ik zou toch door moeten stromen. En aan gezien mijn hart nog bij de ra- boorganisatie was, m'n erva ringsjaren er lagen en er moge lijkheden in de Rabo-organisa- tie waren, besloot ik op de ad vertentie in het Financieel Dag blad te reageren. Het werkge bied sprak me aan, evenals de grootte van de bank. Tijdens de sollicitatieprocedure merkte ik dat het een prima bank was. Dit is in deze eerste werkweek nog eens bevestigd." Kende u de heer Ammer- laan? "Ja, ik heb hem tijdens een cursus beginjaren '80 ont moet en een paar dagen meege maakt in een groep waar we intensief bezig waren met ken nis vergaren. Toen ik hier voor een sollicitatiegesprek kwam was daar direct de herkenning. Uiteindelijk blijken we bij de zelfde Rabobank, destijds Raif feisenbank, in Wateringen, ge werkt te hebben." Wat is uw toekomstver wachting hier in Zeven huizen? "Ten eerste de kwali teit proberen te handhaven en van de dienstverlening, indien mogelijk, te verbeteren. Je moet altijd kritisch zijn op wat jedoet. Een bank is een hectisch bedrijf Je moet constant wijzigingen in de dienstverlening brengen, om dat de wensen van de cliënten wijzigen. Je moet je verdiepen in de medewerkers/sters. Hen in hun waarde laten en stimu leren.. We gaan naar het jaar 1992. Het jaar van de Europese eenwording. We zullen samen met de bedrijven de ontwikke lingen op de voet volgen en zo nodig snel wijzigingen doorvoe ren. We hopen als Rabobank een volwaardige gesprekspart ner te zijn van de bedrijven... Een klankbord om de juiste be slissingen te nemen en de toe komst op die manier goed tegemoet te gaan...Het is mijn wens om dit met de medewer kers/sters te bereiken."aldusde nieuwe Rabobankdirecteur de heer A. Lamot. Moerkapelle - Doorrijden na aanrijding: In de nacht van 21 op 22 dec. werd een op de Ak- kerweg geparkeerd staande au to aangereden door een onbe kend gebleven motorvoertuig, waardoor schade ontstond. Oud en nieuwviering: Op oudejaarsavond werd een op het industrieterrein staande ca ravan door een aantal onverla ten in de brand gestoken. Na de jaarwisseling werden nog twee caravans in brand gestoken, die op hetzelfde terrein stonden als de eerste caravan. Decara-vans werden geheel vernield. Wat la ter in de ochtend werd tevens een PTT-brievenbus door brand vernield. Al met al enkele zinloze bezigheden die de ge meenschap direct, dan wel indi rect, geld zullen kosten. Naast deze gebeurtenissen was het in het dorp vrij rustig. Een onder zoek naar de daders m.b.t. de caravans is ingesteld. Tot slot wenst de politie u in elk geval een gezegend/voorspoediq 1989! Aanrijding: OP 6 jan. reed een bestelauto bij het achteruit rijden tegen een personenauto aan, waarbij materiële schade het gevolg was. Aanrijding: In de avonduren van 7 jan. moest een op de Juli- anastraat rijdende bestuurster van een personenauto uitwij ken voor een tegenligger, waar door zij slipte en in de sloot te recht kwam. Zij kwam met de schrik vrij. Het vueiiuig werd zwaar beschadigd. De dader - kon niet worden achterhaald. Inbraak: Op 8 jan. werd inge- broken in een woning aan de Kerkstraat. Men was binnen ge komen door het openbreken van de achterdeur. De dader is er vermoedelijk vandoor ge gaan toen de familie van de be woners het pand betraden. Op het moment van ontdekking kon nog niet worden nagegaan of_er iets was weggenomen. Rijden onder invloed: In de vroege uren van 9 jan. werd de bestuurder van een personen auto gecontroleerd, waarbij bleek dat de man alcohol had genuttigd. Een onderzoek wees uit dat dit teveel was. De man kreeg een rijverbod opgelegd en tegen hem zal proces-ver baal worden opgemaakt, waar na hij te gelegener tijd zich zal moeten verantwoorden voorde rechter. De telefoondokter: Onder verwijzing naar een eerder ver schenen politiebericht, vesti gen wij de aandacht op het feit dat nog steeds een zgn. tele foondokter in onze regio actief is. De man belt vrouwen en kin deren op en stelt, i.v.m. door hem aangehaalde ondezoeken, diverse vragen. Deze vragen moet u zien in het licht van zijn 'ziekelijke' gedrag, waarbij de man zich op deze wijze tracht te bevredigen. Derhalve moet u hierop niet ingaan en wordt u aangeraden de hoorn meteen neer te leggen. Verloren: 2 sleutels aan ring. Gevonden: kastdeursleutel; auto- en huissleutel aan Aker- manhanger; blauw/rood/witte muts. donkerblauw jack Moerkapelle - OP maandag 23 jan. hoopt de heer R. de Goo- ijer, raadsiid voor de SGP te Moerkapelle, te spreken over "New Age", in een zaal van het kerkgebouw van de Geref. Ge meente te Moerkapelle. Aanv. 19.30 uur. Ook niet-leden zijn hartelijk welkom. New Age is een visie op de mens, op de samenleving, op de wereld. Het is meer dan een visie. Men zou het ook een levensbeschou wing kunnen noemen. Nu zijn die er meer in deze wereld. Welke visie is er nu vanuit New Age op die andere levensbe schouwingen? Hoe kijkt New Age tegen het christendom aan? Welke boodschap heeft het christendom aan New Age? Vragen, die ongetwijfeld tij dens deze bijeenkomst aan de orde zullen komen. Zevenhuizen - In het artikel over De Kleine Trompetter staat o.a. dat een muziekvereniging bij een dorps als Zevenhuizen hoort, omdat een Koninginne dag of feestelijke happening, b.v. Sint Nicolaasintocht enz. altijd wordt omlijst door De Kleine Trompetter...Daarbij hoort natuurlijk zeker de DRUMBAND. Zonder het ge luid van trommels, slagwerk, en het geluid van lyra's zou De Kleine Trompetter immers ook niets zijn. Daarom een oproep voor nieuwe leden. Welke jon gere heeft er zin in om te leren trommelen bij De Kleine Trom petter???? Elke woensdag avond wordt er geoefend. Trom melen is erg leuk, vooral alsje je het op maat leert doen. Wie het spelen op een slag werkje als de lyra leuk vindt, is natuurlijk ook hartelijk welkom. Ouders, maak uw kinderen op de drumband attent a.u.b. Men kan zich bij Henny Poot aanmelden, tel. 01802-2055. HOORT ZEGT HET VOORT!!!!!

Dorpskrant | 1989 | | pagina 4